تاپیک رسیدگی به مشکلات اینترنت(ADSL & Dial Up)

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
بچه ها نت شما هم چند ساعتی مختل بود؟
احد جون راستیتش اینجا (تو خسروشهر!) چند روز پیش از از ساعت9-10 صبح تا 1-2 بعد از ظهر نت قطع بود که امروز صبح دوباره تکرار شد.
و چن ساعت پیش هم با سرعت 20-30 که سرعت عادیمه راحت میتونستم دانلود کنم اما 3-4 دقیقه طول میکشید تا یه صفحه بی سی یا صفحه یه انجمن دیگه ای لود بشه!

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
بچه ها نت شما هم چند ساعتی مختل بود؟
مختل که چه عرض کنم! برای من تازه نیم ساعتی هست که بهتر شده. یک ساعت قبل میخواستم یه صفحه لود کنم 4-5 دقیقه هم وایسادم آخرشم لود نشد... کلا روز شنبه همینطوری بود.

MILOOO

کاربر سایت
Dec 19, 2008
229
من از صبانت استفاده میکنم ... دیروز اصلا نمیتونستم وصل بشم ، کانکشن رو که فعال میکردم هیچ صفحه ای رو باز نمیکرد ولی وقتی از Vpn استفاده میکردم میتونستم استفاده کنم راحت ... فقط دیروز از ساعت 6 تا 8 تونستم به طور عادی از اینترنت استفاده کنم ...
الان هم اومدم باز همین جوریه !! کسانی که از صبانت میگیرن مشکل منو دارن یا داشتن ؟؟؟ :confused:

MANFI

کاربر سایت
Mar 18, 2010
70
نام
MANI
من از صبانت استفاده میکنم ... دیروز اصلا نمیتونستم وصل بشم ، کانکشن رو که فعال میکردم هیچ صفحه ای رو باز نمیکرد ولی وقتی از Vpn استفاده میکردم میتونستم استفاده کنم راحت ... فقط دیروز از ساعت 6 تا 8 تونستم به طور عادی از اینترنت استفاده کنم ...
الان هم اومدم باز همین جوریه !! کسانی که از صبانت میگیرن مشکل منو دارن یا داشتن ؟؟؟ :confused:

من همچین مشکلی بعضی وقتا برام پیش میاد که اصلا وارد نمیشه و کد 691 میده که وقتی دستی پسورد رو وارد میکنم درست میشه

اما وصل بشه صفحه باز نکنه نه:eek: تا حالا که 6-7 ماهه صبا نت دارم همچین چیزی پیش نیومده

FarshiD M K

کاربر سایت
Sep 2, 2009
152
منم دیشب با شبانت همین مشکل رو داشتم هر صفحه بازیسنتر رو 10 دقیقه طول میکشید تا باز کنه!!
جدیدا برای من زیاد اینطوری میشه!

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
خوب بچه ها من پرسیدم. مشکل عمومی بود. گویا دیشب اینترنت کل ایران مورد داشت! فقط به وب سایت های شرکت های عرضه کننده میرفت!

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
آره، توی روزنامه هم یه چیزایی نوشته بود...
خب قضیه اینبار چی بود؟! نکنه خرچنگا به طرف کابلا لشکر کشی کرده بودن! :biggrin1:
قضیه زیاد پیچیده نیست خواستن احساس دلتنگی نکنیم
======================
آهان پس حتما تقصیر اتزیو هستش که موقع شیرجه زدن شمیرش افتاده رو سیما! :D
راستی امروز صبح اینترنت من اصلا مشکلی نداشت خیلی عجیبه! :D
در کل lol

آخرین ویرایش:

A R A S H

کاربر سایت
Nov 1, 2006
390
قضیه زیاد پیچیده نیست خواستن احساس دلتنگی نکنیم
======================

همشهری آنلاین: قطعي اينترنت در ايران ديگر يك حادثه نيست و كاربران ايراني با اين وضعيت چنان خو كرده‌اند كه اگر مدتي اينترنت آنها قطع نشود يا با اشكال و اختلال مواجه نشود دچار تعجب و شگفتي خواهند شد

قطعي اينترنت در ايران اگر دلايل داخلي داشته باشد، بايد به‌دنبال تيغه بولدوزري بود كه حين حفاري در يك گوشه كشور به كابل اينترنت‌گير كرده و بخشي از ايران را با اختلال مواجه ساخته است و اگر منشأ خارجي داشت به‌طور حتم و يقين بايد به‌دنبال لنگر كشتي‌اي بود كه در درياي عمان يا خليج‌فارس توقف و كابل دريايي را پاره كرده است.

هفته گذشته گزارش‌ها حكايت از كندي محسوس سرعت اينترنت در ايران داشت. ابتدا گمان مي‌شد مردمي كه از تعطيلات نوروزي برگشته‌اند براي كسب اطلاع از دنيا سراغ اينترنت رفته‌اند و اين هجوم يكباره سرعت اينترنت را با كندي مواجه كرده است.

اما با تداوم اين وضعيت، نگاه‌ها همه متوجه مخابرات شد. حالا دليل تازه‌اي براي كندي اينترنت در ايران بيان شده است: قطع كابل دريايي در ايتاليا! البته طبق نظريه‌اي مشهور حتي بال زدن پروانه‌اي در چين با توفاني در برزيل ارتباط دارد.

به گفته يك مقام ديتاي شركت ارتباطات زيرساخت، بخشي از ارتباطات شبكه اينترنت كشور كه از كابل دريايي (smw4 (sea-me-we4 گرفته مي‌شود با مشكل قطعي مواجه شده كه اين مشكل داخلي نبوده بلكه منشا آن در كشور ايتالياست.

به همين دليل قطعي ارتباط و اختلال نه تنها در كشور ما بلكه در بسياري از كشورهايي كه از اين كابل دريايي سرويس مي‌گيرند بروز پيدا كرده است. مديركل مهندسي عمليات و هماهنگي شبكه ديتاي شركت ارتباطات زيرساخت از بروز قطعي كابل دريايي شبكه اينترنت بين‌الملل smw4 خبر داد و اعلام كرد: حدود 20 درصد ارتباطات كشور كه از اين مسير تامين مي‌شد دچار قطعي شده است.

حسن كريمي، در گفت‌وگو با مهر در مورد بروز اختلال در شبكه اينترنت كشور كه از اواخر هفته گذشته پيش آمده است، گفت: بخشي از ارتباطات شبكه اينترنت كشور كه از كابل دريايي (smw4 (sea-me-we4 گرفته مي‌شود با مشكل قطعي مواجه شده كه اين مشكل داخلي نبوده بلكه منشأ آن در كشور ايتالياست. به همين دليل قطعي ارتباط و اختلال نه تنها در كشور ما بلكه در بسياري از كشورهايي كه از اين كابل دريايي سرويس مي‌گيرند، رخ داده است.

وي با بيان اينكه مذاكرات با شركت سرويس‌دهنده در حال جريان است و قول رفع خرابي در اسرع وقت داده شده است، افزود: تا زماني كه اين قطعي برطرف نشود كندي سرعت اينترنت را در كشور خواهيم داشت.

اين مقام مسئول اظهار اميدواري كرد كه با رايزني‌هاي انجام شده هرچه سريع‌تر مشكل به‌وجود آمده مرتفع شود و گفت: از آنجايي كه اينترنت دريافتي ما در كل كشور توزيع مي‌شود بروز چنين اختلالاتي كاهش ترافيك در كل كشور را به همراه خواهد داشت و مربوط به منطقه خاصي نمي‌شود.

كريمي با بيان اينكه منشأ قطعي پيش آمده يكي از فيبرهاي اصلي است كه ما از طريق آن اينترنت دريافت مي‌كنيم و به همين دليل نمي‌توان مسير پشتيبان و جايگزين براي آن در نظر گرفت، افزود: در سال‌جاري درصدد افزايش ظرفيت ارتباطي در داخل كشور هستيم تا از اين پس مشكلات اينچنيني تا اين حد ملموس نباشد.

گفتني است ايران با 190 مورد قطعي اينترنت در طول سال بالاترين ركورد منطقه را از اين لحاظ داراست.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
مال من تا دیروز خوب بود!البته 2 ساعت روزی بیشتر پاش نبودم!امروز یک نمه مشکل دار شده!ولی باز بدک نیست:biggrin1:

sergeant fenix

کاربر سایت
Sep 11, 2009
1,467
نام
Babak
دوستان چرا میزان پهنای باند مصرفی من اینجوری شده ؟ قبلا یه جور دیگه بود !
sek7xh5v7al1ln0qdb92.jpg

MANFI

کاربر سایت
Mar 18, 2010
70
نام
MANI
برا من که هنوز قعطه !! :((:((:((:(( الانم با کانکشن vpn وصل شدم که اونم هر لحظه یه بار دیسکانکت میشه !! :biggrin1::((:((:((:-":-":-":-"

برو به قسمت - internet connectin-controll panet

network and internet connectin

internet option

connection

بعد اون کانکشنی که باهاش همیشه ان میشی رو انتخاب کن

setting رو بزن و تیک use a proxy server for this connection رو بردار حالا okکن فکر کنم وضعیتت بهتر شه

البته اگه از انتی.... استفاده میکنی دیگه بهت استفاده نمیده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر