بهترین گرافیک کنسولی .......نسل .......بحث و مقایسه ..........

بهترین گرافیک کنسول تا پایان 2012 ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    357
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
من این و بارها گفتم . خدایی اونهایی که اعتقاد دارید انچارتد 3 بهتره ! اقا جان بیاید عکس مقایسه بزارید مثلا بیاید از سیستم نورپردازی عکس بزارید که کدوم بهتره یا مثلا کیفیت تکسچر ؟! و مدلینگ محیط ؟ سایه زنی ها ؟ مدلینک کارکترها تو گیم پلی بازی یا مدلینگ کارکترها در کات سینها ؟ از بار افکت ؟ از افکتهای ذره ای ؟ بیاید عکس مقایسه بزاریم ببینیم کدوم کیفیت تصویری بالتری ارائه میدند ؟ اینجا فقط نیومدیم گاز بدیم ! عمل کنید !

من الان موندم کیفیت تکسچرهای انچاتد بهتره یعنی های رزتر هست ؟ یا سیستم نورپردازیش بهتره ؟ سایه زنیهاش بهتره ؟ افکتهای ذره ایش از هیلو 4 بهتره ؟ بار افکتهای محیطیش ازش بهتره ؟ سیستم aa که پیاده کرده بهتره و............. خودوتون عکس بزارید ما هم عکس میزاریم چطوره ؟ :)

باشه عکسها رو هم میدیم Lord Xbox انتخاب کنه ...

با عکس نمیشه خیلی خوب مقایسه کرد ، ولی اگه بشه ویدویوهای Walkthrough رو با کیفیت یکسان کنار هم سنجید خب مشخص میشه که U3 بهتره :d

راستی یه سوال ... تو قبول داری که U3 از Killzone 3 بهتره ؟

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
من این و بارها گفتم . خدایی اونهایی که اعتقاد دارید انچارتد 3 بهتره ! اقا جان بیاید عکس مقایسه بزارید مثلا بیاید از سیستم نورپردازی عکس بزارید که کدوم بهتره یا مثلا کیفیت تکسچر ؟! و مدلینگ محیط ؟ سایه زنی ها ؟ مدلینک کارکترها تو گیم پلی بازی یا مدلینگ کارکترها در کات سینها ؟ از بار افکت ؟ از افکتهای ذره ای ؟ بیاید عکس مقایسه بزاریم ببینیم کدوم کیفیت تصویری بالتری ارائه میدند ؟ اینجا فقط نیومدیم گاز بدیم ! عمل کنید !

من الان موندم کیفیت تکسچرهای انچاتد بهتره یعنی های رزتر هست ؟ یا سیستم نورپردازیش بهتره ؟ سایه زنیهاش بهتره ؟ افکتهای ذره ایش از هیلو 4 بهتره ؟ بار افکتهای محیطیش ازش بهتره ؟ سیستم aa که پیاده کرده بهتره و............. خودوتون عکس بزارید ما هم عکس میزاریم چطوره ؟ :)
به دلیل اینکه شما بسیار منطقی هستید و فوق العاده خوب بحث میکنید اون کسایی که باید عکس میزاشتن بی خیال شدن رفتن پی کارشون!;)

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
به مقایسه با عکس باشه میتونم عکس هایی رو کنار هم بزارم که Halo 4 قابل مقایسه با U1 هم نباشه یا بلعکس مثلاً GeOW 3 بهتر از U3 بنظر بیاد lol .
مثلاً (اینم در نظر بگیرید که دورنما توی عکس هیلو 4 یک عکس هست): http://www.img4up.com/up2/87278172723682221191.png

Uncharted 3 افکت های تصویری داینامیکی مثل آب، خاک، آتش و... رو نمایش میده که نمونه مشابه ش حتی توی بازی های سوپر فلان PC هم نیست . نورپردازی و سایه زنی رئل تایمی رو داره که 98% بازی های روز ازش محرومن . انیمیشن هایی رو توی گیم پلی داره که چشم هر بیننده ای رو گرد میکنه . فیزیک رئل تایم که هیچ بقول دیجیتال فاندری عامل تحول این سری همین فیزیکش هست و...
یعنی برای تک تک المان های گرافیکی بازی چه از DF و ... چندین نقل قول دهن پر کن میتونم بزارم . از بعد نظرات سایت ها هم که به نسبت U3 خیلی بیشتر مورد توجه قرار گرفت .

بصورت کلی بنظر من Halo 4 و 3 Uncharted از نظر ارزش کار گرافیکی که کردن واقعاً در سطح بالایی قرار دارن اما خُب انیمیشن ها، فیزیک و افکت های U3 نظر من رو به سمت خودش میکشه:D!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا

فرخ مسابقه که نیست عکس بذاریم !! :D مطمئن باش اگه بچه ها میتونستن از روی خود بازی کپچر کنن این کار رو میکردن ولی کسی دم و دستگاهش رو نداره. توی اینترنت هم از هر بازی یه سری عکس محدود هست که تا حالا 100 بار برای H4 , U3 و ... اون عکس ها استفاده شده و دیگه تکراری شدن ! :D
در کل به نظر من کیفیت و جزییات محیط ، تکسچرها و انیمیشن ها و بعضی مدل ها توی U3 بهتر هست. نورپردازی و افکت ذرات و بعضی مدل ها هم توی H4. هرکدوم هم یه سری افکت دارن که بهتر از اون یکی هست. مثلاً آب و آتیش و شن و اینا توی U3 بهتره ، ولی توی H4 هم یه سری افکت های مربوط به بازی های علمی تخیلی (یه سری نورهای خیلی زیبا که نمیدونم اسم خاصی داره یا نه) هست که توی هیچ بازی ای ندیدم.
فریم ریت و AA و اینا رو هم فرق خاصی بین این دو تا ندیدم.
اگه هر دو بازی توی یه سبک و ابعاد بودن U3 رو انتخاب میکردم ، ولی در کل با توجه به محیط های عظیم تر H4 و شلوغ تر بودنش به اون رأی میدم.

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
مطمئناً، تا پایان سال 2013، این لیست کاملاً عوض می شه. ولی خب اگه بخوایم تا آخر این سال در نظر بگیریم، به نظرم Uncharted 3، یک سر و گردن از این بازی ها بالاتره.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
در ادامه ی Tommy Fisher که اون عکسه مقایسه ایش حکم Hammer of The Dawn رو داشت :D

49945111931616496589.jpg

75353493762499658787.jpg

15091975148197878813.jpg

88046664165828156665.jpg

59596964582401553253.jpg

06662892454937470891.jpg

31121834968529338519.jpg

65705919027155520272.jpg

86481960681246994679.jpg

مثل اینکه چون 1 سال از روش گذشته گرافیک U3 یادتون رفته .

اینا تو حلق اون 137 تا پلی استیشنی که اینا رو رندر کردن :))

پسته من افتاد اخر تاپیک ظاهرا کسی ندید ؟! اگه مقایسه به عکس نیت پس چیه پس چطوری ثابت کنیم .

عاشقتم فرخ اون عکس نیت رو آخر گذاشتم تا ....
تو که هیچی رو قبول نخواهی کرد چرا الکی عکس میخای ؟؟؟

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,874
نام
malek
اینم نظر من.البته نظر من به نظر ایشان(گزینه اثلح) نزدیکتره:d

Uncharted 3
GOW 3
crysis 2
killzone 3
halo4

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
پسته من افتاد اخر تاپیک ظاهرا کسی ندید ؟! اگه مقایسه به عکس نیست پس چیه؟ پس چطوری ثابت کنیم ؟ اقا شما با چه دلیلی میخوای بگی نورپردازیه انچارتد 3 بهتره بیا ثابتش کن چون اینطور نیست ! خودت هم میدونی ! بیا یه عکس بزار کجاش تو را به خودش جذب کرده کدوم تکنیک نورپردازیه انچارتد هست که از هیلو 4 بهتره ؟ تکسچرش بهتره ؟ خدایی نخندونین ! یه بازی که حتی خظیه از لحاظ رزولوشن تکسچر پایینتر از هیلو 4 هست . سایه زنی و ..........؟!
این ها عکسهایی هستند که من گذاشتم یه عکس نمونه مشابه این در بخش مربوطه برای من از انچارتد 3 نشون بدی ممنون میشم !

جالب اینجاست که وقتی داره هیلو 4 مقایسه میشه از 10 تا بازی عکس میزارن که این بازی این چیزش با هیلو 4 یکیه ! مثلا الان من دوست دارم یدونه فقط انچارتد 3 را با هیلو 4 مقایسه کنیم بیخیال بقیه ی بازی ها !

الان این دوتا عکس به کیفیت تکسچرها و نورپردازی دقت کنید جزئیات روی سخره ها با اوئن سایه زنیه بینظیرشون این دوتا را به یدونه عکس از گیم پلی انچارتد 3 بزارید تا مقایسه کنیم ؟! خودوتون نگاه کنید یه سفینه که جلوی نور هست تمام قسمتهای مکه از بدنش زد بیرون داره sadow beams تولید میکنه حتی اسلحه که دستته جلوی نور این کار را میکنه .

59270167815751342334.jpg

628y2m0sw71d7loyla50.jpg

hb6p78jawrmt7wr8mhj.jpg

44526184300523078481.jpg

این صحنه را نگاه کنید اخه من نمیدونم بحثی باقی میمونه کیفت گیم پلی حتی تو این صحنه از مکات سین بازی بهتره ! مگر اینکه گیم پلی انچارتد از مات سینهای هیلو 4 هم بهتره لول !
تو این صحنه دیگه خدای افکت ذرات نورپردازی و حجم افکتهای محیطی بود :

73889422394854071400.jpg

یا مثلا واسه من یه عکس از انچارتد 3 بزارید که کارکترها یا دشمنها تو گیم بازی حتی بتونه نزدیک این بشه ؟! نرم ترین سایه زنی هست که روی کارکتر تو گیم پلی بازی دیم حالا تکسچرهای های رزش را دقت کنید .
14910151519888114910.jpg

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
فرخ مسابقه که نیست عکس بذاریم !! :D مطمئن باش اگه بچه ها میتونستن از روی خود بازی کپچر کنن این کار رو میکردن ولی کسی دم و دستگاهش رو نداره. توی اینترنت هم از هر بازی یه سری عکس محدود هست که تا حالا 100 بار برای H4 , U3 و ... اون عکس ها استفاده شده و دیگه تکراری شدن ! :D
در کل به نظر من کیفیت و جزییات محیط ، تکسچرها و انیمیشن ها و بعضی مدل ها توی U3 بهتر هست. نورپردازی و افکت ذرات و بعضی مدل ها هم توی H4. هرکدوم هم یه سری افکت دارن که بهتر از اون یکی هست. مثلاً آب و آتیش و شن و اینا توی U3 بهتره ، ولی توی H4 هم یه سری افکت های مربوط به بازی های علمی تخیلی (یه سری نورهای خیلی زیبا که نمیدونم اسم خاصی داره یا نه) هست که توی هیچ بازی ای ندیدم.
فریم ریت و AA و اینا رو هم فرق خاصی بین این دو تا ندیدم.
اگه هر دو بازی توی یه سبک و ابعاد بودن U3 رو انتخاب میکردم ، ولی در کل با توجه به محیط های عظیم تر H4 و شلوغ تر بودنش به اون رأی میدم.

ایول ، یه چیزی که منو دچار سردرگمی میکرد این بود که آریا چرا بنظرش Halo 4 بهتره ... نظر بقیه خیلی واسم عجیب نبود . الان اینو که گفتی دقیقا متوجه منظورت شدم ، ولی فرق من با تو اینه که من کاری با محیط بزرگ و ... ندارم .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
ایول ، یه چیزی که منو دچار سردرگمی میکرد این بود که آریا چرا بنظرش Halo 4 بهتره ... نظر بقیه خیلی واسم عجیب نبود . الان اینو که گفتی دقیقا متوجه منظورت شدم ، ولی فرق من با تو اینه که من کاری با محیط بزرگ و ... ندارم .
میگک چرا میپیچونی ؟ اقا اول از این مشخص کن ما باید از لحاظ تکنیکال حرف بزنیم یا بصری ؟! یعنی هیلو 4 فقط به خاطر وسعتش بهتره ؟
اقا بیا تکنیکهای بازی را بچین کنار هم ایا تکسچرهای انچازتد 3 رزولوشنش بالاتره ؟! نورپردازیش بهتره ؟ کدوم تکنیکهای نورپردازیش بهتره ؟ سایه زنیهاش مدلینگ دشمنهاش سایه رنیهای نرمش ؟
افکتهای محیطش زیادتره تو یه صحنه ؟ عکسهای بالا را ببین یه نمونه از اون عکسها از من واسه انچارتد 3 بزار لطفا !! بازم همون عکسها را ردیف کنم ؟!

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
یه سئوال چرا یک بازی با همچین گرافیکی تو لیست نیست؟
killzone3_40dve69.jpg

killzone3bvj8b.png

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
خب من به نظرم این موضوع اهمیت داره نیما ! :D مثلاً Crysis 2 هم گرافیک فوق العاده ای داشت و در عین حال بازی عظیمی (از نظر محیط و ...) بود ، ولی از اون طرف معدن مشکلات بود ! :D AA داغون ، فریم ریت افتضاح ، رزولوشن غیر HD و ... . ولی Halo 4 در کنار محیط های بزرگ و کیفیت عالی بخش های مختلفش ، از این جهات (AA ، رزولوشن ، فریم ریت و ...) هم مشکلی نداره.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,101
وسعت و اینا رو در نظر بگیریم که کلا هیچ بازی قابل مقایسه هم با هیلو4 نیست:D اگه کلا فقط Visual رو هم نگاه کنیم باز میشه گفت بهترینه، دیگه در بدترین و بدبینانه ترین حالت جزو 3 تای اول.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر