تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

از کدوم پورتا ؟! منظورت اینه :

اگه آره ، این پورت رو که main شما داره :arrowd:

5iFkhvrUYW6GNOWs_500.jpg

مادربرد شما هم LPT داره منتهی جا نداشته بغل پرت ها بزاره رو خود مادربر جا گذاشته فقط شما باید یه زحمتی بکشی یدونه از اینا
mb_accessory_port.jpg
بخری!!!

خب الان یه سو تفاهم راجع به مادربرد این دوستمون پیش اومده که فک می کنم یا این کاربر محترم مدل مادربردش رو کامل نگفته یا واقعا به پورتای پشت کیس دقت نکرده

همونطور که SUPRA گفتن اگر مدل مادربرد دقیقا M4A78 باشه(که البته تولیدش منسوخ شده) این مادربرد پشت خودش یه پورت قرمز LPT داره

اما اگر مدل مادربرد M4A78-EM/VM باشه میشه همون توضیح M_Kasaeei ،یعنی این پورت از دسته ی Internal I/O روی خود مادربرد هست

اما اگر مادربرد M4A78-PRO/HTPC باشه که اصلا دیگه LPT نداره،من فک می کنم مادربرد ایشون مدل M4A78 نیست،وگرنه باید پورت پرینتر رو پشت کیس میدید.

آخرین ویرایش:
سلام

دمای 45 تا 50 درجه ی gpu عادیه؟(کارت 4670) برند کلاب.تو بازیای سنگین
فن سی پی یو رو عوض کردم و یه فن معمولی lga 775 اینتل گذاشتم.
این فن اولش یواش میره بعد تو بازی کم کم دورش میره رو 2000 و بالاتر.با افزایش cpu usage دور فن میره بالا.
دما هم از 55 بیشتر نمیشه.
روندش همینه یا فن خرابه؟

سلام

دمای 45 تا 50 درجه ی gpu عادیه؟(کارت 4670) برند کلاب.تو بازیای سنگین
فن سی پی یو رو عوض کردم و یه فن معمولی lga 775 اینتل گذاشتم.
این فن اولش یواش میره بعد تو بازی کم کم دورش میره رو 2000 و بالاتر.با افزایش cpu usage دور فن میره بالا.
دما هم از 55 بیشتر نمیشه.
روندش همینه یا فن خرابه؟
این دماها عادیه،مشکلی نیست.

سلام بچه ها کمکم کنید من یه گرافیک 8600gt دارم با پاور 430 real تو بازی اگه گرافیکو دست کاری کنم یه دفعه یه صفحه ابی میاد و سریع سیستم ریست میشه یه بار این جوری شد فرستادمش گارانتی درست شد بعد 2 ماه دوباره این طوری شد گفتن که از گرافیکت نیست کمکم کنید...

سلام بچه ها کمکم کنید من یه گرافیک 8600gt دارم با پاور 430 real تو بازی اگه گرافیکو دست کاری کنم یه دفعه یه صفحه ابی میاد و سریع سیستم ریست میشه یه بار این جوری شد فرستادمش گارانتی درست شد بعد 2 ماه دوباره این طوری شد گفتن که از گرافیکت نیست کمکم کنید...
صفحه آبی از ایراد سخت افزاری توی تمام قطعات کامپیوتر ممکنه ایجاد بشه،فقط از گرافیک که نیست

مدل پاور شما چیه؟

cpu:AMD Phenom 9850
MAIN:GIGABYTE MA770-DS3
VGA:8600 DDR3 256MB
RAM:4GB GEIL BUS 800
POWER:430 REAL SILVERSTON
HDD:SAMSUNG 160GB SATA2
اینم بگم که دفعه اول ایراد از گرافیک بود که مشکلش کم کم بیشتر شد به طوری که تو محیط ویندوز هم اینجوری میشد بعد که فرستادمش گارانتی تعمیر شد بعد از 2 ماه شد مثل روز های اول خرابیش.

اینم بگم که دفعه اول ایراد از گرافیک بود که مشکلش کم کم بیشتر شد به طوری که تو محیط ویندوز هم اینجوری میشد بعد که فرستادمش گارانتی تعمیر شد بعد از 2 ماه شد مثل روز های اول خرابیش.
سلام دوست عزیز
من احتمال می دم که مشکل از حافظه باشه.
اگه دوتا یا بیشتر ماژول رم روی مین بورد شما نصبه تک تک اونها رو به صورت جداگانه امتحان بکنید. اگه حل شد که مشل از رم هست.
اگه حل نشد با یک رم سالم امتحان بکنید.

اگر بازم حل نشد احتمال اینکه پاور ایراد داشته بالاست.

سلام

من بایوس رو آبدیت کردم.گزینه ای به نام فرکانس رم آمد.رو 533 بود.بردمش رو 800.سرعت واقعا خو ب شد بعد از این کار
مشکلی نداره؟

سلام به دوستان
من یه چند وقته یه مشکلی با سرعت خواندن و نوشتن از درایو نوری سیستم به هارد و برعکس رو دارم.(کپی به هارد-رایت از هارد)نمیدونم مشکل از چیه؟
به طور دقیق اینجوری میشه گفت بعد عوض کردن ویندوز همه چی رو به راهه مثلا دیسک 4 گیگی حدود 4 دقیقه زمان میبره که بره توی هارد و همون حدودا رایتش طول میکشه با سرعت16x .
اما بعد یه مدتی این زمان برای نوستن توی هارد میشه 30 دقیقه و رایتشم که 45 دقیقه ایی طول میکشه.جوری که اگه سرعت رایت رو روی 16x هم بزاری 1x میزنه برات.اینقدر سرعت خوندن پایین میاد که حتی پخش فیلم از روی درایو با مشکل صدا مواجه میشه.یعنی یجورایی که انگار حافظه درایو پر شده(فرضا)-اینم بگم هرچی تعداد کپی کردن توی هارد و رایت کردن بیشتر باشه زودتر این طوری میشه.

Writer :Sony DVD RW DRU-840A
H.D.D:160 GB MAXTOR

حالا اگه دوباره ویندوز رو عوض کنی همه چی درست میشه.!!
یه کمکی بکنین ممنون میشم.چشم دراومد از بس win عوض کردم.
ممنون

سلام

من بایوس رو آبدیت کردم.گزینه ای به نام فرکانس رم آمد.رو 533 بود.بردمش رو 800.سرعت واقعا خو ب شد بعد از این کار
مشکلی نداره؟

مشخصات سیستم شما رو باید بدونم که بگم کار خوبی کردی یا نه،وگرنه نمیشه نظر داد

سلام به دوستان
من یه چند وقته یه مشکلی با سرعت خواندن و نوشتن از درایو نوری سیستم به هارد و برعکس رو دارم.(کپی به هارد-رایت از هارد)نمیدونم مشکل از چیه؟
به طور دقیق اینجوری میشه گفت بعد عوض کردن ویندوز همه چی رو به راهه مثلا دیسک 4 گیگی حدود 4 دقیقه زمان میبره که بره توی هارد و همون حدودا رایتش طول میکشه با سرعت16x .
اما بعد یه مدتی این زمان برای نوستن توی هارد میشه 30 دقیقه و رایتشم که 45 دقیقه ایی طول میکشه.جوری که اگه سرعت رایت رو روی 16x هم بزاری 1x میزنه برات.اینقدر سرعت خوندن پایین میاد که حتی پخش فیلم از روی درایو با مشکل صدا مواجه میشه.یعنی یجورایی که انگار حافظه درایو پر شده(فرضا)-اینم بگم هرچی تعداد کپی کردن توی هارد و رایت کردن بیشتر باشه زودتر این طوری میشه.

Writer :Sony DVD RW DRU-840A
H.D.D:160 GB MAXTOR

حالا اگه دوباره ویندوز رو عوض کنی همه چی درست میشه.!!
یه کمکی بکنین ممنون میشم.چشم دراومد از بس win عوض کردم.
ممنون

شما احتمالا هاردت رو پر می کنی که اینجوری میشه،یا فولدر TEMP با فایلای Image پر میشه و سرعت پایین میاد.

intel pentium d925 3 ghz
ram 2 gig bus 400
ga -945pl-s3
hd 4670 1 gig ddr3
power 330 a
چیز دیگه ای هم لازمه؟
4 تا گزینه بود.یکی 2 و 2.66 و 3 و 4
رو 4 گذاشتم شد باس 800
رو 3 بود 667

خوب با توجه به توضیحات احتمالش زیاده که باز مشکل از کارت باشه مثلا دمای بالا یا شاید هم مشکل از خود pcb باشه ، کارت رو که oc نکردی ؟!
سیستم رو ارتقاء دادی ؟ منظورم اینه که کارت یا مثلا قطعه ی دیگه ای از این سیستم قبلا رو سیستم قدیمیت بوده ؟!
intel pentium d925 3 ghz
ram 2 gig bus 400
ga -945pl-s3
hd 4670 1 gig ddr3
power 330 a
چیز دیگه ای هم لازمه؟
4 تا گزینه بود.یکی 2 و 2.66 و 3 و 4
رو 4 گذاشتم شد باس 800
رو 3 بود 667
خوب این یعنی شما ضریب رم رو افزایش دادی از 400 رفته رو 800 اینجوری افزایش کارایی پیدا میکنه اما نه چندان زیاد. (در حد 4 یا 5 درصد)
میتونی یه تست رم با occt بگیری تا ببینی پایدار هست یا نه.;)

آخرین ویرایش:

شما احتمالا هاردت رو پر می کنی که اینجوری میشه،یا فولدر TEMP با فایلای Image پر میشه و سرعت پایین میاد.
خب مشکل اینجاست که بعد از خالی کردن هارد بازم همینجوری میمونه.
پوشه C:\Documents and Settings\my name\Local Settings\Temp
هم همش خالی حدود 271 کیلو بایت بیشتر حجمش نیست.

خب مشکل اینجاست که بعد از خالی کردن هارد بازم همینجوری میمونه.
پوشه C:\Documents and Settings\my name\Local Settings\Temp
هم همش خالی حدود 271 کیلو بایت بیشتر حجمش نیست.
بسته به برنامه ی DVD-Burning شما و نسخه ی ویندوز،فایلای موقتی خود برنامه جای دیگه ای نوشته می شن که توی تنظیماتش هست
ویندوز هم یه مسیر دیگه توی Document and Setting>User>Local>Temp داره که اونجا هم فایلای موقتی رو کپی می کنه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or