بهترین گرافیک کنسولی .......نسل .......بحث و مقایسه ..........

بهترین گرافیک کنسول تا پایان 2012 ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    357
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
اولا که لطف داری جناب فرخ
دوما من نگرفتم منظورتو اگه میگی ریل تایم باشند شفت ها خوب انچارتد 3 هم شفت های ریل تایم داره و هم شفت های فیک مثل هیلو 4 و الن ویک اینم یکسری عکس نشون میده shaft ها ریل تایمن .حتی چراغ قوه دشنا تولید شفت میکنه تو انچارتد 3
Xtcj8.jpg

q8Oho.jpg

rOpw1.png

در آخر من هدفم از بحث این بود که گفتن اینکه انچارتد هیلو رو میخوره یا هیلو انچارتد رو میخوره درست نیست هر کدومشون ضعف و قدرتای خودشون رو دارن مثلا هیلو برتری داره در زمینه بلوم و HDR،انتی الایزینگ و بزرگ بودن محیط ،AI ,و همینطور تعداد دشمن های تو صفحه از اون ور انچارتد در زمینه SSAO,داشتن cascade shadow , و OBM وadaptive tone mapping برتری داره
در ضمن amin-ps360 دیسانرد بیم هاش ریل تایم نیست برای تشخیص ریل تایم بودن باید ببینی که اولا
1- منبع نور در تصویر نباشه
2- shaft ها تولید volumetric shadow کردن
مثل این عکسا
2qimtj6.jpg

aw1.jpg

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
هیلو4 از لحاظ تکنیکی کلا یه پله بالاتر از همه بازیهای کنسول هاست:D تا الان همه بازیهایی که گرافیک های فوق العاده داشتند خطی و اسکریپت شده، با حجم کم دشمنها و آبجکت ها و یونیت ها بودن، ولی هیلو4 اومد ساختار شکنی کرد و این گرافیک رو در محیط های بزرگ و مبارزات داینامیک ارائه داد. اونم بدون هیچ افت فریم، پارگی تصویر یا مشکل AA و اینا ! تازه علاوه بر اینا یه سری افکت های منحصر به فرد هم داره. مثل self shadowing خود کاراکتر روی اسلحه که من تا حالا ندیدم هیچ بازی داشته باشه.
تو تاپیکش هم گفته بودم، من بعضی جاها احساس میکردم اینا یه رم دیگه تو 360 پیدا کردن:D واقعا Technical Marvel این نسل بوده تا اینجا.
------------------

حالا علاوه بر اینا، بهتره نگاهی هم به انیمیشن کات سین های Real-time بازی بندازیم:

72692382296275220414.gif

یا این

اینم دو تا عکس (دومیه رو من وقتی تو تریلرش دیده بودم فکر کرده بودم لایو اکشنه!! :D بعدا که بارهای بعدی تریلر رو دوباره نگاه کردم دیدم مال بازیه!)
i3c7sak0opq60g1rio4i.jpg

5u9f4y0i1ez87rymzxh.png
کلا کات سین های بازی که با هیچ کات سین ریل تایمی در این نسل قابل مقایسه نیست و فقط میشه با pre-rendered ها مقایسش کرد.

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
برای ps3 فنها خیلی سخته ! 2 سال مارا به زور اجبار قبولوندن از هر لحاظ بازیهاشون یک سرو گردن بالاتره ! الان نوبت هیلو 4 شده این هیلو 4 حتی از نظرشون تو گذینه 4 و 5 نسل هم نیست ! ایوالله داره به خدا !

با زور و اجبار ؟ #:-s نه تو رو خدا پس حتما Rage با اونهمه ایراد و اشکال تکنیکی بهتر از U3 بود !! تو خودت شاید متوجه رفتارت نشی ، ولی خودت جز اولین نفراتی هستی که هرجا که اسم بازیهای PS3 میاد ساز مخالف میزنی و هر بازی رو عَلَم میکنی که جلوش کم نیاری ! کار هر ساله ات هم شده ! از زمان MGS 4 که من یادم میاد تا حالا همین بوده . و دقیقا همین پستی که در مورد PS3 فن ها دیدی شدیدا در مورد خودت مصداق داره . حالا منتظریم ببینیم حربه جنابعالی در سال بعد مقابل TLOU و GOW:A و Beyond :TS چیه !

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
آره، البته افت فریم و ایناش رو اعصاب بود ولی بازم رو کنسول خیلی عالی بود :D

والا محمد به پیر و پیغمبر نظر ما این هست :

1- HALO 4 , Uncharted 3

2- Crysis 2

3- God Of War 3

4- Killzone3

5- GeOW3

ولی خب به جان خودم همون طور که مطمئنم خودتم میدونی و ازش اطلاع داری یک عده هستند که میگند نه HALO 4 از فرق اسمون افتاده و احد و ناسی قابلیت رقابت باهاش رو نداره و دقیقا این افراد کسایی هستند که تو اکثر بحث و گفتگو ها سعی میکنند همیشه جنگ و مرافعه راه بندازن و همیشه هر موقع پاشون رو گذاشتن تو تاپیک ها بعدش جر و بحث شده خودتم میدونی دارم کیا رو میگم پس الکی خودت رو به کوچه علی چپ نزن محمد .

در ضمن کسایی هم که گرافیک Unch 3 رو زیر سوال میبرند کسایی هستند که عقل و شعور خودشون رو دارند زیر سوال میبرند همون طور هم بلعکس برای Halo 4 .

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
با زور و اجبار ؟ #:-s نه تو رو خدا پس حتما Rage با اونهمه ایراد و اشکال تکنیکی بهتر از U3 بود !! تو خودت شاید متوجه رفتارت نشی ، ولی خودت جز اولین نفراتی هستی که هرجا که اسم بازیهای PS3 میاد ساز مخالف میزنی و هر بازی رو عَلَم میکنی که جلوش کم نیاری ! کار هر ساله ات هم شده ! از زمان MGS 4 که من یادم میاد تا حالا همین بوده . و دقیقا همین پستی که در مورد PS3 فن ها دیدی شدیدا در مورد خودت مصداق داره . حالا منتظریم ببینیم حربه جنابعالی در سال بعد مقابل TLOU و GOW:A و Beyond :TS چیه !
GTA V :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد

1- HALO 4 , Uncharted 3

2- Crysis 2

3- God Of War 3

4- Killzone3

5- GeOW3

ولی خب به جان خودم همون طور که مطمئنم خودتم میدونی و ازش اطلاع داری یک عده هستند که میگند نه HALO 4 از فرق اسمون افتاده و احد و ناسی قابلیت رقابت باهاش رو نداره و دقیقا این افراد کسایی هستند که تو اکثر بحث و گفتگو ها سعی میکنند همیشه جنگ و مرافعه راه بندازن و همیشه هر موقع پاشون رو گذاشتن تو تاپیک ها بعدش جر و بحث شده خودتم میدونی دارم کیا رو میگم پس الکی خودت رو به کوچه علی چپ نزن محمد .

در ضمن کسایی هم که گرافیک Unch 3 رو زیر سوال میبرند کسایی هستند که عقل و شعور خودشون رو دارند زیر سوال میبرند همون طور هم بلعکس برای Halo 4 .
کامنت رو اشتباه نقل قول کردی :D خب تو اینجا اینو میگی، تو اون یکی تاپیک میری بازی رو مسخره میکنی :D میدونم منظورت چیه ولی بخوای رفتار یه نفر رو مثل خودش جواب بدی، بقیه هم میان حرف های تو رو یه جور دیگه جواب میدن و ... واسه همین یه تاپیک مثل این در عرض کمتر از 20 ساعت 13 صفحه میره جلو :D من خودم هم تو اون یکی تاپیک مرحوم شده گفتم که اختلاف دو تا بازی زیاد نیست و کسی هم بگه U3 بهتره به شخصه نظرش رو کاملا قبول میکنم. ولی خب دیدم اینجا دیگه زیادی Halo 4 مسخره شد گفتم یه حرکتی بزنم که خب مثل اینکه نتیجه داد :D ولی خوشم اومد، خوب انتخاب کردی :D

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
کامنت رو اشتباه نقل قول کردی :D خب تو اینجا اینو میگی، تو اون یکی تاپیک میری بازی رو مسخره میکنی :D میدونم منظورت چیه ولی بخوای رفتار یه نفر رو مثل خودش جواب بدی، بقیه هم میان حرف های تو رو یه جور دیگه جواب میدن و ... واسه همین یه تاپیک مثل این در عرض کمتر از 20 ساعت 13 صفحه میره جلو :D من خودم هم تو اون یکی تاپیک مرحوم شده گفتم که اختلاف دو تا بازی زیاد نیست و کسی هم بگه U3 بهتره به شخصه نظرش رو کاملا قبول میکنم. ولی خب دیدم اینجا دیگه زیادی Halo 4 مسخره شد گفتم یه حرکتی بزنم که خب مثل اینکه نتیجه داد :D ولی خوشم اومد، خوب انتخاب کردی :D
همینجوری اون کامنت رو نقل قول کردم وگرنه هیچ ربطی کلا به حرف های من نداشت :d محمد جون من اینجا h4 بیشتر مسخره شده یا u3 با حرفی مثل این ( کات سین بازی با 8 تا کنسول درست شده ) !! برو نگاه کن ببین کی بیشتر نمک ریختن و مسخره بازی در اوردن و جو رو متشنج کردن .

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102

1- HALO 4 , Uncharted 3

2- Crysis 2

3- God Of War 3

4- Killzone3

5- GeOW3
نیما همچین چیزی نگفت:D تازه به آریا گفت تعجب کرده به هیلو4 رای داده!

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
یه نفر بیاد برا من توضیح بده وقتی هنوز نسل تموم نشده چطور بهترین گرافیکش رو مشخص میکنین ؟
الان چون Halo 4 ریلز شده باید بهترین گرافیک نسل رو انتخاب کنیم ؟ مثلا بهترین گرافیک رو Halo 4 مشخص کردیم سال بعد هر بازی بیاد دیگه حساب نمیشه ؟
چطوریاس ؟

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
نیما همچین چیزی نگفت:D تازه به آریا گفت تعجب کرده به هیلو4 رای داده!

نیما هم من نظرش رو نمیدونم شاید چیز های برتر گرافیکی برای اون چیز های دیگه ای معنی میشه و احترامم میزارم به نظرش . ولی الان دلم میخواد بدونم چه واجبیتی وجود داره که همه باید با شما همرنگ باشند و حرف شما رو تایید کنند ؟؟ یعنی شما کمی احترام سرتون نمیشه برای نظر یکنفر !! توهین کردن و یه اسمایل انداختن روش رو همه بلدن !!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
یه نفر بیاد برا من توضیح بده وقتی هنوز نسل تموم نشده چطور بهترین گرافیکش رو مشخص میکنین ؟
الان چون Halo 4 ریلز شده باید بهترین گرافیک نسل رو انتخاب کنیم ؟ مثلا بهترین گرافیک رو Halo 4 مشخص کردیم سال بعد هر بازی بیاد دیگه حساب نمیشه ؟
چطوریاس ؟
آخر سال دیگه یه تاپیک دیگه زده میشه و بازم همین بحث ها دنبال میشه، با این تفاوت که چند تا از بازیهای سال دیگه هم به لیست اضافه میشن :D

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
آخر سال دیگه یه تاپیک دیگه زده میشه و بازم همین بحث ها دنبال میشه، با این تفاوت که چند تا از بازیهای سال دیگه هم به لیست اضافه میشن :D

پارسال یه همچین تاپیکی بود!؟

Lord Xbox

کاربر سایت
Nov 16, 2012
147
همینجوری اون کامنت رو نقل قول کردم وگرنه هیچ ربطی کلا به حرف های من نداشت :d محمد جون من اینجا h4 بیشتر مسخره شده یا u3 با حرفی مثل این ( کات سین بازی با 8 تا کنسول درست شده ) !! برو نگاه کن ببین کی بیشتر نمک ریختن و مسخره بازی در اوردن و جو رو متشنج کردن .

واقعیت واسه شماها مسخره بازیه؟ این یه حقیقته تو که هیچی همه سونی فنای دنیا با هم یکی 5 تا آی دی بسازن بیان اینجا بگن مسخره بازیه این حقیقت عوض نمیشه کاتسینای u3 همشون از قبل با 8 تا ps3 رندر شدن موقع اجرای بازی فیلمشون داره پخش میشه همونجوری که بلو ری پلیر lg فیلم آواتارو پخش میکنه ps3 داره یه فیلم نشون میده که کیفیتشم با گرافیک بازی فرق میکنه.

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
خب حداقل وقتی اسم نسل رو میارید اون کلمه کنسول رو از کنارش بردارید تا بشه 4 تا بازی با گرافیک بالا مثال زد که زننده تاپیک هم با مفاهیمی مثل تکسچر و نور پردازی بیشتر اشنا بشه!!
خود نظر سنجی هم کاملا مشخصه برای چی زده شده و هدف چی بوده. بیخودی خودتون رو اذیت نکنید.
بهتر به همون نظر سنجی بسنده کنید

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر