تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
دوست عزیز منظور شما این آپدیت 22.6.1 بودش ؟؟ یعنی بهترین همینه ؟؟
والا باسه چه کارتی ؟ من 5700 اکس تی دارم ... دماش تا بالای 100 درجه هم میرفت . درایورهای جدید مثل 23.3.1 اف پی اس را تعدیل میکنه یه کم لگ میاره ولی دما به طرز محسوسی کاهش پیدا میکنه

• Like
Reactions: amin200200

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
والا باسه چه کارتی ؟ من 5700 اکس تی دارم ... دماش تا بالای 100 درجه هم میرفت . درایورهای جدید مثل 23.3.1 اف پی اس را تعدیل میکنه یه کم لگ میاره ولی دما به طرز محسوسی کاهش پیدا میکنه
گرافیک لپ تاپ من M320 هستش و گرافیک دیگه لپ تاپ هم AMD هستش که توی ورژن های جدید مشکل سوئیچ کردن داره .

koorosh.p2001

عضو جدید
Mar 20, 2023
1
سلام اساتید کسی هست کارت گرافیک gtx 2060 داشته باشه ؟ من جدید ترین درایور نویدیا رو امروز ریختم شماره 531.29 ولی بعد از نصب تو محیط ویندوز خیلی جاها که سفید هست به حالت زرد یا نارنجی کمرنگ در اومده منو ها و تولبار ها . مثلا کلیک راست ک میکنم زرد کمرنگ بجای اینکه سفید باشه . الان دوباره ورژن قبل نصب کردم مشکل بر طرف شد و مثل قبل همه چی سفید شد . میخواستم بدونم کسه دیگه هم این مشکل منو داره ؟ مانیتورم samsung G3 oddessey با freesync هست . ممنون میشم اگه کسی این مشکل داره اطلاع بده بدونم .

hamidghiasi

کاربر سایت
Sep 11, 2015
229
سلام اساتید کسی هست کارت گرافیک gtx 2060 داشته باشه ؟ من جدید ترین درایور نویدیا رو امروز ریختم شماره 531.29 ولی بعد از نصب تو محیط ویندوز خیلی جاها که سفید هست به حالت زرد یا نارنجی کمرنگ در اومده منو ها و تولبار ها . مثلا کلیک راست ک میکنم زرد کمرنگ بجای اینکه سفید باشه . الان دوباره ورژن قبل نصب کردم مشکل بر طرف شد و مثل قبل همه چی سفید شد . میخواستم بدونم کسه دیگه هم این مشکل منو داره ؟ مانیتورم samsung G3 oddessey با freesync هست . ممنون میشم اگه کسی این مشکل داره اطلاع بده بدونم .
یه بار بعد از آپدیت تنظیمات کنترل پنل انویدیا رو ریست کن شاید درست شد

• Like
Reactions: koorosh.p2001

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
دوستان رم کارت گرافیک اگه ۸ باشه و تو یه بازی یا برنامه کامل پر بشه علاوه بر افت پرفورمنس میتونه باعث خرابی و بالا رفتن بیشتر دماش هم بشه ؟؟؟؟؟
و اینکه تو این حالت امکان نداره بجاش از حافظه رم بیشتر استفاده کنه ؟؟

hamidghiasi

کاربر سایت
Sep 11, 2015
229
دوستان رم کارت گرافیک اگه ۸ باشه و تو یه بازی یا برنامه کامل پر بشه علاوه بر افت پرفورمنس میتونه باعث خرابی و بالا رفتن بیشتر دماش هم بشه ؟؟؟؟؟
و اینکه تو این حالت امکان نداره بجاش از حافظه رم بیشتر استفاده کنه ؟؟
مشکل خرابی و بالارفتن دما پیش نمیاد چون هم حداکثر فرکانس کارت مشخصه و هم حد اکثر vram فقط باگ و گلیچ و استاتر و لود شدن تکسچر ها با مشکل مواجه میشه و اگر خیلی حاد باشه بازی کرش میکنه
حافظه ram ارتباطی به vram کارت گرافیک نداره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: milad.ps4

rasool66

کاربر سایت
Apr 3, 2019
40
نام
rasool
دوستانی من کارت amd دارم...سوالم در مورد فعال یا غیر فعال کردن anti lag درایور کارت گرافیکه...من وقتی فعالش میکنم احساس میکنم بازی نرم تر شده.میخواستم ببینم واقعا تو نرمیه بازی تاثیر داره؟؟؟و اگه اره فشاری رو Gpu و Cpu میاره یا نه؟
ناگفته نماند من انلاین بازی نمیکنم و فقط داستانی و تک نفره بازیهارو انجام میدم

• Like
Reactions: Taha75

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
دوستانی من کارت amd دارم...سوالم در مورد فعال یا غیر فعال کردن anti lag درایور کارت گرافیکه...من وقتی فعالش میکنم احساس میکنم بازی نرم تر شده.میخواستم ببینم واقعا تو نرمیه بازی تاثیر داره؟؟؟و اگه اره فشاری رو Gpu و Cpu میاره یا نه؟
ناگفته نماند من انلاین بازی نمیکنم و فقط داستانی و تک نفره بازیهارو انجام میدم
نه تو مولتی پلیر که تاثیر بسزایی نداره
در هر صورت به هیچی فشار نمیاره و از تو adrelanine به راحتی میتونی فعال یا غیر فعال کنی .

• Like
Reactions: rasool66

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
سلام.
من کارتم amd هست مدل قدیمی .
بعد نصب درایور در مرحله لودینگ ویندوز صفحه سیاه میشه و هیچی دیگه کار نمیکنه تا وقتی خودم از روی کیس ریست کنم.
اما وقتی از سیف مود درایور رو پاک کردم درست شد.
سه مدل درایور قدیم و جدید رو امتحان کردم همه همینجور بودن
کسی میدونه مشکل چیه؟

• Like

rasool66

کاربر سایت
Apr 3, 2019
40
نام
rasool
دوستان کسی میتونه بهترین تنظیمات گرافیکی amd software رو بهم بگه؟(خودش تست کرده و داره با این تنظیمات پلی میده)
فقط سینگل پلیر بازی میکنم و انلاین باز و رقابتی پلی نمیدم.گرافیکمم rx 6600xt
سپاس🙏

• Like

drak

کاربر سایت
Aug 13, 2010
330
نام
Amir
دوستان من با مانیتور 1080 بازی می کنم کدوم تنظیمات تو بازی ها واسه این رزولوشن مناسبه ؟
بستگی به کارت گرافیکت داره و مشخصات سیستمت، یه برنامه بریز که بتونی fpsیی که میگیریو ببینی، طوری تنظیم کن که حداقل 60 فریم به بالا بگیری

من قبلا که سیستم قدیمی داشتم اول Preset رو میزاشتم High اگه روون نبود و 60 فریم نمیگرفتم میرفتم medium اگه بازم روون نبود میزاشتم Low

• Like
Reactions: hbk2008

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,984
نام
احمد
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-24-2-1
اخرین درایور AMD کلی بازی رو فیکس کرده
مشکلات استاتر بازی های زیر حل شده :
STAR WARS™ Battlefront™ II
Battlefield™ 2042
Destiny 2
Overwatch 2
Monster Hunter: World
PUBG: BATTLEGROUNDS

مشکلات کرش کردن بازی های زیر با سری کارت های 6000 حل شده :
Deathloop
Dead Space remake
Counterstrike 2 سری 7000

ساپورت بازی های زیر اضافه شده
  • THE FINALS
  • Like A Dragon: Infinite Wealth
  • Forza Motorsport
  • Ratchet & Clank™: Rift Apart

کلی بازی دیگه فکیس شده، کلی مشکلات دیگه با یک سری بازی دیگه فیکس شده...

واقعا برای من تغییر در
Battlefield™ 2042 باور کردنی نبود، حتی بازی رو جن 4 هم نصب کردم بازم یک استاتر ریزی وجود داشت، داشتم نا امید میشدم سیستم دیگه خیال میکردم یک مشکلی داره که دیدم مشکل درایور AMD هست و بعد از اپدیت به کل خوب شد...

• Like
Reactions: aliiiiiii and m.a.t

hbk2008

کاربر سایت
Dec 8, 2021
108
دمای کارت تا چه نقطه ای طبیعیه ؟ مثلا میتونه چند ساعت رو بالای 70 درجه تحمل کنه بدونه اینکه مشکلی برای کارت پیش بیاد و خراب بشه ؟
این سوالم در مورد پردازنده هم هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر