بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Mila:D

کاربر سایت
Aug 31, 2010
192
ببینید! یک شرکت رو در نظر بگیرید که توی یک مخابرات مثلا 100 مگ پهنای باند داره! خوب؟
و 200 تا مشتری یا یوزر توی اون مرکز داره که برای همشون 1 مگ بسته!
طبیعتا افت سرعتی رو احساس نمیکنن چون احتمالش کمه که 100 نفر همزمان دانلود داشته باشن!
اما اکه 50 نفر دانلود بکنن و بقیه مشغول پیج باز کردن و دانلود یه فایل کوچیک باشن چون بار ترافیکی روی اون پهنای باند بالا میره طبیعتا پینگ هم بالا میره!
هرچند بگذریم که در ایران 100 مگ رو بین 500 نفر حداقل شیر میکنن! (گفتم حداقل)
حالا در نظر بگیرید که ایران پهنای باندشو 11 برابر کنه! (زهی خیال باطل) و مثلا شرکت x ما هم پهنای باندشو در اون مرکز مورد نظر 2 برابر کنه! یعنی 200 مگ! این به این معنی نمیشه که سرعت یوزر ها 2 برابر بشه! چون توی مودم شما تعریف down و up استریم مخصوصی داره! حتی اگه پهنیا باندتون 10 گیگ هم باشه همون اندازه میگیرید که برای مودمتون تعریف کردن!
خوب اما چه سودی برای یوزر ها داره؟ سودش تنها اینه که پهنای باند کمتر با کار مشترک ها پر میشه و افت سرعت در ساعات رایگان (که ترافیک دانلود بالا میره) کمتر و پینگ هم بخاطر بیشتر خالی موندن پهنای باند کمتر میشه!
تموم شد رفت! این همه دعوا برای چی؟

دمت گرم منظور من رو شکافتی

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
هنوز صبانت درست نشده 24 ساعته رایگان می تونی استفاده کنی الان قات زده روزی 2 گیگ میشه دانلود کرد بازی هم بدون لگ میشه بازی کرد :d خدا کنه همیشه اینطوری باشه این مشکلات سرور هم چه چیز خوبیهست ها :d

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
ببینم کسی میدونه قراره دهه فجر اوضاع دوباره مثل قبل بشه یا نه؟ بابا نخواستیم بهتر بشه! )x

1130195201.png

1130197031.png

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
کسی مثل من با دانلود شبانه ی شاتل مشکل داره ؟! البته فقط از رپیدشر نمیتونم دانلود کنم. (روزا میتونم). خیلی مشکوکه. این چه وضعه بابا.

kenworth

کاربر سایت
Aug 8, 2009
146
نام
alireza
ببخشید سوال بیربط میگم. برای تاپیک تورنت کجا باید برم؟
کسی از نرم افزارCORALPLAYER اطلاعاتی داره ؟
از سایت تورنت راکتور فیلم دانلود کردم حالا برای اجرا پیغام NEED CORALPLAYER میده.
ممنون میشم از کمکتون

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
ببینم کسی میدونه قراره دهه فجر اوضاع دوباره مثل قبل بشه یا نه؟ بابا نخواستیم بهتر بشه! )x

1130195201.png

1130197031.png

:d مسعود جون داداش دلت خوشه ها :d شما دعان کن باسه .... اینترنت رو نبندند ، بهتر شدن پیشکش :d

این هم تست ما :

1131079756.png

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
ببخشید سوال بیربط میگم. برای تاپیک تورنت کجا باید برم؟
کسی از نرم افزارCORALPLAYER اطلاعاتی داره ؟
از سایت تورنت راکتور فیلم دانلود کردم حالا برای اجرا پیغام NEED CORALPLAYER میده.
ممنون میشم از کمکتون

اینجا جاش نیست. اینجا جاشه: مشکلات نرم افزاری ‏(
multipage.gif
1 2 3 ... آخرین صفحه)

اما جواب سوال. فایلی که شما دانلود کردی اصطلاحاً Fake هست. یعنی که باید Shift+Delete رو بزنی بره.
یه فایل الکی هست. دفت کن که هیچ وقت یه ویدیو نمیتونه بگه که به چه نرم افزاری نیاز داره بلکه یه نرم افزاره که میتونه بگه یه ویدیو رو میتونه پخش کنه یا نه.
متاسفانه اینطوری هست باید پاکش کنی بدرد نمیخوره

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
بچه ها من امروز درخواست تخلیه خطم رو دادم که برم از صبا نت سرویس بگیرم چون شنیدم پینگش خوب هست (چون برای بازی می خوام)
اینطور هست؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
ای خدا من به کی بگم!
هر شرکتی مخابرات به مخابرات پینگش فرق داره! حتی اگه سرعتشم فرق نداشته باشه!
چون هر مخابرات پهنای باند و تعداد مشترکین مختلفی داره! پس هیچوقت به این خیال نباشید چون یکی از دوستاتون توی فلان نقطه کشور از فلان شرکت این پینگو داره منم باید اینجا داشته باشم!
ماکسنت توی شهر مجاور ما سرعتش 2 برابر منه و پینگش نصف من!
....
پوریا جان متاسفانه کسایی وزیر ارتباطات میشن که هنوز فرق بین دیال آپ و وایمکس رو نمیدونن!
و کسایی دستورشو میدن که احساس میکنن سرعت بالای اینترنت باعث میشه تخت پادشاهیشون به خطر بیوفته!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر