بهترین گرافیک کنسولی .......نسل .......بحث و مقایسه ..........

بهترین گرافیک کنسول تا پایان 2012 ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    357
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,040
نام
نیما
میگک چرا میپیچونی ؟ اقا اول از این مشخص کن ما باید از لحاظ تکنیکال حرف بزنیم یا بصری ؟! یعنی هیلو 4 فقط به خاطر وسعتش بهتره ؟
اقا بیا تکنیکهای بازی را بچین کنار هم ایا تکسچرهای انچازتد 3 رزولوشنش بالاتره ؟! نورپردازیش بهتره ؟ کدوم تکنیکهای نورپردازیش بهتره ؟ سایه زنیهاش مدلینگ دشمنهاش سایه رنیهای نرمش ؟
افکتهای محیطش زیادتره تو یه صحنه ؟ عکسهای بالا را ببین یه نمونه از اون عکسها از من واسه انچارتد 3 بزار لطفا !! بازم همون عکسها را ردیف کنم ؟!

خب تو جواب منو بده تا منم بهت جواب بدم ... پرسیدم Killzone 3 بهتره یا U3 ؟! اینو بگو اول ، به بقیه ش هم میرسیم

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
نظر سنجی گزاشتی پاش وایستا . عکسایی که باید گذاشته بشه 100 بار گذاشته شده .
به شخصه اگه تجربیات سال های پیشین بحث با دوستمون در مورد بهترین گرافیک رو نداشتم . الان 50 تا عکس ردیف می کردم از مقایسه لول دیزاین و انیمیشن و تکسچر های برتر بازی U3 ! گرافیک از نظر کلی جنبه بصری داره . یعنی مخلوطی از گرافیک فنی و هنری تلقی می شه . که در هر دو زمینه انچارتد 3 کامل بی رقیب هست . بازی که از سایت گیم اسپات حتی موفق به دریافت مدال گرافیکی هم نشده ! چطوری می تونه بهترین گرافیک نسل باشه !؟ در تمامی نقد های انچارتد 3 همه منتقدین به طرز وحشتناکی از گرافیک بازی تعریف کردن و اون رو بهترین گرافیک نسل دونستن و این یکی از نمونه هاش :

While I'm on the subject of presentation, it's certainly worth pointing out that I do believe UC3 is the best looking game I have seen this generation,

بعد از گیم اسپات که به Halo 4 حتی مدال گرافیکی هم نداده . در لینک زیر نظر چند تن از منتقد های سایت IGN رو می تونید بخونید :

Uncharted 3: Drake's Deception Second Opinions - IGN

در این بخش اکثر منتقدین به بهترین گرافیک کنسولی بودن بازی اشاره کردن و یکی از اون ها گرافیک بازی رو دیوانه وار توصیف کرده . Insanely Good و در نهایت نمره اقای Greg Miler منتقد بازی به بخش گرافیک یعنی نمره 10 از 10 !

موفق باشید

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
اینم یه مثال واسه نور پردازی که هی نور پردازی میکنین . نمیدونم هیلو این نور پردازی رو نداشت چی میشد :D

76239556456107038635.jpg

اینم همینجوری :D

07993860488320865763.jpg

دیگه در بدترین و بدبینانه ترین حالت جزو 3 تای اول.

lol.gif

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,040
نام
نیما
خب من به نظرم این موضوع اهمیت داره نیما ! :D مثلاً Crysis 2 هم گرافیک فوق العاده ای داشت و در عین حال بازی عظیمی (از نظر محیط و ...) بود ، ولی از اون طرف معدن مشکلات بود ! :D AA داغون ، فریم ریت افتضاح ، رزولوشن غیر HD و ... . ولی Halo 4 در کنار محیط های بزرگ و کیفیت عالی بخش های مختلفش ، از این جهات (AA ، رزولوشن ، فریم ریت و ...) هم مشکلی نداره.

درسته ولی خب برای من این مهمه که وقتی دارم بازی میکنم تصویری که از U3 میبینم چشممو بیشتر نوازش میده :d

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,108
بازی که از سایت گیم اسپات حتی موفق به دریافت مدال گرافیکی هم نشده ! چطوری می تونه بهترین گرافیک نسل باشه !؟ در تمامی نقد های انچارتد 3 همه منتقدین به طرز وحشتناکی از گرافیک بازی تعریف کردن و اون رو بهترین گرافیک نسل دونستن و این یکی از نمونه هاش :

بعد از گیم اسپات که به Halo 4 حتی مدال گرافیکی هم نداده .
عزیز دلم، اگر شما بخوای به گیم اسپات نگاه کنی که به ضرر خودته. چون پارسال U3 رو کاندید بهترین گرافیک هم نکرد;;) یعنی حتی در حد 5 تای اول سال 2011 هم نمیدونستش. خُب پس اینم قبول داری دیگه ایشالا؟:-/

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,093
نام
هومن
چرا تو این نظرسنجی بازی castlevania:lordofshadows نیست؟ گرافیکش که خیلی خیره کننده بود

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,895
نام
malek
ایشالا اگه کسی تاپیکو نبنده فکر کنم حجمش بره بالای 1 ترابایت.از الان خودتونو برای ثبت شدن تو گینس آماده کنید

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
بهترین گرافیک کنسولی نسل...
خب این که معلومه. بدون شک، بی برو برگرد U3.
بعدش Killzone 3
بعد GOW III
بعد هم دموی GOW: A (چون هنوز بتا هست و گرافیکش تکمیل نیست)
بعدش هم U2.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
یه سئوال چرا یک بازی با همچین گرافیکی تو لیست نیست؟
killzone3_40dve69.jpg

killzone3bvj8b.png
عکسها را میزاری جای دیگه اپلود کن دیده نمیشه کلا هرچی میزاری ! حالا منظورت کدوم لیسته ؟!

-----------------------
اینم چنتا عکس دیگه از مرحله 3 بازی که بنظرم یکی کنار مرحله 5 بهترین مرحلش بود سیستم نورپردازی و تکسچرها مدلینگ محیط بینظیر بودن . واقعا کدوم بازی تو محیطش یه همچین shadow beam داشته باشه اونم کاملا ریل تایم یعی یه سفینه هم تو بالا پرواز میکنه تماما منابع نوری ار لای لایشون خطور میکنه و سایه ایجاد میشه . لایت فلار و ............. که دیگه هیچی . حجم نورپردازی هم که تو حلقم با اون همه منابع نوری و............
اصلا من واقعا خندم میگیره به این بحث که پیش اومده چون یه چیزه کاملا مشخصیه :lol:
29839302087009056389.jpg

74987538793693764099.jpg

76650157468415821172.jpg

76199752493012791092.jpg

15037463787937731802.jpg

آخرین ویرایش:

DON MICHAEL

کاربر سایت
Jun 4, 2012
390
نام
علیرضا
تعجب می کنم ، چه گیری دادید به مقایسه U3 با Halo 4 ؟! اصلا این دوتا بازی رو بر اساس چه معیاری میخواید با هم مقایسه کنید؟!

دوتا بازی با دو سبک متفاوت ، ساخته شده با دو انجین متفاوت و پیاده شده روی دو Dev Kit متفاوت ؟! تعجب میکنم از کسایی که اطلاعات خوبی توی این زمینه دارن ولی بازم این بحث ها رو کش میدن !

HALO4 یه بازی با محیط بزرگه که نسبت به عظمتی که داره بازی های Sand Box و نیمه Open World رو راحت کنار میزنه و جایگاه اول این سبک رو به خودش اختصاص میده ولی U3 یه بازی کاملا خطیه که بین بازیای Action Adventure فوق العاده عمل کرده و توی این سبک تا الان کسی رقیبش نیست !

هر دوی اینا به نحوی می تونن بهترین گرافیک نسل بشن در سبک خودشون ! HALO 4 یه سری استاندارد های مربوط به نور پردازی حجم دار و Draw To Distane با جزئیات بالا به همراه محیطی که بدون لودینگ میشه آزادانه توش چرخ زد و AA عالی و.... رو وارد سبک شوتر Sand Box کرد و ممکنه با استفاده از این تکنیک ها ، Crysis 3 هم سال بعد بتونه در کنار این بازی بهترین گرافیک 360 رو داشته باشه!

ولی قضیه U3 فرق میکنه ! این بازی خطیه و سبک گرافیکیش کاملا متفاوت با HALO 4 هست !تکینیک های به کار رفته تو این بازی منحصر به خودش و سبکشه ! و در سبکش بی نظیر!

من خودم HALO 4 رو در نظر سنجی انتخاب کردم ، فقط به خاطر یه سری تکنیک های نورپردازی عالی و پیشرفتش نسبت به بازیای سال قبل ! ولی این تفاوت به قدری نیست که اینطوری می کوبید سر همدیگه !

گاهی اوقات فن بازی های بی مورد نسبت به کنسول ها ، باعث میشه یه سری شاهکار ها ترول بشن و به باد مسخره گرفته بشن ، اونوقت طرف، تو مایکروسافت و سونی داره اسکناس پارو میکنه و به این جنگ 7 ساله نیشخند میزنه!

راستی یه خواهشی داشتم ! لطفا Castlevania : Lords Of Shadow و Red Dead Redemption رو به نظر سنجی اضافه کنید ! نمیدونم کدوم دلیلی باعث شده این بازیا رو فراموش کنید !

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
عزیز دلم، اگر شما بخوای به گیم اسپات نگاه کنی که به ضرر خودته. چون پارسال U3 رو کاندید بهترین گرافیک هم نکرد;;) یعنی حتی در حد 5 تای اول سال 2011 هم نمیدونستش. خُب پس اینم قبول داری دیگه ایشالا؟:-/
کاندید شدن چه ربطی به نقد گرافیکی یک بازی داره !؟ از نظر گیم اسپات گرافیک halo 4 لایق دریافت مدال گرافیک فنی نبوده . در حالی که به انچارتد 3 این مدال گرافیک فنی تعلق گرفته در سایت گیم اسپات ، این شد قیاس مستقیم گرافیکی این دو تا بازی از نظر سایت گیم اسپات ، حالا اینکه تو سال 2011 از لحاظ بصری عنوان های دیگه ای وجود داشتند که تونستن نظر گیم اسپات رو بیشتر جلب کنن هیچ ایرادی نداره . چون گرافیک کاملا جنبه بصری داره و می تونه سلیقه های متفاوت رو پوشش بده . و ربطی هم به قیاس مستقیم گرافیکی انچارتد 3 و halo 4 نداره . در مورد قیاس گرافیک فنی این دو بازی ذکر این نکته لازم بود . نقل قول های منتقدین ign هم که بهش اشاره شد و امتیاز Greg Miler هم گذاشته شد براتون !

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خب تو جواب منو بده تا منم بهت جواب بدم ... پرسیدم Killzone 3 بهتره یا U3 ؟! اینو بگو اول ، به بقیه ش هم میرسیم
پستت را تازه دیدم . من میگم u3 ! حالا چرا پرسیدی ؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,108
کاندید شدن چه ربطی به نقد گرافیکی یک بازی داره !؟ از نظر گیم اسپات گرافیک halo 4 لایق دریافت مدال گرافیک فنی نبوده . در حالی که به انچارتد 3 این مدال گرافیک فنی تعلق گرفته در سایت گیم اسپات ، این شد قیاس مستقیم گرافیکی این دو تا بازی از نظر سایت گیم اسپات ، حالا اینکه تو سال 2011 از لحاظ بصری عنوان های دیگه ای وجود داشتند که تونستن نظر گیم اسپات رو بیشتر جلب کنن هیچ ایرادی نداره . چون گرافیک کاملا جنبه بصری داره و می تونه سلیقه های متفاوت رو پوشش بده . و ربطی هم به قیاس مستقیم گرافیکی انچارتد 3 و halo 4 نداره . در مورد قیاس گرافیک فنی این دو بازی ذکر این نکته لازم بود . نقل قول های منتقدین ign هم که بهش اشاره شد و امتیاز Greg Miler هم گذاشته شد براتون !
بصری؟:)) گیم اسپات U3 رو کاندید بهترین گرافیک تکنیکی نکرد، گرافیک هنری جایزه و کاندیدهای جداگانه ای داشت. بیا:

Best Graphics, Technical - GameSpot's Best of 2011 Special Achievements
Best Graphics, Artistic - GameSpot's Best of 2011 Special Achievements

یا باید بگی اشتباه کردی، یا اینکه قبول کنی U3 جزو 5 تا گرافیک تکنیکی 2011 نبود، راه دیگه ای نداری متاسفانه:crying1: :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر