به نظر شما سبک استراتژی بیشتر مدیون کدام استدیو است؟؟

به نظر شما سبک استراتژی بیشتر مدیون کدام استدیو است؟؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    65

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
Firaxis Games هم يك نابغه درونش داره و نشون داده كه توي Turn Based عالي عمل ميكنه ولي با اين حال توي چند سال اخير زير سايه Total War مونده هميشه و نتونسته به اندازه اون مطرح بشه.

برچه اساس این رو میگی سهیل جان؟ بخوای براساس متا هم بگیریم، باز هم Civilization موفق تر بوده، و در حال حاضر هم من برتری خاصی از طرف Total War نمیبینم! (مگر اینکه منظورت کمیت باشه و فروش بازی! که البته باز از نظر فروشم Civilization بهتر عمل کرده! )

Ensemble

یکی این، یکی هم Big Huge Games که البته این در حد اون نیست، ولی بازم خیلی ‌ها با شاهکار Rise of Nations خاطره دارند، کلا بحث تاپیک بهتر بود نظر شخصی بشه :D

آخرین ویرایش:

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
بله قبول دارم Ensemble هم استدیوی خیلی بزرگی بود و خودم با Age Of Mythology حسابی خاطره دارم!!
متاسفانه فراموشش کردم اضافه کنم اما بعید هم میدونم با هم بزرگیش در حد این 5 تا بوده!!
حداقل از Westwood Studios / Petroglyph Games که بزرگ تره! البته به نظر من که بعد از بلیزارد بهترین بوده.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
حداقل از Westwood Studios / Petroglyph Games که بزرگ تره! البته به نظر من که بعد از بلیزارد بهترین بوده.

نه به هیچ وجه!!
Westwood Studios رو بعضیا مادر این ژانر حساب میکنن,حتی شاید بلیزارد هم اون زمون استارکرفت رو واسه رقابت با Westwood Studios ساخت!!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
برو بابا تو هم با این تاپیکت :d من رو تو مخمصه "مخمسه یا مخمثه :d" انداختی نمیتونم رای بدم :| یه سری از استدیو ها هم که جا انداختی :| با اینکه بیشتر از RTS خوشم میاد تا TBS اما در کل با کل بازیای این سبک حال میکنم

الان اسم westwood رو دیدم یاد Red Alert 2 افتادم :( یادش بخیر ناهار نمیخوردم میشستم اینو بازی میکردم، بعد COH بهترین بازی هست که بازی کردم "با اختلاف کم"

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
رای بنده به نفع رلیک به صندوق انداخته شد!
23t06dg.gif

این ممکنه نظر شخصی من باشه، ولی واقعا کیفیت بازی های رلیک رو من توی استراتژی های دیگه خیلی کم سراغ دارم، و من فکر می کنم از لحاظ کیفیت بازی ها، خصوصا کیفیت بصری و صوتی رلیک واقعا تک خال و آس دنیای استراتژی بوده...

توی این همه گیمی که من تو همه سبک ها بازی کردم، خیلی کم یادم میاد که یه بازی رو نصب کرده باشم و بعد هر چقدر توی سر و کله خودم می زدم نتونسته باشم ازش هیچ ایراد مهم و بزرگی پیدا کنم! یکی از بهترین مثال ها برای معدود بازی هایی که این طوری هستند Company of Heroes بود! گیم پلی عالی که ریشه توی گیم پلی سری Dawn of War هم که عاشقش بودم داشت! گرافیک بی نظیر! صدا گذاری مافوق تصور! یعنی واقعا هر چی زور می زدم یه ایراد مهم و بزرگ تو این گیم گیر بیارم نمی شد! اون از CoH، سری Dawn of War هم که لیسانس Warhammer 40,000 رو داره که به نظر من فوق العاده ترین IP علمی - تخیلیه که در دنیا تا به حال نوشته شده، و بسیاری از استودیوهایی که نمی خوام اسم ببرم قسمت های عمده ای از دنیاهای علمی - تخیلی بازی هاشون رو از روی W40K تقلید کردند...

ناگفته نماند که شدیدا به گزینه های دیگه از قبیل بلیزارد و Westwood هم احترام می ذارم، ولی انتخاب من Relic هستش. در ضمن یه استودیوی دیگه هم هست که چند تا از بهترین استراتژی ها رو ساخته و اون هم GPG (یا Gas Powered Games) بوده که سری Supreme Commander زو ساخته، که همیشه برای من سوال بوده که محبوب ترین استراتژی من Dawn of War عزیزم هستش یا اون SupCom فوق العاده؟
pghwhfmvo1aqn72dnd8d.gif

----------------------------------
دوستان میخواین دسته جمعی بیاین منو بزنین راحت شین!!!:d

پس بذار تا هنوز زنده هستی من سریع یه دونه خودم رو بزنم:
129fs3867689.gif

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
برچه اساس این رو میگی سهیل جان؟ بخوای براساس متا هم بگیریم، باز هم Civilization موفق تر بوده، و در حال حاضر هم من برتری خاصی از طرف Total War نمیبینم! (مگر اینکه منظورت کمیت باشه و فروش بازی! که البته باز از نظر فروشم Civilization بهتر عمل کرده! )

یکی این، یکی هم Big Huge Games که البته این در حد اون نیست، ولی بازم خیلی ‌ها با شاهکار Rise of Nations خاطره دارند، کلا بحث تاپیک بهتر بود نظر شخصی بشه :D

كميت+كيفيت منظورم هستش. من خودم توي هر زمينه اي بخواي استديو هايي رو برتر ميدونم كه هم كميت داشته باشن و هم كيفيت.

از لحاظ فروش هم بايد كل سري توتال واري كه مثلا از سال 2005 عرضه شده با Civilization ها مقايسه كني كه در اون حالت Total War خيلي بيشتر فروخته.

يك چيز يادم رفت بگم از زننده تاپيك واقعا ممنوم.اگه سطح بحث رو بالا نگه دارين ميتونيم يك مكان مناسب براي بحث در مورد سبك مورد علاقع مون داشتيم باشيم عاري از فن بوي ها.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,353
نام
Matthew
، ولی بازم خیلی ‌ها با شاهکار Rise of Nations خاطره دارند، کلا بحث تاپیک بهتر بود نظر شخصی بشه
:biggrin1:

کلا توی این سبک بازی زیاد انجام نمی دم ... مگر معروف باشه ... ولی اینو حرف حق باید قبول داشت، واقعا RON رو میشه یکی از زیباترین بازی های این سبک دانست
من شرکت سازندش رو نمی دونستم و الا به اون رای می دادم :| :d

بازی های Age of Empire رو هم که هر کسی بازی کرده، اونا هم بی نظیرند، نسخه ی دوم رو شاید بیشتر از 10 بار تموم کردم هر قسمتش رو

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
تو صفحه های قبل دوستان همه حرفا رو زدن دیگه ... از نظر من همشون یه یه اندازه تاثیر گذاز بودن و هستن .
Blizzard و Ensemble Studios دو استودیویی اند که من بیشتر به عناوینشون علاقه مندم البته همونطور هم که میدونید متاسفانه Ensemble خیلی وقته تعطیل شده و داخل نظر سنجی نیست !
Relic هم که با سری Company of Heroes ـش جای بزرگی تو قلب همه دوستدارای این سبک داره .
به بلیزارد رای دادم :D

Doom IV

کاربر سایت
Oct 20, 2011
170
واسه بررسی بازیهای استراتژیک دید ما نباید محدود به سینگل پلیر یا آفلاین بازی باشه چون استراتژی زمانی معنای کاملی میده که درمقابل یه نفر دیگه قرار باشه بازی کنی تو این زمینه به نظر من نقش بلیزارد از همه پررنگ تره ، استارکرفت به نوعی یه انقلاب تو سبک استراتژی بود تا زمانی که مولتی پلیرش را خودتون بازی نکنید به این باور نمیرسید در مقایسه مثلا Company of Heroes بازیه خیلی خوبیه که روایت داستانش و حالت سینمایش بازی را واسه همه جذاب میکنه اما من کسی را ندیدم که مثلا 9-8 سال COH بازی کنه ولی قبل از عرضه SC2 پلیرهای زیادی بودن که 7-8 سال را فقط به این بازی اختصاص میدادن.

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
كميت+كيفيت منظورم هستش. من خودم توي هر زمينه اي بخواي استديو هايي رو برتر ميدونم كه هم كميت داشته باشن و هم كيفيت.

از لحاظ فروش هم بايد كل سري توتال واري كه مثلا از سال 2005 عرضه شده با Civilization ها مقايسه كني كه در اون حالت Total War خيلي بيشتر فروخته.

خوب آره اگه از اون نظر بخوایم ببینیم، مشخصا Creative Assembly بهتر عمل کرده، اونم به خاطر تعداد کارمندان بیشتر اون نسبت به Fireaxis هست.
ولی من نمیتونم قبول کنم که به خاطر تعداد بازی بیشتر، CA از Fireaxis پیشی گرفته و عملکرد بهتری داره! با این منطق یک سری استودیوهای دیگه از جمله همین بلیزارد، irrational Games و حتی Valve زیر سوال میرن. از یاد نبریم که امسال شاهد X-COM Enemey unknown هم بودیم.

ولی قبل از عرضه SC2 پلیرهای زیادی بودن که 7-8 سال را فقط به این بازی اختصاص میدادن.

Oh, that magic

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
اقا جاتون خالی بخاطر این تاپیک رفتم و دوباره coh رو نصب کردم اونم نسخه فارسی دارینوس و شروع کردم به بازی !! :d:x اقا بازی شاهکار هست مرد و مردونه رای بدید به Relic :d

البته میدونم الان که برم دوباره Medieval 2 رو نصب کنم میگم رای بدید به CA !:|:d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
من بهCreative assembly رای دادم، Firaxis هم بعد اون.

رلیک خفن و این چیزا و سطح بالا ولی‌ کاری که Ca مثلا کردن با سبک استراتژی رلیک هیچوقت نکرده، رلیک یه سری بازی خیلی‌ خوب ساخته فقط به نظرم.

محمود بیا بحث کنیم ثابتت کنم :D

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
من بهCreative assembly رای دادم، Firaxis هم بعد اون.

رلیک خفن و این چیزا و سطح بالا ولی‌ کاری که Ca مثلا کردن با سبک استراتژی رلیک هیچوقت نکرده، رلیک یه سری بازی خیلی‌ خوب ساخته فقط به نظرم.

محمود بیا بحث کنیم ثابتت کنم :D

خوب عقیده شخصیه دیگه، من که از CA بدم نمیاد که، دیگه چیو می خوای ثابت کنی بهم؟! :D

من خیلی به CA احترام می ذارم. خیلیم استودیوی عالی ایه! یکه! اصلا من و تو چی کاره ایم، چند روز پیش کارگردان بازی Company of Heroes 2 توی انجمن های بازی یکی ازش راجع به روابط رلیک و CA پرسیده بود، که گفته بود بین استودیوی رلیک و Creative Assembly همیشه از همون اول یک احترام عمیق وجود داشته. حالا هر دو تامون هر دو تاشون رو دوز داریم، ولی باید یکیش رو انتخاب کنیم (در اینجا از فرصت استفاده می کنم و یه پس گردنی دیگه می زنم به زننده تاپیک)؛ حالا به نظر من بازی های رلیک بازی های بزرگتر و شناخته شده تری هستند و بیشتر به سبک استراتژی خدمت کردند، ولی شما میگی CA. من که CA رو قبول دارم که غصه ام نمیشه که چقدر رای آورده که!
rl253dlxwg1fa1mtcttw%5B1%5D.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر