بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

shakib zero

کاربر سایت
Oct 17, 2012
535
نام
hακιβ$
والا من که هرکیو دیدم فیبر نوریه گلایه داره :D رفیقمم که فیبر نوریه هم سرعتش از من کمتره هم پینگش داغون تر، بماند که دیگه هر مشکلی پیش اومد نمیتونی بگی گور باباتون میرم تخلیه میکنم چون آپشن خاص دیگه ای نیست :D
دقیقا همین چیزاشه که یکم ترسناک بنظر میرسه. مخصوصا واسه من که کاربر پرمصرف هستم و ممکنه بسته بدرد بخوری از طرف مخابرات ارائه نشه :/

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
637
نام
فرشاد
والا من که هرکیو دیدم فیبر نوریه گلایه داره :D رفیقمم که فیبر نوریه هم سرعتش از من کمتره هم پینگش داغون تر، بماند که دیگه هر مشکلی پیش اومد نمیتونی بگی گور باباتون میرم تخلیه میکنم چون آپشن خاص دیگه ای نیست :D
خط فیبر نوری باشه و مجبور باشی ADSL از مخابرات بگیری باید فاتحه نت خوب رو بخونی و دستت به هیچ جایی هم بند نیست
هیچ شرکتی بدتر از این مخابرات نیست

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
دوستان من الان شاتل دارم حدود یک ماهی هست که ناپایداره ولی خب نمیخوام تخلیه کنمش چون قبلذاین مشکل ها واقعا عالی بود و احتمالا دوباره برگرده به اون حالت پایدار
ولی خب من که کلا زیاد آنلاین بازی می کنم نمیتونم به یه نت دلخوش باشم و رفتم یه خط ثابت ثبت نام کردم تا نت دیگه هم داشته باشم
تو فکر خودم آسیا تک بود ولی یکی مخابرات رو پیشنهاد کرد .
بتظر شما تو مخابرات adsl بهتره یا
؟vdsl

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
188
سلام دوستان
چن وقته مشکل پیدا کردم سر نت ثابت . از شاتل سرویس گرفتم وصل که شد سرعت شدیدا پایین بود(۵۸ کیلوبیت) زنگ زدم همه جوره تست کردن خط رو شدیدا نویز داشت و فاصله مرکز مخابراتی تا اینجا ۵ کیلومتر بود . درخواست فسخ دادم اینو . با این وضعیت از هیج جای دیگه ای سرویس نمیتونم بگیرم . یکی از همسایه ها رو دیدم گفت من فیبر نوری گرفتم از مخابرات ۸ مگ . الانم اوکیه . بعد جالب اینه که امروز رفتم مخابرات منطقه گفتن اصلا اون کوچه شما فیبر نداره :/ .
خب الان سوال اینه که من نت میخوام و نمیدونم چه خاکی به سرم بریزم :/
اینم اضافه کنم خونمون آنتن دهیش افتضاحه و برای نت موبایل مجبورم همش برم جلو پنجره که اونجا ۲ خط آنتن بده
سمت خیابون ده حقی نزدیک پیروزی هم هستم
بعد 1 ماه تلاش نت ما هم وصل شد .
از هیچ جا غیر از مخابرات نمیشه سرویس گرفت اینجا . کارشناس شاتلم گفت که نمیشه اینجا سرویس داد مگر اینکه بالای 30 واحد باشییدو درخواست بدید که بیایم واستون مجانی dslam وصل کنیم که بتونیم سرویس بدیم که خب اینجا کسی بخاری ازش بلند نمیشد . رفتیم مخابرات گفتن درخواست تعویض خط بدید که خطتون رو وصل کنیم به dslam و الان اوکی شده .
نت 8 مگ (adsl ) 95 گیگ حجم بین الملل ولی خب نمیدونم چرا سرعتم الان 16 مگه :/
پینگم با 8.8.8.8 هشتاد هست با 4.2.2.4 هم همینطور ولی خب رینبو 115 ئه که خب قدیم شاتل داشتم 70 بود :/ حیف شد تو این مورد .
خدمتتون هم بگم که این کوچه ما فیبر نیست ولی خب سه تا کوچه بالاتر که خب از نظامیهای کشور هستن نتشون اکثرا vdsl و تانوما هستش ولی خب کوچه پایینیشون که ماییم سیم مسیه اونم به ضرب و زور dslam دارن بهمون سرویس میدن( اینم عدل علی :| ). نت موبایل هم به خاطر دکل های برق فشار قوی که نزدیکمونه افتضاحه . اینم وضع تهرااااان بزرررررگ :/

• Like
Reactions: saeed_sg

opxpp

کاربر سایت
Aug 8, 2012
650
نام
omid
سلام دوستان من به یک مشکل عجیب برخورد کردم سرعت اپلود من تو سایت های داخلی 40 مگابایت هست و بدون هیچ مشکل ولی تو بعضی سایت های خارجی نمیتونم با سرعت بالا اپلود کنم مثلا توییچ اینیستاگرام نسخه دسکتاپ واتساپپ
ببینینید مشکل اینجوری هست که وقتی میخوام مثلا یه ویدئو بفرستم فرقی نداره 2 3 دقیقه اول با سرعت 10 مگابایت اپلود میکنه بعدش اپلود میاد به 200 کیلو بایت نمیدونم چه مرگشه میخوام استریم کنم 3 دقیقه اول اوکیه تو توییچ بعد 3 4 دقیقه باز اپلود میاد پایین در کل عرضم این هست که وقتی به سایت های خارجی اپلود میکنم بعد از 3 دقیقه اپلود سرعتش میاد پایین و نمیدونم چه مرگش هست برای عیب یابی از چندین کامپیوتر استفاده کردم هم وایفای هم سیم شبکه هر دوش همون جوری بود تو سیستم های دیگه هم و یک نقطه هم باید بگم نمیدونم دلیلش چی هست از گوشیم میتونم راحت اپلود کنم با سرعت بالا یعنی 10 دقیقه هم میگذره مشکلی نیس ولی با پی سی های مختلف این مشکل هست حالا واقعا موندم چی کار کنم لطفا کمک کنید بهم شکم به مودمم میرفت رفتم با ماله دوستم امتحان کردم اونم اینجوری بود این ای اس پی ها هم که بلد نیسن میگن از سپیید تست باید تست کنید مشکلی نباشه ما نمیدونیم.

• Like
Reactions: radlleben002

morti18

کاربر سایت
Apr 12, 2008
42
نام
morteza
سلام دوستان. بنده سه ماهی میشه از مخابرات سرویس VDSL گرفتم. میخواستم نظرمو در این مورد به اشتراکی بزارم.

ساختمون ما کمی قدیمی هست و طبیعتا سیمکشی تلفن هم قدیمی. طبیعتا روی شماره های قدیمی این سرویس ارائه نمیشد. مجبور شدم شماره جدید خریداری کنم تا امکان ارائه vdsl روش باشه. ماه اول که سرویس vdsl گرفتم، سرعتم گاهی عالی بود و دوباره به شدت افت میکرد. بعد از تبادل نظر با همسایگان و متخصص برق محل و مخابرات، به این نتیجه رسیدم که با همکاری مخابرات منطقه، از درب منزل مجدد سیم کشی کنم.
از زمانی که این کار رو کردم، خدارو شکر سرعت عالیه و بین 30 تا 50 مگابیت هست و اصلا افت سرعت ندارم.

بنده تهران هستم و مخابرات شهید درزی

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,268
نام
مهدی
سلام دوستان. بنده سه ماهی میشه از مخابرات سرویس VDSL گرفتم. میخواستم نظرمو در این مورد به اشتراکی بزارم.

ساختمون ما کمی قدیمی هست و طبیعتا سیمکشی تلفن هم قدیمی. طبیعتا روی شماره های قدیمی این سرویس ارائه نمیشد. مجبور شدم شماره جدید خریداری کنم تا امکان ارائه vdsl روش باشه. ماه اول که سرویس vdsl گرفتم، سرعتم گاهی عالی بود و دوباره به شدت افت میکرد. بعد از تبادل نظر با همسایگان و متخصص برق محل و مخابرات، به این نتیجه رسیدم که با همکاری مخابرات منطقه، از درب منزل مجدد سیم کشی کنم.
از زمانی که این کار رو کردم، خدارو شکر سرعت عالیه و بین 30 تا 50 مگابیت هست و اصلا افت سرعت ندارم.

پینگ چجوریه؟؟؟
بعد هزینه ترافیک مازاد چقدر تفاوت داره با adsl ؟؟؟

• Like
Reactions: morti18

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,079
نام
بهنام

واقعا به درد نمیخوره وقتی مخابرات حجم دزدی داره بی فایدس

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,465
این سرعتا چیه شما میگی 16 مگابایت و 50 مگابایت چیه
من نت مخابرات دارم ماکس سرعتی که بهم میده 500 کیلوبایته
همین طور مبین نت دارم اونم همین طور 500 تا به زور میره

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010