بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
در مورد استارلینک بر اساس چیزی که توی سایتشون نوشته، نیاز داره حتما در فضای باز و با دید مستقیم به آسمان نصب بشه. خب شما تجهیزات هم بخرید و نصب کنید فردا صبح میان جمعش میکنند که :D کلا این استارلینک برای ایران جوابگو نیست

• Smile
Reactions: GameMasterr

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
در مورد استارلینک بر اساس چیزی که توی سایتشون نوشته، نیاز داره حتما در فضای باز و با دید مستقیم به آسمان نصب بشه. خب شما تجهیزات هم بخرید و نصب کنید فردا صبح میان جمعش میکنند که :D کلا این استارلینک برای ایران جوابگو نیست
دیش های استارلینک بسیار کوچیک ان و سایزشون تقریبا هم اندازه دیش هایی هست که برای ارتباطات رادیویی داخل کشور نصب می شه. فقط جهت قرار گیری اشون رو به آسمان اه.
بعد شما فکر کردید توی کل ایران 24 ساعته هلیکوپتر داره گشت می زنه ببینه بالای پشت بوم خونه مردم چی نصبه؟ به فرض هم بخواد بکنه اصلا توانش رو داره؟

عزیزان اینجا ایرانه. طول و عرض ایران رو نگاه کنید بعد فکر این چیزا رو بکنید.

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دیش های استارلینک بسیار کوچیک ان و سایزشون تقریبا هم اندازه دیش هایی هست که برای ارتباطات رادیویی داخل کشور نصب می شه. فقط جهت قرار گیری اشون رو به آسمان اه.
بعد شما فکر کردید توی کل ایران 24 ساعته هلیکوپتر داره گشت می زنه ببینه بالای پشت بوم خونه مردم چی نصبه؟ به فرض هم بخواد بکنه اصلا توانش رو داره؟

عزیزان اینجا ایرانه. طول و عرض ایران رو نگاه کنید بعد فکر این چیزا رو بکنید.
اول اینکه این تکنولوژی معمولا اول توی کلان شهرها میاد و خب اونجا حساسیت بیشتری هست دوباره اون بحث جمع آوری شروع میشه نیاز به گشت 24 ساعتی با هلیکوپتر هم نیست راههای خیلی زیاد و راحتتری هم وجود داره.

دوم اینکه فقط جهت قرارگیری مهم نیست، مهم میدان دید آنتن هست که باید به شکل زیر باشه و این باعث میشه هر جایی نصب نشه

FieldofView.png

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,387
نام
محمد
اول اینکه این تکنولوژی معمولا اول توی کلان شهرها میاد و خب اونجا حساسیت بیشتری هست دوباره اون بحث جمع آوری شروع میشه نیاز به گشت 24 ساعتی با هلیکوپتر هم نیست راههای خیلی زیاد و راحتتری هم وجود داره.

دوم اینکه فقط جهت قرارگیری مهم نیست، مهم میدان دید آنتن هست که باید به شکل زیر باشه و این باعث میشه هر جایی نصب نشه

FieldofView.png
میگن سقف بهتره ولی توی حیاط خونه هم میشه گذاشتش. خیلی در حیاط خونه اشون ازش استفاده کردند.
ویدیو ازش زیاده در یوتیوب.

• Like
Reactions: Vice City FM

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
756
نام
علی
شرمنده واقعا بابت اسپم
اما داشتم 1984 رو میخوندم، بعد واقعا خنده ام میگیره (و بیشتر گریه البته) سر یه سری چیزاش
الان مثلا وزارت ارتباطات ما قشنگ برعکس اسمش عمل میکنه، شده وزارت قطع ارتباطات:D

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
میگن سقف بهتره ولی توی حیاط خونه هم میشه گذاشتش. خیلی در حیاط خونه اشون ازش استفاده کردند.
ویدیو ازش زیاده در یوتیوب.
من ایران رو میگم. حیاط خونه که دیوارش 5 متر هست و دور تا دورش هم ساختمون هست چیزی از میدان دید باقی نمیمونه :D کلا یه سری فعلا دارن از این استارلینک و ...سوءاستفاده میکنند

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
من اینترنت شاتل دارم . در طی روز مشکلی نداره ولی چند روزه که عصر رو به غروب سرعتش نصف کمتر می شود . شاتل می گوید اختلال خارج از شبکه هست ولی معلومه موضوع از کجا آب می خوره . پهنا باند کمتر از نصف می کنند

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
View attachment 273830

منظور از ترمینال همون تجهیزات دیشه.
من توییت رو دیدم توی منشنا حرف از ground station میزدن که باید حداکثر تا ترمینال 800 کیلومتر فاصله داشته باشه خب اینجوری خیلی از قسمتای ایران نمیتونن استفاده کنن که

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
شاید بشه دیششو یه پارچه همرنگ ایزوگام کشید روش
کلا کار نشد نداره
فقط باید طوری باشه که که قابل دید از ساختمون های کناری نباشه
بالاخره هر جور آدمی تو هر ساختمونی هست

• Like
Reactions: Taha75

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
من توییت رو دیدم توی منشنا حرف از ground station میزدن که باید حداکثر تا ترمینال 800 کیلومتر فاصله داشته باشه خب اینجوری خیلی از قسمتای ایران نمیتونن استفاده کنن که
درسته، منم همین فکر رو میکردم، ولی ورژن 1.5 ماهواره از لیزر استفاده میکنه، و احتیاجی به ایستگاه زمینی نیست، بلکه میتونه با ماهواره‌های دیگه در تماس باشه. مثلا توی قطب جنوب همین کار رو کردن، اونجا که ایستگاه ندارن!

در واقع سیستم استارلینک اینجوریه:
اینترنت ثابت > ایستگاه زمینی > ماهواره > دیش
ولی تو سیستم جدید ماهواره‌ها میتونن زنجیره تشکیل بدن و مستقیما با هم اطلاعات رد و بدل کنن.

-------
اگه کسی اطلاعات دقیق‌تری داره من رو اصلاح کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر