بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
الان کدوم ISP تو تهران شبانه رایگان داره؟
منظورم شبانه رایگان این طرح مسخره منصفانه نیست که بعد از دانلود چند گیگ سرعتت به یک دهم کاهش پیدا میکنه.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
به طرز عجیبی الان 1 هفتس که مخابرات تهران فوق العاده شده من 512 نامحدود دارم سرعت دانلودم 40 بود پینگ 4.2.2.4 و 8.8.8.8 هم بین 200 تا 250 بود همراه تایم اوت
ولی الان سرعت دانلود درست شده 65 و اینم وضعیت پینگ

b65ee117rwg6ftjmem53.jpg

تا 10 دقیقه هم -t بزارم بدون تایم اوت میره
پینگم تو بازی dota 2 قبلا 240 بود الان شده 90 تا 100

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,360
نام
Ǝـــحـــســـان
با سلام خدمت دوستان
من میخواستم برای گیم آنلاین از پارس آنلاین سرویس 128 نامحدودش رو بگیرم میخواستم اطلاعی در مورد سرویس گیم پارس آنلاین بگیرم
اگه پینگ من 45 باشه با سرویس گیم پارس آنلاین چند میشه؟!
آیا سرعت دانلود رو پایین میاره اگه میاره چند درصد کاهش میده؟!
با تشکر

من همین 128 نامحدود دارم. متاسفانه فاجعس !! این سرویس به هیچ وجه برای انلاین بازی کردن پیشنهاد نمیکنم. حداقل میخواید از پارس انلاین بگیرید ، سراغ یک سرویس دیگه برید.

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
دوستان قبلا گفتن آسیاتک خیلی خوب نیست میخوام بدونم هنوزم همونه؟(نامحدود) چون الان این شاتل دوباره داره اذیت میکنه و واقعا دیگه خسته کننده شده!(منطقه 3 تهران)

hhhh4736

کاربر سایت
Aug 16, 2012
388
سلام دوستان در حال حاضر ispـی هست که سرویس نامحدود واقعی داشته باشه ؟ یعنی حجمی نباشه و در طول یک بازه زمانی مشخص (مثلا 1 ماه) کاملا نامحدود بشه دانلود کرد ؟

jimbo666

کاربر سایت
Jan 28, 2013
155
من همین 128 نامحدود دارم. متاسفانه فاجعس !! این سرویس به هیچ وجه برای انلاین بازی کردن پیشنهاد نمیکنم. حداقل میخواید از پارس انلاین بگیرید ، سراغ یک سرویس دیگه برید.

شما که این سرویس رو داری میشه لطفا یه خورده در بارش توضیح بدی. سرعت دانلودش چقدره؟ فقط برای بازی آنلاین فاجعه است یا برای کارای معمولی هم به درد نمی خوره؟ در استفاده از قند شکن مشکلی نداره؟ اگر میشه یه خورده در مورد پشتیبانی و میزان قطعی پارس آنلاین هم توضیح بده. ممنون

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
آزاد سازی پهنای باند اینترنت : از واقعیت تا ادعا !

وزیر ارتباطات از آزاد شدن واردات پهنای باند اینترنت خبر داده و از استقبال وزارت ارتباطات از ورود بخش خصوصی به این عرصه خبر داد.

محمود واعظی با اعلام این خبر گفت: برای واردات پهنای مناقصه برگزار می‌کنیم و اکنون نیز دو مناقصه داریم که خوشحال می‌شویم شرکت‌های اینترنتی وارد آنها شوند.

وی در ادامه با اشاره به گران تمام شدن پهنای باند در ایران و قیمت نجومی هر خط STM1 برای مصرف کنندگان که 40 میلیون تومان تمام می‌شود اما خود وزارت ارتباطات آن را 800 تا هزار دلار می‌خرد، اظهار کرد: البته قیمت STM1 بسته به مسیر و و شرایط خریداری متفاوت است و گاه ممکن است هزینه خرید پهنای باند حدود سه هزار دلار تمام ‌شود.

او افزود: برای خرید پهنای باند مناقصه می‌گذاریم و اکنون نیز دو مناقصه در این زمینه داریم که لینک مربوط به اروپا باز شده و تمامی شرکت‌های ایرانی که قادر فعالیت در این بخش هستند می‌توانند ورود کنند.

تحلیل:
اینطور که وزیر ارتباطات بیان کرده پهنای باند لینک اروپا با ایران قراره به دست شرکت های ISP بی افته فقط امیدوارم به جای مافیا گری و باند بازی به قیمت اپتیمم و انصاف در فروش توجه کنند.
نظر بقیه دوستان چیست ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

وزیر ارتباطات از آزاد شدن واردات پهنای باند اینترنت خبر داده و از استقبال وزارت ارتباطات از ورود بخش خصوصی به این عرصه خبر داد.

محمود واعظی با اعلام این خبر گفت: برای واردات پهنای مناقصه برگزار می‌کنیم و اکنون نیز دو مناقصه داریم که خوشحال می‌شویم شرکت‌های اینترنتی وارد آنها شوند.

وی در ادامه با اشاره به گران تمام شدن پهنای باند در ایران و قیمت نجومی هر خط STM1 برای مصرف کنندگان که 40 میلیون تومان تمام می‌شود اما خود وزارت ارتباطات آن را 800 تا هزار دلار می‌خرد، اظهار کرد: البته قیمت STM1 بسته به مسیر و و شرایط خریداری متفاوت است و گاه ممکن است هزینه خرید پهنای باند حدود سه هزار دلار تمام ‌شود.

او افزود: برای خرید پهنای باند مناقصه می‌گذاریم و اکنون نیز دو مناقصه در این زمینه داریم که لینک مربوط به اروپا باز شده و تمامی شرکت‌های ایرانی که قادر فعالیت در این بخش هستند می‌توانند ورود کنند.

تحلیل:
اینطور که وزیر ارتباطات بیان کرده پهنای باند لینک اروپا با ایران قراره به دست شرکت های ISP بی افته فقط امیدوارم به جای مافیا گری و باند بازی به قیمت اپتیمم و انصاف در فروش توجه کنند.
نظر بقیه دوستان چیست ؟

اگر سرویس دهنده های بزرگ و PAP ها به این مساله ورود کردند میشه امیدوار بود! اگر واقعا رقابت ایجاد بشه و قیمت رو مصنوعی بالا نگه ندارن و دنبال سودجویی نباشن قیمت هم به تدریج معقول تر خواهد شد و کاربران می تونن مسیر و کیفیت سرویس خودشون رو هم تعیین کنن!

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
بابا ما همین قیمت هم بدن بگی نگی راضی هستیم این زیر ساخت ها را درست کنن سرعت دانلود را بالا ببرم طرح های تشویقی متوع و شبانه درست حسابی بزارن و... پایین اومدن قیمت تقریبا یه امر محال هست تا وقتی این باند بازی و دلالی تو همه جا رخنه کرده !

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
بابا ما همین قیمت هم بدن بگی نگی راضی هستیم این زیر ساخت ها را درست کنن سرعت دانلود را بالا ببرم طرح های تشویقی متوع و شبانه درست حسابی بزارن و...
عزیز وقتی پهنای باند آزاد بشه به تدریج رقابت بیشتر میشه و در نتیجه سرعت و کیفیت و فناوری های بالاتر با قیمت کمتر وارد می شوند برای مثال الان شما 30 هزار تومان برای سرعت 4 مگابیت میدی ، پسفردا که فیبر نوری بر فرض بیاد شما با همین 30 هزار تومان پول اینترنت 20 مگ رو میدید.

موضوع بعدی ترافیک هست که در صورت آزاد سازی پهنای باند قیمتش باید (تکرار می کنم) باید افت چندین برابری داشته باشه چون خود وزیر هم اعتراف کرده که پورت 800 دلاری (3.5 میلیون تومانی) داره 40 میلیون تومان یعنی بیش از 10 برابر قیمت به فروش می رسه ( مجلس در کمیته تحقیقش به عدد 25 برابر رسیده بود !) این یعنی با این کار به تدریج قیمت هر 1 گیگابایت کاهش پیدا کنه تا به قیمت جهانی خودش که عملا روی خطوط سیمی مجانی است برسه.

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
عزیز وقتی پهنای باند آزاد بشه به تدریج رقابت بیشتر میشه و در نتیجه سرعت و کیفیت و فناوری های بالاتر با قیمت کمتر وارد می شوند برای مثال الان شما 30 هزار تومان برای سرعت 4 مگابیت میدی ، پسفردا که فیبر نوری بر فرض بیاد شما با همین 30 هزار تومان پول اینترنت 20 مگ رو میدید.

موضوع بعدی ترافیک هست که در صورت آزاد سازی پهنای باند قیمتش باید (تکرار می کنم) باید افت چندین برابری داشته باشه چون خود وزیر هم اعتراف کرده که پورت 800 دلاری (3.5 میلیون تومانی) داره 40 میلیون تومان یعنی بیش از 10 برابر قیمت به فروش می رسه ( مجلس در کمیته تحقیقش به عدد 25 برابر رسیده بود !) این یعنی با این کار به تدریج قیمت هر 1 گیگابایت کاهش پیدا کنه تا به قیمت جهانی خودش که عملا روی خطوط سیمی مجانی است برسه.
کاملا تایید میشه
البته لینک های پر قدرت رویه 3000 دلار هستش که بازم از 24 میلیون خیلی کمتره .
یه نکته دیگه که بگم این که چون تکنولوژی adsl حالا چه 1 چه 2 چه +2 گرونی هستش امکانش کم هست که مجانی بیفته . اگر فیبر نوری باشه درست هست و فقط پول سرعت میگیرن
ADSL2+ High Speed ADSL Broadband - iiNet Australia
TPG ADSL2+ Standalone Plans - Unlimited Broadband Internet

ولی یکی از بهترین خبر هایی بود که شنیدم
انحصار = عدم پیشرفت

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
سلام

آقا ADSL خوب از کجا بگریم واسه گیم ؟ الان زنگ زدم به های‌وب و شاتل و پارس آنلاین میگن پورت خالی ندارن تو منطقه جنت آباد مرکز مخابرات پیام نور، چه کنیم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر