تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
میشه 1نفرم بیاد اخرین درایور ati رو هم بذاره.
سایت NVIDIA بدلیل تحریم توی ایران بستس که بچه ها درایوراش رو میزارن، سایت AMD که بازه می تونی خودت دانلود کنی اگر زحمتی نیست.

shadowfax

کاربر سایت
Jan 4, 2007
67
دوستان من یه لپ تاپ اچ پی مدل HP G62-b53SE خریدم.اینم ادرس مشخصاتش:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...4078&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN

مدل کارت گرافیکش اینه:
ATI Mobility Radeon HD 5470 Graphics
درایور 32 بیتش را دارم و نصب هم که می کنم درسته ولی درایور 64 بیت برای ویندوز 7 را که از روی سایت ATI دانلود می کنم کار نمی ده.
ممنون میشم ادرس لینک درست درایور را برام بزارید.:x

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
دوستان من یه لپ تاپ اچ پی مدل HP G62-b53SE خریدم.اینم ادرس مشخصاتش:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...4078&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN

مدل کارت گرافیکش اینه:
ATI Mobility Radeon HD 5470 Graphics
درایور 32 بیتش را دارم و نصب هم که می کنم درسته ولی درایور 64 بیت برای ویندوز 7 را که از روی سایت ATI دانلود می کنم کار نمی ده.
ممنون میشم ادرس لینک درست درایور را برام بزارید.:x
درایورای لپ تاپی مثل درایورای PC نیستن که بشه از سایت سازنده ی GPU دانلود و نصب کرد
این لینک اصلی درایور از سایت سازنده.

bburzum

کاربر سایت
Jan 29, 2010
786
سایت NVIDIA بدلیل تحریم توی ایران بست س که بچه ها درایوراش رو میزارن، سایت AMD که بازه می تونی خودت دانلود کنی اگر زحمتی نیست.
عزیزم چرا عصبی میشی حالا ;;)
این تاپیک مخصوص درخواست درایور دیگه مخصوص انویدیا نیست که منم جدیدترین که مخصوص همه کارت ati هست رو میخواستم بعدم دقیقا از همون سایتی که برای انویدیا گذاشته بودن تونستم هاتفیکسش رو بگرم.فکر نمیکنم هات فیکسش داخل سایت ای ام دی باشه.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
سلام دوستان یه سوال داشتم.
من تازه یه گرافیک دسته دو ati 4670 512ddr3 گرفتم.که سپهیر هستش.
من همه چی رو نصب کردم و با برنامه خودش catalyst contorol center دمای gpu رو نیگاه میکردم اما وقتی درایور جدید رو نصب میکردم این گزینه از این برنامه حذف شد و مجبور شدم دوباره درایو قدیمی رو نصب کنم.
سوال بعدی این کارت چقدر قدرت داره 0نظر خودم مابین 9500 و 9600 جی تی)چون اطلاعاتی که زده خوبه مثلا 873 فرکانس مموری و 750 برای gpu هستش.اما تو بازی های مثل فارکرای 2 و اسپلینتل سل که تمام تنظیمات رو رو hig قرار میدم پرش دارم.
ممکنه از cpu باشه؟چون تک هسته ای و دو هسته مجازی هستش و 3 گیگاهرتز هستش.
ممنون میشم کمک کنید.>:d<

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
من همه چی رو نصب کردم و با برنامه خودش catalyst contorol center دمای gpu رو نیگاه میکردم اما وقتی درایور جدید رو نصب میکردم این گزینه از این برنامه حذف شد و مجبور شدم دوباره درایو قدیمی رو نصب کنم.
سوال بعدی این کارت چقدر قدرت داره 0نظر خودم مابین 9500 و 9600 جی تی)چون اطلاعاتی که زده خوبه مثلا 873 فرکانس مموری و 750 برای gpu هستش.اما تو بازی های مثل فارکرای 2 و اسپلینتل سل که تمام تنظیمات رو رو hig قرار میدم پرش دارم.

حدود 9600gs هست یکم کمتر بعضی جاها بیشترم هست

اون به خاطر این بوده که خود شرکت سازننده اون گزینه رو براتون قرار داده درایور اصلیش نداره می تونید gpu-z دانلود کنید دما هم توش ببینید

اصلا cpu خستس برای بازی یه 5200 بگیر حله ارزونم هست

• Like
Reactions: need to fight

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
حدود 9600gs هست یکم کمتر بعضی جاها بیشترم هست

اون به خاطر این بوده که خود شرکت سازننده اون گزینه رو براتون قرار داده درایور اصلیش نداره می تونید gpu-z دانلود کنید دما هم توش ببینید

اصلا cpu خستس برای بازی یه 5200 بگیر حله ارزونم هست

ممنونم.پس کارت مشکلی نداره؟راستی وقتی دماش بین 40 تا 50 هست خنک نشون میده .شنیده بودم کارت های ati معمولا دمای بیشتری دارن پس تا 60 -80 درجه استاندارده؟

Aidin.gh73

کاربر سایت
Jun 28, 2007
129
نام
آيدين
سلام
دمای کارت من خیلی بالا هستش وقتی که کارای عادی انجام میدم دما بین 50 تا 70 هست تو بازی هم تا 100 میرسه
کارتم zotac gtx 460 1gb هستش یه جستجویی کردم دیدم این دما برای کارت من خیلی بالا هستش
مشکل از چیه؟

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
سلام
دمای کارت من خیلی بالا هستش وقتی که کارای عادی انجام میدم دما بین 50 تا 70 هست تو بازی هم تا 100 میرسه
کارتم zotac gtx 460 1gb هستش یه جستجویی کردم دیدم این دما برای کارت من خیلی بالا هستش
مشکل از چیه؟

سلام
درایورت که بتا نیست؟

از اول همینجوری بود یا یهو اینجوری شد؟
نرم افزار burnafter رو نصب کن و دور فن رو ببر روی 80 درصد ببین چجوریاس

اگه بازم دما به 100 رسید بایت هیت سنک رو باز کرد -تمیز کرد و یه خمیر سلیکون مرغوب بمالی روش و دوباره بزاری سر جاس
البته کار خیلی اسونی نیست

Aidin.gh73

کاربر سایت
Jun 28, 2007
129
نام
آيدين
سلام
درایورت که بتا نیست؟

از اول همینجوری بود یا یهو اینجوری شد؟
نرم افزار burnafter رو نصب کن و دور فن رو ببر روی 80 درصد ببین چجوریاس

اگه بازم دما به 100 رسید بایت هیت سنک رو باز کرد -تمیز کرد و یه خمیر سلیکون مرغوب بمالی روش و دوباره بزاری سر جاس
البته کار خیلی اسونی نیست
نه بتا نیست 270.61 هست
فکر کنم از همون اول اینجوری بوده ولی اوایل چند ساعت پشت سر هم که بازی میکردم چیزی نمیشد ولی الان بعد از نیم ساعت بازی صفحه میره باید سیستمو خاموش کنم بعد دوباره روشن کنم
با اون برنامه هم امتحان کردم ولی سرعت فن بیشتر از 70 نمیره
http://www.img4up.com/up2/67342059732082171995.jpg

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
دوستان کارت رو با کابل hdmi وصل کردم .مانیتورمم فول hd هستش.وقتی فیلم بلوری فول hd پخش کرم حرکت آهسته بود؟
مشکل از کجاست؟
cpu من تک هسته ای و دو هسته مجازیه 3.1 ll;ki زحع باشه یا کارت؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
عزیزم چرا عصبی میشی حالا ;;)
این تاپیک مخصوص درخواست درایور دیگه مخصوص انویدیا نیست که منم جدیدترین که مخصوص همه کارت ati هست رو میخواستم بعدم دقیقا از همون سایتی که برای انویدیا گذاشته بودن تونستم هاتفیکسش رو بگرم.فکر نمیکنم هات فیکسش داخل سایت ای ام دی باشه.

شما درست می گی، اینجا می تونی درایور Nvidia و AMD رو هم درخواست بدی، ولی منظورم این بود که درایور AMD خیلی دم دست تر هست

تمام درایورها و Hotfix ها هم همگی اول توی سایت رسمی AMD قرار می گیرند، امکان نداره قبلش جای دیگه ای منتشر بشه.
بهرحال صفحه ای اصلی دانلود درایور AMD هم اینجاست.

شما نسخه ای رو دانلود کردی که کم حجم تر هست و کنترل پانل CCC رو نداره، باید نسخه ی کاملش رو که شامل CCC هم هست دانلود کنید

راجع به سرعت هم بله، کارت شما همرده ی 9066GSO هست. اما برای بعضی بازیها واقعا ضعیفه، نباید انتظار بیجایی از این کارت داشت. کارت متوسط بازار برای بازی حدود 200 تومن ارزش قیمتی داره، نه 70 تومن.

ممنونم.پس کارت مشکلی نداره؟راستی وقتی دماش بین 40 تا 50 هست خنک نشون میده .شنیده بودم کارت های ati معمولا دمای بیشتری دارن پس تا 60 -80 درجه استاندارده؟

برای کارت شما این دما عادیه،کارتای قویتر هستن که دمای بیشتری دارن.

دوستان کارت رو با کابل hdmi وصل کردم .مانیتورمم فول hd هستش.وقتی فیلم بلوری فول hd پخش کرم حرکت آهسته بود؟
مشکل از کجاست؟
cpu من تک هسته ای و دو هسته مجازیه 3.1 ll;ki زحع باشه یا کارت؟

پردازنده ی شما که برای پخش BlueRay خیلی ضعیفه، کارتتون هم نگفتید چیه، وگرنه شاید میشد به قدرت کارت امیدوار بود.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
برای کارت شما این دما عادیه،کارتای قویتر هستن که دمای بیشتری دارن.

پردازنده ی شما که برای پخش BlueRay خیلی ضعیفه، کارتتون هم نگفتید چیه، وگرنه شاید میشد به قدرت کارت امیدوار بود.

خوب نقل قول کرده بودی که.همون بالای هستش.
4670 ati

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
در این صورت کارت شما هم خیلی برای BD دیدن قابل اتکا نیست

البته قبلش برای پخش BD بهتره از نسخه های جدید VLC و POWER DVD استفاده کنی که از شتابدهنده ی سخت افزاری کارت گرافیک برای پخش استفاده می کنن ببینی تاثیری داره یا نه.

• Like
Reactions: need to fight

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
در این صورت کارت شما هم خیلی برای BD دیدن قابل اتکا نیست

البته قبلش برای پخش BD بهتره از نسخه های جدید VLC و POWER DVD استفاده کنی که از شتابدهنده ی سخت افزاری کارت گرافیک برای پخش استفاده می کنن ببینی تاثیری داره یا نه.

ممنون.نشد.
cpu رو عوض کنم بهتر میشه؟
گرافیک که اصلا دماش بالا نمیره یعنی اصلا کار نمیکنه.راستش به همین خاطر این کارت رو گرفتم.9600gt میتونه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر