بهترین ها و بد ترین های PS3

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
خب MGS4 یه کم درجه بندی هاش آسون بود ! یعنی باید Normalـش به نظر من میشد Big Boss Hard ! بعدشم حالا هر چی ! هوش مصنوعیه اصلیه بازی تو آخرین درجش باید باشه دیگه ! چرا نباید با سخت ترین درجه سنجید ؟
بله، اصل داستان همینه. پس برای اینکه هوش مصنوعی F.E.A.R رو متوجه بشن باید بازی رو Hard بازی کنن؟ :). هر بازی خوب یا بد بودن هوش مصنوعیش رو باید روی Normal امتحان کرد.
ببین کایمرا ها در R: Fall of Man روی Normal چطور واکنش نشون میدن، هنوز Ps3ـ، Ps3 که هیچ کلا هنوز بازی روی کنسول نیامده هوش مصنوعیش از Fall of Man بیشتر باشه. صرف نظر از Hard و Super HumaN :D.
MGS4 با هر ایرادی که روش بزارید
کسی رو چیزی ایراد نمیازه... حالا بعضی ها قدرت تشخیص دادنش رو ندارن یا اینکه خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ، مشکل خودشونه.

پ.ن. اگر به حرف شما باشه که باید کاپ بهترین A.I رو به Ninja Gaiden SIGMA بدن چون روی Master Ninja نمیشه ( نمیتونید!) قدم از قدم بردارید.
پ.ن.2. بهانه های خوبی برای کم بودن A.I در این بازی نتراشیدید :biggrin1:.

Last edited by a moderator:

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,696
نام
امیر
البته ایراداتی که از mgs4 برای هوش مصنوعی گرفته میشه ، نمیدونم والا ولی باید ببینیم چه انتظاری از هوش مصنوعی داریم ، در مورد mgs4 هوش مصنوعی به نحوه بازی کردنمون خیلی ربط داره ، مثلا اگه کسی بخواد بازی رو به صورت اکشن بره ، خب یه اسلحه بر میداره ، همه رو از یه طرف قتل عام میکنه ، خب در این حالت نمیشه گفت هوش مصنوعی ضعیفه ولی آنچنان هم قوی و پر قدرت نیست ، ولی وقتی که شما بازی رو میخوای به صورت مخفی کاری بری و یه سری محدودیت ها برای خودت قرار میدی مثل نکشتن کسی ، دیده نشدن توسط دشمنا ، تموم کردن بازی زیر 5 ساعت ، نمردن و .... خیلی چیزای دیگه ، اونجاست که هوش مصنوعی mgs4 خودنمایی میکنه ، و مطمئنا برای همین روش بازی کردن طراحی شده و این نکته که هوش مصنوعی رو روی درجه نرمال بازی میسنجن به نظر من یه مقدار غیر منطقیه ، اصلا این حرف یعنی چی؟ هر سازنده ای میاد یه سری درجه سختی برای بازیش انتخاب میکنه ، گیمر از حالت نرمال خوشش نیومد ، میره سخت ترشو بازی میکنه ، اصلا درجه سختی رو برای چی گذاشتن ، برای اینکه همه افراد با هر سلیقه ای مطابق میل خودشون اون بازی رو بازی کنن . در مورد mgs4 ، چهار تا درجه سختی در اول کار قرار داده شده ، خب از نرمالش خوشت نیومد میری روی بیگ باس هارد بازی میکنی ، این دیگه به سازنده جه ربطی داره که هوش مصنوعی که اونا برای حالت نرمال در نظر گرفتن ، برای بعضی ها آسونه ، اصلا مگه معیار خاصی برای توانایی هر فرد در انجام یک بازی وجود داره که سازنده بیاد طبق اون سختی بازی رو روی حالت نرمال تنظیم کنه .
و در آخر اینکه نمیشه هوش مصنوعی یه بازی شوتر رو با یه بازی مخفی کاری مقایسه کرد ، تو یک بازی شوتر ، شما توسط دشمنا دیده میشی ، اونا هیچ کاری ندارن جز کشتن شما ، هیچ فراری هم در کار نیست و بالاخره باید اونا رو از سر راه بر داری ، یا تیر میزنی میکشی و یا کشته میشی ، ولی توی یک بازی مخفی کاری حالت های مختلفی وجود داره ، مثل تشخیص صدای پا ، نحوه دیدن شما در وضعیت استتار ی که هستی ، فرار کردن از دست دشمنا ، قایم شدن و خیلی چیزای دیگه که هر کدومشون یه توان پردازش میخواد ، حالا با این همه وضعیت مختلف ، مگه ما چقدر می تونیم از ظرفیت cpu در یک کنسول استفاده کنیم که هر کدوم از این وضعیتها به نحو احسنت اجرا بشه . پس فکر نمیکنم هوش مصنوعی mgs4 حداقل در حالت مخفی کاری مشکلی داشته باشه و میشه گفت بهترینه ، ولی در حالت اکشن با حرف دوستانی که میگفتن هوش مصنوعی یه مقداری اشکال داره موافقم !

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
این مسئله هوش مصنوعی هم شده نقل محفل ;)
یه چیزی رو بگم دیگه تمومش کنم :
شاید من اشتباه میکنم ولی تفاوت بارز بین لول bbh و tbx این بود که شخصیت بازی در لول سخت تر با تیرهای کمتری کشته میشد و این مسئله یعنی توجه کمتر به درجات هوش مصنوعی در یه بازی . بازیسازان در بعضی از بازیها بجای اینکه رفلکس و نوع حرکات دشمنان رو در لولهای مختلف تغییر بدن میان و کم شدن جون شخصیت بازی رو از نظر کمیت تغییر میدن و این یعنی احمال در کار بازیسازی . البته من نمیگم در متال گیر تمام تغییرات در سریعتر و یا کند تر شدن افزایش و یا کاهش جون شخصیت بازی خلاصه شده و کمی هم تغییر در شناسایی شما توسط دشمنان دیده میشد ولی درصد این تغییر بسیار کم و محدود به همین مورد میشد و میشه گفت عکس العمل خاص دیگه ای در بازی دیده نشد . و یه مورد دیگه اینکه در صورت شناسایی معمولا در هر نقطه و مکانی که مخفی میشدی و یا استتار میکردی بالاخره شناسایی میشدی بجز در مواردی که تغییر ارتفاع باعث شناسایی نشدن میشد واین موضوع برای من خیلی سوال برانگیز بود !!!

Boumsong

کاربر سایت
Aug 1, 2008
31
اه ! باز شروع شد حرفهای قدیمی !
هوش مصنوعی رو با مثال ثابت کن که بد بود.
گرافیک رو به قول نیما، 3 تا بازی ـه نکست جن ( روی کنسول ) بگو که گرافیکش از متالگیر 4 بهتر باشه.
کی گفته مثلاً ؟! من خیلی ها رو میشناسم که تا حالا اسم متالگیر رو هم نشنیده بودن ولی با بازی کردن نسخه ی 4ـم شیفته ی بازی شدن ...
چرا آنچارتد بهترین هست ؟ بگو آنچارتد به جزء گرافیک خوبش چی داشت ؟

بهترین بازی های PS3 قبلاً تاپیک داشت با نظرسنجی که البته قدیمی شده ...
بهترین بازی های PS3 به نظر من اینا هست:

1- MGS4
2- UNCHARTED
3- Resistance
4- motorstorm
5- GT5 Prologue
6- Heavenly Sword
7- Ratchet & Clank
8- WARHAWK
9- Ninja Gaiden SIGMA
10- flOw
این حرف ها چه قدیمی بوده چه جدید مسلما شما خوب براتون جا نیفتاده موضوع . اولین کاری که لازمه انجام بدی اینه که بری هوش مصنوعی بازی رو با نسخه های قبلی مقایسه کنی ( البته روی همون درجه متوسط ) . اوکی ؟ اگر نسخه های قبلیرو بازی نکردی برو ریویو های سایت های معتبر رو بخون . بعد هم بیا برو همون گیم پلی اشکال دار انچارتد ! رو با گیم پلی mgs 4 مقایسه کن . در زمینه گرافیک هم که احتیاجی به مقایسه نیست ! پس تا اینجا مطمئن باش انچارتد جلو هست . ولی وقتی بحث داستان میاد وسط دیگه کلا انچارتد شوت می شه . ولی برای کیا شوت می شه ؟ برای اونی که mgs باز هست . برای اونی که می دونه اسنیک کیه و چیکارا کرده . برای اونی که وقتی وارد shadow moses می شه یاد خاطره های شماره اول بیفته و ... نه برای کسی که 2 روزه اسم mgs شنیده و حالا می خواد بشینه بازی کنه و مسلما نه تنها از داستان هیچی نمی فهمه بلکه می بینه در بقیه زمینه ها ( گیم پلی و... ) هم عنوان های دیگه ای روی کنسول سونی هست که بتونه بهتر از این بازی اونو ارضا کنه. این حرف های تکراری رو توی پست اولم هم زدم . حالا دوباره به دلیل عدم توجه شما به پست قبلی و موضع گیری سریعتون ( عادت خیلی ها ) باید تکرار بشه . هنوزم می گم . از نظر خودم mgs 4 بهترین عنوان روی کنسول سونی بوده تا حالا . ولی من یک اسنیک فن هستم که این حرفو می زنم . ولی اگه از داستان این بازی هیچی نمی دونستم و یا کلا از اسنیک خوشم نمی یومد . مطمئن باش می گفتم انچارتد برتر هست . چیزی که عموم گیمر های ایرانی می پسندند ! گرافیک بالا ! این قضیه هم که کلا mgs همیشه روی داستان و شخصیت پردازی فوق العادش بوده که به موفقیت رسیده رو هر چی mgs باز قدیمی ! و فن ها و منتقد ها و ... هست می گن . مطمئن باش هیچ احتیاجی به بحث نداره . در مورد گرافیک هم که شما می تونی فکر کنی mgs 4 خیلی گرافیک فوق العاده ای داره و 3 تا عنوان نکس جن هم نیست که از این بازی گرافیکش بیشتر باشه ! ( دیگه توقع نداری که راجع به این هم بحث کنم ؟ ) در کل همیشه افراد نظر های مختلفی دارن . حالا اینکه من بخوام اینجا شما رو زوری قانع کنم یا بر عکس خیلی مهم نیست . مهم اینه که اونایی که باید بدونن ( mgs فن ها ) فهمیدن قضیه چیه .

موفق باشی .
نگووووووووووووووووووووووووووو:eek:یه زره دیگه در مورد MGS4 نظر میدادی میزدم زیر گریه:biggrin1:
من اوایل که این بازی گرفتم از داستانش چیزی سرم نمیشد ولی چنان گرافیک , گیم پلی... منو محو بازی کرد که نمیتونستم ولش کنم
جدا از یک سری باگ که در مقابل خوبی های این بازی جایی برای حرف زدن نمیذاره همه جیز فوق العاده بود
من دموی انچارتد دیدم اصلا با MGS4 قابل مقایسه نیست باز خوبه شما از طرفدارارهای قدمی این بازی هستید
در مورد گرافیک و هوش مصنوعی بازی واقعا کم لطفی میکنید.......
درسته ! شما هم می تونی گریه کنی و هم بخندی . در هر صورت همه جوره حق با شماست.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,028
نام
نیما
مهم اینه که اونایی که باید بدونن ( mgs فن ها ) فهمیدن قضیه چیه .

احتمالا فقط خودت MGS FAN هستی ؟! درسته ؟
خب مثلا من MGS Fan هستم ، خیلی های دیگه تو همین سایت هم MGS Fan هستن شدید ...
من هیچکدوم از این قضایایی که شما میگی رو نفهمیدم و کاملا هم از MGS 4 راضیم .
اون چند نفر دیگه هم همینطور ...

حالا شما میخوای مدعی بشی که مثلا ماها هیچی حالیمون نیست و یا MGS Fan نیستیم ؟!

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
فریدون جان جوابی که میخواستم بدم رو امیر گفت...

این حرف ها چه قدیمی بوده چه جدید مسلما شما خوب براتون جا نیفتاده موضوع . اولین کاری که لازمه انجام بدی اینه که بری هوش مصنوعی بازی رو با نسخه های قبلی مقایسه کنی ( البته روی همون درجه متوسط ) . اوکی ؟ اگر نسخه های قبلیرو بازی نکردی برو ریویو های سایت های معتبر رو بخون .

یعنی چی که باید بری با نسخه های قبلی مقایسه کنی ؟ اصلاً این کار رو میکنیم، خب، هوش مصنوعی تو MGS1,2,3 بهتر بود یا 4 ؟ :) اگر بخوای از لحاظ آسونی و احمق بودن سربازا مقایسه کنی که 100% MGS4 خیلی قوی تر هست ! ( MGS های دیگه، مخصوصاً 1و2 که اصلاً تو رادار یک زاویه دید برات باز میکرد که تا میرفتی جلوتر آلرت میکشید، MGS3 اون رادار رو نداشت ولی بری امتحان کنی همچین سیستمی داره و البته نسبت به استتارت تغییر میکنه... )
در ضمن من همه ی MGS های اصلی ( 1،2 و 3 ) رو حداقل 3 بار بازی کردم، همچنین MGS4 !

بعد هم بیا برو همون گیم پلی اشکال دار انچارتد ! رو با گیم پلی mgs 4 مقایسه کن .

ببین، از هرکی که میخوای بپرسی بپرس ! UNCHARTED در زمینه ی گیمپلی هیچ گونه نوآوریی نداشت و یک بازی ـه کاملاً تکراری به شمار میاد ! ( تو ریویو ـه سایت های معتبر (!) هم گفته شده، پس هی نیا واسه من سایت معتبر، سایت معتبر بکن ! )

در ضمن خیلی خوشحال میشم Gameplay رو برام تعریف کنی !

در زمینه گرافیک هم که احتیاجی به مقایسه نیست !

آنچارتد بی شک یکی از 3 بازی ـه با گرافیک کنسولی تو این نسل هست، من نمیگم MGS4 بهتره گرافیکش ولی اولاً که شما نباید این دو بازی رو با هم مقایسه کنید ( در هیچ زمینه ای ) چون این دو بازی هیچ شباهتی به هم ندارن، گرافیک UNCHARTED کارتونی مانند هست ولی گرافیک MGS4 خیلی Real هست... به نظر من و مطمئناً چند تا از دوستان تو همین سایت گرافیک MGS4 بهترین گرافیک تو بازی های NextGen ( کنسولی ) بوده. ( من شخصاً گرافیک اکت 1 رو قبول ندارم البته ! )

ولی وقتی بحث داستان میاد وسط دیگه کلا انچارتد شوت می شه . ولی برای کیا شوت می شه ؟ برای اونی که mgs باز هست .

چی بگم ؟! داستان بازی که نیاز به گفتن نداره ولی خیلی ربطی به این که بازی های قبلی رو بازی کرده باشید یا نه نداره ! بازی یک داستان جدا ( البته خیلی کوچکتر از داستان کل بازی ) رو داره و هر کس از اول تا آخر بازی کنه، داستان بازی ( MGS4 ) رو میفهمه ( در صورت بلد بودن زبان ) البته نه همه ی داستان رو باز هم ولی مطمئن باش که داستان بازی رو جوری نوشتن که کسایی که به قول خودت MGS FAN نیستن هم بتونن از بازی لذت ببرن...

مطمئن باش می گفتم انچارتد برتر هست . چیزی که عموم گیمر های ایرانی می پسندند !

به جزء گرافیک، بگو ببینم از چیه آنچارتد خوشت اومد ؟ اگر خوب بود چرا 8.5 گرفت از GameSpot ؟!

فن ها و منتقد ها و ... هست می گن .

lol !!! نکنه شما منتقد هستی ؟ شما که انقدر سنگ منتقد ها رو به سینه میزنی یک منبع پیدا کن که گفته باشه UNCHARTED گیم پلیش خوب هست و یا گفته باشه اگر کسی فن MGS نباشد، از بازی لذت نمیبرد !

dj_aligator

کاربر سایت
May 15, 2008
351
mgs4,uncharted
بقیه بازیها زیاد جالب نبودن.البته resistance بدک نبود

k_jal

کاربر سایت
Jul 4, 2008
191
مطمئن باش می گفتم انچارتد برتر هست . چیزی که عموم گیمر های ایرانی می پسندند !
ببین اگه گرافیک میخوای که کارتونی باشه برو خدای جنگ 2 رو با پی اس 2 بازی کن تا آنچارتد رو بندازی تو حیاط.
در ضمن اگه منتقد دوست داری برو آنچارتد رو نقد کن:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing:

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,696
نام
امیر
بازیسازان در بعضی از بازیها بجای اینکه رفلکس و نوع حرکات دشمنان رو در لولهای مختلف تغییر بدن میان و کم شدن جون شخصیت بازی رو از نظر کمیت تغییر میدن و این یعنی احمال در کار بازیسازی

ببین مهدی جون نشد دیگه ! اینجا رو اصلا قبول ندارم ، زمانی که ما درجه سختی رو بالا میبیریم داریم بازی رو به سمت حقیقت بیشتر پیش میبریم ، در دنیای واقعی یه انسان با 3 ، 4 تا تیر که میخوره از پا در میاد ، این چه ربطی به رفلکس دشمانا داره ، توی درجه سختی بالا شما قطعا باید با چند تا تیر خوردن بیفتی بمیری ، نه اینکه رگبار ببندن بهت ، هیچ چیزیت نشه و در عوض دشمنا جلوت آفتاب بالانس بزنن ، در آخر هم میگم این اصلا کم کاری نیست بلکه حرکتیه برای هر جه حقیقی تر شدن بازی !

کمی هم تغییر در شناسایی شما توسط دشمنان دیده میشد

خدا وکیلی مهدی جون ، فقط یک کم تغییرات تو این زمینه داشتیم ؟!

در صورت شناسایی معمولا در هر نقطه و مکانی که مخفی میشدی و یا استتار میکردی بالاخره شناسایی میشدی

اینو اصلا متوجه نشدم ، میشه بیشتر توضیح بدی .

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ببین مهدی جون نشد دیگه ! اینجا رو اصلا قبول ندارم ، زمانی که ما درجه سختی رو بالا میبیریم داریم بازی رو به سمت حقیقت بیشتر پیش میبریم ، در دنیای واقعی یه انسان با 3 ، 4 تا تیر که میخوره از پا در میاد ، این چه ربطی به رفلکس دشمانا داره ، توی درجه سختی بالا شما قطعا باید با چند تا تیر خوردن بیفتی بمیری ، نه اینکه رگبار ببندن بهت ، هیچ چیزیت نشه و در عوض دشمنا جلوت آفتاب بالانس بزنن ، در آخر هم میگم این اصلا کم کاری نیست بلکه حرکتیه برای هر جه حقیقی تر شدن بازی ! .
امیر جان اگه بحث هوش مصنوعی باشه که کم شدن و یا زیاد شدن جون که کاملا بی ربطه به این مسئله چون اصلا تعریف هوش مصنوعی یه چیز دیگس ، اینی که شما هم میگی سطح سختی بازیه نه هوش مصنوعی . هوش مصنوعی به عبارتی نوع و شکل وحرکات شخص مقابل شما رو باعث میشه و نه مقدار کم و یا زیاد شدن جونتون رو .
بازهم میگم شاید هر کس واسه خودش تعریفی از این مسئله داشته باشه که کاملا هم محترمه .

خدا وکیلی مهدی جون ، فقط یک کم تغییرات تو این زمینه داشتیم ؟!
ببین امیر جان من به این مسئله ایراد گرفتم که برای این درجه که نهایت سختیه یه بازیه باز هم حساسیت کمه .

اینو اصلا متوجه نشدم ، میشه بیشتر توضیح بدی .

منظورم اینه که دشمنا با اینکه حتی از جلوی چشمشمون هم فرار نمیکنی وقتی که آلارم زده میشه باز هم هر جایی که باشی میان بالا سرت و این نکته یه خورده عجیبه . اگه بحث واقعیت هم باشه دیگه این مسئله خیلی دور از واقعیته و اینکه دشمنا چطور وقتی که توی کانال بین دیوارها هم مخفی میشی بازهم میان روی سرت و ولکن معامله هم نیستند با اینکه ندیدن که شما اونجا مخفی شدید !!!

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,696
نام
امیر
امیر جان اگه بحث هوش مصنوعی باشه که کم شدن و یا زیاد شدن جون که کاملا بی ربطه به این مسئله چون اصلا تعریف هوش مصنوعی یه چیز دیگس ، اینی که شما هم میگی سطح سختی بازیه نه هوش مصنوعی . هوش مصنوعی به عبارتی نوع و شکل وحرکات شخص مقابل شما رو باعث میشه و نه مقدار کم و یا زیاد شدن جونتون رو .
بازهم میگم شاید هر کس واسه خودش تعریفی از این مسئله داشته باشه که کاملا هم محترمه .

خب منم نگفتم که هوش مصنوعیه :D حرف من رو درجه سختی بود .

ببین امیر جان من به این مسئله ایراد گرفتم که برای این درجه که نهایت سختیه یه بازیه باز هم حساسیت کمه .

توی شناسایی که اتفاقا دشمنا خیلی حساسیتشون بالاس ، توی آخرین لول که حیتی اگه سینه خیز توی زاویه دیدشون حرکت کنی بازم متوجه میشن ! حتی از فاصله دور !

منظورم اینه که دشمنا با اینکه حتی از جلوی چشمشمون هم فرار نمیکنی وقتی که آلارم زده میشه باز هم هر جایی که باشی میان بالا سرت و این نکته یه خورده عجیبه . اگه بحث واقعیت هم باشه دیگه این مسئله خیلی دور از واقعیته و اینکه دشمنا چطور وقتی که توی کانال بین دیوارها هم مخفی میشی بازهم میان روی سرت و ولکن معامله هم نیستند با اینکه ندیدن که شما اونجا مخفی شدید !!!

اگه منظورت از جستجوی اونا برای پیدا کردن تو اه ، که اونا باید حداکثر توانشونو به کار ببرن تا شوما رو پیدا کنن ، بالاخره تو همه سوراخ سمبه ها رو میگردن تا پیدا کنن دیگه :D

Mahdi-PS3

کاربر سایت
May 19, 2008
485
نام
مهدی
بار ها برای من پیش اومده که چندیدن سرباز دنبالم بودند اما رفتم وسط چمنا یا زیر کامیون استتار کردم و هیچکدوم پیدام نکردند آلارم هم بود. این حرف که هرجوری باشه تو آلارم پیدا میکنن کامبلا غلطه.

اصلا گرافیک uncharted چه ربطی به mgs4 داره قابل مقایسه نیشت با mgs4!

mgs4.jpg

mgs4 خیلی طبیعیه بهترین گرافیک رو تا الان در گیمینگ mgs4 داره.

Boumsong

کاربر سایت
Aug 1, 2008
31
احتمالا فقط خودت MGS FAN هستی ؟! درسته ؟
خب مثلا من MGS Fan هستم ، خیلی های دیگه تو همین سایت هم MGS Fan هستن شدید ...
من هیچکدوم از این قضایایی که شما میگی رو نفهمیدم و کاملا هم از MGS 4 راضیم .
اون چند نفر دیگه هم همینطور ...

حالا شما میخوای مدعی بشی که مثلا ماها هیچی حالیمون نیست و یا MGS Fan نیستیم ؟!
شما اگر mgs فن هستی به من بگو نقطه قوت این سری بازی همیشه در چه زمینه ای بوده ؟ همین . دیگه این سوالاتی که از من کردی همگی برگرفته از قوه تخیلاتتون بود . چون من هیچکدوم از این حرف هارو نزدم . به من بگو غیر از این هست که mgs به خاطر خط داستانی قوی و شخصیت پردازیش هست که محبوب و موفق شد ؟
یعنی چی که باید بری با نسخه های قبلی مقایسه کنی ؟ اصلاً این کار رو میکنیم، خب، هوش مصنوعی تو MGS1,2,3 بهتر بود یا 4 ؟ :) اگر بخوای از لحاظ آسونی و احمق بودن سربازا مقایسه کنی که 100% MGS4 خیلی قوی تر هست ! ( MGS های دیگه، مخصوصاً 1و2 که اصلاً تو رادار یک زاویه دید برات باز میکرد که تا میرفتی جلوتر آلرت میکشید، MGS3 اون رادار رو نداشت ولی بری امتحان کنی همچین سیستمی داره و البته نسبت به استتارت تغییر میکنه... )
در ضمن من همه ی MGS های اصلی ( 1،2 و 3 ) رو حداقل 3 بار بازی کردم، همچنین MGS4 !
دقیقا مسئله همینجاست . شما مطمئن باش اگر mgs باز بودی . قبول داشتی که در کل اگه AI نسخه چهارم رو بخوای با شماره های گذشته مقایسه کنی . این نسخه ضعیف تر هست . اون رادار هم مثال زدی که چی ؟ :) یعنی می خوای بگی در کل AI این نسخه خیلی قوی تر از نسخه های قبلی بود ؟ یا چی ؟ والا من که از خیلی از mgs فن های 2 اتیشه پرسیدم و اون ها هم نظر من رو داشتند که در کل AI ضعیف تر از نسخه های قبلی هست . دیگه شمارو نمی دونم .

ببین، از هرکی که میخوای بپرسی بپرس ! UNCHARTED در زمینه ی گیمپلی هیچ گونه نوآوریی نداشت و یک بازی ـه کاملاً تکراری به شمار میاد ! ( تو ریویو ـه سایت های معتبر (!) هم گفته شده، پس هی نیا واسه من سایت معتبر، سایت معتبر بکن ! )
هر کی یعنی کی ؟ یعنی همون هایی که توی این سایت خودشونو نائب بر حق مایکروسافت می دونن ؟ :) یک سری میان اینجا می گن انچارتد= گرز + تام رایدر :laughing: پس منم همینجا بهتون می گم گرز = اویل 4 + کیل سوییچ :laughing: می بینی ؟ از این دلیل های قشنگ واسه هر بازی می شه اورد . یعنی چی گیم پلی انچارتد نو اوری نداشت ؟ حالا یه نو اوری از گرز برای ما مثال بزن که قبلا دیده نشده . اون سایت های معتبر هم که می گی . تا اونجایی که ما دیدیم از بازی یک سری تعریف کردن و صد البته ایراداتی هم گرفتن از بازی ولی در کل انچارتد رو به عنوان یکی از عناوین خوب کنسول سونی معرفی کردند .

آنچارتد بی شک یکی از 3 بازی ـه با گرافیک کنسولی تو این نسل هست، من نمیگم MGS4 بهتره گرافیکش ولی اولاً که شما نباید این دو بازی رو با هم مقایسه کنید ( در هیچ زمینه ای ) چون این دو بازی هیچ شباهتی به هم ندارن، گرافیک UNCHARTED کارتونی مانند هست ولی گرافیک MGS4 خیلی Real هست... به نظر من و مطمئناً چند تا از دوستان تو همین سایت گرافیک MGS4 بهترین گرافیک تو بازی های NextGen ( کنسولی ) بوده. ( من شخصاً گرافیک اکت 1 رو قبول ندارم البته ! )
اهان . دنبال یه همچین جمله هایی می گشتم که پیدا شد . دیگه همه بخونن دیگه . پس در زمینه گرافیکی نباید انچارتد رو با mgs 4 مقایسه کرد ؟ اون کارتونی و این واقعی ؟ عجب ! توی جمله اولت هم گفتی : من نمی گم mgs 4 گرافیکش بهتره ولی توی جمله اخرت گفتی از نظر من و چند تا دیگه بهترین گرافیک نکس جن کنسولی بوده :laughing: پس بلاخره کدوم ؟ و البته اکت 1 رو هم قبول نداری :) خوب حالا واقعا فکر می کنی من باید این جمله هارو نقل قول هم بکنم ؟
چی بگم ؟! داستان بازی که نیاز به گفتن نداره ولی خیلی ربطی به این که بازی های قبلی رو بازی کرده باشید یا نه نداره ! بازی یک داستان جدا ( البته خیلی کوچکتر از داستان کل بازی ) رو داره و هر کس از اول تا آخر بازی کنه، داستان بازی ( MGS4 ) رو میفهمه ( در صورت بلد بودن زبان ) البته نه همه ی داستان رو باز هم ولی مطمئن باش که داستان بازی رو جوری نوشتن که کسایی که به قول خودت MGS FAN نیستن هم بتونن از بازی لذت ببرن...
ایول . بازم از همون جمله ها . پس اگه شما بخوای mgs 4 رو بازی کنی و از داستانش لذت ببری ربطی به این نداره که نسخه های قبل رو اصلا بازی نکرده باشی ؟ :) و بازی یک داستان جدا داره ؟ و همه هم می فهمن . فقط من موندم شما که ادعا می کنی همه نسخه ها رو چند بار تموم کردی چه جوری میای توی تاپیک متال اسپویل می گی هیچی از داستان بازی نفهمیدی :laughing: حتما زبان بلد نبودی :-"

به جزء گرافیک، بگو ببینم از چیه آنچارتد خوشت اومد ؟ اگر خوب بود چرا 8.5 گرفت از GameSpot ؟!
از گیم پلی بازی . به نظر من گیم پلی با اینکه یه سری ایرادات بهش گرفته می شه ( مثل کاربردی نبودن همه اسلحه ها و ... ) اما در کل خیلی هم عالی هست .
در مورد اون حرفی هم که زدی که باید جزو جمله های قرمز قرار می گرفت ! باید بگم اولا همیشه سعی کن خیلی روی حرف این سایت ها که دیگه گندش در اومده همشون چیکاره هستند بسنده نکنی . دوما همین گیم اسپاتی که می گی . به بازی GOw نسخه psp زیر 9 داد . در صورتی که هر چی سایت و مجله بود به بازی بالای 9 داد . مجموع امتیازات هم بالای 9 بود . اگر علت اینو تونستی توجیه کنی برای خودت . مطمئن باش انچارتد هم خود به خود حل می شه .

lol
!!! نکنه شما منتقد هستی ؟ شما که انقدر سنگ منتقد ها رو به سینه میزنی یک منبع پیدا کن که گفته باشه UNCHARTED گیم پلیش خوب هست و یا گفته باشه اگر کسی فن MGS نباشد، از بازی لذت نمیبرد !
والا من تو جملم گفتم هر چی فن و منتقد و گیمر و ... یعنی همه اینایی که گفتم هستم ؟ :laughing: اینا حرف های منتقد های معتبر خارجی هست . دیگه کسی نیست که ندونه نقطه قوت mgs تو چی بوده و هست . و اصلا هم این موضوع جای بحث نداره . من هم گفتم اگر کسی از همون نقطه قوت خبر نداشته باشه ( داستان ) دیگه بازی کردن mgs 4 براش لطفی نداره و درست هم گفتم . این قضیه هم احتیاجی به گفتن نداره که سایتی گفته باشه و منم برم جمله خارجیشو اینجا برات بذارم . کلا این موضوع اینقدر روشن هست که احتیاجی به گفتن نداشته باشه . منتهی اینجا فروم ایرانی ! هست و بایدم برای متقاعد کردن بر خی از این حرف ها زده بشه ;) کلا یه سری حرف ها هم مثل اینکه گیم پلی رو برای من تعریف کن و ... رو هم که توقع نداشته باش نقل قول کنم .

پ.ن : در کلا چکیده حرف های من همین هست :

کسی که از داستان mgs خبر نداشته باشه . مسلما با بازی کردن نسخه چهارم فقط گیج می شه و با توجه به اینکه در بقیه زمینه ها مثل گیم پلی و گرافیک و ... عناوین دیگه ای پیدا می شن که اونو بهتر ارضا کنن پس انتخاب اولش mgs 4 نخواهد بود . حالا یا انچارتد هست یا هونلی سورد و ... اما اگر جزو گروه اول یعنی طرفداران این سری باشه مثل خودم و خیلی های دیگه توی این سایت و ... انتخاب اولش همون mgs 4 هست . نمی دونم واقعا این قضیه اینقدر پیچیده است که خیلی ها نمی خوان قبول کنن یا ... در هر صورت اگر صحبت تازه ای مطرح شد نقل قولش می کنم در غیر این صورت بحث های بیخودی هیچ فایده ای نداره .

موفق باشید

Mahdi-PS3

کاربر سایت
May 19, 2008
485
نام
مهدی
آقای boumsong شما فقط نقل قول میکنی < ]یچ جوابی نمیدی فقط میپیچونی. یعنی شما میگی A.I mgs4 از سری های قبلی ضعیف تره؟!!!!! هم چین چیزی ممکنه؟!!!

نوآوری نداشت یعنی اینکه هیچ چیز جدیدیرو به دنیای گیم معرفی نکرد، مثلا mgs4 گرافیک عالی داشت، روش جدیدی در بکار بردن cutscene داشت و کلا هر بازی یه چیز جدیدی داره اما uncharted نه.
اما مسلما uncharted یکی از بهترین های 3 هست اینکه مشخصه.

"رافیک آنچارتد رو نمیشه با mgs4 مقایسه کرد {ون mgs4 گرافیکش real هست و خیلی به واقعیت شبیه هست. اما توی آنچارتد بیشتر روی محیط کار شده مثل crysis. وقتی میگه آنچارتد کارتونیه یعنی "رافیکش در مقایسه ا mgs4 ضعیف تره. اگر بخواید میتونم با screen بهتون ثابت کنم.

پس اگه شما بخوای mgs 4 رو بازی کنی و از داستانش لذت ببری ربطی به این نداره که نسخه های قبل رو اصلا بازی نکرده باشی ؟ :) و بازی یک داستان جدا داره ؟ و همه هم می فهمن
به هیچ وجه لازم نیست نسخه هاتی قبلی رو بازی کرده باشی ، اگر انگلیسی بلد باشی.

»ن اصلا به سری mgs علاقه ای نداشتم و تا قبل از mgs4 حتی قیافه snake رو ندیده بودم! آما چون انگلیسی کامل بلدم، داستان رو فهمیدم و خیلی لذت بردم. یعنی توی این دنیا هرکس mgs 4 بازی میکنه باید 1و2و3 رو بازی کرده باشه؟

یعنی شما میگی gamespot و ign رو مثلا قبول نداری؟ حالا gamespot پایین میده IGN چی؟ GT چی؟
در ضمن اگر review god psp رو بخونی دلیل 9 کمتر بودنشو میفهمی. چطور میشه که همهی سایت ها از دم به mgs4 میدن 10 آما به آنچارتد بالای 8.5 نمیدن؟ شما اگه میتونی اینو توجیه کن؟!:)

ممنون

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
شما اگر mgs فن هستی به من بگو نقطه قوت این سری بازی همیشه در چه زمینه ای بوده ؟ همین . دیگه این سوالاتی که از من کردی همگی برگرفته از قوه تخیلاتتون بود . چون من هیچکدوم از این حرف هارو نزدم . به من بگو غیر از این هست که mgs به خاطر خط داستانی قوی و شخصیت پردازیش هست که محبوب و موفق شد ؟
انقدر سری ـه بازی ها سری ـه بازی ها واسه ما نکن ! ما داریم راجع به MGS4 حرف میزنیم نه هیچ بازی ـه دیگه ای، میفهمی اینو ؟!!!

دقیقا مسئله همینجاست . شما مطمئن باش اگر mgs باز بودی . قبول داشتی که در کل اگه AI نسخه چهارم رو بخوای با شماره های گذشته مقایسه کنی . این نسخه ضعیف تر هست . اون رادار هم مثال زدی که چی ؟ یعنی می خوای بگی در کل AI این نسخه خیلی قوی تر از نسخه های قبلی بود ؟ یا چی ؟ والا من که از خیلی از mgs فن های 2 اتیشه پرسیدم و اون ها هم نظر من رو داشتند که در کل AI ضعیف تر از نسخه های قبلی هست . دیگه شمارو نمی دونم .

نمیدونم به این حرفات بخندم یا گریه کنم !!!
اون رادار رو مثال زدم که بگم هوش مصنوعی تو 1 و 2 و 3 بر اساس یک زاویه ی دید بود و 1000 تا باگ داشت در خیلی جاها ! مثلاً تو 3 اگر پشت یک درخت بودی میدیدنت بعضی وقتا...
AI رو تعریف کن ! :lol: اینو دیگه فکر کنم همه به جزء شما قبول دارن که AI ـه بازی حداقل در حد یک بازی ـه نسل قبلی هست !

یک سری میان اینجا می گن انچارتد= گرز + تام رایدر

خب کم هم بی راه نمیگن ! کاور گیریش دقیقا مثل Gears of War ( گرز نه :) ) بود و محیطش رو هم میشه گفت مثل Tomb Raider بود. ( البته محیطش ربطی نداره ! )

می بینی ؟

من منظورت رو متاسفانه نمیفهمم !!! چیه GeOW رو با RE مقایسه کردی، خدا میدونه !

یعنی چی گیم پلی انچارتد نو اوری نداشت ؟ حالا یه نو اوری از گرز برای ما مثال بزن که قبلا دیده نشده .

یعنی یک بازیی بود که هیچی تو GamePlayـش نداشت که جدید باشه و قبلاً دیده نشده باشه، این بازی از نظر GamePlay اشکال زیاد داره، مهمترینشم کوتاه بودن بازی هست که حداقل 0.5 نمره از امتیاز بازی رو کم میکنه !

راستی، جایه دیگه نگی Gears of War نو آوری نداشته ها ! :smile:

تا اونجایی که ما دیدیم از بازی یک سری تعریف کردن و صد البته ایراداتی هم گرفتن از بازی ولی در کل انچارتد رو به عنوان یکی از عناوین خوب کنسول سونی معرفی کردند .

امتیازات بازی رو هم دیدین شما ؟ :smile:

اهان . دنبال یه همچین جمله هایی می گشتم که پیدا شد . دیگه همه بخونن دیگه . پس در زمینه گرافیکی نباید انچارتد رو با mgs 4 مقایسه کرد ؟ اون کارتونی و این واقعی ؟ عجب !

دقیقاً ! اون کارتونی هست، پلاستیکیه بازی ! ولی MGS4 کاملاً واقعیی ـه ! در هیچ زمینه ای نباید این دو بازی رو با هم مقایسه کرد چون هیچ ربطی به هم ندارن !

توی جمله اولت هم گفتی : من نمی گم mgs 4 گرافیکش بهتره ولی توی جمله اخرت گفتی از نظر من و چند تا دیگه بهترین گرافیک نکس جن کنسولی بوده

من در بخش اول کلی گفتم و در بخش دوم نظر شخصیم رو گفتم. فرق نظر شخصی رو با نظر همه متوجه میشی که ؟!

خوب حالا واقعا فکر می کنی من باید این جمله هارو نقل قول هم بکنم ؟

نمیدونم واللا ! من که حوصله ی بحث با شما ها رو ندارم، چون فقط وقتم رو میگیرین !

ایول . بازم از همون جمله ها . پس اگه شما بخوای mgs 4 رو بازی کنی و از داستانش لذت ببری ربطی به این نداره که نسخه های قبل رو اصلا بازی نکرده باشی ؟

اگر بخوای به عنوان یک بازی ( 1 بازی !!! ) بهش نگاه کنی، نه... هیچ نیازی نداره که قسمت های قبلی رو هم بازی کرده باشی، اصلاً چنین چیزی نمیشه که داستان به اون با عظمتی رو بخوان تو 1 بازی بگن... کما اینکه کونامی برای این که مردم از بازی لذت بیشتری ببرن Data Base داد بیرون که داستان سری های قبل رو هم بخونن ... اگر اینطوریه که شما میگی هیچ بازیی از نظر داستانی کامل نیست ! ( هیچ بازیی که سری باشه .. مثل: RE ها مثلاً )

فقط من موندم شما که ادعا می کنی همه نسخه ها رو چند بار تموم کردی چه جوری میای توی تاپیک متال اسپویل می گی هیچی از داستان بازی نفهمیدی حتما زبان بلد نبودی

دقیقاً چون زبانم خوب نیست ! البته الان داستان بازی رو از 99%ـه شما هایی که فقط ادعا دارین بهتر بلدم ! ( مثل خودِ تو که انقدر واسه من fan fan میکنی :laughing: )

از گیم پلی بازی . به نظر من گیم پلی با اینکه یه سری ایرادات بهش گرفته می شه ( مثل کاربردی نبودن همه اسلحه ها و ... ) اما در کل خیلی هم عالی هست .

کی کجا گفته که کاربردی نبودن تمام اسلحه ها نقطه ی ضعف به حساب میاد ؟! این یک نقطه ی قوت هست که بازیی بیش از 70 اسلحه داشته باشه.
ببین، بازیی که 10 از GS و IGN گرفته، یعنی از نظر گیم پلی خیلی عالی هست. اون وقت داری MGS رو با Uncharted مقایسه میکنی از لحاظ گیم پلی ؟ :lol:

در مورد اون حرفی هم که زدی که باید جزو جمله های قرمز قرار می گرفت ! باید بگم اولا همیشه سعی کن خیلی روی حرف این سایت ها که دیگه گندش در اومده همشون چیکاره هستند بسنده نکنی .

تو خودت اومدی واسه من منتقد منتقد میکنی ها ! چی شد ؟

به بازی GOw نسخه psp زیر 9 داد . در صورتی که هر چی سایت و مجله بود به بازی بالای 9 داد . مجموع امتیازات هم بالای 9 بود . اگر علت اینو تونستی توجیه کنی برای خودت . مطمئن باش انچارتد هم خود به خود حل می شه .

من نمیگم امتیاز GS خیلی خوب بوده، اتفاقاً من خودم آنچارتد رو خیلی دوست داشتم و موقع انتخابم هم بعد از MGS4 اونو نوشتم ! ولی در مقابل MGS4، خیلی ضعیفه ...

که ندونه نقطه قوت mgs تو چی بوده و هست .

من نمیفهمم که ما داریم راجع به MGS ها حرف میزنیم یا MGS4؟!!! بله، نقطه ی قوت MGS همیشه گیم پلی خاصش و شخصیت پردازی و داستانش بوده ولی MGS4 علاوه بر GamePlay و داستان و ... گرافیکش هم عالی بوده. ( 100% جزء 3 تای بهتر، در ضمن من نمیدونم چرا یکی نمیاد اینجا 3 تا بازیی که گرافیکش از MGS4 بهتر بوده رو نام ببره ! :laughing: ( تو کنسول ) یکیش آنچارتد اصلاً، 2 تای دیگه رو بگو !!! )

کسی که از داستان mgs خبر نداشته باشه . مسلما با بازی کردن نسخه چهارم فقط گیج می شه و با توجه به اینکه در بقیه زمینه ها مثل گیم پلی و گرافیک و ... عناوین دیگه ای پیدا می شن که اونو بهتر ارضا کنن پس انتخاب اولش mgs 4 نخواهد بود . حالا یا انچارتد هست یا هونلی سورد و ... اما اگر جزو گروه اول یعنی طرفداران این سری باشه مثل خودم و خیلی های دیگه توی این سایت و ... انتخاب اولش همون mgs 4 هست . نمی دونم واقعا این قضیه اینقدر پیچیده است که خیلی ها نمی خوان قبول کنن یا ... در هر صورت اگر صحبت تازه ای مطرح شد نقل قولش می کنم در غیر این صورت بحث های بیخودی هیچ فایده ای نداره .

فقط lol ! من موندم اگر این بازی اینطوری هست واقعاً چرا از همه ی سایت ها امتیاز های خیلی خوب گرفته ! یعنی اونا فقط به داستانش امتیاز دادن ؟! lol

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر