بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
1مگ نا محدود آسیاتک گرفتم 46 تومن سرعتش روی 40...! فرتی فرتی هم قطع میشه زنگ زدم پشتیبانی میگم سرعتتون روی 40 میگه قانون 1 مگ اینکه سرعت روی 40 باشه..!:|

دوستان عزیز این سرعت شبانه آسیاتک چه جوری هست مثلا یم مگ روی چنده یا 512..؟
من خودمو دارم خفه میکنم آسیاتک نامحدود نگیرید سرعت دانلود الکی بهتون میگن روی 100 یا 250 هست همشون حقه هست شما سرویس طلایی بگیری تازه میشه ضریب اشتراک 1 ب 10
سلام . دوستان من هم آسیاتک رو قطع کردم و مخابرات گرفتم پینگم خیلی بهتر شده و اگه خراب نشه و موقع بدش نباشه رو مرزه 200 ـه .
سرعت دانلود هم همونی هست که اثرا میگفتن ( 2048 گرفتم ) و سرعتش رو مرز 250 هست .( آسیاتک رو مرز 600 بود :| :D)
فقط من یک ماهه واسه تست گرفتم که دانلود رایگان نداره . ماه بعد میخوام 6 ماهه بگیرم . میخوام ببینم تو شب سرعتش چطوریه ؟ میشه شبی 2 گیگ دانلود کرد ؟ یعنی رو مرز 100-120 هست تو شب سرعتش یا نه کلا میپکه و میره رو مرز 10-20 کیلو بایت ؟ :D
من آسیاتک محدود داشتم سرویس 1 مگ سرعت روزانه حدود 650 بود ولی پینگ تو بعضی از ساعات خوب میشد مثلا اخر شب ساعت 10 تا 11 شب و صبح از ساعت 7 تا 12 ظهر.
سرعت دانلود شبانه هم مختلف بود من خیلی دان نمیکردم ولی تو یه هفته حدود 20 گیگ دان کردم سرعت شبانه من از 100 شد 40 50 ولی بعد از چند روز میانگین اومد روی 80 90.
حدود 10 روز پیش که سرویس محدود داشتم ساعت 4 صبح زدم رو دانلود سرهتش روی 200 بود ولی همزمان میشد 3 تا فایل روی با سرعت 200 زد روی دانلود و یه فایل رو هم با سرعت 50 کنارش دان کنی! این مورد رو فقط یک بار امتحان کردم.
با این قطعی نت و اینجور چیزا احساس میکنم توی اوایل قرن 20 زنگی میکنم وسط دانلود یهو نت قطع میشه باز دوباره تا میاد سرعت بگیره باز دوباه قطع میشه!

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
1024 / 25 = 40 :|
یعنی اگر 25 نفر هم زمان دانلود کنن سرعت من این هست فکر کنم به 40 50 نفری داده باشن..
سرعت اینترنت شما 1 مگابیت هست که تقسیم به 8 میشه، میشه 128 کیلوبایت
یه ضریب اشتراکی هم هست که معمولا 10 یا 8 هست (بعضی ISPها سرویس هایی دارن که ضریب اشتراکشون کمتر باشه که خُب معمولا قیمتشون هم بالاتر هست)، این سرعت شما که باید باشه 128 کیلوبایت بین 10 نفر (اگه ضریب اشتراک 10 باشه) تقسیم میشه که نتیجش میشه 12.8 کیلوبایت
اگه از این سرعت پایین تر بیاد ISPتون قبول میکنه که سرعتتون پایینه :|
شما همین که داری 40 میگیری از نظر ISPتون خیلی هم خوبه :| (البته اگه ضریب اشتراکتون 10 باشه)

من یک سری ISPهای خارجی هم که تو اینترنت دیدم به همین مِنوال بود ولی سرعتی که میدادن و میزان اشتراکشون نسبت به سرعتی که میدادن خیلی مناسبتر بود بعلاوه اینکه معمولا اینطور نیست که حداقل سرعت رو بگیرن (البته همینجا هم تا چند وقت پیش اینطور نبود :|)

البته قضیه سرویس های محدود فرق داره و برای اونا پهنای باندشونو آزاد میزارن که سرعت بالایی بگیرن (و زودتر حجمشون رو مصرف کنن :|)، این محدودیتا رو بیشتر برای سرویس های نامحدود اِعمال میکنن

Troy_ali

کاربر سایت
Apr 27, 2006
565
نام
| _| \-/
واقعا خیلی مسخره شده حدود دو هفته هست که پینگ من بالای 200 رفته با تایم اوت بسیار . دیشب می خواستم یکم بازی کنم می رفتم تو سرور 2 دقیقه بعدش می افتادم بیرون .. مخابرات خیلی بهتر بود نمی دونم چه مرگش شده

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
تو این اوضاع فکنم یه نت رویایی دارم

:d

95007585294076895549.png

farhad-g

کاربر سایت
Nov 21, 2012
165
نام
فـــــــرهـــــــاد
دوستان من isp رو از مخابرات اصفهان به اسیاتک تغییر دادم اما ....
الان یه سرویس یک ماهه با 10 گیگ ترافیک و دانلود شبانه از 1 تا 8 گرفتم . (با هزینه نصب و این چیزا 45 تومن شده)
اون نمایندگی که ازش گرفتم گفته این سرویس سرعتش رو 4 مگ بسته شده !
حالا که سرویس وصل شده تو روز توی بهترین حالتسرعت دانلودروی 300 kbs اما ....
توی شب نهایت سرعت میرسه به 30 kbs !!! تا حالام باهاش 1 گیگم دانلود نکردم !
اینم تست :

آخرین ویرایش:

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
دوستان من isp رو از مخابرات اصفهان به اسیاتک تغییر دادم اما ....
الان یه سرویس یک ماهه با 10 گیگ ترافیک و دانلود شبانه از 1 تا 8 گرفتم . (با هزینه نصب و این چیزا 45 تومن شده)
اون نمایندگی که ازش گرفتم گفته این سرویس سرعتش رو 4 مگ بسته شده !
حالا که سرویس وصل شده تو روز توی بهترین حالتسرعت دانلودروی 300 kbs اما ....
توی شب نهایت سرعت میرسه به 30 kbs !!! تا حالام باهاش 1 گیگم دانلود نکردم !
اینم تست :

کاملا درست و طبیعی هست. آسیاتک همینه ولی به پشتیبانی توی ساعات رایگان زنگ بزن و بگو سرعتم با سروی میهن دانلود روی 30 40 ببنی شاید یه کاری کرد.!
هر کاری میکنی آسیاتک نامحدود نگیر که گریت در میآد.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
به پیر به پیغمبر اینترنت 10 مگ 100 مگ نمیخام.یه 256 با کیفیت هم کفایت میکنه.معنی کیفیت رو هم برین از دول غربی و شرقی(بجز چین و کره شمالی)بپرسین:((

amircrysis

کاربر سایت
Nov 23, 2010
208
نام
amir
امروز دیگه بعد از 7 روز زنگ زدن به مخابراط یارو گفتش آقا آدرس بده کارشناس بفرستیم!!
آقااااای مهندس تشریف فرمودن!
من 70تومن دادم سرویس 1مک نامحدود
اومده میگه سرعتت از 60 تا 80 خیییلی معقوله!!
پینگتم که 300 عالیه مشکلت چیه!
من فقط برا 30 ثانیه تو شک بودم!!
گفتم آقا یا من نمیبینم یا کامپیوترم مشکل داره این همه تایم اوتو نمیبینین؟!!
گفتم من این خطو صرفا برا بازی گرفتم با این پینگ و تایم اوت هییییچ کارینمیشه کرد!!
برگشته میگه که همینه که هست،ما هیچ پشتیبانی برا بازی نداریم ناراضی عوض کن!!:((
آقا من دارم سکته میزنم به خدااااا
70تومنم مثل گوشته سگگگگگ حرامشون باشه د.....
اینم پینگم در حال حاضر

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
آقا دیگه دارم کلافه می شم از مخابرات هی time out می ده از سرور بازی 2 تا 1 دقیقه بعد.اینم شد وضع آخه .......2828 می گیرم جواب نمی ده

من زنگ می زنم بعد اپراتور شماره 4 را بزنین من می زنم هیچ اتفاقی نمی افته بعد باز تکرار می کنه شماره 1 فلان شماره 2 فلان ........

برای شماغ هم اینجوریه نمی دونین کی درست می شه؟

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
آقا دیگه دارم کلافه می شم از مخابرات هی time out می ده از سرور بازی 2 تا 1 دقیقه بعد.اینم شد وضع آخه .......2828 می گیرم جواب نمی ده

من زنگ می زنم بعد اپراتور شماره 4 را بزنین من می زنم هیچ اتفاقی نمی افته بعد باز تکرار می کنه شماره 1 فلان شماره 2 فلان ........

برای شماغ هم اینجوریه نمی دونین کی درست می شه؟

2020 رو بگیر 2828 فعلا تعطیل هست خیر سرشون

saeed0721

کاربر سایت
Jul 25, 2013
170
سرعت اینترنت شما 1 مگابیت هست که تقسیم به 8 میشه، میشه 128 کیلوبایت
یه ضریب اشتراکی هم هست که معمولا 10 یا 8 هست (بعضی ISPها سرویس هایی دارن که ضریب اشتراکشون کمتر باشه که خُب معمولا قیمتشون هم بالاتر هست)، این سرعت شما که باید باشه 128 کیلوبایت بین 10 نفر (اگه ضریب اشتراک 10 باشه) تقسیم میشه که نتیجش میشه 12.8 کیلوبایت
اگه از این سرعت پایین تر بیاد ISPتون قبول میکنه که سرعتتون پایینه :|
شما همین که داری 40 میگیری از نظر ISPتون خیلی هم خوبه :| (البته اگه ضریب اشتراکتون 10 باشه)

من یک سری ISPهای خارجی هم که تو اینترنت دیدم به همین مِنوال بود ولی سرعتی که میدادن و میزان اشتراکشون نسبت به سرعتی که میدادن خیلی مناسبتر بود بعلاوه اینکه معمولا اینطور نیست که حداقل سرعت رو بگیرن (البته همینجا هم تا چند وقت پیش اینطور نبود :|)

البته قضیه سرویس های محدود فرق داره و برای اونا پهنای باندشونو آزاد میزارن که سرعت بالایی بگیرن (و زودتر حجمشون رو مصرف کنن :|)، این محدودیتا رو بیشتر برای سرویس های نامحدود اِعمال میکنن

ببخشید شما چه حوری حساب میکنید که سرعت دانلود 1مگ میگید 12 ؟؟؟؟ 1024 تقسیم بر 8 باید 128 سرعت دانلودش باشه.ایشون گفته 1 مگ داره نه 128 که میگید 12 باید باشه.خیلی هم کمه باید حداقل دو برابر این سرعتی که حالا داره باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر