تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان کسی میدونه این بر چسبایی که روی چیپ و ای سی میزنن (اسمشون هم ترجمه فارسیش پد حرارتی هست )کجا میفروشن من امروز کل پاساز شیرازی زیرو رو کردم پیدا نکردم اگر هرکی به من بگه لطف بزرگی به من کرده
اگه تهران هستید برید پاساژ امجد یا توکل حتما پیدا میکنید !
سلام.کیس من infinity. اون بردی که روش دوتا usb ها و جک های 3.5mm قرار میگیرند (اون برد کوچیک بالای کیس) خراب شده. میشه درستش کرد؟ تعویض میشه؟ اگه کسی یا مغازه ای اون برد رو داره ادرسش رو برام پ.خ کنید
به نمایندگی گرین زنگ زدم میگن ما قطعات کیس رو نداریم!!!
اگه نمایندگی ش بگه موجود ندارن دیگه کاری نمیشه کرد ، حالا مشکل چی هست ؟
سلام دوستان
من داشتم فیلم میدیدم یه دفعه صفحه مانیتورم بزرگ شد و از دو طرف هم به سمت داخل حلال پیدا کرد هرچی هم توی تنظیمات مانیتورم دست کاری میکنم هیچ تغیری نمیکنه یعنی میتونم ساز صفحه رو از بالا و پایین کم زیاد کنم اما نمیتونم عرضش رو کم کنم الان شکل مانیتورم اینطوری شده
http://s3.picofile.com/file/7446536983/Untitled.png
دوستان هیچ فکری به ذهنشون نمیرسه؟ راهی نداره که تنظیمات مانیتورم رو ریست کنم؟
مرگ من یکی هلپ بده:OMG
درایور کارت گرافیک رو پاک و دوباره نصب کنید تا به یه نتایجی برسیم !
دوستان دو تا سوال داشتم:
1-من مادربوردم giaga ma770ud3p هستش ولی وقتی کارت dvb sky star 2 رو بهش وصل میکنم تصویر مانیتور اصلا نمیاد وقتی هم تو سوکتای دیگه میزنم تصویر میاد ولی ویندوز بالا نمیاد خلاصه اینکه انگار با هم ناسازگاری دارن.واسه این مشکل راهی هست
2-cpu من مدلش amd phenom 2 x4 955 هستش ولی صدای فنش وقتی با کامپیوتر کارای سنگین میکنم خیلی زیاده.راهی واسه کم کردن صداش هست؟؟؟میشه فنشو عوض کرد؟؟؟
1-همونطور که خودت گفتی مشکل از ناسازگاری کارت DVB با مین هستش بایوس مین اگه بروز نیست آپدیتش کنید اگه بازم جواب نده کاری نمیشه کرد !
2-تنها راه تعویض فن هستش ، بستگی به بودجه داره بگو تا بشه نظر داد ! (تو تاپیک مشاوره قطعات)

asterixz

کاربر سایت
Aug 25, 2012
3
سلام من مادربرد asus p8b75-v دارم 2 تا رم corsair باس 2000 روش گذاشتم ولی سیستم اونو 1066 میشناسه. بصورت دستی اورکلاکش کردم ولی وقتی f10 رو میزنم سیستم که روشن میشه تصویر نمیده. سیستمو ریستش میکنم رم دوباره به باس 1066 برمیگرده.در ضمن قطعات زیرو گرفتم پاور 500 وات enermax واسش کافیه.
motherboard:1-asus p8p75-v
2- cpu: cori7 2600k
3- hdd:western 1 tra sata 3 64 mb
4_vga :ati sopphire 6670 1gb ddr5
5- (ram:corsair 2x 4gb xms3 2000 (9-10-9-27
6-odd:dvdwr sony

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
سلام من مادربرد asus p8b75-v دارم 2 تا رم corsair باس 2000 روش گذاشتم ولی سیستم اونو 1066 میشناسه. بصورت دستی اورکلاکش کردم ولی وقتی f10 رو میزنم سیستم که روشن میشه تصویر نمیده. سیستمو ریستش میکنم رم دوباره به باس 1066 برمیگرده.در ضمن قطعات زیرو گرفتم پاور 500 وات enermax واسش کافیه.
motherboard:1-asus p8p75-v
2- cpu: cori7 2600k
3- hdd:western 1 tra sata 3 64 mb
4_vga :ati sopphire 6670 1gb ddr5
5- (ram:corsair 2x 4gb xms3 2000 (9-10-9-27
6-odd:dvdwr sony
شما باید XMP را فعال کنید به این صورت که وارد بایوس شده AI Tweaker را انتخاب کرده سپس Ai overclock Tuner را بر روی XMP قرار بدین

farid95

کاربر سایت
Jul 18, 2011
45
نام
فرید
اگه نمایندگی ش بگه موجود ندارن دیگه کاری نمیشه کرد ، حالا مشکل چی هست ؟

اون سوکت 3.5mm که توش فیش هدفون رو میزاریم ضربه دیده و قطع و وصلی میکنه

هیچ کیس دیگه ای نیست که از همون برد و همون سایز استفاده کنه که بگم مال اون کیس رو بدن و برای کیس خودم بزارمش؟
کلا چه راهی هست؟ چه کار میشه کرد؟

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
سلام. سیستم من یه مشکلی پیدا کرده. بعد از 1 ساعت که روشنه سی پی یو به شدت گرم میشه!!! cpu : intel core i7 2600k مادربرد هم asus maximus gen-z اینقدر داغ میشه که دماش به 90درجه سانتی گراد میرسه بدون این که من کاری بکنم!! کیس هم haf-x

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
سلام. سیستم من یه مشکلی پیدا کرده. بعد از 1 ساعت که روشنه سی پی یو به شدت گرم میشه!!! cpu : intel core i7 2600k مادربرد هم asus maximus gen-z اینقدر داغ میشه که دماش به 90درجه سانتی گراد میرسه بدون این که من کاری بکنم!! کیس هم haf-x
شاید سی پی یو رو اورکلاک کردین
هنگامی که سیستم رو روشن میکنین دمای سی پی یو چنده؟
مطمئن بشین که فن به درستی برروی مادربرد نصب شده

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
دماش از 40درجه شروع میشه میره بالا. اره 4ماهه پیش اور کلاک کردم الان چطوری برش گردونم. الانم فهمیدم که کارت گرافیک بیشتر از سی پی یو داغ میکنه! GeForce gtx 580

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
دماش از 40درجه شروع میشه میره بالا. اره 4ماهه پیش اور کلاک کردم الان چطوری برش گردونم. الانم فهمیدم که کارت گرافیک بیشتر از سی پی یو داغ میکنه! GeForce gtx 580
در advanced mode وارد Extreme Tweaker شده AI Overclock Tuner رو روی Auto بزارین البته این مادربرد اونقدر تنظیمات داره و از اون جایی که مشخص نیست چیکار کردین بهتره Load Optimizaed Defaults کنین

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
گزاشتم و حتی باتری مادر بورد رو هم در اوردم دوباره گذاشتم. فایده ای نداشت. بازم داغ می کنه! اصلا میترسم روشنش کنم الانم با لپتاپ اومدم. مشکل اصلی کارت گرافیکه چون به محض روشن کردن کامپیوتر اینقد داغ میکنه که دست بزنی دستت میسوزه!!! گرمای اینه که سی پی یو رو داغ می کنه!!! اینو چیکارش کنم؟

آخرین ویرایش:

OFW

کاربر سایت
May 13, 2011
634
یا خمیر سیلیکونش کیفیت اولیه شو از دست داده - یا هیت سینک تکون خورده و درست سر جاش نیست - ممکنه نوعی ویروس هم این کارو بکنه . شاید هم سنسور درست نشون نمیده اروم دست بزن ببین واقعا هیت سینک داغ میشه ؟
فعلا همینا به ذهنم میاد

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
گزاشتم و حتی باتری مادر بورد رو هم در اوردم دوباره گذاشتم. فایده ای نداشت. بازم داغ می کنه! اصلا میترسم روشنش کنم الانم با لپتاپ اومدم. مشکل اصلی کارت گرافیکه چون به محض روشن کردن کامپیوتر اینقد داغ میکنه که دست بزنی دستت میسوزه!!! گرمای اینه که سی پی یو رو داغ می کنه!!! اینو چیکارش کنم؟
کارت گرافیکتون چیه؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دمای CPU تو بایوس به چه صورته ؟
دمای کارت رو هم بگو ، میتونی با MSI AfterBurner ببینی !
اون سوکت 3.5mm که توش فیش هدفون رو میزاریم ضربه دیده و قطع و وصلی میکنه
هیچ کیس دیگه ای نیست که از همون برد و همون سایز استفاده کنه که بگم مال اون کیس رو بدن و برای کیس خودم بزارمش؟
کلا چه راهی هست؟ چه کار میشه کرد؟
خوب سخت شد بعید میدونم تو اهواز از نظر قطعات الکترونیک مثل تهران تنوع باشه اگه تهران بودی میشد PCBش در آورد و دنبال جک 3.5mm (البته عین قالب خودش) تو چنتا بورس قطعه مثل امجد ، عباسیان یا توکل گشت شاید بشه گیر آورد!
در مورد سوال آخر هم یا باید کیس اوراقی باشه (فقط Infinity) یا بگردی تو کیسای دست دو مشابه همین PCB رو پیدا کنی که خوب کار سخت و همینطور بی نتیجه ای هستش !

آخرین ویرایش:

farid95

کاربر سایت
Jul 18, 2011
45
نام
فرید
خوب سخت شد بعید میدونم تو اهواز از نظر قطعات الکترونیک مثل تهران تنوع باشه اگه تهران بودی میشد PCBش در آورد و دنبال جک 3.5mm (البته عین قالب خودش) تو چنتا بورس قطعه مثل امجد ، عباسیان یا توکل گشت شاید بشه گیر آورد!
در مورد سوال آخر هم یا باید کیس اوراقی باشه (فقط Infinity) یا بگردی تو کیسای دست دو مشابه همین PCB رو پیدا کنی که خوب کار سخت و همینطور بی نتیجه ای هستش ![/QUOTE]

ممنون, ببخشید شما میتونی یه لطفی به من بکنی و موقعی که میرید بازار از مغازها یه پرس و جویی بکنید شاید کسی داشته باشه که برام پست کنه؟اگر شانس با ما بود و پیدا شد به من پ.خ کنید
بازم ممنون و البته اگر براتون زحمتی نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر