تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با اینکه به گفته خودتون مهم نیست ولی میشه بگید مشکل از کجاست؟
این بر میگرده به طراحی سازنده ش و در بعضی موارد تنظیمات بایوس (بسته به بایوس تو بخش Power Management باید دنبال تنظیماتش بگردی) ، به این دلیل بعضی موارد چون اکثر مدلای PS2 (منظور موس و کیبرد) قابلیت برنامه ریزی یا به نوعی فرمان پذیری از طریق بایوس رو ندارن و همیشه در حالت فعال هستن حالا اگه موس یا کیبرد قابلیت فرمان پذیری رو داشته باشن در بعضی موارد میشه بایوس رو طوری تنظیم کرد که با حرکت موس یا فشردن کلید خاصی تو کیبرد سیستم رو دوباره روشن یا بطور مثال از حالت Sleep خارج کرد به همین دلیل این دو قطعه در حالت آماده باش هستن (منظور همون چراغ روشن هستش) حالا تو یه سری مدلا هم همونطور که گفتم سازنده همیشه قطعه رو در حالت آماده باش قرار داده یعنی شما بطور مثال قابلیت Wake-Up رو از بایوس فعال یا غیر فعال کرده باشی برای این قطعات فرقی نداره و همیشه در حالت فعال و چراغ روشن هستن !
اینجوریه
viewer.php
[/URL][/IMG]
شما رو Disk 1 راست کلیک کن و تو گزینه ها Initialize رو انتخاب کن اگه مشکل خاضی نباشه هارد فعال و قابل استفاده میشه فقط بعد از فعال شدن باید یک یا چند پارتیشن (بستگی به خودت داره) هم براش بسازی تو بتونی از فضا استفاده کنی !
اخه چرا؟ پاورش مدلthortech thunderbolt 650w و 80 plus gold هست و 440 تومن پولشو دادم.
وقتی برندای معتبری مثل GREEN , Corsair , CoolerMaster و... موجوده شما چرا رفتی سراغ یه همچین برندی ؟!
در کل برای اینکه مطمئن شی مشکل از پاور هستش یا نه اتصالاتش رو از مین جدا کن ، کابل برق به پاور متصل و در حالت فعال باشه (منظور کلید پشت پاور هستش البته اگه داره) بعد تو کابل ATX 24 پین ، بین پین 15 و 16 یا 16 و 17 با گیره کاغذ یا سیم مفتولی یه پل بزن اگه روشن شد (فنش راه افتاد) ببین بوی سوختگی چیزی ازش میاد یا نه اگر نیومد یحتمل پاور مشکلی نداره و اگر هم کلا روشن نشد احتمال اینکه سوخته باشه زیاده !

آخرین ویرایش:

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,281
نام
محمدرضا
سلام رامین جان.
آقا مشکلی که واسه صفحه نمایش من (ASUS ML238h) پیش اومده اینه که با کابل DVI که وصل میکنم به PC ، رو رزولوشن 720×1280 حدود 5سانت از بالا و پایین سیاه میشه ! فقط و فقط در رزولوشن 720p. حتی اگه رزولوشن دسکتاپ رو 1080p بزارم و داخل هر بازی رزولوشن رو 720 بزارم این مشکل پیش میاد.
با کابل HDMI مشکلی نداره. حالا میخوام بدونم این مشکل اینقدر مهم هست که بخاطرش مانیتور رو بفرستم گارانتی ؟
الان سایت بازرگانی مهر رو چک کردم مانیتور دیگه کار نمیکنن مثله اینکه. این مدل رو دارن که جایگزین کنن ؟
ممنون.

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
سلام قطعات رو تست کردیم دیدیم مشکل از کارت گرافیکه.فردا میفرستمش گارانتی .چقد طول میکشه تعویض کنن؟اصلا تعویض میکنن؟در چه صورتی تعویض نمیکنن؟پسره که ازش خریدم میگه از نوسان بوده ولی من محافظ دارم.اگه بگن از از نوسانه تعویض نمیکنن؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام رامین جان.
آقا مشکلی که واسه صفحه نمایش من (ASUS ML238h) پیش اومده اینه که با کابل DVI که وصل میکنم به PC ، رو رزولوشن 720×1280 حدود 5سانت از بالا و پایین سیاه میشه ! فقط و فقط در رزولوشن 720p. حتی اگه رزولوشن دسکتاپ رو 1080p بزارم و داخل هر بازی رزولوشن رو 720 بزارم این مشکل پیش میاد.
با کابل HDMI مشکلی نداره. حالا میخوام بدونم این مشکل اینقدر مهم هست که بخاطرش مانیتور رو بفرستم گارانتی ؟
الان سایت بازرگانی مهر رو چک کردم مانیتور دیگه کار نمیکنن مثله اینکه. این مدل رو دارن که جایگزین کنن ؟
ممنون.
سلام
بعید میدونم بشه بهش مشکل گفت چون میگی با HDMI مشکلی نداره ، یجور ناهماهنگی کنترولر خروجی کارت گرافیک با مانیتور هستش یعنی یا مانیتور نمیتونه وضعیت کارت گرافیک رو تو اون Res تشخیص بده (تو تشخیص نسبت 16:9 و 16:10 گیر کرده) یا کارت گرافیک نمیتونه با مانیتور تو این مورد هماهنگ باشه !
چرا با همون HDMI کار نمیکنی ؟! در مورد جایگزین هم بعید میدونم مگر اینکه واقعا تو ورودی DVI مشکل داشته باشه به اینصورت که مدل مشابه همین مانیتور رو برات تست کنن !
سلام قطعات رو تست کردیم دیدیم مشکل از کارت گرافیکه.فردا میفرستمش گارانتی .چقد طول میکشه تعویض کنن؟اصلا تعویض میکنن؟در چه صورتی تعویض نمیکنن؟پسره که ازش خریدم میگه از نوسان بوده ولی من محافظ دارم.اگه بگن از از نوسانه تعویض نمیکنن؟
حالا شما صبر کن ببین اصلا کار به تعویض میکشه یا نه که من بعید میدونم اصلا زیر بار برن که مربوط به گارانتی میشه !
محافظ که کار خاصی نمیکنه اگر هم اتفاقی بیفته چون پاورت Active PFC و کلا قابلیتهای محافظتی داره کار به قطعات دیگه نمیرسه و خود پاور تشخیص میده که جریان رو قطع کنه یا نه و کلا حالت بدتر پاور مرخص میشه نه قطعات دیگه ! (مثل فیوز عمل میکنه)

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
پس مشکل چیه؟به نظر شما چیکار کنم؟یعنی از اول خراب بوده؟پس این گارانتی به چه دردی میخوره؟من رو سیستم قبلی یه بار دستم خیس بود پاور رو سوزوندم ولی عوض کردن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
پس مشکل چیه؟به نظر شما چیکار کنم؟یعنی از اول خراب بوده؟پس این گارانتی به چه دردی میخوره؟من رو سیستم قبلی یه بار دستم خیس بود پاور رو سوزوندم ولی عوض کردن.
شما قاعدتا تا جواب گارانتی بیاد باید صبر کنی در مورد گارانتی هم طبق تجربه گفتم ولی خوب بازم یه احتمال هستش ممکنه حتی برات تعویض هم بکنن در کل چیزی معلوم نیست !

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
سلام من سیستم صفحه آبی اومد به این شکل :

بعد که ریست شدو بالا اومد حدود نیم ساعت بعد دوباره این اومد:

توی هر دو اینا وتی سیستم میخواست بالا بیاد ssd رو که روش ویندوز هست رو نمیشناخت وباید یه بار ریست میشد تا بیاد بالا مشکل دقیقا چی میتونه باشه؟

Last edited by a moderator:

Hillspore

کاربر سایت
Oct 10, 2011
116
نام
علیرضا
سلام یک سوال
میخوام فکس مودم شرکت رو راه بندازم میخواستم بدونم باید روی مودم Dial up نصب بشه
اصلا سخت افزار داره ؟
بعد یه مودم Zoltrix z919dial up داریم ولی درایورشو تو نت پیدا نمیکنم از کجا میشه پیدا کرد ؟

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
رامین جان شما درست گفتی گارانتی زیربار نرفت ولی اون پسره که ازش خریدم(اتفاقا اونم اسمش رامینه:d) خودش ازشون زیاد جنس برمیداره یجوری کارمون رو راه انداخت کارتو عوض کردن.سیستم نو مبارکم:d
چند تا سوالم داشتم.
چجوری فرکانس رم رو بذارم رو 1600؟
سیستم رو بهتره با dvi بزنم یا hdmi؟
سیستمم که تو پروفایل هست.برای اورکلاک مناسبه؟
دمای مناسب هر قطعه رو هم میخواستم بدونم.
ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
Amirlefthand

لطف کن عکس هایی که گذاشتی رو بصورت Thumbnail یا همون بند انگشتی بذار صفحه رو سنگین کرده !
سلام یک سوال
میخوام فکس مودم شرکت رو راه بندازم میخواستم بدونم باید روی مودم Dial up نصب بشه
اصلا سخت افزار داره ؟
بعد یه مودم Zoltrix z919dial up داریم ولی درایورشو تو نت پیدا نمیکنم از کجا میشه پیدا کرد ؟
شما دقیقا میخوای چیکار کنی ؟
برای درایور هم از این لینک فایل رو دانلود کن ببین مودم شناسایی میشه یا نه اگر هم نشد از برنامه Driver Genius استفاده کن احتمال داره تو جستجو از نت درایور مناسبش رو پیدا کنه !
رامین جان شما درست گفتی گارانتی زیربار نرفت ولی اون پسره که ازش خریدم(اتفاقا اونم اسمش رامینه:d) خودش ازشون زیاد جنس برمیداره یجوری کارمون رو راه انداخت کارتو عوض کردن.سیستم نو مبارکم:d
چند تا سوالم داشتم.
چجوری فرکانس رم رو بذارم رو 1600؟
سیستم رو بهتره با dvi بزنم یا hdmi؟
سیستمم که تو پروفایل هست.برای اورکلاک مناسبه؟
دمای مناسب هر قطعه رو هم میخواستم بدونم.
ممنون
خوب پس حل شد !
برای فرکانس تو بایوس بگرد دنبال گزینه ی .X.M.P و فعالش کن اگه مشکلی نباشه قاعدتا باید رو 1600 یا همون فرکانس Default تنظیم بشه !
فرقی نداره چون خروجی هر دو دیجیتال هستش تفاوت خاضی از نظر کیفیت نیست ولی خوب اگه به TV یا مانیتور (به همراه اسپیکر) میخوای متصل کنی اینجا HDMI تو اولویت هستش !
بله مناسبه ! (فقط مبحث OC نیاز به یه خنک کننده ی درست و حسابی داره که باید در نظر داشته باشی)
دمای CPU (فن استوک) در حالت بیکار بین 32 تا 36 و در حالت پرکار هم بین 73 تا 76 بسته به شرایط محیط و کیس متغیره !
کارت گرافیک هم در حالت بیکار بین 25 تا 28 و در حالت پرکار هم بین 64 تا 67 بسته به دمای محیط و کیس متغیره !

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
سلام
سیستم یکی از دوستان من یه مشکلی داره و اونم اینه که بعد از 5-6 دقیقه خاموش میشه،قبلاً وقتی دو برنامه سبک باز میکرد بعد یه مدت کوتاه خاموش میشه الان وقتی به فایل صوتی یا تصویری باز میکنه بعد از 5 دقیقه خود به خود خاموش میشه.
مشکل از کجاست؟cpu؟
ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
سیستم یکی از دوستان من یه مشکلی داره و اونم اینه که بعد از 5-6 دقیقه خاموش میشه،قبلاً وقتی دو برنامه سبک باز میکرد بعد یه مدت کوتاه خاموش میشه الان وقتی به فایل صوتی یا تصویری باز میکنه بعد از 5 دقیقه خود به خود خاموش میشه.
مشکل از کجاست؟cpu؟
ممنون
میتونه از پاور باشه از کارت گرافیک باشه یا CPU باشه !
باید تک تک این قطعات رو تست کنید تا مشخص شه مشکل از کدومشون هستش برای شروع یه پاور قویتر یا در حد همین پاور فعلی برای تست جور کنید تا بشه به یه نتایجی رسید !

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
دوستان نمیدونم این مشکل من نرم افزاری یا سخت افزاری هست ولی میپرسم دیگه :
چند وقته وقتی ویندوز میخواد بیاد بالا یه صفحه سیاه میاد بالا مینویسه Disk Cheking همه درایو های C,D,E,F,G,H رو میخواد چک کنه ! من هر دفعه کنسل میکنم . یک دفعه هم که کنسل نکردم بعد از چک کردن ویندوز دیگه بالا نمیومد . ویندوز جدید هم نصب کرد باز هم همین مشکل رو داره .
دوستان کمک کنین !

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
دورد دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید
فلش من(silicon power 8gig) مدتی هستش که مشکل داره و مشکلش هم اینه که الان توش یک سری فایل هست که حجم اون ها حدود 3.5 گیگ میشه ولی تو فلش حجم خالی باقی مونده رو 100 مگ نشون میده و زمانی هم که از تو computer فلش رو باز میکنم خالیه یعنی فایل ها رو نشون نمیده و وقتی هم که از view گزینه هاید شدن فایل های پروتکت شده رو بر میدارم اون فایل ها نشون داده میشن ولی خرابن و اسمشون بصورت (ب-59$5*=-چکگکلبین) اینجوری شده یه چیزی شبیه اینا ولی اسم اصلی اون فایل ها فارسی نیست فرمت هم قبلا کردم ولی الان نمی تونم چون اون فایل ها رو میخوام .لطفا راهنمایی کنید که چه کنم با این مشکل :|:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر