تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370

PC360

کاربر سایت
Sep 12, 2007
43
بزودی عکسهایی از طرح خودمو براتون میذارم(برداشتن dvd rom و گذاشتن فن روی هتسینک gpu) . فقط یه سوالی از دوستان دارم لطفا کسانی که واقعا مطمئن هستند جواب بدن :
بنظر شما فنی رو که میخوام روی هتسینک بذارم هوا رو بده توی هتسینک یا از توی هتسینک بکشه بیرون ، من توی این مورد دو دلم چون فنهای cpu کامپیوتر هوا رو میدن داخل هتسینک ولی از طرفی هتسینک اونا با هتسینک 360 فرق داره اونا ضخامت بیشتری دارن و هوای بیشتری رو تو خودشون میکشن.

لطفا اگه نظری دارید بگید;)
شما باید فن رو طوری بزاری که هوا رو از هیت سینک بیرون بکشه.
در مورد cpu هم همین طوره، یعنی فن هوا رو میده بیرون.

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
دوستان من تا حالا چندين ساعت وقت براي درست کردن يا پيدا کردن يه فن خوب براي 360 بودم ... بعد از 2 ماه به اين نتيجه رسيدم که گروه هکر هاي XCM بهترين فن ها رو درست مي کنن ... بين 3-4 فن XCM ... اين يکي از همه بهتره :

xcmnewa1.jpg

جالبه نه ؟
البته يکي ديگه از بچه ها همين عکس رو گزاشته بود ولي کسي توجه نکرد ...
ببينيد اون فن تکي هواي گرم رو از GPU و CPU مي گيره ... از دو مسير هيت سينک GPU و هيت سينک روي فن به راهرويه فن (بخش سفيد) مي بره و از بيرون هم 2تا فن پر قدرت تمام هوا رو از راهرو مي گيره ;)

به تيجه توجه کنيد :

fan-tem.jpg

اين فن در سايت Console Shop با قيمت 24 دلار به فروش ميره ... راهنماي نصب ، پک باز کننده ي کنسول و آموزش هاي لازم درون پک ارسالي قرار دارد ... سايت Console Shop با پست هاي سريع DHL و FedEx هم کار مي کنه ... فقط کافيه يه 50.000 تومان خرج حمل کنيد تا با 74.000 تومان بهترين فن 360 را داشته باشد.

اين هم از نماي بيروني فن :

xb360-xaof.jpg

اين فن ها چراغ (Neon) داره که مي تونيد يک کيس شيشه اي براي کنسول بخريد و جلوي دوستان خود نمايي کنيد :laughing:
در بالاي DVD Rom يک LCD هست که دماي کنسول رو نشون ميده ... با دکمه هاي کنارش هم ميشه سرعت فن ها رو زياد و کم کرد ...;)
منبع تامين برق فن ها هم برق شهري است و از کنسول برق نمي گيرد ;)

اميدوارم مفيد بوده باشه ...
موفق باشيد...

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
يه روش خيلي جالب هم هست كه اون حفاظي كه پشت كنسوله و دقيقا به فنها چسبيده رو بشكنيد !!
شوخي نميكنم خيلي تا ثير داره چون گرما بخاطره فلزي بودن اون حفاظ تو كنسول انباشته ميشه

كاربر rbjtech توي xbox-scence همين كار رو كرده بود

4yi73ut.jpg

6buw3l3.jpg

و به گفته خودش اون توري ها %15-10 مانع خروج هوا ميشوند
البته مثل اينكه فن ها رو هم عوض كرده
http://rbjtech.bulldoghome.com/pages/rbjtech_bulldoghome_com/Xbox360.htm

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
دوستان من تا حالا چندين ساعت وقت براي درست کردن يا پيدا کردن يه فن خوب براي 360 بودم ... بعد از 2 ماه به اين نتيجه رسيدم که گروه هکر هاي XCM بهترين فن ها رو درست مي کنن ... بين 3-4 فن XCM ... اين يکي از همه بهتره :

جالبه نه ؟
البته يکي ديگه از بچه ها همين عکس رو گزاشته بود ولي کسي توجه نکرد ...
ببينيد اون فن تکي هواي گرم رو از GPU و CPU مي گيره ... از دو مسير هيت سينک GPU و هيت سينک روي فن به راهرويه فن (بخش سفيد) مي بره و از بيرون هم 2تا فن پر قدرت تمام هوا رو از راهرو مي گيره

به تيجه توجه کنيد :

اين فن در سايت Console Shop با قيمت 24 دلار به فروش ميره ... راهنماي نصب ، پک باز کننده ي کنسول و آموزش هاي لازم درون پک ارسالي قرار دارد ... سايت Console Shop با پست هاي سريع DHL و FedEx هم کار مي کنه ... فقط کافيه يه 50.000 تومان خرج حمل کنيد تا با 74.000 تومان بهترين فن 360 را داشته باشد.

اين هم از نماي بيروني فن :

اين فن ها چراغ (Neon) داره که مي تونيد يک کيس شيشه اي براي کنسول بخريد و جلوي دوستان خود نمايي کنيد
در بالاي DVD Rom يک LCD هست که دماي کنسول رو نشون ميده ... با دکمه هاي کنارش هم ميشه سرعت فن ها رو زياد و کم کرد ...
منبع تامين برق فن ها هم برق شهري است و از کنسول برق نمي گيرد

اميدوارم مفيد بوده باشه ...
موفق باشيد...
اين دماهايي كه زدي كه زياد تغييري نكرده!
اينطوري باشه به درد نميخوره!(به سيليسيوس حساب كن ببين)

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
اين دماهايي كه زدي كه زياد تغييري نكرده!
اينطوري باشه به درد نميخوره!(به سيليسيوس حساب كن ببين)
عزيز من فكر كردي فن هايي كه شماها مي سازيد چند درجه خنك مي كنن ؟
فكر كردي كسي بجز فريزر مي تونه دماي كنسول رو 30 درجه كم كنه :laughing:
دعوا نشه ها ولي اين حرف شما غلته ... دماي كنسولت قبل و بعد فن بگير ببين من درست مي گم يا نه !

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
بزودی عکسهایی از طرح خودمو براتون میذارم(برداشتن dvd rom و گذاشتن فن روی هتسینک gpu) . فقط یه سوالی از دوستان دارم لطفا کسانی که واقعا مطمئن هستند جواب بدن :
بنظر شما فنی رو که میخوام روی هتسینک بذارم هوا رو بده توی هتسینک یا از توی هتسینک بکشه بیرون ، من توی این مورد دو دلم چون فنهای cpu کامپیوتر هوا رو میدن داخل هتسینک ولی از طرفی هتسینک اونا با هتسینک 360 فرق داره اونا ضخامت بیشتری دارن و هوای بیشتری رو تو خودشون میکشن.

لطفا اگه نظری دارید بگید

مهدی جون هر کاری می کنی فقط کار فنهای خود کنسول رو مختل نکن.
به نظر من اگه فن ها رو هوا رو به سمت هیتسینک بدمند بهتره ، چون اگه بخوای هوا بکشی باید با نیروی فنهای کنسول مقابله کنی که نتیجش ترکیدن کنسولت در عرض 3 ثانیه.

PC360

کاربر سایت
Sep 12, 2007
43
آقا این که میگم ربطی به فن 360 نداره فقط محض اطلاع:
یه چیزایی هست اسمشو نمیدونم . یه صفحه ی فلزی در اندازه های مختلف مثلا 2*2 یا3*5 یا ...
با ولتاز کم حدود 9 ولت کار می کنن. ولی جریان زیادی میکشن. وقتی بهشون ولتاز اعمال میشه
یه طرفش اونقدر سرد میشه که برفک میزنه.این قطعه اصلا مکانیکی نیست. دلتا تتاش (تغییرات دما)هم 70 درجه سانتی گراده .ولی باید گرمای اون طرشو یه جوری مهار کرد (با هیت سینک و فن ) توی جمهوری میفروشنش.حدود 12 تومن.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
مهدی جون هر کاری می کنی فقط کار فنهای خود کنسول رو مختل نکن.
به نظر من اگه فن ها رو هوا رو به سمت هیتسینک بدمند بهتره ، چون اگه بخوای هوا بکشی باید با نیروی فنهای کنسول مقابله کنی که نتیجش ترکیدن کنسولت در عرض 3 ثانیه.
فرزاد جان اتفاقی که نباید بیفته افتاد ، کنسولو امروز باز کردم دی وی دی رام رو بیرون گذاشتم و فن رو طوری گذاشتم که باد رو میداد رو هتسینک دست که میزدم خیلی خنک بود. ولی بعد از یه ربع ناگهان سه چراغ برق از مخم پروند . چشمتون روز بد نبینه سریع کنسولو خاموش کردم و دی وی دی رام رو گذاشتم سر جاش بدنه اونو بستم و دوباره روشن کردم و سه تایم 1 تا 1:30 ساعت بازی کردم مشکلی نداشت و خیلی هم خنک کار میکرد . اعصابم به کلی بهم ریخته.
نمیدونم کنسولم دوباره سه چراغ میده یا نه :(.
لعنت به این ماکروسافت :mad:

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
تو باشی که با کنسولت ور نری و به جای ادیسون بازی بری یه سوپر کولر بخری 33 تومان راحت پشتش بچسبونی!!! :biggrin1: تو نکن فقط بچسبون :biggrin1:

موفق باشید

hlozeie

کاربر سایت
Sep 25, 2005
180
نام
Hamed
نمیدونم چرا اینقدر بحث میکنید دیگه معلومه بهترین روش همین فن های rainbow هست اینتر کولر سه فته رو دوبرابر میکنه قدرتش رو سوراخ هارم میبنده!
هیچکس با این روش مشکلی نداشته

gamekhor2007

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,643
نام
رضا
فرزاد جان اتفاقی که نباید بیفته افتاد ، کنسولو امروز باز کردم دی وی دی رام رو بیرون گذاشتم و فن رو طوری گذاشتم که باد رو میداد رو هتسینک دست که میزدم خیلی خنک بود. ولی بعد از یه ربع ناگهان سه چراغ برق از مخم پروند . چشمتون روز بد نبینه سریع کنسولو خاموش کردم و دی وی دی رام رو گذاشتم سر جاش بدنه اونو بستم و دوباره روشن کردم و سه تایم 1 تا 1:30 ساعت بازی کردم مشکلی نداشت و خیلی هم خنک کار میکرد . اعصابم به کلی بهم ریخته.
نمیدونم کنسولم دوباره سه چراغ میده یا نه :(.
لعنت به این ماکروسافت :mad:

دیدی گفتم اینقدر قر و فر رو دستگاه نیار و یاد اون حرفی که به من زدی بیفت.حالا ایشالا مشکلی پیش نیاد.در ضمن چکار مایکروسافت داری.;)

D.D.S

کاربر سایت
Nov 24, 2006
316
نام
بابک
دیدی گفتم اینقدر قر و فر رو دستگاه نیار و یاد اون حرفی که به من زدی بیفت.حالا ایشالا مشکلی پیش نیاد.در ضمن چکار مایکروسافت داری.;)
ولش کنید بابا این بنده ی خدا رو :mad:خوب حق داره:((ببینم اصلا چند نفرتون تو اینجا دست کردین و از جیب مبارک خودتون 500 تومن در اوردید و خرج کردید.بیشترتون از جیب مبارک باباهاتون مایه گذاشتین:laughing:
اگه از مایکروسافت شاکی نشه پس از کی شاکی بشه؟از بقال سر کوچه شون؟ یا از این دلالهای از خدا بیخبر این کنسول؟؟؟؟؟:-":-"که گنجشک و رنگ میزنن میفروشن به این بچه های پدر پول دار:laughing:

آخرین ویرایش:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی

اگه این کنسول لعنتی مثل بچه آدم کار میکرد که کاریش نداشتیم ،ps3 رو چرا اینقدر دستکاری نمیکنن داره مثل تراکتور کار میکنه اینهمه دنگ و فنگ و کولر مولر هم نمیخواد. پس بیام بگم لعنت به سونی یا نینتندو!!!!!

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
نترس مهدي:cheesygri
3 چراغ كه فقط برا گرمايه بيش از اندازه نيست:laughing: يادت نيست بچه ها ميگفتن موقعي كه ميخواد برق قطع شه ولتاژ كه داره تغيير ميكنه 3 چراغ ميده!
احتمالا اتصالاتت يه مشكلي پيدا كرده بوده كه به حمدلاه حل شده گويا

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
نترس مهدي:cheesygri
3 چراغ كه فقط برا گرمايه بيش از اندازه نيست:laughing: يادت نيست بچه ها ميگفتن موقعي كه ميخواد برق قطع شه ولتاژ كه داره تغيير ميكنه 3 چراغ ميده!
احتمالا اتصالاتت يه مشكلي پيدا كرده بوده كه به حمدلاه حل شده گويا

محمد جون نمیدونم چرا اینطوری شد البته من یه خریتی کردم اونم اینکه فن رو همینطوری گذاشتم رو هتسینک میترسم لرزشهای هرچند خفیف فن پایه های gpu رو شل کرده باشه ولتاژ مشکلی نداشت چون اگه کم بود محافظ خاموش میشد . نمیدونم چی بگم. الان که داره کار میکنه ولی نمیدونم تا کی!! کاش دیگه روشن نمیشد حداقل دیگه خیالم راحت بود که خراب شده ولی الان نمی دونم خرااب شده یا نه:confused:.
----------------------
واسه سلامتی کنسولا ی خودتون علی الخصوص مال من دعا کنید :praying:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر