بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
ببین افشین جان باید اون نفرتی که وسکر از کریس و جیل داشت رو توی داستان جا بدی اون انسانیت خودش رو خرج کرده بود در حالی که کریس و جیل چیزی که وسکر انسانیتش رو برای اون خرج کرده بود از بین برده بودن تازه شاید اون موقع به این نتیجه نرسیده بود که اونا میتونن نمونه های خوبی باشن تازه اون یه مبارزه تا سر حد مرگ بود یکی از دوطرف باید زنده می موند یا کریس و جیل یا البرت وسکر به خاطر همین هم بود تا کریس وسکر رو دید به طرفش اسلحه کشید و شلیک کرد اگر وسکر نمیکشتشون چه بسا کریس و جیل اینکارو میکردن در هر صورت این دلیلیه که توی ذهن وسکر مونده شاید فکر میکرده که اگه بذاره جیل همونجا بمونه فردا حالش خوب میشه و دوباره میاد دنبالش به قول خودش lets finish this در کل من ایراد نمیگیرم که وسکر جیل رو نکشت چون به قول احد اگر میخواست هم بکشه به صورت همون نمونه میکشتش که این کارو هم کرد ولی جیل از خودش مقاومت نشون داد شاید تصمیم داشت بلای بدتر از کشتن به سر جیل بیاره
بقیه بحثاتونم نمیتونم شرکت کنم چون دارید از داستان یه چیزایی رو میگید که من مبتدی ازشون سر در نمیارم داستان قیمه و ماست رو بیشتر توضیح بدید لطفا:d:d
دلایلت قابل قبول نیست چون اگر هم اینطور بود وسکر جیل رو به جای کریس باید می کشت چون یکی کمتر بهتر که صد البته اینطور نیست و وسکر جفتشون رو شکست داده بود می تونست کریس رو جوری بزنه که بیهوش بشه وقتی که گفت let finish this مگه بد بود یه نمونه قوی هم مثل کریس داشته باشه

آخرین ویرایش:

movyn

کاربر سایت
Oct 22, 2010
126
نام
محمد رضا
سلام :D

اینجا مطالب جامعی در مورد ویروس اوروبوروس هستش.

صد در صد مخالفم
همون طور که گفتم وسکر اگر نمونه قوی می خواست سعی نمی کرد جیل و کریس رو تو عمارت مخفی اسپنسر بکشه و هردو شون رو نا کار می کرد و با خودش می برد
در مورد ماجینی ها هم باهات مخالفم چون سرباز های معمولی از ماجینی ها خیلی خیلی بهترن و قدرت تصمیم گیری و نو آوری دارن آمبرلا دقیقا وقتی برد که ویروس تی ساخته شد از تو بعید بود چون تنها مخلوقات تی زامبی ها نبودن دقیقا ساخت نمیسیس و تالوس اعلا ترین حدی بود که آمبرلا بهش رسید مقاومت زیاد هوش بالا استفاده از سلاح و قابلیت رویا رویی با سربازان رزه پوش این یک اسلحه بیو ارگانیک و تلافات انسانی هم نداره

هدف اول وسکر؛ فراهم کردن زمینه برای ادامه دادن مسیرش بود. / در هر زمان باید یک واکنش خاصی رو نشون میداد. بگذارید یک توضیحی در مورد آرشیو انسانی ذکر کنم

در یک آرشیو با هر موضوعی، می بایست یک جامعه نسبتا کامل از اعضای اون موضوع قرار داشته باشه. در یه آرشیو انسانی موضوع اصلی DNA انسان هست.

وراثت و کدهای ژنتیکی آدم ها در اصلشون یکسان هستن اما توضیح پیچیده ای دارن.

جیل و کریس از جمله آدمایی بودن که در واقع از دی ان ای برتر برخوردار بودن. وسکر این رو می دونست. کریس و جیل بازماندگان (از عمارت منظورم هست) گروهی بودن که از بهترین ها بودن ( استارز ). اون ها شرایطی رو داشتن که وسکر در جریان اون شرایط بود.

مسلما وسکر قصد داشت تا از این دوتا به نفع خودش استفاده کنه. گاهی از کریس برای به دست اوردن تی-ورونیکا و کشتن آلکسیا و گاهی از جیل برای ساخت اوروبوروس.

وسکر تا زمانیکه حداکثر بهره رو از هدفش نگرفته اون رو نمی کشه. جیل هم دارای دی ان ای برتر بود که این موضوع برای وسکر از مدت ها پیش مشخص بود. در یک آررشیو انسانی باید از یک جامعه نمونه های فراگیر استفاده کرد. جامعه ای که بتونه هر سبک از آزمایش رو پوشش بده.
-

یه سرباز معمولی دارای ترس هست و ممکنه که نافرمانی کنه / گذسته از اون، یک سرباز دارای حق و حقوق هست و ....

ماجینی موجودیه که تمام خصایص سرباز معمولی رو داره و نافرمانی نمیکنه، حقی نداره و برای سازنده ش به صرفه تر از یک سربازی هست که به راحت تر از ماجینی شکست میخوره و کشته میشه.

تیلوس و نمسیس به جایی رسیدند که نافرمانی کردند.

یک هزار ماجینی به صرفه تر از یک هزار نمسیس هست.

هزار تا نمسیس در نهایت برای سازنده اونها دردسرساز میشه. / هم ساخت اون موجود و هم استفاده از اون بعد از اینکه به هدف سازنده رسید. تیلوس هم موجود بسیار قدرتمندی بود و دیدید که چشور پس از جدا شدن از Red Queen افسارش گسیخته شد.

اما ماجینی چیز دیگه ای بود.

من ماجینی و نمسیس رو به انسان با دایناسور تشبیه میکنم.

دایناسور دایره تخریب بیشتر و قدرت بیشتری نسبت به آدم داره. اما نسل قالب انسان هست. قدرت همیشه حرف اول رو نمیزنه. این هوش و تفکره که نقش قالب کننده یک موجود رو نسبت به بقیه بازی میکنه.

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
افشین نتیجه نداره بحثمون. من هرچی دلیل واست میارم تو از لای دلایل من یه مطلب جدید درمیاری. این مدلی پیش بره یه جنگ جهانی دوم میرسونی مارو !!
بهتره بحث نکنیم. !!

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
افشین نتیجه نداره بحثمون. من هرچی دلیل واست میارم تو از لای دلایل من یه مطلب جدید درمیاری. این مدلی پیش بره یه جنگ جهانی دوم میرسونی مارو !!
بهتره بحث نکنیم. !!
نه احد خیلی به نظرم این بحث مفید بود حداقل واسه من بود ولی اگر تو می خوای باشه
هدف اول وسکر؛ فراهم کردن زمینه برای ادامه دادن مسیرش بود. / در هر زمان باید یک واکنش خاصی رو نشون میداد. بگذارید یک توضیحی در مورد آرشیو انسانی ذکر کنم

در یک آرشیو با هر موضوعی، می بایست یک جامعه نسبتا کامل از اعضای اون موضوع قرار داشته باشه. در یه آرشیو انسانی موضوع اصلی DNA انسان هست.

وراثت و کدهای ژنتیکی آدم ها در اصلشون یکسان هستن اما توضیح پیچیده ای دارن.

جیل و کریس از جمله آدمایی بودن که در واقع از دی ان ای برتر برخوردار بودن. وسکر این رو می دونست. کریس و جیل بازماندگان (از عمارت منظورم هست) گروهی بودن که از بهترین ها بودن ( استارز ). اون ها شرایطی رو داشتن که وسکر در جریان اون شرایط بود.

مسلما وسکر قصد داشت تا از این دوتا به نفع خودش استفاده کنه. گاهی از کریس برای به دست اوردن تی-ورونیکا و کشتن آلکسیا و گاهی از جیل برای ساخت اوروبوروس.

وسکر تا زمانیکه حداکثر بهره رو از هدفش نگرفته اون رو نمی کشه. جیل هم دارای دی ان ای برتر بود که این موضوع برای وسکر از مدت ها پیش مشخص بود. در یک آررشیو انسانی باید از یک جامعه نمونه های فراگیر استفاده کرد. جامعه ای که بتونه هر سبک از آزمایش رو پوشش بده.
-

یه سرباز معمولی دارای ترس هست و ممکنه که نافرمانی کنه / گذسته از اون، یک سرباز دارای حق و حقوق هست و ....

ماجینی موجودیه که تمام خصایص سرباز معمولی رو داره و نافرمانی نمیکنه، حقی نداره و برای سازنده ش به صرفه تر از یک سربازی هست که به راحت تر از ماجینی شکست میخوره و کشته میشه.

تیلوس و نمسیس به جایی رسیدند که نافرمانی کردند.

یک هزار ماجینی به صرفه تر از یک هزار نمسیس هست.

هزار تا نمسیس در نهایت برای سازنده اونها دردسرساز میشه. / هم ساخت اون موجود و هم استفاده از اون بعد از اینکه به هدف سازنده رسید. تیلوس هم موجود بسیار قدرتمندی بود و دیدید که چشور پس از جدا شدن از Red Queen افسارش گسیخته شد.

اما ماجینی چیز دیگه ای بود.

من ماجینی و نمسیس رو به انسان با دایناسور تشبیه میکنم.

دایناسور دایره تخریب بیشتر و قدرت بیشتری نسبت به آدم داره. اما نسل قالب انسان هست. قدرت همیشه حرف اول رو نمیزنه. این هوش و تفکره که نقش قالب کننده یک موجود رو نسبت به بقیه بازی میکنه.
یعنی به نظر تو چون کریس الکسیا رو کشت دیگه تو آرشیو انسانی وسکر جایی نداشت؟
در ضمن سرباز معمولی خیلی iq بیشتری از یک ماجینی داره در ضمن من فکر می کنم گانادو ها از ماجینی ها باهوش تر بودن چون واست نقشه می کشیدن محاصرت می کردن در ضمن ماجینی و گانادو دیگه استفاده اسلحه مانند نداره و نهایتش هدف وسکر که بخواد آفریننده بشه و روی جهان حکومت کنه و این چیز غیر ممکن و بلا استفادست ولی مواردی مثل نمیسیس تو جنگ قابل استفاده هستند و به خاطر ساختش از هیچ انسانی استفاده نمیشه داشتن ارتشی از ماجینی چیز غیر ممکنه ای چون نیاز به داوطلب داره که محال
در ضمن نمیسیس هیچوقت از هدفش سر باز نزد و حتی تکه های گوشتش هم به دنبال جیل بود

آخرین ویرایش:

g-virus

کاربر سایت
Aug 21, 2010
247
نام
هادی
نه احد خیلی به نظرم این بحث مفید بود حداقل واسه من بود ولی اگر تو می خوای باشه

در ضمن سرباز معمولی خیلی iq بیشتری از یک ماجینی داره در ضمن من فکر می کنم گانادو ها از ماجینی ها باهوش تر بودن چون واست نقشه می کشیدن محاصرت می کردن در ضمن ماجینی و گانادو دیگه استفاده اسلحه مانند نداره و نهایتش هدف وسکر که بخواد آفریننده بشه و روی جهان حکومت کنه و این چیز غیر ممکن و بلا استفادست ولی مواردی مثل نمیسیس تو جنگ قابل استفاده هستند و به خاطر ساختش از هیچ انسانی استفاده نمیشه داشتن ارتشی از ماجینی چیز غیر ممکنه ای چون نیاز به داوطلب داره که محال
من یه جایی باهات موافقم یه جایی نه افشین
در مورد تالوس و نمسیس باهات موافقم هدف ساختن یه سلاح قدرتمند در نبرد هستش که از جون سربازان محافظت بشه و دیگه نیاز به انسان توی نبرد نباشه پس در این زمینه باید حق رو داد به افشین جان چون برای ماجینی و گانادو باید یه عده رو فدای خودمون بکینم و اونا داوطلب بشن که این انگل رو بپذیرن البته میشه از نیروی دشمن برای این قضیه استفاده کرد ولی یه چیزی در مورد ماجینی ها و گانادو ها درست نیست اینجا: اینکه اگر ما یه نفر رو به لاپلاگای شماره 3 الوده کنیم ایا تضمینی هست که به سربازای خودی حمله نکنه ؟ چون اینجوری که من دیدم اینا به هرکسی به غیر از کسایی که داری انگر مستر پلاگا هستند حمله میکنند و انگل رو به بدنش میفرستن اگر اینجوری باشه باید بگم صرفه با تالوس و نمسیسه چون اونا طبق دستوی که براشون تعیین شده کار میکنند هیچ نیازی به صرف کردن انسان برای ساختنشون نیست
در مورد اورووبرس یه نقطه ضعف خیلی بزرگ هستش اون ویروس هر کسی که قوی باشه و از نژاد برتر از بین نمیبره ولی البرت وسکر چه ادم احمقی بوده که نمیدونسته این موجود زنده به هر موجود زنده ای حمله میکنه و حیوانات رو هم از بین میبره در این صورت هیچ موجود زنده ای غیر از انسان نمیمونه اگر واقعا همچین فکری داشته که به پای البرت وسکر نوشته شده واقعا یه احمق واقعی بوده یا اینکه این ضعف در داستان پردازیه که حماقت رو به نویسنده داستان بر میگردونه
البته بعضی جاها حماقتش ثابت شده مثل اونجایی که اسلحه رو گذاشته روی پیشونی کریس و داره باهاش حرف میزنه بابا بزن بکشش دیگه چرا لفتش میدی؟به نظرم وسکر مثل گربه دوست داره با طعمش بازی کنه و در اخر بکشه که اخر همین زرنگبازی زیاد حدش کار دستش داد
دیگه چیزی یادم نمیاد
خدا حافظ
یا علی
enemy of my enemy بقیش یادم نیست چی بود امظاش پسر خوبی روحش شاد:d:d
به یاد استاد کراش

movyn

کاربر سایت
Oct 22, 2010
126
نام
محمد رضا

همون طور که گفتم، وسکر تا زمانیکه حداکثر بهره رو از هدفش نگرفته اون رو نمی کشه.

قضیه کریس با وسکر فرق میکنه. اون دوتا از واقعه عمارت با هم خورده حساب پیدا کردن. باید توجه کرد که اونچه که در داستان و تاریخچه اتفاق افتاده، اتفاق افتادن کل رویداد عمارت با کریس بوده و نه جیل؛ جیل از نظر تاریخچه در رویداد غمارت یک شخص زندانی و نیازمند به کمک بود. اصطکاک کمی با وسکر داشت. گذشته از اون، کریس مدام خودش رو با وسکر رودررو میکرد تا اون رو متوقف کنه و در حقیقت نابودش کنه.

همون طور که گفتم، وسکر در هر موقعیت بای یه واکنش مناسب رو انجام میداد. وسکر به دلیل خورده حساب شخصی و قدیمی ش با کریس قصد کشتنش رو داشت. اما قضیه جیل متفاوته. برای وسکر، دشمن اصلی کریس بود نه جیب. واضحه که چه واکنشی باید انجام میداد.
-
در مورد زامبی، ماجینی، نمسیس و ... دیگه بحث نمیکنم. فقط میگم که بهتره از دید سازنده به یه مخلوق نگاه کنی. ساخت نمسیس و تیلوس به صرفه نبود. هیچ تضمینی برای کنترل نمسیس وجود نداره. اون قدرتمنده و یقینا برای سازنده ش میتونه افسارگسیخته بازی دربیاره :D
شاید قدرتمند باشه، اما قدرت تخریبش تضمینی برای قدرت سازنده ش نیست. چون تضمینی به مطیع مطلق بودنش نبود. اون یه تایرانت بود. مرده و قدرتمند. از دید سازنده باید به مخلوق نگاه کرد.

آمبرلا در پی ایجاد مخلوقی بود که قدرتمند باشه و بالاتر از همه منافع خودش رو به خطر نندازه. فقط مطیع مطلق بودن منافع آمبرلا رو پوشش میداد.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید

عالی بود اقا دستت درد نکنه.

نیما تاریخچه رو بدون دیالوگ نمیشه بزاری حالا ؟

پیشاپیش عید رو به همه ی بچه های گل BC خصوصا به فن های رزیدنت اویل و بچه های تاپیک خودمون تبریک میگم .امیدوارم سال خوبی داشته باشید.

2 روز دیگه تا پانزدهمین سالگرد رزیدنت اویل مونده دوست دارین تو این رو چه خبری بشنوید ؟[

آخرین ویرایش:

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
سلام به همه بچه های گل تاپیک رزیدنت ایول
امیدوارم سال 1390 این تا پیک پربار تر از همیشه باشه همین طور رزیدنت ایول هایی به بازار بیاد که باب دل همه باشه سر تون رو درد نمیارم تعطیلات خوش بگذره عید همتون مبارک

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
ببخشید کسی میدونه تو این ویدئو از رزیدنت اویل اوتبریک وسطاش اون قسمتی که اون تایرانت با دو تا دستاش محکم تو سر یارو میزنه کیه ؟ منظورم اون تلیرانته هست و تو فایل 2 هست یا 1 ؟ شبیه ویلیام بیرکین میمونست.

http://www.gamespot.com/ps2/adventu.../video/2909213/resident-evil-online-trailer-2

آخرین ویرایش:

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
خب دوستان امروز پانزدهمین سالگرد رزیدنت اویل هست.(اولین رزیدنت اویل که برای کنسول ps ساخته شد.) متاسفانه خبر جدیدی فعلا منتشر نشده نه اطلاعات جدیدی راجع به رزیدنت اویل راکون سیتی نه رزیدنت اویل 6 و نه تریلر جدیدی از انیمیشن damnation و ما همچنان منتظر هستیم البته همونطور که میدیونید ظاهرا قراره 28 مارچ یه خبرایی از رزیدنت اویل جدیدی بیاد که احتمالا باید راکون سیتی باشه یا اوتبریک 3 . رزیدنت اویل تولدت مبارک.:x

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
WOW
? WHAT A MANSION
یادش بخیر اونایی که شماره یک رو بازی کردن می دونن معنی این جمله چیه
آرزو می کنم شرایط جوری بشه که دوباره میکامی روی RE کار کنه و ما بتونیم مثل قدیم از بازی کردنش لذت ببریم
اینم یه عکس با حال از re1
Chris.PNG

آخرین ویرایش:

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
سلام
اول از همه عید همتون مبارک
دوم از همه جونم ozzy osbourne آواتار قشنگیه افشین
سوم از همه هم فکر کنم خبر جدیدی تو راه باشه یه حسی بهم میگه اینطوریه کپکام بیکار نمیمونه
فعلا

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
ببخشید اون بیرکین تو رزیدنت اویل دارک ساید چرا نمیمیره هر چی تیر میزنم ج.نش تموم میشه بازم نمیمیره فرم اولش.

g-virus

کاربر سایت
Aug 21, 2010
247
نام
هادی
ببخشید اون بیرکین تو رزیدنت اویل دارک ساید چرا نمیمیره هر چی تیر میزنم ج.نش تموم میشه بازم نمیمیره فرم اولش.
بزن تو چشش :d:d:d:d:d
راست میگم باید بزنی توی اون چشم بزرگ و یا تو صورتش وقتی نزدیکه با شاتگان چشم و صورتش رو هدفگیری کن و شلیک کن تا جایی که می افتی تو گودال و از لبه گودال اویزونی و نباید بزاری بهت ضربه بزنه بازم چشم و صورتش رو هدف بگیر درست میشه:d:d;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر