بحث و گفتگو درباره کنسول های نسل بعد!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
آقای imnotaretardlikeu شما خيلی ناراحت به نظر ميای ! اگر Gears of War دوست نداری نخرش !
اگر هم PS3 دوست داری تبليق اون رو بکن و بنويس که مثلا امروز 1000 نفر ديگه تو صف وايسادن تا PS3 بخرن، و لطفا چيزهايی که تهمت هست و هيچ منبع درستی نداره رو نزن !

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
بابا اه بکشید بیرون از از این قضیه امتیاز‌ها دیگه. صدجور توجیه عجیب‌ و غریب برای بازی‌ای که امتیاز بالا یا پایین گرفته ردیف می‌کنید. بابا یا امتیازهای اسپات و بقیه جاها رو قبول داشته باشید یا نه. همین. تکلیفتون رو مشخص کنید.

در مورد امتیازهام اگه علاقه به بحث دارید، لطفا توی تاپیکی غیر از اخبار انجام بدید.

ممنون.

خبر مربوط به امتیازی بوده که یه بازی از یه سایت گرفته.
بعد از خبر خیلیها دوست دارن نظرشون رو در مورد اون خبر بدن (اگه قرار نیست نظری داده بشه پس forum برای چیه، صفحه اصلی سایت بسه خبر بگذارید اونجا همه هم میان میخونن و هیچی هم نمیتونن بگن)
forum جاییه برای بحث کردن نه فقط خبر خوندن

آقای imnotaretardlikeu شما خيلی ناراحت به نظر ميای ! اگر Gears of War دوست نداری نخرش !
اگر هم PS3 دوست داری تبليق اون رو بکن و بنويس که مثلا امروز 1000 نفر ديگه تو صف وايسادن تا PS3 بخرن، و لطفا چيزهايی که تهمت هست و هيچ منبع درستی نداره رو نزن !

اولا من چیز نمیزنم ثانیا تهمت دیگه این وسط چیه؟ کدوم حرف تهمت بوده؟؟
در ضمن تو بیل گیتسی یا پسرش که از این به قول تو تهمت زدن من ناراحت شدی؟
آخرین نکته هم اینکه من تبلیغ هیچ چیزی رو نمیکنم.

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
بعد از خبر خیلیها دوست دارن نظرشون رو در مورد اون خبر بدن (اگه قرار نیست نظری داده بشه پس forum برای چیه، صفحه اصلی سایت بسه خبر بگذارید اونجا همه هم میان میخونن و هیچی هم نمیتونن بگن)
فروم واسه حرف درست زدن هست، نه حرف هايی که مفت نمی ارزه و فقط جنبه کبوندن کنسول يکی ديگه و بزرگ کردن علاقه خودی رو اون هم بدون منبع درست داشته باشه.

اولا من چیز نمیزنم ثانیا تهمت دیگه این وسط چیه؟ کدوم حرف تهمت بوده؟؟
1 - "در اینکه hype قبل از عرضه این بازی و همینطور moneyhat های مایکروسافت باعث شده مقداری تعریف و تمجیدها از این بازی بیشتر از حد معقول باشه"
2 - "توی یک سال گذشته تقریبا همه سایتها و مجلات شدیدا علیه PS3 موضع گرفتن که علتهای زیادی داره (اینکه سونی 10 ساله حرف اول رو میزنه توی زمینه کنسولهای خونگی، اشتباهات خود سونی، moneyhat های مایکروسافت و ...)"
3 - "مایکروسافت خیلی جیبشون رو پر کرده ظاهر"
4 - " خامسا من مثل تو fanboy نیستم." - اين يکی يک تهمت به خودت بود چون fanboy هستی.
5 - " در ضمن قبلا گفتم بازم میگم، کنسولی که یک ساله اومده و فروشش هنوز به 5 میلیون نرسیده اصلا نیازی به کوبوندن نداره" - اين هم يک کبوندن مسخره ديگه !

در ضمن تو بیل گیتسی یا پسرش که از این به قول تو تهمت زدن من ناراحت شدی؟
من پسر خواهر شوهر مادر زنش هستم ! ولی حداقل iamnotaretardlikeyou

بهتره اين بحث رو هم ادامه نديم چون شما يک مقدار عصبی به نظر ميای از اينکه يک شرکت ديگه برای کنسولش يک بازی توپ اومده ! معلوم نيست واسه چی حالا !

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
فروم واسه حرف درست زدن هست، نه حرف هايی که مفت نمی ارزه و فقط جنبه کبوندن کنسول يکی ديگه و بزرگ کردن علاقه خودی رو اون هم بدون منبع درست داشته باشه.

1 - "در اینکه hype قبل از عرضه این بازی و همینطور moneyhat های مایکروسافت باعث شده مقداری تعریف و تمجیدها از این بازی بیشتر از حد معقول باشه"
2 - "توی یک سال گذشته تقریبا همه سایتها و مجلات شدیدا علیه PS3 موضع گرفتن که علتهای زیادی داره (اینکه سونی 10 ساله حرف اول رو میزنه توی زمینه کنسولهای خونگی، اشتباهات خود سونی، moneyhat های مایکروسافت و ...)"
3 - "مایکروسافت خیلی جیبشون رو پر کرده ظاهر"
4 - " خامسا من مثل تو fanboy نیستم." - اين يکی يک تهمت به خودت بود چون fanboy هستی.
5 - " در ضمن قبلا گفتم بازم میگم، کنسولی که یک ساله اومده و فروشش هنوز به 5 میلیون نرسیده اصلا نیازی به کوبوندن نداره" - اين هم يک کبوندن مسخره ديگه !

من پسر خواهر شوهر مادر زنش هستم ! ولی حداقل iamnotaretardlikeyou

بهتره اين بحث رو هم ادامه نديم چون شما يک مقدار عصبی به نظر ميای از اينکه يک شرکت ديگه برای کنسولش يک بازی توپ اومده ! معلوم نيست واسه چی حالا !

چون حوصله بحث کردن با بچه ها رو ندارم و اینجا هم ادمین ها از بحث خوششون نمیاد !! جواب حرف های خنده دارت رو نمیدم فقط یک چیزی بگم و اونم اینکه اون user name مال منه و در واقع جمله ایه که من به امثال تو میگم همیشه، هر چند که تو پا رو از اون هم فراتر گذاشتی و به درجه douchebag بودن رسیدی :laughing:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
اولا کی گفته میتونی با ماوس و کیبورد با ps3 بازی انجام فقط میشه با اونها اطالاعات یا گشت گذار تو اینترنت کار کنی . اگه منبعی داری بزار زیاد هم نیمیخواد پز این را بدی چون به xbox360 هم کیبورد وصل میشه . اصلا چیزی نیست که نشه این کار را نکرد .

دوما اگه اینطور میشد بازی سازها دیوانه نیستند که برای دسته های ps3 بازی بسازن حد اقل تو بازی های تیراندازی که از هرکی بپرسی تو تفکیک ماوس حرف اول را میزنه با بیشترین دقت.

سوما این همه لازم نیست که فروش 5 میلیون xbox360 را بکوبی رو سر طرفدارا و مایکرو . باید اینو بدونی که رقابت خیلی سخته و همه تا حدودی مشکل پسند شدن اگه فکر میکنی خیلی از ادما ها که xbox360 نخیرند و میخوان ps3 بخرن سخت در اشتباهی چون مطمعن باش 40 تا 50 درصد ادمها ایستادند تا هر سه کنسول بیاد بازار و بعد یکی را انتخاب کنن حداقل نمونش من خودم و خیلی از بازی سنتریها .در ضمن زیاد هم مطمعن نباش که ps3 فروش خوبی میکنه حالا ببینیم ps3 میتونه تا یک سال 6 میلیون کنسول بفروشه یا نه و دوباره در ضمن هنوز سال 2006 تموم نشده تا ببینی xbox360 چند عدد فروخته مایکروسافت قل داده تا اخر سال 10 میلیون کنسول فروخته شده داشته باشه اگه این طور بشه باید ببینیم ps3 چیکار میکنه .

والا دیگه نمیدونم از من Fanboy تر واسه SONY تو این سایت نیست! همه ما اومدیم و تعریف کردیم. اما من یادمه تو بازی دات هم من به سیستم امتیاز دهی سایت ها بخصوص گیم اسپات همیشه گیر میدادم... شاهد حی و حاضرم هم بهزاده چون یادمه با خودش بحث میکردم سر این قضیه... بماند... اما کلاً اینو میخوایم هممون بگیم - میخوایم بگیم که این سیستم های امتیاز دهی تحت تاثیر مسائلی هم هست - این معنیش این نیست که GoW بازی بیخودی بوده و مفتی امتیاز گرفته، نشنیدید میگن پیازداغش رو زیاد نکن!؟ نه ما میگیم این بازی خیلی خوبه و از گرافیک بسیار عالی برخورداره چیزی که من هنر نکردم بگم از تو تریلرهاش مشخصه! - ما داریم میگم که حق بقیه رو پایمال نکنید اگر میای تو این همه جوانب رو میسنجی و یک نمره عالی میده که البته حقش هم هست بیا بازی مثلاً Resistance رو هم وقتی ریویو میکنی همونقدر انصاف بخرج بده... یا یه کمیک افتادم که چندسال قبل Penny-Arcade گذاشته بود مبنی بر همین سیستمهای امتیاز دهی...

3zjyovt.jpg

خلاصه اینکه ما داریم اینو میگیم - نه اینکه GoW بازی بدیه...

PS: We've been TROLLed!!!​

پ.ن: یا بقول بروبچز کلن - TROLL KHOR شدیم!!
پ.ن: Never Feed a Troll

آخرین ویرایش:

kherse_siyah

کاربر سایت
Sep 6, 2006
58
والا دیگه نمیدونم از من Fanboy تر واسه SONY تو این سایت نیست! همه ما اومدیم و تعریف کردیم. اما من یادمه تو بازی دات هم من به سیستم امتیاز دهی سایت ها بخصوص گیم اسپات همیشه گیر میدادم... شاهد حی و حاضرم هم بهزاده چون یادمه با خودش بحث میکردم سر این قضیه... بماند... اما کلاً اینو میخوایم هممون بگیم - میخوایم بگیم که این سیستم های امتیاز دهی تحت تاثیر مسائلی هم هست - این معنیش این نیست که GoW بازی بیخودی بوده و مفتی امتیاز گرفته، نشنیدید میگن پیازداغش رو زیاد نکن!؟ نه ما میگیم این بازی خیلی خوبه و از گرافیک بسیار عالی برخورداره چیزی که من هنر نکردم بگم از تو تریلرهاش مشخصه! - ما داریم میگم که حق بقیه رو پایمال نکنید اگر میای تو این همه جوانب رو میسنجی و یک نمره عالی میده که البته حقش هم هست بیا بازی مثلاً Resistance رو هم وقتی ریویو میکنی همونقدر انصاف بخرج بده... یا یه کمیک افتادم که چندسال قبل Penny-Arcade گذاشته بود مبنی بر همین سیستمهای امتیاز دهی...

3zjyovt.jpg

من نمیذونم چرا مطالب را خوب نخونده زود جواب براش میدید . اقا من نگفتم که resistance بازی بدی ولی وقتی میای میبینی یه بازی مثل gears of war امتیاز 9/4 از IGN میگیره پس امتیاز 9/1 برای RESISTANCE منطقی هست . خوب خودت حساب کن اخه میشه GEARS OF WAR و RESISTANCE یه امتیاز بیارن به نظرت منطقی میاد این بازی بیاد امتیاز GEARS OF WAR را بگیره ؟

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139

3zjyovt.jpg

40lj8l1.jpg

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
یه مثال ساده بزنم از میون مثال های خیلی زیادی که میشه زد:

این review بازی genji هستش از سایت IGN:

8.0 Presentation
Everything from character animation and environments to the menu system benefits from a high degree of polish.
8.5 Graphics
Highly detailed character models and slick animation blends with spectacular locales and overall design.
8.0 Sound
While it sounds very good, the score is somewhat limited. Also, the voicework could use a tad of refinement.
6.0 Gameplay
The awesome presentation can't hide dying gameplay mechanics.
7.0 Lasting Appeal
It's a lengthy game, though gameplay gets repetetive after a while.
6.0
Passable OVERALL

حالا برای مقایسه یه بازی از 360 رو هم review ش از همین سایتو میگذارم که ببینیم چقدر فرق دارن، بازی phantasy star universe:

5.0 Presentation
There isn't enough support for telling players what to do or when in both the online and offline modes.
4.0 Graphics
A lifeless port from PS2.
6.0 Sound
The music sounds nice the first few times you hear it loop through. The sound effects are dull.
6.0 Gameplay
Lacking the variety to make it truly enjoyable.
7.0 Lasting Appeal
This game can be addicting, but there isn't nearly enough to see.
6.4
Passable OVERALL

دو تا امتیاز gameplay و lasting appeal برای این دو بازی یکیه (به ترتیب 6 و 7) اما امتیازهای قسمتهای دیگه بازی genji به مراتب از psu بالاتره و جالب اینجاست که genji امتیاز کل 6 گرفته و psu امتیاز 6.4 !!!
البته فکر نمی کنم از روی این این جور امتیاز دادن های ign بشه نتیجه گرفت که با سونی مشکل داره و می خواد بکوبدش! چون ign در چرت و پرت نمره دادن به بازی ها و دادن نمره هایی بدون منطق و معیار درست و حسابی سابقه زیاد داره که این امر شامل چند تا بازی هم نمی شه و در تمامی پلتفورم ها می شه یه همچین امتیازاتی رو در ign مشاهده کرد. اگه این حرکت از سوی gs رخ داده بود اونوقت می شد با قاطعیت گفت که داره اینجا به ps3 ظلم می شه چون gs در دادن امتیاز کل یک معیار کاملا ثابت داره و در تمام کنسول ها یکسانه. البته که gs هم یه tilt گذاشته تا آخر سر نمره رو هر جور می خواد در بیاره ولی باز نمره هاش به کیلویی ign نمی شه.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
ببخشیدا یه وقت مدیرا ناراحت نشن ، ولی دمتون گرم این جنگ با عکس که کیانوش و حمیدرضا می کردن خیلی باحاله:biggrin1: مشت بعدی لطفا همراه با عکس خردل باشه :biggrin1:

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
خبر مربوط به امتیازی بوده که یه بازی از یه سایت گرفته.
forum جاییه برای بحث کردن نه فقط خبر خوندن

توی فروم ما برای خبر گذاشتن یک جا هست و برای تفسیر و بحث کردن جایی دیگه. اخبار تلویزیون رو هم ببینی یه قسمتش هست که خبر می‌گن، یه قسمت دیگه‌ش خبر رو تفسیر می‌کنن، یه قسمت دیگه‌ش میزگردی می‌ذارن و درباره‌ی خبر بحث می‌کنن. ما هم تقریبا هم‌چین رویه‌ای رو توی فروم دنبال می‌کنیم.

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
البته فکر نمی کنم از روی این این جور امتیاز دادن های ign بشه نتیجه گرفت که با سونی مشکل داره و می خواد بکوبدش! چون ign در چرت و پرت نمره دادن به بازی ها و دادن نمره هایی بدون منطق و معیار درست و حسابی سابقه زیاد داره که این امر شامل چند تا بازی هم نمی شه و در تمامی پلتفورم ها می شه یه همچین امتیازاتی رو در ign مشاهده کرد. اگه این حرکت از سوی gs رخ داده بود اونوقت می شد با قاطعیت گفت که داره اینجا به ps3 ظلم می شه چون gs در دادن امتیاز کل یک معیار کاملا ثابت داره و در تمام کنسول ها یکسانه. البته که gs هم یه tilt گذاشته تا آخر سر نمره رو هر جور می خواد در بیاره ولی باز نمره هاش به کیلویی ign نمی شه.

موضوع GS یا IGN نیست اشکان جان.
GS هم به بازی Halo 2 امتیاز 9.4 داد و به Half Life 2 امتیاز 9.2 داد، بعد از اون آخر سال Halo 2 رو به عنوان یکی از کاندیدهای نا امید کننده ترین بازی سال انتخاب کرد اما اون موقع دیگه اون review کار خودش رو کرده بود.
موضوع اینه که هر جایی که پول زیاد در میون باشه معمولا فساد هم وجود داره. خیلی از شرکتها بعضی از بازیها براشون میلیون ها دلار ارزش داره، پس مسلما اجازه نمیدن که چند تا ژورنالیست ساده (که روی هم حقوقشون به اندازه یک هزارم فروش اون بازی هم نمیشه) با دادن امتیازهای پایین اون پتانسیل بالا رو از اون بازی بگیرن.
جوابی که douglass (از IGN 360) به سؤال یکی از خواننده هاشون داده رو ببین:

Q: On a side, side note -- Why have your reviews been coming out so late? It used to be the review came out before the game, but now the reviews are coming 1 or 2 days later. What gives?

A: As for your side, side note, IGN thrives on getting exclusive reviews. Not touting my own horn or anything here, but we do such a thorough and regular job of securing exclusive reviews that people take it for granted when we review a game one day early or even on the day it hits the streets. If that doesn't answer your question, there are a few others things that happen every year: sometimes publishers hide their games from us, forcing us to buy them days after the release date (because the game sucks); sometimes we are indeed late (there were a lot of trips this summer, in addition to a few vacations); and a lot of publishers this year have been reluctant to give exclusive reviews or want their games reviewed on the day it ships or hits stores because they are worried about the score. Lastly, I have had to give up some exclusive reviews because the score wasn't going to be very high: The Outfit (Team Xbox got that and overscored it), Lord of the Rings: Battle for Middle-earth II (I gave that an 8.2, but EA was hoping for higher, so we skipped it), even Prey, where 2K Games was being high-handed and we skipped it. We simply wouldn't budge -- we wouldn't reconsider our scores for the exclusive, so we gave up the exclusive reviews. For the most part, I feel like we haven't been that late on most games. Some crappy games, sure, like World Car Racing 2. And the upcoming Cabela Hunting game? We called about that and they won't ship it to us before hand, so we know that review will be late simply because it's a value title. Test Drive Unlimited was an interesting review. Atari insisted, and rightly so, that we review the final box copy which was online compatible. The game is essentially a racing MMO, so it had to be played online to get the full impact. We did have the exclusive on NHL 07, and we will have the exclusive on The Godfather and Just Cause. Just Cause will be interesting because we will have two reviews, one from our England staff and one from our own staff, so we'll have two review scores.

http://xbox360.ign.com/mail/2006-09-14.html
(همون سؤال اول)

همونجوری که مشخصه ایشون با صراحت گفته که ناشرها حتی برای دادن حق review کردن بعضی از بازیها به صورت exclusive به سایتها (یعنی زودتر از بقیه سایتها امتیاز بدن) از اون سایتها یکسری تضمین هایی میخواهند. مثال هم زدن، مثلا Outfit که من یادمه توی همین سایت وقتی Team Xbox بهش امتیاز بالا داده بود همه میگفتن بازی خیلی خوبیه اما بعدش که سایتهای دیگه امتیاز دادن همه حول و حوش 6 بود امتیازها. دلیلش هم توی همین متن توضیح داده شده ، چون Team Xbox برای اینکه زودتر از بقیه سایتها و قبل از اومدن بازی، اونو review کنه حاضر شده به بازی امتیازی بالاتر از اونچه که حقش بود بده. مثال های دیگه ای هم زده شده توی همین متن. حالا هر چقدر بازی معروف تر و مهم تر باشه، اینجور مسائل در موردش بیشتره و درخواست ناشر هم خیلی بالاتره. کلا این مسائل در مورد بازیهای اختصاصی کنسولهای مایکروسافت خیلی بیشتره مخصوصا اگه خود مایکروسافت ناشر بازی باشه (بازی Jade Empire از IGN امتیاز 9.9 گرفت اگه یادتون باشه، که بالاترین امتیاز توی چندین سال اخیر از سایت IGN بود در حالیکه اصلا بازی در این حدها نبود)
ما 3 تا سایت خیلی معتبر توی زمینه کنسولهای بازی داریم (gamespy بیشتر خواننده هاش pc باز هستن) که اون 3 تا سایت هم سایتهای IGN, Gamespot و 1UP هستن که اگه دقت کرده باشی IGN خیلی دیر تر از دو تا سایت دیگه بازی GoW رو review کرد و جالب اینجاست که از دو سایت دیگه امتیاز پایین تری هم به بازی داد (در حالیکه معمولا امتیاز بالاتری میده IGN)
اینجور مسائل چیز جدیدی نیست توی این صنعت و من هم نمیگم که فقط مایکروسافت از این کارها میکنه اما تا اون جایی که من میدونم و با خیلی از این ژورنالیست ها صحبت کردم، این موضوع در مورد مایکروسافت و بازیهای مهمش خیلی بیشتر به چشم میخوره.
بهرحال اون چیزی که باعث شد من اون پست رو بزنم و اون مقایسه رو بکنم، امتیاز های بالای GoW نبود بلکه نحوه امتیاز دهی به بازیهای PS3 بود (مخصوصا سایت IGN) که به نظرم کمی نا عادلانه است. نمونه اش هم همون 2 تا بازی که توی پست اولیه ام با هم مقایسه کردمشون.

بهرحال این صنعت هم مثل خیلی نمونه های دیگه به خاطر پول و وارد شدن شرکتهای بزرگ تجاری (سونی و مایکروسافت) با انواع و اقسام فساد ها همراه شده و کاملا حالت تجاری به خودش گرفته، در صورتیکه یه زمانی فقط و فقط جذاب بودن و سرگرم کننده بودن بازیها اهمیت داشتن و واقعا هم بازیها جذابتر و سرگرم کننده تر از الان بودن (یه کارتریج 4 لبه می گرفتیم و چند ماه باهاش حال میکردیم و خسته هم نمیشدیم اما الان با هفته ای 4 تا بازی هم حال نمیکنیم و خسته میشیم)

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
موضوع اینه که هر جایی که پول زیاد در میون باشه معمولا فساد هم وجود داره. خیلی از شرکتها بعضی از بازیها براشون میلیون ها دلار ارزش داره، پس مسلما اجازه نمیدن که چند تا ژورنالیست ساده (که روی هم حقوقشون به اندازه یک هزارم فروش اون بازی هم نمیشه) با دادن امتیازهای پایین اون پتانسیل بالا رو از اون بازی بگیرن.
خوب این امر کاملا واضحه چون هر چیزی که توش پول زیادی باشه و سیاست درش دخالت کنه به فساد کشیده می شه این یک امر کاملا عادی در دنیای امروزه.
(بازی Jade Empire از IGN امتیاز 9.9 گرفت اگه یادتون باشه، که بالاترین امتیاز توی چندین سال اخیر از سایت IGN بود در حالیکه اصلا بازی در این حدها نبود)
این یکی از اون امتیاز های کیلویی که گفتم:)
بهرحال اون چیزی که باعث شد من اون پست رو بزنم و اون مقایسه رو بکنم، امتیاز های بالای GoW نبود بلکه نحوه امتیاز دهی به بازیهای PS3 بود (مخصوصا سایت IGN) که به نظرم کمی نا عادلانه است. نمونه اش هم همون 2 تا بازی که توی پست اولیه ام با هم مقایسه کردمشون.
منم اصلا قصدم مقایسه با gow و اینکه این بازی خوب گرفته یا زیاد گرفته نبود و حالت کاملا کلی داشت و شامل بازی ای به طور مستقیم نمی شد. (این gow انقدر موضوع بحث همه چی شده که همه مسائل بیخود به این بازی ختم می شه.)

در ضمن خواهشی که از دوستان دارم انقدر این عکس ها را که برای مسخره کردن هست رو در پستاشون نزارن چون باعث ایجاد مشکلاتی می شه. از این به بعد عکسا رو پاک می کنیم.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
ویرایش کردم

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر