تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

اينم قيمتش 50 تومن بود
يكي از دوستان ميگفت cpu سلرون هست اين مشكل بوجود مياد درسته؟؟
خب پس طرف بد جوری این جنس مزخرف رو به شما تحمیل کرده ،بهتره ببری پاور روسریع بهش پس بدی
مدل CPU هم هیچ ربطی به تصویر دادن گرافیک نداره،هر چند که Celeron از عهده ی 50 درصد کارایی کارت گرافیکت هم برنمیاد!

بجای اینهمه اشتباه پی در پی،بهتر نبود از اول میومدی همینجا مشاوره میگرفتی؟؟

سلام . فرشید جان الان پاور رند بازار غیر از گرین چه مارکی هست ؟
مارکایی مثل ocz , corsair گیر میان ؟ قیمتاشون در مقایسه با گرین چه جوریاست ؟

برندای معتبر کم نیستن،اما قیمتای بالاتری هم دارن
Corsair,AcBel,Cooler Master,Antec,OCZ,Seasonic ،اینا همه بهترینها هستن،اما توی ایران که میرسن قیمتشون از قیمت جهانی بیشتر میشه
بسته به مدل و توانی که میخوای بخری باید بین Green و مارکای خارجی انتخاب کنی،خیلی وقتا صرفه با خرید مدل داخلی هست و بعضی وقتا هم مدل خارجی کیفیت و امکانات خیلی بهتری داره.

سلام

من سیستمم بعد از 2 ساعت بازی افت فریم پیدا می کنه!!
گرافیکم 4670 1 gig
چیکار کنم؟ مشکل سر چیه؟:confused:
منم چند وقتیه یک مشکلی مشابه این مشکل دارم
که چون تعداد کمی از بازی ها روی pc بازی میکنم تک و توکی که میاد دستم و اکثرا رو 360
که وقتی دیدم تو همون تک و توک عناوین این مشکل تقریبا مشترکه گفتم باید تو بخش سخت افزار مطرح بشه

تفاوت مشکل من اینه که تو بازی های مختلف مثلا اخیرا همین COD:MW2 یا Borderlands یا the saboteur بازی عالی اجرا میشه و در حدود 44 تا 55 فریم دارم ( با fraps یا riva tuner )
اما مشکل اینه که تو همه بازی ها اگه دقت کرده باشید در طول مرحله جاهایی هست که auto save میکنه
مشکل اینه که درست 4 یا 5 ثانیه مونده به auto save به اندازه 3 ثانیه fps شدید میاد پایین
شاید در حد 2 و 3 میشه و تا 5 ثانیه بعد از auto save همینطوری میمونه
و دوباره بر میگرده به حالت عادی و تا auto save بعدی بدون مشکل کار میکنه

مهم نیست کجای بازی باشی ( محیط وسیع با کلی object و smoke و lighting effect یا تو یک اتاق ساده و سبک )

و گاهی هم برای مثال بگم : تو یک اتاق 2 تا شخصیت دارن حرف میزن ( the saboteur ) فریم مثلا 46 هست بعد از چند دقیقه که یک کاراتر جدید اضافه میشه و camera میخواد اون رو نوشن بده به اندازه 2 ثانیه خفن میاد پایین و درست میشه

کارهایی که کردم :
نصب و امتحان انواع و اقسام windows با SP های مختلف
نصب و تست انواع Driver های nVIDIA
نصب انواع DirectX
Defrag کردن hdd

و همچنین اوردن چند ماژول رم از برنددیگه و تست با اونها

مشکلی نیست که اذیت کنه ولی خوب همون چند ثانیه میره رو اعصاب ادم
( ربطی هم به setting و quality نداره چون تو 1280 و very high هم همینه و تو 800 و ultra low هم همینطوری میشه )

تو نت سرچ کردم خیلی ها این مشکل رو داشتن و عنوان تاپیک و موضوعشون : huge drop frame بود

any solution ? :biggrin1:

سلام

من سیستمم بعد از 2 ساعت بازی افت فریم پیدا می کنه!!
گرافیکم 4670 1 gig
چیکار کنم؟ مشکل سر چیه؟:confused:

در بعضی مواقع داغ شدن cpu و یا کارت گرافیک شما این مشکل به وجود میاد که منجر به پایین امدن فریم ریت در بازی میشه یا در بعضی مواقع باعث ریست سیستم میشه شما در موقع که بازی نمیکنی ایا سیستم هنگ میکنه یا اینکه موس بایسته؟

در بعضی مواقع داغ شدن cpu و یا کارت گرافیک شما این مشکل به وجود میاد که منجر به پایین امدن فریم ریت در بازی میشه یا در بعضی مواقع باعث ریست سیستم میشه شما در موقع که بازی نمیکنی ایا سیستم هنگ میکنه یا اینکه موس بایسته؟

ممکنه مشکل از رم باشه؟
من قبلا که تازه کارت گرافیک رو گرفته بودم چند بار رو ویندوز xp موس ایستاد و کلا هنگ کرد.رو 7 دیگه بعد از تعویض رم و یکم با دست فشار آوردن به فن cpu درست شد و گیر نکرد.البته وقتی تو دی وی دی رام dvd می ذاشتم گیر میکرد.
بعد رم رو عوض کردم و یه باس 800 و یه 667 گذاشتم.العان 2 گیگه.
وقتی تک میگذارم و 667 رو میذارم درست میشه ولی سرعت لود میاد پایین؟؟؟
:confused:
ممکنه از درایو باشه؟چون من درایو نمیریزم.خود ویندوزم شناسایی میکنه.یک بار ریختم بازم درست نشد.ورژن 9.11 برا ویندوز 7-64 bit

که چون تعداد کمی از بازی ها روی pc بازی میکنم تک و توکی که میاد دستم و اکثرا رو 360
که وقتی دیدم تو همون تک و توک عناوین این مشکل تقریبا مشترکه گفتم باید تو بخش سخت افزار مطرح بشه

تفاوت مشکل من اینه که تو بازی های مختلف مثلا اخیرا همین COD:MW2 یا Borderlands یا the saboteur بازی عالی اجرا میشه و در حدود 44 تا 55 فریم دارم ( با fraps یا riva tuner )
اما مشکل اینه که تو همه بازی ها اگه دقت کرده باشید در طول مرحله جاهایی هست که auto save میکنه
مشکل اینه که درست 4 یا 5 ثانیه مونده به auto save به اندازه 3 ثانیه fps شدید میاد پایین

مهم نیست کجای بازی باشی ( محیط وسیع با کلی object و smoke و lighting effect یا تو یک اتاق ساده و سبک )

و گاهی هم برای مثال بگم : تو یک اتاق 2 تا شخصیت دارن حرف میزن ( the saboteur ) فریم مثلا 46 هست بعد از چند دقیقه که یک کاراتر جدید اضافه میشه و camera میخواد اون رو نوشن بده به اندازه 2 ثانیه خفن میاد پایین و درست میشه

کارهایی که کردم :
نصب انواع DirectX
Defrag کردن hdd

( ربطی هم به setting و quality نداره چون تو 1280 و very high هم همینه و تو 800 و ultra low هم همینطوری میشه )

تو نت سرچ کردم خیلی ها این مشکل رو داشتن و عنوان تاپیک و موضوعشون : huge drop frame بود

منم همه ی این کارا رو کردم.رو ویندوز 7 و با دایرکست 10.
از من بعد از دو ساعت تو همه بازیا کم میاره.انگار خیلی داغ بشه .حالا نمی دونم چی داغ میشه تا درستش کنم.
کارت گرافیک که سرده و برند کلاب هستش.

آخرین ویرایش:
ممکنه مشکل از رم باشه؟
من قبلا که تازه کارت گرافیک رو گرفته بودم چند بار رو ویندوز xp موس ایستاد و کلا هنگ کرد.رو 7 دیگه بعد از تعویض رم و یکم با دست فشار آوردن به فن cpu درست شد و گیر نکرد.البته وقتی تو دی وی دی رام dvd می ذاشتم گیر میکرد.
بعد رم رو عوض کردم و یه باس 800 و یه 667 گذاشتم.العان 2 گیگه.
وقتی تک میگذارم و 667 رو میذارم درست میشه ولی سرعت لود میاد پایین؟؟؟
:confused:

منم همه ی این کارا رو کردم.رو ویندوز 7 و با دایرکست 10.
از من بعد از دو ساعت تو همه بازیا کم میاره.انگار خیلی داغ بشه .حالا نمی دونم چی داغ میشه تا درستش کنم.
کارت گرافیک که سرده و برند کلاب هستش.

برای شما هموم cpu ت باید باشه شنا دمای cpuت رو چند میره یک تس بکن و در ضمن شما وقتی رم میگیری باید باسهای یکی داشته باشن چون بهتره و الان برای شما همخونی نداره پیشنهاد میکنم باس ها رو یکی کنی البته باید ببین مادربرد شا باس 800 ساپورت میکنه ؟ البته از پاور شما هم میتونه باشه شما مشخصات سیستمت چی هست و پاورت ؟

کارهایی که کردم :
نصب انواع DirectX
Defrag کردن hdd

چیز عجیبی نیست،اینا بیشترش ار کندی قطعات هست،اول از همه CPU، بعد رم و بعد هارد

حالا اگه فک میکنی اول خوبه و بعد از مدت زمان مشخصی سرعتش کم میشه که حتما از حرارت بالا هست دیگه.
وگرنه اونایی که سیستمای قوی دارن اصلا همچین مشکلایی رو توی بازی نمیبینن،مگر اینکه توی یه بازی خاص پیش بیاد که مثلا مربوط به درایور کارت گرافیک باشه،مخصوصا اگه گرافیک ATI باشه.

چیز عجیبی نیست،اینا بیشترش ار کندی قطعات هست،اول از همه CPU، بعد رم و بعد هارد

حالا اگه فک میکنی اول خوبه و بعد از مدت زمان مشخصی سرعتش کم میشه که حتما از حرارت بالا هست دیگه.
وگرنه اونایی که سیستمای قوی دارن اصلا همچین مشکلایی رو توی بازی نمیبینن،مگر اینکه توی یه بازی خاص پیش بیاد که مثلا مربوط به درایور کارت گرافیک باشه،مخصوصا اگه گرافیک ATI باشه.
نه فرشید جان حرارت ها رو چک کردم همه چیز نرماله
تو windows :
mb : 30
hdd : 32
cpu : 35
gpu : 37

تو بازی بعد از 1 ساعت بازی

mb : 34
hdd : 38
cpu : 40
gpu : 45

بازی هم که گفتم مهم نیست در چه سطح quality باشه میخواد half life 2 باشه میخواد MW2 باشه میخواد pIXAR'S UP :biggrin1:
همشن اونجایی که auto save میخواد انجام شه اینطوری میشن البته از هر 10 تا auto save حدودا 7 تاش

یکی از کسانی که تاپیک زده بود همچین سیستمی داشت و این مشکل رو داشت :

Asus P6T Deluxe V2 | Intel Core i7 920 @ 3.5GHz | OCZ Gold 6GB DDR3 @ 1333MHz
EVGA GTX 275 | Corsair HX1000W | WD 500GB Caviar Black RAID0
X-Fi XtremeMusic | EIZO FlexScan SX2461W | Rocketfish full tower | Win 7 Pro x64

نمیدونم والا زیاد مساله خاصی نیست پس بیخیالش

نه فرشید جان حرارت ها رو چک کردم همه چیز نرماله
تو windows :
mb : 30
hdd : 32
cpu : 35
gpu : 37

تو بازی بعد از 1 ساعت بازی

mb : 34
hdd : 38
cpu : 40
gpu : 45

بازی هم که گفتم مهم نیست در چه سطح quality باشه میخواد half life 2 باشه میخواد MW2 باشه میخواد pIXAR'S UP :biggrin1:
همشن اونجایی که auto save میخواد انجام شه اینطوری میشن البته از هر 10 تا auto save حدودا 7 تاش

یکی از کسانی که تاپیک زده بود همچین سیستمی داشت و این مشکل رو داشت :

Asus P6T Deluxe V2 | Intel Core i7 920 @ 3.5GHz | OCZ Gold 6GB DDR3 @ 1333MHz
EVGA GTX 275 | Corsair HX1000W | WD 500GB Caviar Black RAID0
X-Fi XtremeMusic | EIZO FlexScan SX2461W | Rocketfish full tower | Win 7 Pro x64

نمیدونم والا زیاد مساله خاصی نیست پس بیخیالش
ببین یه مشکلی که ایجاد میشه ممکنه از عوامل مختلف باشه ،ممکنه دلیلش روی سیستم شما یه چیزی باشه و روی یه سیستم با قطعات دیگه یه یه چیزه دیگه

پس اینکه کسی که Core i7 هم داره و این مشکل گیر کردن ها رو به همون کیفیت شما داشته باشه خیلی سبک و توی ذوق زن هست،چون با یه CPU ی چهار هسته ای Q6600 هم هیچ Lag و وقفه ای در اجرای بازیها نباید ایجاد بشه ،یعنی هیچ وقت بار پردازنده زیاد نمیشه و یا درخواستهای I/O توی انتظار نمی مونن که باعث Lag توی سیستم بشن.
تنظیمات اشتباه و قطعات ناهمگون هم میتونن باعث این مشکلات بشن،اونی هم که Core i7 920 داره و این مشکل رو داره،اگر نتونه حلش کنه باید ببره پس بده یه کنسول دستی PSP بگیره که گیر نداشته باشه!

من با برنامه UTORRENT ,تورنت دانلود می کنم.نرم افزارم هم اخرین ورژنه.
من یه مشکلی با این برنامه دارم و اینکه وقتی من فیلم سینمایی (مخصوصا جدید ها) رو برای دانلود می زارم بعد از چند ثانیه کامپیوتر رستارت می کنه و صفحه ابی میشه و میگه اشکالات نرم افزاری و فیزیکال ارور و همچین اروری میده:DRIVER-IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL و BEGINING DUMP OF PHYSICAL MEMORY
ولی من فایل های تصویری دیگه مثل مستندهارو می زارم رستارت نمی کنه. ویندوزم هم تازه عوض کردم 2 هفته اول بعد از عوض کردن ویندوز رستارت نمی کرد ولی این چند روزه باز شروع شده.(قبل از عوض کردن ویندوز هم همین مشکل رو داشتم).
به چند نفر هم گفتم ولی نتیجه ای نداشت.شما میدونید مشکل چیه؟؟
ممنون.

سلام دوستان کمک کنید:((

من یک هارد 500 سیگیت دارم که الان اصلا لود نمیشه نکته اصلا هارد رو نمی شناسه.

من ویندوزم خراب شد امدم ویندوز نصب کنم ارور داد و بعد ریستارت شد و دیگه هارد رو نشناخت!

ولی الان من می تونم لینوکسMANDRIVA رو از روی دی وی دی اجرا می کنم مگه این نیاز به هارد نداره؟

اگه نرم افزاری هست که درست بشه معرفی کنید؟:((

کمک کنید سریع ممنون!:((

سلام دوستان کمک کنید:((

من یک هارد 500 سیگیت دارم که الان اصلا لود نمیشه نکته اصلا هارد رو نمی شناسه.

من ویندوزم خراب شد امدم ویندوز نصب کنم ارور داد و بعد ریستارت شد و دیگه هارد رو نشناخت!

ولی الان من می تونم لینوکسMANDRIVA رو از روی دی وی دی اجرا می کنم مگه این نیاز به هارد نداره؟

اگه نرم افزاری هست که درست بشه معرفی کنید؟:((

کمک کنید سریع ممنون!:((
از اطلاعاتی که دادی مشخص نیست مشکل سخت افزاریست یا نرم افزاری
بنابراین بهتره هارد رو به شرکت گارانتی بدی تا مشکلش حل بشه

اکثر توزیع های Linux هم مثل نسخه ی شما ،قابلیت اجرای سرخود بدون نیاز به هارد رو دارند.

از اطلاعاتی که دادی مشخص نیست مشکل سخت افزاریست یا نرم افزاری
بنابراین بهتره هارد رو به شرکت گارانتی بدی تا مشکلش حل بشه

اکثر توزیع های Linux هم مثل نسخه ی شما ،قابلیت اجرای سرخود بدون نیاز به هارد رو دارند.

نکته اینه که من از لینوکس فایل دانلود کردم حدود 100 مگ خوب این کجا ریخته شده؟رو هارد ریخته شده ؟ چرا هارد رو نمایش نمی ده؟

این موس پد لب تاپ من کار نمیکنه
اوایل وقتی ویندوز آپدیت میکردم درست میشد ولی الان دیگه نه. . .
دوشب پیش روی ویندوز ویستا دوستم ویندوز 7 ریخت فکر کردم درست میشه ولی درست نشد

نکته اینه که من از لینوکس فایل دانلود کردم حدود 100 مگ خوب این کجا ریخته شده؟رو هارد ریخته شده ؟ چرا هارد رو نمایش نمی ده؟

معمولا Linux هایی که از روی دیسک نوری بوت میشن برای خودشون درایو مجازی توی حافظه ی رم درست می کنن و فایلای سیستمی رو اونجا کپی می کنه.
احتمالا فایلی هم که شما دانلود کردی همونجا کپی شده و با خاموش کردن سیستم از بین رفته!

هارد رو هم اگر نمایش نمیده یعنی اینکه احتمالا هاردت مشکل پیدا کرده و از طریق بایوس مادربرد هم شناسایی نمیشه.

این موس پد لب تاپ من کار نمیکنه
اوایل وقتی ویندوز آپدیت میکردم درست میشد ولی الان دیگه نه. . .
دوشب پیش روی ویندوز ویستا دوستم ویندوز 7 ریخت فکر کردم درست میشه ولی درست نشد
متوجه نشدم دقیقا،موس پد شما کار نمیکنه؟؟
اگر منظورت Touch pad هست که باید درایور مربوط به Win 7 رو از سایت سازنده بصورت مجزا دانلود و نصب کنی
بسته به مدل دستگاه شما،شاید خود ویندوز نتونسته باشه درایور خاص دستگاه شما رو شناسایی کنه و از طریق Windows Update نصبش کنه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or