بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

amirekhm

کاربر سایت
Nov 9, 2008
190
نام
امیر ابراهیم
منم گیج شدم الان آسیا پینگش با 4.2.2.4 40ms بهتر شده نسبت به بعد از ظهر و شب:
75155033347012966190.png

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
منم پارس آنلاین 256 ماهی 2 گیگ دارم
تو 5 ساعت رایگان از 2 گیگ تا 3 گیگ دانلود میکنم ....
اکثرا همون 2.4 گیگ میشه ...
تا ساعت 6:45 هم رایگان حساب میکنه که تو این 45 دقیقه میشه یکم دیگه هم دانلود کرد ....

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد
من سرویس 1 مگ پارس آنلاین رو میخوام بگیرم. میشه بگین سرعت دانلودش تو ساعت پولی و رایگان دقیقآ چقدره ؟! لطفا همه ی اونایی که پارس انلاین دارن بیان بگن.

BlackDeath

کاربر سایت
Nov 27, 2011
137
من یک مگ نامحدود دارم از پارس آنلاین

روزانه بین 300 تا 400
شبانه 100 تا 150

در ضمن این تفاوت هایی که در سرعت دانلود بین دوستانی که سرویس های مشابه از پارس آنلاین گرفتم ناشی از مرکز مخابراتی هست که ازش سرویس میگیرن.برای مثال میگم بعضی مراکز مخابراتی تجهیزاتشون قدیمیه و نویز خط بالاست که همین عامل باعث افت سرعت میشه.

آخرین ویرایش:

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
شبکه مـلی اطلاعات
علیرضا صالحی - معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر به نکاتی در مورد شبکه ملی اطلاعات یا اینترنت ملی اشاره کرده‌ که جای تامل فراوان دارد.

حکیم جوادی گفته که فاز اول اینترنت ملی فعلا برای کاربران دولتی و شبکه‌های اختصاصی تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود اما این به این معنی نیست که ما بخواهیم اینترنت را کاملا قطع کنیم.
همچنین وی با اشاره به اینکه جداسازی شبکه اینترنت از شبکه ملی اینترنت برای کاربران نامحسوس خواهد بود و این موضوع ربطی به آنان ندارد، تاکید کرده: چنانچه موضوع کاربر مربوط به سایت‌های خارج از کشور باشد با سرعت‌های تعریف‌شده برای اینترنت خارجی نیاز خود را تامین می‌کند.

با دقت در عبارات گفته شده بالا می‌توان دریافت که قطعا کاربری اینترنت برای عموم کاربران محدود شده و دسترسی به این شبکه احتمالا با مواردی از جمله کندی سرعت یا پرداخت هزینه جداگانه همراه خواهد بود، زیرا آقای حکیم جوادی اشاره کرده: هر کاربری که امروز از طریق شرکت‌های اینترنتی دسترسی دارد با قراردادی که با آن شرکت سرویس‌دهنده دارد می‌تواند همزمان هم دسترسی اینترنت و هم شبکه ملی اطلاعات را با سرعت و کیفیت مطرح شده داشته باشد.

دقیقا همین کلمات و عبارات است که باید نگران آنها باشیم، زیرا تاکید غیرمستقیم بر مواردی همچون سرعت و کیفیت و مراجعه به سوابق امر ما را مطمئن می‌سازد که در این موارد تصمیماتی گرفته شده که قرار نیست در مورد آنها با شفافیت سخن گفته شود.

از آنجا که در حال حاضر اینترنت به بستر اصلی بسیاری از کسب و کارها تبدیل شده و حجم عمده‌ای از فضای میزبانی تحت وب نیز در خارج از کشور است، آیا نباید در مورد تصمیماتی که در این خصوص گرفته می‌شود و بر فضای کسب و کار عده زیادی از فعالان بخش خصوصی تاثیر می‌گذارد، اطلاع‌رسانی کرد؟
اطلاع‌رسانی قطره‌چکانی یا قراردادن کاربران در عمل انجام‌شده هم البته یکی از راه‌های اطلاع‌رسانی است.
منبع

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد
در ضمن این تفاوت هایی که در سرعت دانلود بین دوستانی که سرویس های مشابه از پارس آنلاین گرفتم ناشی از مرکز مخابراتی هست که ازش سرویس میگیرن.برای مثال میگم بعضی مراکز مخابراتی تجهیزاتشون قدیمیه و نویز خط بالاست که همین عامل باعث افت سرعت میشه.

میشه بگی مرکز مخابراتیتون کجاست دوست عزیز ؟! من اشرفی اصفهانی هستم ولی متاسفانه آسیاتک با این مرکز مخابراتی خیلی مشکل داره.

BlackDeath

کاربر سایت
Nov 27, 2011
137
میشه بگی مرکز مخابراتیتون کجاست دوست عزیز ؟! من اشرفی اصفهانی هستم ولی متاسفانه آسیاتک با این مرکز مخابراتی خیلی مشکل داره.
من اهواز هستم. مرکز مخابراتی که ازش سرویس میگیرم مرکز مخابرات دیجیتال گلستان هست.

Smaee1

کاربر سایت
Dec 27, 2010
245
دوستان عزیزم چرا اینقدر اختلاف هست بین دو کاربرا ، منکه گیج شدم .

بابا کلا شانسیه. الان سرعت شبانه کلا افتضاحه .از 30 kb بیشتر نمیشه. یه زمانی خودم شبانه با 200 kb دانلود داشتم. باید بگیری ببینی خوبه یا نه.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین

حمید من قبلا یه پک برنامه داشتم ماله شرکت باران بود :d خیلی چیز خوفی بود . انگار اینم ماله همون شرکته پینگش اینقدر خوبه ;;)
fyyvy9t9s5id2qds0geh.png

ایول بابا. میگم این برنامه اسمش چیه ؟ به ما هم میگی ؟
به نظرم مسیر دیتا سنتر رو عوض کنیم ، تو پینگ پایین خیلی میتونه تاثیر داشته باشه .

چتد تا سوال :
ما منطقه 14 ایم :

به نظرت توتهران بهترین isp کدومه ؟
از نظر پینگ :
ازنظر سرعت وکیفیت و دانلود :
از نظر خدمات و امکانات و پشتیبانی :
از نظر گیر ندادن برای گرفتن خط 1 مگ !!! ( این مورد رو هر جایی میرم میگه قانون اجازه نمیده !!!! یعنی چی اخه !!! )
( فکر کن نو جواز داشته باشی ، نه کارت دانشجویی و .... !! اون وقت چه طوری میشه خط 1mg به بالا یا 1 mg گرفت ؟ )

---------- نوشته در 07:53 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:50 PM ارسال شده بود ----------

---------- نوشته در 10:10 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:09 PM ارسال شده بود ----------

حمید من قبلا یه پک برنامه داشتم ماله شرکت باران بود :d خیلی چیز خوفی بود . انگار اینم ماله همون شرکته پینگش اینقدر خوبه ;;)

منم اشرفی اصفهانی ام !!! ولی نت ام شاتله !!! اونجا اسیا تک نمیدن انگار !! درسته ؟ یا میشه گرفت ؟

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
281
نام
حمید رضا
ایول بابا. میگم این برنامه اسمش چیه ؟ به ما هم میگی ؟
به نظرم مسیر دیتا سنتر رو عوض کنیم ، تو پینگ پایین خیلی میتونه تاثیر داشته باشه .

چتد تا سوال :
ما منطقه 14 ایم :

به نظرت توتهران بهترین isp کدومه ؟
از نظر پینگ :
ازنظر سرعت وکیفیت و دانلود :
از نظر خدمات و امکانات و پشتیبانی :
از نظر گیر ندادن برای گرفتن خط 1 مگ !!! ( این مورد رو هر جایی میرم میگه قانون اجازه نمیده !!!! یعنی چی اخه !!! )
( فکر کن نو جواز داشته باشی ، نه کارت دانشجویی و .... !! اون وقت چه طوری میشه خط 1mg به بالا یا 1 mg گرفت ؟ )

---------- نوشته در 07:53 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:50 PM ارسال شده بود ----------

منم اشرفی اصفهانی ام !!! ولی نت ام شاتله !!! اونجا اسیا تک نمیدن انگار !! درسته ؟ یا میشه گرفت ؟

www.speedtest.net;)

yoogi

کاربر سایت
Apr 23, 2012
2
سلام
من مرکز ولیعصر هستم
لایزر بودم بزور فرستادن آسیاتک
برای من سرعت دانلود رایگان مهمه که آسیاتک تو این چتد روز مسخره بوده اصلا بالاتر از 50-60 نرفته و اون قطعی 10-15 دقیقه ایش قبل از یک هم که دیگه اوج مسخره بازیه
تازه من سرعت 1 مگ گرفتم خیر سرشون!!
تو این مرکز کسی هست اینجا باشه؟؟؟
شرکت خوبی تو این مرکز سراغ دارید؟؟
نوین نت - پارس آنلاین - پیشگامان یا داتک یا غیره کدوم دانلود رایگان بهتری دارن؟؟ کدومشون هر شب دانلود کنی، سرعت رو محدود میکنن؟؟؟
لطفا سریع راهنمایی کنین!!

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد

یعنی واقعآ هرکسی آسیاتک بگیره رسمآ خودشو بدبخت کرده ! من خودم یوزر لایزر بودم ولی شرکتش ورشکست شد و به زور مارو سرخود فرستادن زیر دست آسیاتک ! این آسیاتک ــم از خودش پهنای باندش خیلی کم بود و از وقتی یوزرای لایزر ــم اضافه شدن دیگه رسمآ شد دایال آپ !

من از لایزر خیلی راضی بودم ولی از شانس گندمون زرتی ورشکست شد ! من با لایزر و سرویس 512 حداقل 250 سرعت دانلود داشتم و شبا به 200 میرسید. خیلی راضی بودم ولی حیف !

آسیاتک تا زمانی که پهنای باندشو حداقل سه براربر نکنه به هیچ دردی نمیخوره ! چون حدود 600 یوزر از لایزر در عرض یه هفته اومدن تو پهنای باندی که نهایتآ مال 300 تا یوزره ! دیگه شما حساب کنید اگه آسیاتک خودشم 500 تا یوزر داشته باشه، با 600 تای لایزر دیگه چی میشه !

برای من سرعت دانلود رایگان مهمه که آسیاتک تو این چتد روز مسخره بوده اصلا بالاتر از 50-60 نرفته و اون قطعی 10-15 دقیقه ایش قبل از یک هم که دیگه اوج مسخره بازیه
تازه من سرعت 1 مگ گرفتم خیر سرشون!!

تازه شما میگی 1 مگ ! من سرویس 2 مگ از آسیاتک گرفتم و در حال حاظر سرعت دانلودم 50 بالاتر نمیره ! در صورتی که سرعت دانلود سرویس 2 مگ در بدترین حالت ممکن باید 400 باشه ! در کل فعلآ دوره آسیاتک رو خط بکشین !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر