تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

salam
avalan bebakhshid en minevisam
dovoman chand ta soal dashtam
1.man karte seda realtek daram e vaghti win avaz kardam (xp service pack 3)driveresh javab nemide kart ro shenasaii nemikone
2.pc ie man besiar nesbat be ghablan kond tar shode nemidonam moshkelesh az chie age mishe ye rahnamii konin
جواب سوالات:
1- شما باید آپدیت جدید برای کارت صدای Realtek و درایور آخرین نسخه رو هم دانلود کنید تا مشکلتون حل بشه
2-احتمال زیاد مشکل تروجان یا ویروس دارید ولی میتونه از خیلی عوامل دیگه هم باشه.

با سلام

من ویندوزم رو عوض کردم ولی وقتی تست 3dmark06 رو گرفتم دیدم که فریم ها ثابت نیستن و حدود 5-4 فریم بطور مداوم بالا پایین میپرن! مثلا در ویندوز قبلی در اوایل تست فریمم ثابت بود و حدود 73-72 ولی حالا فریمم در اوایل تست بین 69-68 و 75-74 بطور مداوم بالا پایین میپره و به همین نسبت در مورد بقیه تست ها هم صدق میکنه ولی چون میانگینش همونه امتیازم تفاوتی نسبت به ویندوز قبلی نکرده!
ولی این مطلب مختص 3dmark06 نیست و حالا توی مثلا cod6 در یک مرحله ای که یک مقدار کمی بازی کند بود دیگه اون کندی کمتر احساس میشه ولی تعداد تیک هایی که میزنه به مراتب بیشتر شده و کاملا شبیه به تست 3dmark06 هست!!!
اصولا این مشکلی که من دارم یعنی ناپایداری سخت افزار چه دلایلی میتونه داشته باشه؟

با سلام

من ویندوزم رو عوض کردم ولی وقتی تست 3dmark06 رو گرفتم دیدم که فریم ها ثابت نیستن و حدود 5-4 فریم بطور مداوم بالا پایین میپرن! مثلا در ویندوز قبلی در اوایل تست فریمم ثابت بود و حدود 73-72 ولی حالا فریمم در اوایل تست بین 69-68 و 75-74 بطور مداوم بالا پایین میپره و به همین نسبت در مورد بقیه تست ها هم صدق میکنه ولی چون میانگینش همونه امتیازم تفاوتی نسبت به ویندوز قبلی نکرده!
ولی این مطلب مختص 3dmark06 نیست و حالا توی مثلا cod6 در یک مرحله ای که یک مقدار کمی بازی کند بود دیگه اون کندی کمتر احساس میشه ولی تعداد تیک هایی که میزنه به مراتب بیشتر شده و کاملا شبیه به تست 3dmark06 هست!!!
اصولا این مشکلی که من دارم یعنی ناپایداری سخت افزار چه دلایلی میتونه داشته باشه؟
متغیر بودن فریم ها اصلا غیر طبیعی نیست،چون توی بنچمارک بسته به سنگینی صحنه ی رندر شده،فریم بالا یا پایین میره

اما این که فک میکنی سیستم ناپایدار هست-که من مطمئن نیستم-اول از همه از ضعف پاور میتونه باشه.

برای این سیستم پاور GP530AB که واسه Green هست کافیه؟ اگه بخوام مطمئن شم که مشکل از پاور نیست چه پاوری بگیرم تا سیستمم رو به طور عالی ساپورت کنه؟ (البته قیمتش زیر 100 تومن باشه!)

AMD Phenom II X4 810
Gigabyte GA-MA770-S3 rev2.0
2GB OCZ Dual Channel
Sapphire ATI Radeon HD4850 512mb
180GB Western Digital

پاور GP585B با توجه به اینکه قیمتش حدودا 100 تومنه خوبه؟

آخرین ویرایش:
از نظر ساپورت که مشکلی نداره ولی لبه مرزه ، با 10 15 تومن بالاتر میتونی gp685b یا اگه میخوای تا همون 100 هزینه کنی من gp585b رو پیشنهاد میدم حدودا 85 86 تومن مایشه.;)

برای این سیستم پاور GP530AB که واسه Green هست کافیه؟ اگه بخوام مطمئن شم که مشکل از پاور نیست چه پاوری بگیرم تا سیستمم رو به طور عالی ساپورت کنه؟ (البته قیمتش زیر 100 تومن باشه!)

AMD Phenom II X4 810
Gigabyte GA-MA770-S3 rev2.0
2GB OCZ Dual Channel
Sapphire ATI Radeon HD4850 512mb
180GB Western Digital

پاور GP585B با توجه به اینکه قیمتش حدودا 100 تومنه خوبه؟
کافی بودنش که کافیه،اما اگر بیشتر از دو سال از 18 ماه از عمر پاور میگذره ممکنه احتیاج به تعویض داشته باشه،مدل 535 جدید هم پایدارتر و قویتر از مدل 530 قدیمی Green هست،اونموقع کمتر مدلای Green رو پیشنهاد می دادیم.

سلام!
دوستان من میخوام یک پرینتر (با خروجی USB) را به دو کامپیوتر وصل کنم تا هر دو بتوانند از اون استفاده کنند ولی نمی خواهم از شبکه بندی معمولی (کارت شبکه و کابل شبکه) استفاده کنم. خواستم ببینم آیا راهی دیگه ای وجود داره که بشه کاری کرد که هر دو کامپیوتر از این پرینتر استفاده کنند؟!

سلام!
دوستان من میخوام یک پرینتر (با خروجی USB) را به دو کامپیوتر وصل کنم تا هر دو بتوانند از اون استفاده کنند ولی نمی خواهم از شبکه بندی معمولی (کارت شبکه و کابل شبکه) استفاده کنم. خواستم ببینم آیا راهی دیگه ای وجود داره که بشه کاری کرد که هر دو کامپیوتر از این پرینتر استفاده کنند؟!
بله
راه حلش استفاده از USB Print Server هست که باهاش میتونید پرینتر رو با کابل USB بین دو تا دستگاه به اشتراک بزارید.

میگم روش ارزونتری وجود نداره؟! آخه خود پرینتری که میخوام استفاده کنم 76 تومن نمی ارزه :دی از این USB HUB های معمولی نمیشه استفاده کرد؟! :دی فکر کنم آخرش هم باید از همون روش شبکه بندی استفاده کرد.

میگم روش ارزونتری وجود نداره؟! آخه خود پرینتری که میخوام استفاده کنم 76 تومن نمی ارزه :دی از این USB HUB های معمولی نمیشه استفاده کرد؟! :دی فکر کنم آخرش هم باید از همون روش شبکه بندی استفاده کرد.
نخیر ،دیگه راه دیگه ا یی بجز اشتراک از طریق شبکه وجود نداره، HUB هم برای این کار نیست.

افت فریم

سلام دوستان . مشکلات بازی کردن با PC تمام شدنی نیست :cheesygri:cheesygri:cheesygri
یه مشکلی جدید کشف کردم :laughing:
وقتی که یه level جدید برای اولین بار لود میشه و قبلا تو cache یا حافظه نبوده و میری تو بازی ، یه دفعه که دوربین رو میچرخونی افت فریم شدید پیش میاد ، انگار که طول میکشه تا اطلاعاتی از قبیل texture و ... داخل مموری کارت گرافیک لود بشه ، ولی روی یک صحنه تکراری وقتی یه بار دیگه دوربین رو میچرخونی دیگه این مشکل نیست .
مثلا تو بازی NFS Shift اول بازی وقتی دوربین رو دور ماشین میچرخونی افت فریم وحشتناکی پیش میاد (به 5 فریم هم میرسه) ، ولی وقتی یه بار اینکارو کردی و دفعه بعد تو همون صحنه دوربین رو میچرخونی ، خیلی روان اجرا میشه .
توی بازیهای COD MW2 , Crysis, NFS Shift , Red Alert 3 تست کردم و تو همش همینجوری بود .
به نظر شما مشکل از درایور گرافیکه یا directx .
اینم مشخصات سیستم :
(CPU : Q6600 (Default Clock
MB : ASUS P5Q Deluxe
RAM : 2x2 Geil 1066 CL6
VGA : Ati radeon 4870
power : 580 Green
Graphic Driver : CCC 10.2 (last update)
DirectX : aug 2009 update

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or