بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
ها ای که الان گفتی یعنی چه :D
ببین اصلا سازوکار مشخصی نداره
مثلا همین پستو دادم تا الان 2 بار این اتفاق افتاد ولی از از صبح تا عصر 1 بار شد
View attachment 205577
ببین همینجایی که هستی رو نگاه کن. ببین وقتی دیسکانکت میشه نویزت هم بیشتر میشه یا خیر. همین الان نویز آپلودت خیلی بالاس و دانلودت هم تعریفی نداره.
جفتشون حداقل باید 7 باشن تا اتصال به اینترنتت پایدار باشه.
اگر هنگام دیسکانکت شدنت نویزت یهو میره روی 1 و 2 این نشون دهنده ی اینه که یه چیزی باعث "نویز یهویی" روی خط تلفنت میشه
معمولن هم همونطور که گفتم مشکل بیشتر مربوط به اتصالاته. مثلن سیم تلفن که وصل شده به مودمت. پریز. شاید اسپلیترت مشکل داره. یا حتی امکان داره مثلن روی سیم تلفن یه کابل برق افتاده باشه!
بعد از اینها باید بری سرخط رو چک کنی ببینی سیمی که از مخابرات وارد خونه شده چه وضعیتی داره.
اکثر اوقات یکی از این مواردی که گفتم باعث سادن نویز میشن.
در نهایت میتونه مشکل از پورتت توی مخابرات باشه. درخواست تعویض پورت بده. بسته به isp این در خواست میتونه بین یک هفته تا یک ماه یا بیشتر هم طول بکشه.
قبلش یه کارشناس میفرستن خونه که این موارد بالایی که گفتم رو چک کنه.

• Like
Reactions: .::PUИK::.

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
10 مگ کم نیست؟ چقدر سرعت میده؟
در بهترین حالت 1.2 مگابایت سرعت دانلود میده. کم که هست بالاخره شما پول 16 دادی ولی به دلایلی نتونی استفاده کنی خب جالب نیست
اما شما راهنمایی که دوستمون گفته رو هم بررسی کن شاید درست شد

• Like
Reactions: .::PUИK::.

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
618
نام
آرش
مخابرات شما (تهران) هم هر روز روزی 3-4 بار برای 1 دقیقه قطع میشه؟
یهو ماله من قطع میشه تا 1 دقیقه از 4 چراغ 2 تاش خاموش میشه بعد میاد (از 5-6 ماه پیش اینطوری شده)
مسائل فنی رو دوستان گفتن حالا اگه به جایی نرسید ممکنه از مودم باشه.
من دقیقا همین مشکل رو داشتم ، منم مخابرات تهران و سرعت 16 که اولا خوب بود و ... مثل شما . خلاصه 2 تا اسپلیتر خوب و گرون خریدم 2-3 بار سیم عوض کردم فایده نداشت تا اینکه اتفاقی یه کامنت دیدم که گفته بود مودم عوض کنید. مودم منم البته 3،4 سالی کار کرده بود و همیشه خدا روشن بود.
خلاصه مودم رو که تغییر دادم مشکل قطع شدن حل شد. (همون برند قبلی هم اتفاقا خریدم فقط به جای یه آنتن دو تا آنتن داشت و به طور کلی و از نظر فنی فرقی نداشت با قبلی)

البته الان به صرفه نیست ریسک کنید مودم بخرید گرونه ممکنه حل نشه مشکل، اگر امکانشو داشتید از دوستی فامیلی قرض بگیرید یه مودم تقریبا جدید و کم کار کرده تست کنید

البته باز میگم نظرات فنی دوستان قطعا مهم تره و بیشتر کمک میکنه اونارو امتحان کنید ته تهش یه نیمچه امیدی هم به این مورد مودم داشته باشید

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
اومدم سرویس آسیاتک برای خونه رو تمدید کنم که دیدم بعله خیلی شیک و مجلسی برداشتن سرویسی که الان دارم رو (شونزده مگابیت 420 گیگ بین المللی ماهی 120 بدون مالیات) رو حذف کردن بجاش بخوام برای ماه بعد تمدید کنم باید سرویس (شونزده مگابیت 350 گیگ بین المللی ماهی 160 بدون مالیات) رو فعال کنم. نمیدونم چرا ملت تو شب دنبال دزد می‌گردن در حالی که تو روز روشن دارن دزدی میکنن.

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
اومدم سرویس آسیاتک برای خونه رو تمدید کنم که دیدم بعله خیلی شیک و مجلسی برداشتن سرویسی که الان دارم رو (شونزده مگابیت 420 گیگ بین المللی ماهی 120 بدون مالیات) رو حذف کردن بجاش بخوام برای ماه بعد تمدید کنم باید سرویس (شونزده مگابیت 350 گیگ بین المللی ماهی 160 بدون مالیات) رو فعال کنم. نمیدونم چرا ملت تو شب دنبال دزد می‌گردن در حالی که تو روز روشن دارن دزدی میکنن.
منم 4-5 روز پیش اومدم تمدید کنم، 210 گیگ بین الملل بود طرحم 8 مگ حدود 70 تومن پایه.
دیدم طرحم خودکار نمیاد باید طرح جدید بردارم، 8 مگ 170 گیگ 100 تومن !
30-40 گیگ کم کردن 30-40 تومن هم اضافه کردن!

• Like
Reactions: zack fair

pro gamer89

کاربر سایت
May 11, 2010
773
نام
حسین
دوستان بین اپراتور های موبایل کدومشون بسته های نامحدود بهتری داره؟
ایرانسل بی همه چیز که حذف کرد دیگه هم برنگردوند -_-
فعلا در زمینه اینترنت نامحدود همراه اول خوبه البته اگه چشم نخوره و برش نداره .چون اینا تا می بینن ملت با یه چیزی حال می کنند برش میدارن یا حذفش می کنند

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
فعلا در زمینه اینترنت نامحدود همراه اول خوبه البته اگه چشم نخوره و برش نداره .چون اینا تا می بینن ملت با یه چیزی حال می کنند برش میدارن یا حذفش می کنند
ولی بنظر میاد سرعتش زیاد خوب نیست. یه تست گرفتم از 3 مگ بالاتر نمیرفت. ایرانسل 10-11 مگ میداد.

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,467
نام
نیما
ولی بنظر میاد سرعتش زیاد خوب نیست. یه تست گرفتم از 3 مگ بالاتر نمیرفت. ایرانسل 10-11 مگ میداد.
شانسیه. من خودم بین ساعات 4 تا 7 صبح سرعتم تا 18 مگابایت هم میره! یعنی تو همون 3 4 ساعت کارمو راه انداخته :D
پ.ن: دوستان کسی اینجا فیبر نوری یا همون سرویس تانوما استفاده میکنه؟ سرعتش اونقدری که میگن بالا هست؟

• Like
Reactions: Mahdi444

kamyar1qaz

کاربر سایت
Jul 10, 2016
35
دوستان کسی تا حالا load balance کرده اینترنت؟ من زیتل دارم اینقدر داغونه خسته شدم میخوایم برم یه ۳-۴ تا اینترنت مخابرات بگیرم با یه روتوری که لود بالانس کنه شاید اونطوری بتونم به ۳۰ مگ اینترنت برسم

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,037
نام
سهند
دوستان کسی تا حالا load balance کرده اینترنت؟ من زیتل دارم اینقدر داغونه خسته شدم میخوایم برم یه ۳-۴ تا اینترنت مخابرات بگیرم با یه روتوری که لود بالانس کنه شاید اونطوری بتونم به ۳۰ مگ اینترنت برسم
میدن مگه اینجوری ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر