تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370
لطف کنید تغییرات کنسولای 2007 رو بگید .
اگه میشه نحوه عمل فن اکسترنال رو دقیقا توضیح دهید تا قانع بشم که تاثیرش خیلی زیاده.(من نمیگم تاثیر نداره بلکه تاثیرش خیلی کمه)
چیزی رو که اجازه گفتنشو ندارید اصلا مطرح نکنید (حتی بصورت کلی)
اگه قرار باشه dvd rom رو بیرون بذاریم نیازی نیست اینقدر خرج کولر آبی کنیم ، کافیه یه فن روی هتسینک gpu ببندیم ، شبیه cpu کامپیوتر.
من این کولر آبی رو دیدم نیازی به برداشتن dvd rom نبود و در ضمن شیلنگ آب از پشت وارد کنسول شده بود (کنسول رو از پشت سوراخ کرده بودن)و کنار کنسول باز نبود.

آقا خشایارمنتظره جوابتون هستم امیدوارم دلایل قانع کنند ه ای داشته باشید :discussion:

بابا یکی این پستهای تکراری رو پاک کنه.
دو دقیقه اجازه بدید . یه لحظه قاط زدم.

آخرین ویرایش:
یکی از دوستان میخواد فن دستگاهش رو از 12 ولت کنه 9 ولت یعنی به حالت اول برشگردونه خودش بر عکسش رو بلده(12 به9) میخوام بدونم چطور میشه اینکار رو کرد؟!

یکی از دوستان میخواد فن دستگاهش رو از 12 ولت کنه 9 ولت یعنی به حالت اول برشگردونه خودش بر عکسش رو بلده(12 به9) میخوام بدونم چطور میشه اینکار رو کرد؟!

حالت اولیه 5 ولته . خوب کاری نداره سیمای فنها رو بزنه جای اول خودش;)اگه سوکت رو ننداخته باشه دور سیمها رو بهش وصل کنه بزنش سر جاش، کنار فنها.

---------------
این آمار بالای صفحه یه خورده مشکوک میزنه بطرز خفنی داره بالا میره!!!!!!!!!!!!

.
اگه میشه نحوه عمل فن اکسترنال رو دقیقا توضیح دهید تا قانع بشم که تاثیرش خیلی زیاده.(من نمیگم تاثیر نداره بلکه تاثیرش خیلی کمه)

فن اکسترنال(برای من super cooler هست)باعث ایجاد جابجایی هوا در کنسول میشه تا گرما بتونه به صورت convection به هوا انتقال پیدا کنه و از کنسول خارج بشه و طبق قوانین Thermo Dynamic گرما از جسم گرم به جسم سرد انتقال پیدا می کنه در نتیجه در اینجا گرما از gpu یا cpu یا هیت سنک هایی که گرم شده به هوا منتقل میشه.
فقط فکر کنم خیلی خارجکی شد:biggrin1:

فن اکسترنال(برای من super cooler هست)باعث ایجاد جابجایی هوا در کنسول میشه تا گرما بتونه به صورت convection به هوا انتقال پیدا کنه و از کنسول خارج بشه و طبق قوانین Thermo Dynamic گرما از جسم گرم به جسم سرد انتقال پیدا می کنه در نتیجه در اینجا گرما از gpu یا cpu یا هیت سنک هایی که گرم شده به هوا منتقل میشه.
فقط فکر کنم خیلی خارجکی شد:biggrin1:
ببین دوست عزیز شما شاید کنسولتو تا حالا باز نکرده باشی ، مادر بورد داخل یه جعبه فلزی قرار گرفته که این جعبه فلزی هم داخل بدنه پلاستیکی قرار داره بین بدنه پلاستیکی و فلزی یه فاصله ای وجود داره . شما فن رو که پشت کنسول میذاری هوا رو از داخل محفظه پلاستیکی جمع میکنه و بیرون میده و فقط فنهای 360 گرما رو از داخل جعبه فلزی و روی هتسینکها به بیرون هدایت میکنه پس عملا اینتر کولر دخالتی در انتقال گرمای داخل جعبه فلزی نداره و هوا رو بیرون از این جعبه به جریان میندازه . امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .
-----------------------
من همچنان منتظر جواب آقا خشایار هستم

ببین دوست عزیز شما شاید کنسولتو تا حالا باز نکرده باشی ، مادر بورد داخل یه جعبه فلزی...
حرف مهدی جان کاملا درسته و این اینتر کولر هیچ نقشی در تهویه هوای داخل کنسول نداره.

ولی یک جای حرفتون اشکال داشت :
پس عملا اینتر کولر دخالتی در انتقال گرمای داخل جعبه فلزی نداره و هوا رو بیرون از این جعبه به جریان میندازه .

اول من یک نکته بگم و اونم اینه که این محفظه فلزی 2 قسمته. یکی در تماس مستقیم با بورد که در اصل نگهدارنده بورد هستش قسمت بعدی هم که روی این قرار می گیره.
ببینید هوای گرمی که داخل کنسول هست در تماس مستقیم با این محفظه فلزی هست. یک نکته دیگه هم که اونایی کنسولشون رو باز کردن و در همین حالت روشنش هم کردن متوجه شدن اینه که قسمت فلزی که بورد روش سوار هستش ، چقدر گرم (داغ) میشه. نتیجه این که خنک شدن این محفظه می تونی تاثیر مستقیم بر خنک موندن کنسول داشته باشه. مخصوصا در سلامت قطعات و چیپ رم هایی که در پشت بورد نصب شدند.

جاتون خالی دیشب داشتم یه ویدئو تو YouTube می دیدم. یارو کنسولش رو زده بود با سشوار صنعتی داغون کرده بود ، نمی دونست چیکارش کنه ، رفته بود فویل ضخیم آلومینیوم دور هیتسینک GPU کنسول بسته بود بعد یه تخم مرغ تو یه لیوان شکوند و بعد همش زد و بعد ریختش رو هتسینک GPU و بعدش هم نوش جان کرد. :cheesygri

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .

من نفهم هم بخوبی منظورتون رو فهمیدم. :biggrin1: ممنون.

يه روش خيلي جالب هم هست كه اون حفاظي كه پشت كنسوله و دقيقا به فنها چسبيده رو بشكنيد !!
شوخي نميكنم خيلي تا ثير داره چون گرما بخاطره فلزي بودن اون حفاظ تو كنسول انباشته ميشه

يه روش خيلي جالب هم هست كه اون حفاظي كه پشت كنسوله و دقيقا به فنها چسبيده رو بشكنيد !!
شوخي نميكنم خيلي تا ثير داره چون گرما بخاطره فلزي بودن اون حفاظ تو كنسول انباشته ميشه

شما خودت این کارا کردی؟ جواب داد:cheesygri

میخای اصلا قاب روی کنسول رو برداریم... همینجوری لخت باهاش بازی کنیم؟... :) :biggrin1:

اتفاقا منهم به این ایده آقا محمد فکر کرده بودم ، شاید بی تاثیر نباشه;)
ولی بنظر من بهترین روش بیرون گذاشتن dvd rom از کنسول و گذاشتن یه فن قوی روی هتسینک هستش.این dvd rom لعنتی نمیذاره هتسینک نفس بکشه.

آخرین ویرایش:
میخای اصلا قاب روی کنسول رو برداریم... همینجوری لخت باهاش بازی کنیم؟...
عزيزه من جك نگفتم كه به مسخره ميگيري!
من چندين بار ديدم برايه كم كردن مشكله 360 پشتشو ميبرن
خودمم خيلي دوست دارم اينكارو كنم اما بدبختي هنو تو اين فكرم طرف چجوري بريددش:laughing:

ولی یک جای حرفتون اشکال داشت :

اول من یک نکته بگم و اونم اینه که این محفظه فلزی 2 قسمته. یکی در تماس مستقیم با بورد که در اصل نگهدارنده بورد هستش قسمت بعدی هم که روی این قرار می گیره.
ببینید هوای گرمی که داخل کنسول هست در تماس مستقیم با این محفظه فلزی هست. یک نکته دیگه هم که اونایی کنسولشون رو باز کردن و در همین حالت روشنش هم کردن متوجه شدن اینه که قسمت فلزی که بورد روش سوار هستش ، چقدر گرم (داغ) میشه. نتیجه این که خنک شدن این محفظه می تونی تاثیر مستقیم بر خنک موندن کنسول داشته باشه. مخصوصا در سلامت قطعات و چیپ رم هایی که در پشت بورد نصب شدند.

من نفهم هم بخوبی منظورتون رو فهمیدم. :biggrin1: ممنون.

درسته حق با شماست چون هتسینک به اون قسمت وصله گرما رو بهش منتقل میکنه ، خنک کردنه اون قسمت هم فکر خوبیه;)
توضیح من یه خورده دستو پا شکسته بود شما که بزرگوارید.

عزيزه من جك نگفتم كه به مسخره ميگيري!
من چندين بار ديدم برايه كم كردن مشكله 360 پشتشو ميبرن
خودمم خيلي دوست دارم اينكارو كنم اما بدبختي هنو تو اين فكرم طرف چجوري بريددش:laughing:

من فکرشو کردم با یه سیم چین تیز راحت میشه بریدش .

راحت ترین کار اینه که 3 تا فن بذاری کنار (هوا رو بکشن داخل ) 2 تا هم پشت که هوا رو بدن بیرون من خودم این کارو کردم دستگاه اصلا داغ نمی کنه/:)

بزودی عکسهایی از طرح خودمو براتون میذارم(برداشتن dvd rom و گذاشتن فن روی هتسینک gpu) . فقط یه سوالی از دوستان دارم لطفا کسانی که واقعا مطمئن هستند جواب بدن :
بنظر شما فنی رو که میخوام روی هتسینک بذارم هوا رو بده توی هتسینک یا از توی هتسینک بکشه بیرون ، من توی این مورد دو دلم چون فنهای cpu کامپیوتر هوا رو میدن داخل هتسینک ولی از طرفی هتسینک اونا با هتسینک 360 فرق داره اونا ضخامت بیشتری دارن و هوای بیشتری رو تو خودشون میکشن.

لطفا اگه نظری دارید بگید;)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or