تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
شما کلا بایوس mb را روی default بذار. یعنی اینکه ولتاژ auto باشه.
base clock هم باید 133 باشه. turbo mode فعال باشه. بطوری که وقتی ضریب 27 و بیس کلاک 133 هم با هم میشه 3.6ghz.
الان جالب شد.
بایوس رو کلاً پروندم. تو بالاترین حالت و تنظیمات فعال از فرکانس 2.93 بالاتر نمیره.

در حالیکه قبلاً تا 3.2 میرفت.

حس می‌کنم یه جای کار می‌لنگه.
حالت توربو فعاله.

اگر به SSD شک داری ، می تونی firmware رو اپدیت کنی. از Corsair SSD Toolbox استفاده کن. فقط از اطلاعات مهم ات در ssd یک back up بگیر که اگر firmware درست نصب نشد ، اطلاعاتت صدمه نبینه.

کنترل کردم. فیرمور 5.05 اومده بود براش منتها چون رو حالت IDE‌تنظیم شده بود نمی تونست آپدیت کنه اما الان میزنه ورژن جدید نیومده. ورژن فعلی 1.3.3

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
@msbazicenter

با شرایط Default تست کردی با صفحه ابی مواجه شدی؟ و مشکل برطرف شد؟
حتی با شرایط بدتر هم تست می‌کنم مشکلی نداره و پایداره.

بعضی اوقات وقتی تو نت هستم، فلش بهش وصل می‌کنم یا دیسک می‌ذارم تو درایو یا همینجوری الکی قاطی می کنه.
به احتمال زیاد مشکل همون هارد هست. باید یه ویندوز به همراه فرمت سطح پایین روش انجام بدم.
مشکل اینجاست که قصد تعویض گرافیک و به احتمال زیاد پاور رو دارم گفتم یه دفعه هر دو رو با هم انجام بدم.

آخرین ویرایش:

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
سلام
یه سوال دارم: دمای CPU در حین بازی های امروزی مثلا SC Black List باید چه قدر باشه؟! الان من یه AMD 1090t دارم توی بازی دمای CPU با فن خودش به 48 50 درجه سانتی گراد هم میرسه. در چه دمایی بالاتر بره ضرر داره؟! همچنین دمای مادربرد هم حدودا به 43 درجه میرسه.
در مورد یه فنی برای CPU من معرفی کردین فکر کنم اسمش ترمال اسپیریت بود که دور فن این فن بیشترین حدش روی 1500 بود به نظر شما این فن رو بگیرم میتونه خنک کنه و صدای کمتری داشته باشه؟!
==========
اگر هم مشکل با فن این چیزا حل نمیشه یه سیستم دیگه بهم معرفی کنید که قیمت CPU حداکثر 600 650 و مادربرد هم 3حداکثر 300 باشه.
نظر خودم خرید سی پی یو 3570 یا 3470 هست ولی مادربرد رو نمیدونم چی بگیرم.
به نظر شما با سیستم به اینتل صدای کمتر و راندمان بیشتری خواهم داشت؟! در بعضی از موارد CPU خودم کند و یا گیر میکنه.
پیشاپیش ممنون.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام
یه سوال دارم: دمای CPU در حین بازی های امروزی مثلا SC Black List باید چه قدر باشه؟! الان من یه AMD 1090t دارم توی بازی دمای CPU با فن خودش به 48 50 درجه سانتی گراد هم میرسه. در چه دمایی بالاتر بره ضرر داره؟! همچنین دمای مادربرد هم حدودا به 43 درجه میرسه.
در مورد یه فنی برای CPU من معرفی کردین فکر کنم اسمش ترمال اسپیریت بود که دور فن این فن بیشترین حدش روی 1500 بود به نظر شما این فن رو بگیرم میتونه خنک کنه و صدای کمتری داشته باشه؟!
==========
اگر هم مشکل با فن این چیزا حل نمیشه یه سیستم دیگه بهم معرفی کنید که قیمت CPU حداکثر 600 650 و مادربرد هم 3حداکثر 300 باشه.
نظر خودم خرید سی پی یو 3570 یا 3470 هست ولی مادربرد رو نمیدونم چی بگیرم.
به نظر شما با سیستم به اینتل صدای کمتر و راندمان بیشتری خواهم داشت؟! در بعضی از موارد CPU خودم کند و یا گیر میکنه.
پیشاپیش ممنون.
سلام
دمای سی پی یوت مناسب هستش و مشکلی نداره. دما هایی که سی پی یو ها می تونن تحمل کنن متفاوت هستش. در حالت کلی در load دمای سی پی یو بهتر هستش زیر 70-75 درجه سلسیوس باشه.
شما دور فن 1500 رو مد نظر نداشته باش، سی پی یو کولرها به دلیل داشتن Heatsink بزرگ و HeatPipe ها حرارت سی پی یو رو مهار می کنن. معمولا نویز کمتری هم نسبت به فن Stock سی پی یو دارند.

با بودجه که داری می تونی سوکت 1150 رو تهیه کنی.
CPU:Core i5 4570
Main:ASUS B85 PLUS

اگر دنبال اورکلاک حرفه ای هستی باید سی پی یو سری K بگیری با مادربورد چیپست Z.
سی پی یو Intel مسلما هم راندمان بیشتری داره و هم مشکلات سی پی یو های AMD رو نداره.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

حتی با شرایط بدتر هم تست می‌کنم مشکلی نداره و پایداره.

بعضی اوقات وقتی تو نت هستم، فلش بهش وصل می‌کنم یا دیسک می‌ذارم تو درایو یا همینجوری الکی قاطی می کنه.
به احتمال زیاد مشکل همون هارد هست. باید یه ویندوز به همراه فرمت سطح پایین روش انجام بدم.
مشکل اینجاست که قصد تعویض گرافیک و به احتمال زیاد پاور رو دارم گفتم یه دفعه هر دو رو با هم انجام بدم.

این توصیفی که شما از مشکل می کنه بیشتر می تونه از پاور معیوب یا بی کیفیت باشه، اگه از هارد باشه موقع بوت ویندوز یا لود کردن برنامه ها یا کارهای سیستم عامل باید ارور صفحه آبی بده.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
این توصیفی که شما از مشکل می کنه بیشتر می تونه از پاور معیوب یا بی کیفیت باشه، اگه از هارد باشه موقع بوت ویندوز یا لود کردن برنامه ها یا کارهای سیستم عامل باید ارور صفحه آبی بده.
پاورم سری Green GP685B EPS سری اولش (فن مشکی) هست فرشید‌جان. البته قصد تعویضش رو با یه مدل 850OC دارم چون می‌خوام گرافیکم رو به GTX770 ارتقا بدم.

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
سلام
دمای سی پی یوت مناسب هستش و مشکلی نداره. دما هایی که سی پی یو ها می تونن تحمل کنن متفاوت هستش. در حالت کلی در load دمای سی پی یو بهتر هستش زیر 70-75 درجه سلسیوس باشه.
شما دور فن 1500 رو مد نظر نداشته باش، سی پی یو کولرها به دلیل داشتن Heatsink بزرگ و HeatPipe ها حرارت سی پی یو رو مهار می کنن. معمولا نویز کمتری هم نسبت به فن Stock سی پی یو دارند.

با بودجه که داری می تونی سوکت 1150 رو تهیه کنی.
CPU:Core i5 4570
Main:ASUS B85 PLUS

اگر دنبال اورکلاک حرفه ای هستی باید سی پی یو سری K بگیری با مادربورد چیپست Z.
سی پی یو Intel مسلما هم راندمان بیشتری داره و هم مشکلات سی پی یو های AMD رو نداره.
ممنون از پاسخ گویی.
من که اورکلاک نمیکنم کلا یه سیستمی میخوام که راندمان خوبی داشته باشه و از همه مهم تر صدای فن این چیزاش کم باشه. من مثلا کار های روزانه انجام میدم وب گردی،دانلود و..... خوب با انجام این کار ها فکر نکنم سی پی یو رو به چالش بکشونه و صدای فنش بره بالا. الان مثلا خیلی از سیستم ها توی فروشگاها ، بانک ها دیدم که اصلا کیس هاشون صدا نمیده ولی سیستم من صدا میده با اینکه من هم کار سر سختی انجام نمیدم ولی باز هم همون طوری است.
الان کمترین دمایی که از سی پی یو خودم دیدم 37 39 بوده. تنها در یه صورت میتونم صدای سی پی یو رو کم کنم که اونم روشن کردن فن جلوی کیس هست که هوای کولر رو میگره و به داخل کیس میزنه ولی خوب اونم کمی صدا داره.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
ممنون از پاسخ گویی.
من که اورکلاک نمیکنم کلا یه سیستمی میخوام که راندمان خوبی داشته باشه و از همه مهم تر صدای فن این چیزاش کم باشه. من مثلا کار های روزانه انجام میدم وب گردی،دانلود و..... خوب با انجام این کار ها فکر نکنم سی پی یو رو به چالش بکشونه و صدای فنش بره بالا. الان مثلا خیلی از سیستم ها توی فروشگاها ، بانک ها دیدم که اصلا کیس هاشون صدا نمیده ولی سیستم من صدا میده با اینکه من هم کار سر سختی انجام نمیدم ولی باز هم همون طوری است.
الان کمترین دمایی که از سی پی یو خودم دیدم 37 39 بوده. تنها در یه صورت میتونم صدای سی پی یو رو کم کنم که اونم روشن کردن فن جلوی کیس هست که هوای کولر رو میگره و به داخل کیس میزنه ولی خوب اونم کمی صدا داره.
اگر دنبال OC حرفه ای نیستی و راندمان خوب در Gaming برات مهم هستش، می تونی اون سی پی یو و مادربورد پیشنهادی رو تهیه کنی.
برای کار های روزانه که ذکر کردی، سی پی یو خودت کافی هستش و نیاز به ارتقاء نیستش.
غیر از فن سی پی یو، ممکن هستش که فن کیست به دلیل اینکه زیاد کار کردن به صدا کردن افتادن. فن کیس هات یا می تونی تا حدودی تمیز و ترمیم کنی یا کلا نو بخری که صدا کمتر بده.
می تونی CPU Cooler هم بگیری که نویز سیستم کمتر میشه و سی پی یوت هم خنک تر کار می کنه.

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
اگر دنبال OC حرفه ای نیستی و راندمان خوب در Gaming برات مهم هستش، می تونی اون سی پی یو و مادربورد پیشنهادی رو تهیه کنی.
برای کار های روزانه که ذکر کردی، سی پی یو خودت کافی هستش و نیاز به ارتقاء نیستش.
غیر از فن سی پی یو، ممکن هستش که فن کیست به دلیل اینکه زیاد کار کردن به صدا کردن افتادن. فن کیس هات یا می تونی تا حدودی تمیز و ترمیم کنی یا کلا نو بخری که صدا کمتر بده.
می تونی CPU Cooler هم بگیری که نویز سیستم کمتر میشه و سی پی یوت هم خنک تر کار می کنه.
ممنون چنتا کولینک خوب برای CPU ایی که دارم میشه معرفی کنید حداکثر قیمت هم تا 150 تومن.
فقط برند های باشه که نویزش کم باشه صدای فنش ازیت نکنه.
ممنون از لطف شما.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
فرشیدجان امکانش هست از مادربورد باشه؟ چون Error code 101 رو تو نت عمدتاً به increase vcore مربوط می دونستند. ممکنه از فاز‌های برق‌رسانی باشه؟
تو شرايط ديفالت هم مشكل هست.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

فرشیدجان امکانش هست از مادربورد باشه؟ چون Error code 101 رو تو نت عمدتاً به increase vcore مربوط می دونستند. ممکنه از فاز‌های برق‌رسانی باشه؟
تو شرايط ديفالت هم مشكل هست.

بازم به نظرم اولین مظنون پاور هست، بعد مادربرد.

farbod.sh

کاربر سایت
May 13, 2011
47
نام
فربد
دوستان من واسم به سوال پیش اومده امید وارم جای درستی پرسیده باشم :
تا اونجایی که من خبر دارم سوکت فن ها رو به پاور وصل میکنن اما امروز من متوجه شدم که بجز سوکت فن CPU روی مادربرد سوکت های دیگه ایی وجود دارند ؟ کاربردشون چیه ؟ یعنی چه فرقی میکنه من فن رو به پاور وصل کنم یا به مادر ؟ ممنون کمک کنید ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر