بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

fori

کاربر سایت
May 11, 2011
46
کجا قیمتش خوبه پول خون باباشون رو میگیرند...من یه مدت داشتم ولی نتونستم دووم بیارم.....سرعت عالی ..پینگ عالی ...در نتیجه مصرفت میره بالا ...3 گیگ میده مابقی رو باید ترافیک بخری که برای من صرف نداشت....یعنی با ماهی 100 تومن هم باز کار خاصی نمیشه کرد....
23 گیگ برای یک ماه اونم 1 مگ آپ تو 15 مگ ...140 هزار تومن خرج داره....شما میدی؟ برای منی که سمت بالا میشینم هم صرف نداره...:|

درسته ولی خوب به نسبت بقیه ی شهرها به نظر خوب میاد. الان مثلا شهرستان اول که این سرعت فکر نکنم بدهند حتی همون وایرلس
بعد اگرم با کلی منت گذاشتن و اینها بدهند حداقل میخوان 3 برابر این ازمون پول بگیرند. خوب درسته مصرف روزانه زیاد باشه نمیارزه :d
یا باید نامحدود گرفت و روزانه مثلا برای بازی با همون سرعت کم جواب میده باهاش کار کرد و قید سرعت بالا رو زد یا باید محدود گرفت و مصرف روزانه رو بیخیال شد و شب فقط دانلود کرد.
شهرستان تقریبا اینجوریه که اگر سر کیسه رو شل هم بکنی بازم نت شاخی دستت رو نمیگیره. ولی خوب تهرون فرق میکنه :x

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
کجا قیمتش خوبه پول خون باباشون رو میگیرند...من یه مدت داشتم ولی نتونستم دووم بیارم.....سرعت عالی ..پینگ عالی ...در نتیجه مصرفت میره بالا ...3 گیگ میده مابقی رو باید ترافیک بخری که برای من صرف نداشت....یعنی با ماهی 100 تومن هم باز کار خاصی نمیشه کرد....
23 گیگ برای یک ماه اونم 1 مگ آپ تو 15 مگ ...140 هزار تومن خرج داره....شما میدی؟ برای منی که سمت بالا میشینم هم صرف نداره...:|

اگه پوشش زیاد بود مطمئن باش درجا میگیرفتم ... این ISp های کوچیک خیلی بهتر از بقیه هستن .. با این سرعت شبا میتونی پدر نتو در بیاری
حالا شما از این شرکت داشتی ؟ راضی بودی ؟

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
اگه پوشش زیاد بود مطمئن باش درجا میگیرفتم ... این ISp های کوچیک خیلی بهتر از بقیه هستن .. با این سرعت شبا میتونی پدر نتو در بیاری
حالا شما از این شرکت داشتی ؟ راضی بودی ؟
میگم سرعت وحشتناک بالایی داره..من شبی 15 گیگ شبانه دان میکردم...دیگه هاردم جا نداشت:d...میگن از یه حدی بگذره دیگه نمیدونی باهاش چیکار کنی داستان من شد....
وایرلس هم داستان خودش رو داره شروع کنه به اذیت کردن دیوانه میکنه...یهو نوسان پینگ میگیره که نه isp کاری از دستش بر میاد و نت دیگه قابل استفاده نیست....پارازیت محیطی من خیلی بالا بود...و یه دوره ای هر چی انتن رو تنظیم میکرد باز درست نمیشد....آخر خودش برگشت گفت شما برو جای دیگه ایراد از دکل ماست و از این حرف ها...ولی اون مدتی که خوب بود واقعا عالی بود....
این برای یک سال پیشه که داشتم الان از اینم بالاتر رفته سرعتاشون
2855265833.png

2803345952.png

تو این تست ها اپلود خوب نشون نداده ولی یادمه آپلود خیلی بالایی هم داشتند...
در شرایط فعلی من رو adsl خیلی راحت ترم و پینگ به مراتب پایدارتری و پایین تری میگیرم با یه کاهش پینگ و قیمت ها هم به صرفه تر هست برام
3548599632.png

3698266238.png

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
میگم سرعت وحشتناک بالایی داره..من شبی 15 گیگ شبانه دان میکردم...دیگه هاردم جا نداشت:d...میگن از یه حدی بگذره دیگه نمیدونی باهاش چیکار کنی داستان من شد....
وایرلس هم داستان خودش رو داره شروع کنه به اذیت کردن دیوانه میکنه...یهو نوسان پینگ میگیره که نه isp کاری از دستش بر میاد و نت دیگه قابل استفاده نیست....پارازیت محیطی من خیلی بالا بود...و یه دوره ای هر چی انتن رو تنظیم میکرد باز درست نمیشد....آخر خودش برگشت گفت شما برو جای دیگه ایراد از دکل ماست و از این حرف ها...ولی اون مدتی که خوب بود واقعا عالی بود....
این برای یک سال پیشه که داشتم الان از اینم بالاتر رفته سرعتاشون
2855265833.png

2803345952.png

تو این تست ها اپلود خوب نشون نداده ولی یادمه آپلود خیلی بالایی هم داشتند...

این شرکت سیستم ADSL ـــتش و وایرلسش کلآ با شرکت های دیگه فرق داره ؟؟؟؟ چون از یکی شنیدم کلآ سیستم این شرکت فرق داره با شاتل و اینا ...
خدا کنه سمت صادقیه اینورا پوشش داشته باشه

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
این شرکت سیستم ADSL ـــتش و وایرلسش کلآ با شرکت های دیگه فرق داره ؟؟؟؟ چون از یکی شنیدم کلآ سیستم این شرکت فرق داره با شاتل و اینا ...
خدا کنه سمت صادقیه اینورا پوشش داشته باشه
سمت صادقیه پوشش نمیده ...خودم پرسیدم ازشون...
adsl رو به مجتمع های بالای 20 واحد یجا میده...عجیب غریبه سیستمشون ....تک واحد اصلا نمیدن....فکر کنم یه سروری رو تو مجتمع قرار میدن که مستقیم به isp وصل میشه و مرکز مخابراتی اصلا در کار نیست...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سمت صادقیه پوشش نمیده ...خودم پرسیدم ازشون...
adsl رو به مجتمع های بالای 20 واحد یجا میده...عجیب غریبه سیستمشون ....تک واحد اصلا نمیدن....فکر کنم یه سروری رو تو مجتمع قرار میدن که مستقیم به isp وصل میشه و مرکز مخابراتی اصلا در کار نیست...

تعداد واحدای زیاد رو برای این شرط می کنن که تجهیزات DSLAM رو توی خود مجتمع نصب کنن و با مخابرات طرف حساب نباشن و از طرف دیگه براشون صرف داشته باشه!
برای کاربر هم مزیتش نبودن نویز روی خط و کیفیت بالا هست. پینگ تایم انتقال دیتا روی کابل مسی مرکز مخابراتی هم این وسط حذف میشه.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
اساسن اینجا اگه مشترکای یه isp بیشتر بشن بجای افزایش باند همونیو که داره قسمت میکنه پس اگه isp خوب میشناسید بزارین گمنام بمونه!!!:|

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
کسی از دوستان نامحدود فن آوا داره؟مثل بعضی شرکت ها مصرف منصفانه و از این حرفا نداره و سرعت رو محدود نمیکنه؟ وضعیت پینگش چطوره؟

آخرین ویرایش:

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
اساسن اینجا اگه مشترکای یه isp بیشتر بشن بجای افزایش باند همونیو که داره قسمت میکنه پس اگه isp خوب میشناسید بزارین گمنام بمونه!!!:|
ISP ها که اصالتا دزد نیستن ! ولی وقتی کاربر هاشون زیاد بشن اما پهنای باند نتونن اضافه کنن و دخل و خرجشون از حدی بیشتر بشه چاره ای جز کاهش کیفیت و بالا بردن اشتراک ندارن چون قیمت پهنای باند بسیار بالاست و به صرفه نیست پورت های STM1 زیادی خریداری کنن.
اگر قیمت پهنای باند حداکثر 5 برابر خارج هم بود اصلا مشکلی از لحاظ خرید پیش نمی اومد ولی 26 برابر !!! ...

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
ISP ها که اصالتا دزد نیستن ! ولی وقتی کاربر هاشون زیاد بشن اما پهنای باند نتونن اضافه کنن و دخل و خرجشون از حدی بیشتر بشه چاره ای جز کاهش کیفیت و بالا بردن اشتراک ندارن چون قیمت پهنای باند بسیار بالاست و به صرفه نیست پورت های STM1 زیادی خریداری کنن.
اگر قیمت پهنای باند حداکثر 5 برابر خارج هم بود اصلا مشکلی از لحاظ خرید پیش نمی اومد ولی 26 برابر !!! ...

به طور معمول هر یک مگ بین 15 تا 20 نفر شیر میشه. به داستان های یک به یک و یک به دو و... توجه نکنید،
شرکت هایی که خیلی وضعشون خوبه بین 15 نفر شیر میکنن،
هر یک مگ رو میخرن 450 هزار تومن،ددیکیت و نامحدود،
و هر یک مگ نامحدود رو که حرف خودشون بین 8 نفر شیر کردن میدن مثلا 35 تا 40 تومن!
شما بگید 35 تومن! حالا 35 ضربدر 8 میشه 280 هزار تومن! یعنی به نظرتون شرکت ها دارن با ضرر کار میکنن؟ :))

خیر!

یک مگ رو به 20 نفر میدن که براشون 700 تومن درآمد داره درحالی که 450 تومن هزینه کردن.

پس شیرینگ اینترنت در هیچ شرکتی یک به هشت هم نیست با این قیمت ها! نه خودمون رو فریب بدین نه دیگران رو.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
به طور معمول هر یک مگ بین 15 تا 20 نفر شیر میشه. به داستان های یک به یک و یک به دو و... توجه نکنید،
شما بگید 35 تومن! حالا 35 ضربدر 8 میشه 280 هزار تومن! یعنی به نظرتون شرکت ها دارن با ضرر کار میکنن؟ :))

خیر!

یک مگ رو به 20 نفر میدن که براشون 700 تومن درآمد داره درحالی که 450 تومن هزینه کردن.

پس شیرینگ اینترنت در هیچ شرکتی یک به هشت هم نیست با این قیمت ها! نه خودمون رو فریب بدین نه دیگران رو.

موافقم، داستان شیرینگ باید یک بار برای همیشه تعطیل بشه! این کار باعث یه تحرک جدی و بهبود وضعیت اینترنت کاربران میشه، در شرایط فعلی هم زیر ساخت و هم مخابرات و هم ISP ها دارن سود می کنن، اما سر کاربر آخر داره کلاه میره و پولش هم هدر میره!

دوستان در این صفحه وضعیت تعرفه های معمولی اینترنت در کشور مسلمان و همسایه ی ما، ترکیه رو مشاهده می کنید:

TTNET Ultra İnternet > İnternet > Bireysel > TTNET

Ultranet Unlimited Plus
Package Price
[FONT=TRY !important]£ 37[/FONT]​
[FONT=TRY !important]£ 69[/FONT]​
[FONT=TRY !important]£ 72[/FONT]​
[FONT=TRY !important]£ 99[/FONT]​
Speed
16
Mbps
up
16
Mbps
up
16
Mbps
up
16
Mbps
up
Quota
6 GB
Unlimited
Unlimited
Unlimited
Fair Use Point
25 GB
50 GB
75 GB
100 GB
Quota Fee
[FONT=TRY !important]£ 0.012451[/FONT]​
-
-
-
Maximum Monthly Internet Access Fee
[FONT=TRY !important]£ 116[/FONT]​
-
-
-
pakete-dahil-ucretsiz.gif
TTNET Music
Yup
Yup
Yup
Yup
Nanny
Yup
Yup
Yup
Yup
TTNET Security McAfee Antivirus Plus
-
Yup
Yup
Yup
NETDİSK
20 GB
20 GB
20 GB
20 GB
TTNET WiFi *
600
600
600
600

همونطور که می بینید تعرفه ی سرعت 16 مگابیتی نامحدود با حجم استفاده ی منصفانه تا 100 گیگابایت در ماه رو داره با قیمت 99 لیر ترکیه که حدود 140 تومن هست می فروشه که با توجه به وضع اقتصادی و سطح درآمد بسیار بهتر اونها نسبت به ایران اصلا با قیمتهای اینجا قابل قیاس نیست!

توجه داشته باشید که بعد از 100 گیگ مصرف منصفانه هست که تازه سرعت از 1/1 به 1/2 تغییر می کنه، نه اینکه قطع بشه!

آخرین ویرایش:

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد

خیر!

من مخالف حرف های شما نیستم و به نظرم کاملا وضعیت حال حاضر رو نشون میده چون اگر اشتراک ها مناسب بود این همه مشکل که کاربرا دارند وجود نداشت ولی نباید از مشکل اصلی که قیمت بالای زیرساخته چشم پوشی کرد.
در ضمن شرکت ها صد ها و حتی هزاران نفر کارمند سراسر کشور دارند و باید حقوق اونهارو بدن و با وضعیت قیمت پهنای باند تو ایران زیاد هم این کارشون دور از انتظار و منطق نیست هر چند کار خیلی زشت و دزد معابانه است و همه باهاش مخالفیم.
من هم قصد فریب کسی رو نداشتم به والله :-/

- - -ویرایش - - -

موافقم، داستان شیرینگ باید یک بار برای همیشه تعطیل بشه! این کار باعث یه تحرک جدی و بهبود وضعیت اینترنت کاربران میشه، در شرایط فعلی هم زیر ساخت و هم مخابرات و هم ISP ها دارن سود می کنن، اما سر کاربر آخر داره کلاه میره و پولش هم هدر میره!

دوستان در این صفحه وضعیت تعرفه های معمولی اینترنت در کشور مسلمان و همسایه ی ما، ترکیه رو مشاهده می کنید:

Ultranet Unlimited Plus
Package Price
Speed
16
Mbps
up
16
Mbps
up
16
Mbps
up
16
Mbps
up
Quota
6 GB
Unlimited
Unlimited
Unlimited
Fair Use Point
25 GB
50 GB
75 GB
100 GB
Quota Fee
-
-
-
-
-
-
TTNET Music
Yup
Yup
Yup
Yup
Nanny
Yup
Yup
Yup
Yup
-
Yup
Yup
Yup
NETDİSK
20 GB
20 GB
20 GB
20 GB
TTNET WiFi *
600
600
600
600

همونطور که می بینید تعرفه ی سرعت 16 مگابیتی نامحدود با حجم استفاده ی منصفانه تا 100 گیگابایت در ماه رو داره با قیمت 99 لیر ترکیه که حدود 140 تومن هست می فروشه که با توجه به وضع اقتصادی و سطح درآمد بسیار بهتر اونها نسبت به ایران اصلا با قیمتهای اینجا قابل قیاس نیست!

توجه داشته باشید که بعد از 100 گیگ مصرف منصفانه هست که تازه سرعت از 1/1 به 1/2 تغییر می کنه، نه اینکه قطع بشه!
حالا اگر ترکیه رو بیخیال بشیم بریم اروپا و کشور لیتوانی :
ISP یکی از دوستان من : http://www.skynet.lt/Internet/
اینترنت 1Gb/s با سرعت 300Mb/s بین المللی 99 LTU در میاد 38 دلار یعنی حدود 120 هزار تومان !!! با ترافیک کاملا نامحدود.
این وضع رو خیلی بدتر میکنه.

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
434

Ultranet Unlimited Plus
Package Price
Speed
16
Mbps
up
16
Mbps
up
16
Mbps
up
16
Mbps
up
Quota
6 GB
Unlimited
Unlimited
Unlimited
Fair Use Point
25 GB
50 GB
75 GB
100 GB
Quota Fee
-
-
-
-
-
-
TTNET Music
Yup
Yup
Yup
Yup
Nanny
Yup
Yup
Yup
Yup
-
Yup
Yup
Yup
NETDİSK
20 GB
20 GB
20 GB
20 GB
TTNET WiFi *
600
600
600
600

عزیز من، دولت فقط گفته بنزین تو ایران خیلی ارزونه و قیمتش باید حداقل به کشورهای حاشیه خلیج فارس برسه!
مقایسه قیمت بنزین با بقیه کشورها به شما مجوز نمیده که قیمت اینترنت رو هم با بقیه کشورها مقایسه کنی! از آزادی هایی که داری سوء استفاده نکن. :|
(عجب طنز تلخی نوشتم!)

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
محمد جان منظورم شما نبود کلی گفتم که فریب این تبلیغات رو نخوریم.
به عنوان مثال به تعرفه های شرکتی که ازش سرویس میگرم نگاه کنید.
تعرفه خدمات ADSL2+‎‎ ‎|‎ ‎ماکس نت‏

سرویس یک مگابیت طلایی که شیرینگ یک به دو داره با قیمت 209 تومن عرضه میشه که منطقی هست چون شرکت مکسنت پروانه isdp داره و اینترنت رو مقداری ارزونتر میخره، ولی با این حساب از یک مگابیتش داره 418 تومن پول در میاره که یک مگابیت رو حدودا به گفته خودشون 350 تومن میخرن.
در جدول زیرش هم میبینیم که یک مگابیت رو با شیرینگ یک به هشت به گفته خودشون میدن 38 تومن. درحالی که با یک حساب کتاب ساده میبینید که اینطوری نیست که اگر حرفشون راست بود داشتن با ضرر اینترنت میفروختن! :)

همین شیرینگ باعث نوسانات سرعت دانلود و صد البته پینگ و پاکت لاست میشه در زمان هایی که پهنای باند پر میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر