تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
میخواستم بدونم اگه 2 تا فن pc بندازم پشت 360 قدرت بالای فن های pc باعث اختلال در کار فن های فابریک 360 نمیشه؟ ( فن های خود کنسولم 12 v نیست ) سوال دیگم این بود که قدرت مکش بالای فن های pc باعث فشار اومدن به قطعات motherboard نمیشه ؟

سلام البته جواب شمارو يكي از دوستانه باتجربه در اين زمينه داده كه من خيلي موافق نيستم چون من خودم كاملا امتحان كردم من اولايي كه دستگاه گرفته بودم نميدونستم چه مشكلاتي اين 360 داره تا اينكه با سايت بازيسنتر اشنا شدم و تازه فهميدم چه بمب اتمي رو من تو خونه داشتم كه خودم خبر نداشتم از اون موقه سعي كردم به بهترين نحو ازش مراقبت كنم قبل از اينكه فن بزارم 3ساعت بازي ميكردم داغ ميشد بعد كه فن گزاشتم(4فن pc) دستگام از نظر حرارتي تا حدود زيادي بهتر شد تا اينكه فناي جديد supercooler امدن كه واقعا قوي و بهترين فن مخصوصا قيمتش كه 33هزار(nextgen) كه از اينتركولر كمتر ولي بهتر قبل از اينكه اين فن بزارم دستگاه تست كردم ببينم فن فابريكش مثل گذشته كار ميكنه يا نه؟ ديدم بعد از 1ساعت چنان داغ ميشد كه سابقه نداشت پس نتيجه اخلاقي اينكه فن pcممكنه اثر بزاره روي فن فابريكش نظر من بخواي دوست من فقط شما فن فابريك دستگاتو 12ولت كني كافيه و درست هم ازش كار كشي انشاالله برات عمري كار ميكنه;)

بابا اصلا لازم نیست به چیزی دست بزنید

فقط 30 تومن بدید پشتش یه فن نصب کنید و بعدش هم هر 3 ساعت بهش 1 ساعت استراحت بدید هیچی نمیشه ;)

موفق باشید

از نظره قیافه شبیه اینتره ولی خاکستری دو تا بال یا پایه هم اطرافش داره ولی کاربردشونو نمیدونم . فنهاشم بنظر قوی تر میان کلا از اینتر کولر پدر مادر دار تره.
میبینم که آمار خرابیها شدیدا داره میره بالا

بدیش اینه که صداش خیلی زیاده وقتی روشنه انگار سشوار روشن کردی ولی خداییش قدرتش خیلی زیاده.
فکر کنم این super cooler ها رو برای Elite طراحی کردن چون رنگش بیشتر به Elite میخوره تا به پریمیوم.

بدیش اینه که صداش خیلی زیاده وقتی روشنه انگار سشوار روشن کردی ولی خداییش قدرتش خیلی زیاده.
فکر کنم این super cooler ها رو برای Elite طراحی کردن چون رنگش بیشتر به Elite میخوره تا به پریمیوم.

دقیقا تنها مشکلش صدای زیادش هست که واقعا صدای خیلی زیادی داره ، من برای حل این مشکل صدای تلوزیون رو به قدری زیاد می کنم که وقتی شلیک می کنم زیر پام صداشو حس می کنم و الان تیک عصبی گرفتم :cursing::bash:

من چنتا سئوال داشتم;)

1-چه طور میشه از فن پی سی برای 360 استفاده کرد و آیا برای این کار باید فنهای خود 360 را 12 ولت کرد و یا اینکه اختلالی در کار فنهای 360 بوجود نمیاد؟

2-بین اینتر کولر یا فن pc کدامیک توصیه میشه؟

3-من از sd tv استفاده میکنم یعنی رزولیشنم 480i هستش میخواستم بدونم در مقایسه بین مانیتور و hd tv که روزلیشنهای بالاتری دارند آیا فشار بالاتری به gpu وکلا دستگاه وارد میشه ودر نتیجه حررارت بیشتری هم تولید میشه یا این طور نیست؟

من چنتا سئوال داشتم;)

1-چه طور میشه از فن پی سی برای 360 استفاده کرد و آیا برای این کار باید فنهای خود 360 را 12 ولت کرد و یا اینکه اختلالی در کار فنهای 360 بوجود نمیاد؟

2-بین اینتر کولر یا فن pc کدامیک توصیه میشه؟

3-من از sd tv استفاده میکنم یعنی رزولیشنم 480i هستش میخواستم بدونم در مقایسه بین مانیتور و hd tv که روزلیشنهای بالاتری دارند آیا فشار بالاتری به gpu وکلا دستگاه وارد میشه ودر نتیجه حررارت بیشتری هم تولید میشه یا این طور نیست؟

سلام
1-اگه تاپیک رو خوب بگردی بچه ها روش استفاده از فن pc رو به همراه شکل گذاشتن و فن های خود 360 رو میشه 12 ولت کرد و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

2-از وقتی این super cooler ها اومده به نظر من استفاده از این ها بهتره ,چون دنگ و فنگش کمتره ,البته هزینش بیشتره(33 هزار تومن).

3-فکر نمی کنم فشار بیشتری بیاد.(البته این مورد رو کاملا مطمئن نیستم)

سلام البته جواب شمارو يكي از دوستانه باتجربه در اين زمينه داده كه من خيلي موافق نيستم چون من خودم كاملا امتحان كردم من اولايي كه دستگاه گرفته بودم نميدونستم چه مشكلاتي اين 360 داره تا اينكه با سايت بازيسنتر اشنا شدم و تازه فهميدم چه بمب اتمي رو من تو خونه داشتم كه خودم خبر نداشتم از اون موقه سعي كردم به بهترين نحو ازش مراقبت كنم قبل از اينكه فن بزارم 3ساعت بازي ميكردم داغ ميشد بعد كه فن گزاشتم(4فن pc) دستگام از نظر حرارتي تا حدود زيادي بهتر شد تا اينكه فناي جديد supercooler امدن كه واقعا قوي و بهترين فن مخصوصا قيمتش كه 33هزار(nextgen) كه از اينتركولر كمتر ولي بهتر قبل از اينكه اين فن بزارم دستگاه تست كردم ببينم فن فابريكش مثل گذشته كار ميكنه يا نه؟ ديدم بعد از 1ساعت چنان داغ ميشد كه سابقه نداشت پس نتيجه اخلاقي اينكه فن pcممكنه اثر بزاره روي فن فابريكش نظر من بخواي دوست من فقط شما فن فابريك دستگاتو 12ولت كني كافيه و درست هم ازش كار كشي انشاالله برات عمري كار ميكنه;)

یعنی با توجه به صحبتهای شمافنهای 360 نسبت به قبل از استفاده از فن pcقدرتشون کمتر شده، که اینطور نمیتونه باشه .هیچ دلیلی برای اشکال توی کار فنهای 360 بعد از استفاده از فن pc یا اینتر کولر وجود نداره ، شما چون مدتی از فن پشت کنسول استفاده کردی ، به گرمای کمتر کنسول عادت کردی و بدون این فنها گرمای کنسول بیشتر از روز اول بنظر میاد ;).

یعنی با توجه به صحبتهای شمافنهای 360 نسبت به قبل از استفاده از فن pcقدرتشون کمتر شده، که اینطور نمیتونه باشه .هیچ دلیلی برای اشکال توی کار فنهای 360 بعد از استفاده از فن pc یا اینتر کولر وجود نداره ، شما چون مدتی از فن پشت کنسول استفاده کردی ، به گرمای کمتر کنسول عادت کردی و بدون این فنها گرمای کنسول بیشتر از روز اول بنظر میاد ;).
سلام دوست من بازم موافق نيستم شما ميتونيد امتحان كني ببين من دستگام از ارديبهشت شروع به كار كردن كرده تا خرداد من نميفهميدم فن چيه؟ بعد با بچه هاي اينجا اشنا شدم كه خيلي چيزا ازشون يا د گرفتم كه از همشون ممنونم و تشكر ميكنم
قبل از اينكه من فن بزارم دستگام بعد از 3 ساعت داغ ميكرد اما وقتي فن pc گزاشتم روش و بعد برداشتم(تقريبا بعد از 4ماه) امتحان كردم دستگام بعد از 1ساعت خيلي داغ ميكرد كه سابقه نداشت حالا مفهوم اين چي ميتونه باشه؟
واما چرا من فنpc انتخاب كردم به دودليل 1 بچه ها گفتن از اينتركولر بهتر2 وقتي دستگاه خاموش باشه ازش استفاده كرد و قتي دستگاه خاموش ميكني مقداري گرما درون دستگاه كه با كمك اين فنا ميشه خارجش كرد كرد فكركنم دليل خراب شدنشم همين باشه چون دستگاه خاموش بود و 4 فن pc روشن در نتيجه اون فناي داخل خاموش هم ميچرخه كه من شنيده بودم كه موقه كه ميخوايد با دستگاه باد روي فناي كامپيوتر بگيريد دستتون رو فنا خاموش بگيريد كه فنا نچرخه خراب ميشن دقيقا نميدونم چرا ولي من اين شنيده بودم حالا هم حدس ميزنم دليل خرابي فن داخل دستگاه همين بباشه
در ضمن دوست عزيز من به هيچ وجه توهم نزدم;)

• Like
Reactions: nimaazmayesh
سلام دوست من بازم موافق نيستم شما ميتونيد امتحان كني ببين من دستگام از ارديبهشت شروع به كار كردن كرده تا خرداد من نميفهميدم فن چيه؟ بعد با بچه هاي اينجا اشنا شدم كه خيلي چيزا ازشون يا د گرفتم كه از همشون ممنونم و تشكر ميكنم
قبل از اينكه من فن بزارم دستگام بعد از 3 ساعت داغ ميكرد اما وقتي فن pc گزاشتم روش و بعد برداشتم(تقريبا بعد از 4ماه) امتحان كردم دستگام بعد از 1ساعت خيلي داغ ميكرد كه سابقه نداشت حالا مفهوم اين چي ميتونه باشه؟
واما چرا من فنpc انتخاب كردم به دودليل 1 بچه ها گفتن از اينتركولر بهتر2 وقتي دستگاه خاموش باشه ازش استفاده كرد و قتي دستگاه خاموش ميكني مقداري گرما درون دستگاه كه با كمك اين فنا ميشه خارجش كرد كرد فكركنم دليل خراب شدنشم همين باشه چون دستگاه خاموش بود و 4 فن pc روشن در نتيجه اون فناي داخل خاموش هم ميچرخه كه من شنيده بودم كه موقه كه ميخوايد با دستگاه باد روي فناي كامپيوتر بگيريد دستتون رو فنا خاموش بگيريد كه فنا نچرخه خراب ميشن دقيقا نميدونم چرا ولي من اين شنيده بودم حالا هم حدس ميزنم دليل خرابي فن داخل دستگاه همين بباشه
در ضمن دوست عزيز من به هيچ وجه توهم نزدم;)
کنسول در شرایط مختلف گرمای متغیری رو تولید میکنه . نوع بازی ، موتور بازی و تحرک بازی با هم فرق میکنن که تاثیرش توی گرمای کنسول از چیزی که فکر میکنی خیلی بیشتره (گرما توی بایوشاک بسیار کمتر از doa 4 هستش )و نمونه های دیگه . درجه حرارت محیط هم یکی از عوامله که تغییره 2 یا 3 درجه ایش هم تاثیر داره . حتی من امتحان کردم یه بازی رو دو بار بصورت دو تایم 1 ساعته بازی کردم درجه حرارت کنسول کاملا یکسان نبود و دلیلش نوع بازی من توی این دو تایم بود که یه تایم درگیری و تحرک بیشتر از تایم دیگه بود.
فن رو جریان الکتریسیته میچرخونه حالا اگه باد جای جریان الکتریسیته رو بگیره بنظر شما فن خراب میشه !!! مکش باد فن رو به آرومی میچرخونه و مشکلی هم براش ایجاد نمیکنه .
نتیجه اخلاقی اینکه توهم زدی:cheesygri
شوخی کردم;)

اقایون خواهشا به این سوال جواب بدید :

من فنهای 360 رو 12 ولت کردم ولی بازم بادی که میده بیرون گرمه حالا به نظرتون 2 تا فن pc هم بنداز روش یا همین کافیه ؟

( در ضمن کنسول من بدون 12 ولت هم زیاد داغ نمیکرد )

دوستان من میخوام دوتا از این فن های pc بندازم پشت 360 میخواستم بدونم دوتا کافیه وچه نوعی بندازم فن معمولی باشه یا فن پاور یا ...؟ضمنا قیمتش چنده واین که نیاز هست فن دمنده هم بندازم زیر کنسول یانه من که همه تاپیک را خوندم بدتر گیج شدم یکی میگه بنداز یکی میگه لازم نداره یکی میگه تراکم هوا زیاد میشه(مگه این اینتر کولرها فن دمنده دارند؟).ازاساتید خواهش میکنم که راهنمایی کنند.:confused:

اقایون خواهشا به این سوال جواب بدید :

من فنهای 360 رو 12 ولت کردم ولی بازم بادی که میده بیرون گرمه حالا به نظرتون 2 تا فن pc هم بنداز روش یا همین کافیه ؟

( در ضمن کنسول من بدون 12 ولت هم زیاد داغ نمیکرد )
پس انتظار داشتی باد سرد بیاد بیرون . خاصیت 12 ولت کردن اینه که گرما رو سریعتر بیرون میده نه اینکه هتسینک رو منجمد کنه;)
فن هم بذار ضرر نمیکنی.

دوستان من میخوام دوتا از این فن های pc بندازم پشت 360 میخواستم بدونم دوتا کافیه وچه نوعی بندازم فن معمولی باشه یا فن پاور یا ...؟ضمنا قیمتش چنده واین که نیاز هست فن دمنده هم بندازم زیر کنسول یانه من که همه تاپیک را خوندم بدتر گیج شدم یکی میگه بنداز یکی میگه لازم نداره یکی میگه تراکم هوا زیاد میشه(مگه این اینتر کولرها فن دمنده دارند؟).ازاساتید خواهش میکنم که راهنمایی کنند.:confused:

فن که نوع نداره فن کیس دیگه . قیمتش 1000 تومنه . نخیر فن دمنده لازم نیست .اینتر کولر فقط مکندش هست . فنهای استند دمنده اند . فنهای دمنده گردش هوا رو توی کنسول بهم میریزه.

من نمی خوام دعوا بشه ولی اگه شما فقط تو فروم بازیسنتر عضو هستی ... من تو 5 تا فرو خارجی معتبر ( Team Xbox . Game Spot . Xbox.com و...) عضوم ... اونجا 9 ماهه کنسول های 2007 اومده و فقط 3 تا خرابی 0102 گزارش شده ... بازم می گی هیچ فرقی نداره ؟
کی می گه فن External تغییر زیادی به وجود نمی یاره ؟
می خوای یه روش بهت بگم که بتونی با کنسولت 24 ساعته بازی کنی ؟
---
دوست عزیز اونا روغن نیست ...
آب سرده که برای اون روش باید کنار کنسول همیشه باز باشه و DVD Rom باید از کنسول خارج بشه تا اون Cooler ـه آب جا بگیره تو کنسول ... این روش هم 80تا100 هزار تومن خرج داره و کنسولت هم از قیافه می افته...;)
---
دیگه حرف فن رو پیش نکشید ...
برید تو تاپیک مربوط ...;)
لطف کنید تغییرات کنسولای 2007 رو بگید .
اگه میشه نحوه عمل فن اکسترنال رو دقیقا توضیح دهید تا قانع بشم که تاثیرش خیلی زیاده.(من نمیگم تاثیر نداره بلکه تاثیرش خیلی کمه)
چیزی رو که اجازه گفتنشو ندارید اصلا مطرح نکنید (حتی بصورت کلی)
اگه قرار باشه dvd rom رو بیرون بذاریم نیازی نیست اینقدر خرج کولر آبی کنیم ، کافیه یه فن روی هتسینک gpu ببندیم ، شبیه cpu کامپیوتر.
من این کولر آبی رو دیدم نیازی به برداشتن dvd rom نبود و در ضمن شیلنگ آب از پشت وارد کنسول شده بود (کنسول رو از پشت سوراخ کرده بودن)و کنار کنسول باز نبود.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or