تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یعنی باید کیسو باز کنم صدا از هر کدوم بود یه فن براش بگیرم؟
خوب بعد از مطمئن شدن میشه اول با تمیز کردن برای کاهش صدا اقدام کرد اگه نتیجه نداد باید تو فکر فن باشه ! (البته اگه گیر بیاد)

آخرین ویرایش:

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
مدل کارتت چیه؟ چه صدایی می ده؟ cpu که خیلی ضعیفه در ضمن باید vsynce off باشه تا لودش به حداکثر برسه
مدل کارتم MSI OC ed .صدای بز میداد بعضی اوقات که دیشب یه احتمال دادم از فن cpu باشه
:-/

اساتید حالا این vsynce رو کجا باید off بکنم؟

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
سلام اساتید، تو رو خدا کمک کنید.
فن کارت گرافیکم الان چند وقتی هستش که صدا میده (ررززررززررززررزز:d) به این صورت؛ گاهی اوقات هم کار میکنه، یهو کار نمیکنه، کار میکنه، Pause، کار میکنه، Pause:d
و کلا احساس میکنم کند میچرخه! یه عکس هم با GPU-Z گرفتم که دیدنش خالی از لطف نیست. خواهش میکنم کمکم کنید، اگه بازی های سنگینی مثل Alan Wake و StarCraft رو بازی کنم مشکلی پیش نمیاد؟ (البته این بازیا واسه ما سنگینه، دوستان به خودشون نگیرن:d)
ممنون.
59231355182804392286.png

آخرین ویرایش:

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,228
نام
Мojtaba
با سلام
موس من چند مدتیه رو ویندوز 7 کار نمی کنه ویندوز من هم 64 بیتی هست. دوستان اگه می تونن راهنمایی بکنن که برای اینکه بتونم دوباره از موس روی ویندوز 7 استفاده کنم چیکار باید انجام بدم؟؟؟

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
PC جدیدا وسط بازی اخطار کمبود رم رو میده میگه آیا می‌خوای بازی که انجام میدی رو ببندم؟مشکل از چی است یهو اینطوری شد وسط بازی یا بازی گیر می‌کنه کلا یا این اخطاره میاد در صورتی که در محیط ویندوز این طور نیست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مدل کارتم MSI OC ed .صدای بز میداد بعضی اوقات که دیشب یه احتمال دادم از فن cpu باشه
:-/
اساتید حالا این vsynce رو کجا باید off بکنم؟
مشخصات سیستمت چیه ؟ (دقیق بگو) به نظر میاد سَوای CPU از نظر Power هم مشکل داره !
برای V-sync هم تو NVIDIA Control Panel پنل سمت چپ Manage 3D settings رو انتخاب کن تو صفحه ی جدید و تو لیست آخرین گزینه Vertical sync رو Off کن حالا اگه تو تنظیمات بازی هم همچین گزینه ای هستش اونجا هم خاموش یا همون Off کن !
سلام اساتید، تو رو خدا کمک کنید.
فن کارت گرافیکم الان چند وقتی هستش که صدا میده (ررززررززررززررزز:d) به این صورت؛ گاهی اوقات هم کار میکنه، یهو کار نمیکنه، کار میکنه، Pause، کار میکنه، Pause:d
و کلا احساس میکنم کند میچرخه! یه عکس هم با GPU-Z گرفتم که دیدنش خالی از لطف نیست. خواهش میکنم کمکم کنید، اگه بازی های سنگینی مثل Alan Wake و StarCraft رو بازی کنم مشکلی پیش نمیاد؟ (البته این بازیا واسه ما سنگینه، دوستان به خودشون نگیرن:d)
ممنون.
در مورد صدا که بر میگرده به گردوخاک و مدت زمان کارکردش میشه با روغن کاری و تمیز کردن پره هاش تا حدودی صداش رو کاهش داد این از این ، ولی به نظر میاد فن کارت گرافیک خراب شده (یا در حال خراب شدنه) که باید در نظر داشته باشی وگرنه GPUش هم مرخص میشه!
اون بازیهایی هم که نام بردی خیلی سنگین نیستن ولی خوب با توجه به شاتی که گذاشتی در حالت بیکار که فرکانس هسته هم کاهش پیدا کرده بدون فن رو 45 46 درجه میچرخه یعنی کافیه درصد فعالیتش بره بالای 50 در نتیجه دماش هم احتمالا 90 95 رو رد میکنه یعنی تو کمترین زمان ممکن میسوزه !
با سلام
موس من چند مدتیه رو ویندوز 7 کار نمی کنه ویندوز من هم 64 بیتی هست. دوستان اگه می تونن راهنمایی بکنن که برای اینکه بتونم دوباره از موس روی ویندوز 7 استفاده کنم چیکار باید انجام بدم؟؟؟
اگه جدیدا اینجوری شده و با سیستمای دیگه هم مشکلی نداره یحتمل مشکل نرمافزاری هستش حالا درایور ، ویروس یا...

آخرین ویرایش:

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,228
نام
Мojtaba
اگه جدیدا اینجوری شده و با سیستمای دیگه هم مشکلی نداره یحتمل مشکل نرمافزاری هستش حالا درایور ، ویروس یا...
نه با ویستا خوب کار می کنه حالا چطور برطرفش کنم؟؟؟؟؟؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
PC جدیدا وسط بازی اخطار کمبود رم رو میده میگه آیا می‌خوای بازی که انجام میدی رو ببندم؟مشکل از چی است یهو اینطوری شد وسط بازی یا بازی گیر می‌کنه کلا یا این اخطاره میاد در صورتی که در محیط ویندوز این طور نیست.

Task Manager رو باز کن ببین تو processes چه خبره که احیانا چیز ناخواسته ای باز نباشه . مثلا COD BO2 وقتی میبستمش بازم تو پروسس باز بودش .
حالا یه نگاهی بنداز

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
سلام
مشخصات سیستمت رو بنویس، 7 هستی؟

Supra @
در مورد صدا که بر میگرده به گردوخاک و مدت زمان کارکردش میشه با روغن کاری و تمیز کردن پره هاش تا حدودی صداش رو کاهش داد این از این ، ولی به نظر میاد فن کارت گرافیک خراب شده (یا در حال خراب شدنه) که باید در نظر داشته باشی وگرنه GPUش هم مرخص میشه!
اون بازیهایی هم که نام بردی خیلی سنگین نیستن ولی خوب با توجه به شاتی که گذاشتی در حالت بیکار که فرکانس هسته هم کاهش پیدا کرده بدون فن رو 45 46 درجه میچرخه یعنی کافیه درصد فعالیتش بره بالای 50 در نتیجه دماش هم احتمالا 90 95 رو رد میکنه یعنی تو کمترین زمان ممکن میسوزه !
مرسی بابت پاسختون؛
آقا رامین، به نظرتون فعلا میتونم باهاش کارای عادیم رو راه بندازم؟ مثل اینترنت، آهنگ، و درحد نوشتن چندتا برنامه ی کوچیک و فیلم نگا کردن.
باز هم ممنون.

آخرین ویرایش:

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
مشخصات سیستمت چیه ؟ (دقیق بگو) به نظر میاد سَوای CPU از نظر Power هم مشکل داره !
برای V-sync هم تو NVIDIA Control Panel پنل سمت چپ Manage 3D settings رو انتخاب کن تو صفحه ی جدید و تو لیست آخرین گزینه Vertical sync رو Off کن حالا اگه تو تنظیمات بازی هم همچین گزینه ای هستش اونجا هم خاموش یا همون Off کن !
نه آخه وقتی با MSI Kombustor بنچمارک میگیرم GPU رو 100 درصد هم میره.پاور هم میره رو 100 % TDP . ولی توی بازی اینجوری هست.الان این رو آف کردم ولی فعلا بازی ای رو ندارم که استفاده کنم.مشکل هم از پاور نیست چون من 750 وات دارم که جدید هم خریدم.البته از نظر cpu که خیلی ضعیفه x2 260 amd دارم که تا اردیبهشت قراره عوضش کنم.
حالا باید امتحان کنم ببینم با آفف کردنش درست میشه یا نه!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه با ویستا خوب کار می کنه حالا چطور برطرفش کنم؟؟؟؟؟؟
گفتم ممکنه از ویروس باشه (با آنتی ویروس یه بار سیستم رو چک کن) ، ممکنه با پاک و دوباره نصب کردن درایور حل بشه یا...
در آخر اگه نتیجه نداد تنها راه تعویض ویندوز هستش !
Supra @
مرسی بابت پاسختون؛
آقا رامین، به نظرتون فعلا میتونم باهاش کارای عادیم رو راه بندازم؟ مثل اینترنت، آهنگ، و درحد نوشتن چندتا برنامه ی کوچیک و فیلم نگا کردن.
باز هم ممنون.
خواهش
تو پست قبلی کامل توضیح دادم بهتره درصد فعالیتش بالا نره (دائم در حال چک کردن دما باشی) وگرنه احتمال سوختش خیلی زیاده !
نه آخه وقتی با MSI Kombustor بنچمارک میگیرم GPU رو 100 درصد هم میره.پاور هم میره رو 100 % TDP . ولی توی بازی اینجوری هست.الان این رو آف کردم ولی فعلا بازی ای رو ندارم که استفاده کنم.مشکل هم از پاور نیست چون من 750 وات دارم که جدید هم خریدم.البته از نظر cpu که خیلی ضعیفه x2 260 amd دارم که تا اردیبهشت قراره عوضش کنم.
حالا باید امتحان کنم ببینم با آفف کردنش درست میشه یا نه!
شما هنوز نگفتی مشخصات سیستمت چیه !

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ok
cpu :amd x2 260
1033 ram 2 gb
m/b :Asus m4n68tv2
vga:MSI GTX 670 OC
power :green 750-OC

پاور و vga رو جدیدا خریدم و بقیه قطعات رو قراره تا اردیبهشت عوض کنم.
خوب الان مشخص شد !
CPU که وضعیتش بحرانیه (عامل اصلی هم همینه) نزدیک به 60 70 درصد از کارایی کارت رو میگیره ، از نظر Ram هم 2GB با حداقل Ram مورد نیاز فاصله هست در نتیجه این افت کارایی کاملا طبیعیه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر