بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

نظرتون در مورد این دو عکس چیه:دی
84556089987765628834.jpg

21790013879235566555.jpg

سلام
ممنون نیما جان به خاطر مطلبت

به نظرم کپکام بهترین کاری که داره میکنه اینه که داره بازی های خوبش رو ریبوت میکنه

ولی یه سوال : این RE جدید که قراره بیاد داشتانی جدید داره یا قراره RE ریبوت بشه ؟

سلام
ممنون نیما جان به خاطر مطلبت

به نظرم کپکام بهترین کاری که داره میکنه اینه که داره بازی های خوبش رو ریبوت میکنه

ولی یه سوال : این RE جدید که قراره بیاد داشتانی جدید داره یا قراره RE ریبوت بشه ؟
بچه ها حامد چرا بن شده؟؟؟؟
اتفاقا کپکام کار اشتباهی میکنه بازی هاش رو ریبوت میکنه
در مورد رزیدنت ایول باز به نظر من بهتره یک خط جدید داستانی به بازی اضافه بشه تا اینکه کلا دنیای بازی نابود بشه
خب بچه های ثابت تاپیک من نمی دونم چرا شماها میگین داستان رزیدنت ایول 5 عالی بود لطفا یکی به من ثابت کنه re5 از نظر داستان پردازی نه از نظر اهمیت داستانی در حد اعلا بود به نظر خورم re2 بهترین داستان پردازی رو داشت ولی re5 به شدت تو این نقطه ضعیف بود

آخرین ویرایش:
سلام بر دوستان عزیز
من فکر کنم هیچکدوم از اعضای این تایپک چه اونایی که عاشق لیون هستن و چه اونایی که البرت وسکر رو دوست دارن بتونن از گیم پلی کلیر ردفیلد بگذرند در هر صورت اگر بشه کلیر ردفیلد رو در یک بازی در سبک سوم شخص داشت با حرکات بدون سلاح عالی کمتر کسیه که بخواد بیوفته دنبال لیون و وسکر هر چی باشه ما این ها رو تجربه کردیم به نظرم کلیر ردفیلد این ظرفیت رو داره در صدر جدول محبوب ترین شخصیت رزیدنت اویل تکیه بزنه به تنهایی و دست نیافتنی حالا اگر اینجور نیست دلیلش کم بها دادن کاپکام به این شخصیت بوده در هز صورت اینکه کلیر توی دی جنریشن بوده نشون میده که ما در اینده با این شخصیت در یک بازی جذاب قرار خواهیم گرفت
افشین جان میشه اون قسمت عکس پایینی رو خودت بگی چون خوب و واضح نیستن مخصوصا اونایی که ایدا گفته اصلا معلوم نیست ولی جالب و دوست داشتنی به نظر میان

افشین جواب سوالت اینه
RE5 به همه ی سوال هی مهم جواب داد.
چندین سوال مهم هم ایجاد کرد. داستان رو به بهترین شکل ربط داد.
شخصیت جدید رو به زیبایی وارد بازی کرد.
داستان کریس و وسکر به پایان رسید.
سرنوشت اسپنسر مشخصی شد.
سرگذشت جیل
وارد شدن ایدا به داستان بازی
و از همه مهمتر اینکه ... خود وسکر

افشین کلا نوشتن چیز جدید خیلی راحت تر از جمع بندیشه. این جمع بندی اصلی ترین داستان رزیدنت ایول بود.

بچه ها حامد چرا بن شده؟؟؟؟
اتفاقا کپکام کار اشتباهی میکنه بازی هاش رو ریبوت میکنه
در مورد رزیدنت ایول باز به نظر من بهتره یک خط جدید داستانی به بازی اضافه بشه تا اینکه کلا دنیای بازی نابود بشه
خب بچه های ثابت تاپیک من نمی دونم چرا شماها میگین داستان رزیدنت ایول 5 عالی بود لطفا یکی به من ثابت کنه re5 از نظر داستان پردازی نه از نظر اهمیت داستانی در حد اعلا بود به نظر خورم re2 بهترین داستان پردازی رو داشت ولی re5 به شدت تو این نقطه ضعیف بود
افشن جان من فقط یک افسوس توی اویل 5 خوردم اونم مرگ وسکر بود واینکه این شخصیت که در اوج بود با مخ خورد زمین و نابود شد
من هنوز متوجه نشدم اوروبرس چه جور موجود زنده ایه اصلا انگله- ویروسه- یا یه کوفت دیگه کسی هم درست حسابی در موردش توضیح نداد

افشین جواب سوالت اینه
RE5 به همه ی سوال هی مهم جواب داد.
چندین سوال مهم هم ایجاد کرد. داستان رو به بهترین شکل ربط داد.
شخصیت جدید رو به زیبایی وارد بازی کرد.
داستان کریس و وسکر به پایان رسید.
سرنوشت اسپنسر مشخصی شد.
سرگذشت جیل
وارد شدن ایدا به داستان بازی
و از همه مهمتر اینکه ... خود وسکر

افشین کلا نوشتن چیز جدید خیلی راحت تر از جمع بندیشه. این جمع بندی اصلی ترین داستان رزیدنت ایول بود.

خب من می گم داستان پردازی تو رزیدنت ایول 5 ضعیف بود چون 99 درصد اتفاقاتش رو وام دار شماره های قبل بود در ضمن روایت داستانی یکم ضعیف بود یعنی منظورم اینه که اتفاقات مهم درکل داستان رزیدنت ایول تاثیر داره ولی اگر منحصرا شماره 5 رو در نظر بگیری چی؟ درضمن اینو همه قبول دارن که تو رزیدنت ایول 5 بازیکن از بازی مراحل مجاب نمی شد که چرا باید از این جا ها عبور کنه نمی دونم منظورم رو رسوندم یا نه؟
افشن جان من فقط یک افسوس توی اویل 5 خوردم اونم مرگ وسکر بود واینکه این شخصیت که در اوج بود با مخ خورد زمین و نابود شد
من هنوز متوجه نشدم اوروبرس چه جور موجود زنده ایه اصلا انگله- ویروسه- یا یه کوفت دیگه کسی هم درست حسابی در موردش توضیح نداد

هادی جون منم باهات موفقم گرچه همیشه گفتم وسکر نباید اصلا به اوج می رفت ولی حالا که بسیار مهم شد نباید به اون مسخرگی می مرد همین که وسکر اینجوری مرد یعنی داستان پردازی ضعیف بوده در ضمن اوروبوروس ویروس که فکر کنم ماوین از همه بهتر بتونه برات توضیح بده چون تو این ضمینه تخصص داره

خب من می گم داستان پردازی تو رزیدنت ایول 5 ضعیف بود چون 99 درصد اتفاقاتش رو وام دار شماره های قبل بود در ضمن روایت داستانی یکم ضعیف بود یعنی منظورم اینه که اتفاقات مهم درکل داستان رزیدنت ایول تاثیر داره ولی اگر منحصرا شماره 5 رو در نظر بگیری چی؟ درضمن اینو همه قبول دارن که تو رزیدنت ایول 5 بازیکن از بازی مراحل مجاب نمی شد که چرا باید از این جا ها عبور کنه نمی دونم منظورم رو رسوندم یا نه؟

خوب این حرفت غیر منطقیه. RE یه بازی دنباله دار هست. پس باید رابطه ی داستانی با هم داشته باشن. اتفاقا اگه رابطه ی داستانی وجود نداشته باشه ممکنه از نظر داستانی آسیب ببینه. نمونش هم RE4
اون قسمت هم که میگی مربوط به محیط بازی هست نه داستان. داستان اون چیزی هست که نویسنده ها مینویسن. اونی که او میگی ایراد در طراحی محیطه.

حالا خودت انصاف بده. میتونستی تصور کنی که این همه داستان توی یه بازی جمع بندی بشه؟ :دی
در ضمن گذشته ی وسکر، اسپنسر، ترایسل( فقط شرکت دارویی S بود توی RE4)، اکسلا، شوا، B.S.A.A و ... همشون جدید بودن و ربطی به گذشته نداشتن.

هادی جون منم باهات موفقم گرچه همیشه گفتم وسکر نباید اصلا به اوج می رفت ولی حالا که بسیار مهم شد نباید به اون مسخرگی می مرد همین که وسکر اینجوری مرد یعنی داستان پردازی ضعیف بوده در ضمن اوروبوروس ویروس که فکر کنم ماوین از همه بهتر بتونه برات توضیح بده چون تو این ضمینه تخصص داره

وسکر از همون کدورونیکا تو اوج ود. منتها توی RE5 کامل شد. اون مردنش هم اتفاقا هوشمندانه بود. بهترین حالت مرگ وسکر توی اوجش بود :دی

خوب این حرفت غیر منطقیه. RE یه بازی دنباله دار هست. پس باید رابطه ی داستانی با هم داشته باشن. اتفاقا اگه رابطه ی داستانی وجود نداشته باشه ممکنه از نظر داستانی آسیب ببینه. نمونش هم RE4
اون قسمت هم که میگی مربوط به محیط بازی هست نه داستان. داستان اون چیزی هست که نویسنده ها مینویسن. اونی که او میگی ایراد در طراحی محیطه.

حالا خودت انصاف بده. میتونستی تصور کنی که این همه داستان توی یه بازی جمع بندی بشه؟ :دی
در ضمن گذشته ی وسکر، اسپنسر، ترایسل( فقط شرکت دارویی S بود توی RE4)، اکسلا، شوا، B.S.A.A و ... همشون جدید بودن و ربطی به گذشته نداشتن.

وسکر از همون کدورونیکا تو اوج ود. منتها توی RE5 کامل شد. اون مردنش هم اتفاقا هوشمندانه بود. بهترین حالت مرگ وسکر توی اوجش بود :دی

درسته re یه بازی ادامه دار ولی هر قسمت یک تم داستانی مختص به خودش رو داره در ضمن خودت بگو یعنی برای تو همین کافی بود و اینجوری داستان کریس و وسکر تموم بشه تو رو راضی کرده
احد جان این جمع بندی نیست سر هم بندیه
وسکر از ورونیکا تم بازی رزیدنت ایول رو عوض کرد و و نهایتش هم این بود که طرفدار ها از رزیدنت ایول 5 رازی نباشن درسته بهترین حالت مرگ وسکر تو اوجش بود ولی کمی منطقی تر ولی کپکام به خاطر پول میاد تو بازی وسکر رو می کنه خدا بعد هم به راحتی نابودش می کنه تو طرفدار وسکری من هم بودم ولی فقط تو ریمیک حالا خودت بگو وسکر نقشش تو ریمیک و یا ورونیکا دوست داشتنی تر بود یا re5 ؟
به نظرم اگر یکم تخصصی تر برخورد کنیم بهتر کافی فقط انتگونیست و پروتاگونیست re5 رو با re2 مقایسه کنی تو میگی شوا و اکسلا من می گم لیان کندی کلیر ردفیلد ایدا وانگ شری بریکین اینها افرادی بودن که ما کاملا باورشون کردیم ولی برای باور کردن شوا فقط تعریف کردن یه خاطره فکر نکنم کافی باشه که کسی بخواد اونو تو قسمت های بعدی هم ببینه

آخرین ویرایش:
درسته re یه بازی ادامه دار ولی هر قسمت یک تم داستانی مختص به خودش رو داره در ضمن خودت بگو یعنی برای تو همین کافی بود و اینجوری داستان کریس و وسکر تموم بشه تو رو راضی کرده
احد جان این جمع بندی نیست سر هم بندیه
ببین افشین، این که بگیم سرهم کردنه واقعا بی انصافیه. قضیه ی جیل سرهم کردن بود؟ یا پروژه ی بچه های وسکر؟ RE2 5-6 تا موضوع داستانی داشته باشه؛ RE5 10 تا موضوع داره که مجموع اینها میشه داستان بازی. سرگذشت جیل، اسپنسر کریس، شوا و ... همشون در مجموع داستان بازی رو تشکیل میدن.
RE5 هم داستان خاص خودش رو داره. تکمیل همه ی خواسته های وسکر و عملی کردن اونها

در ضمن من همچنان میگم وسکر زندست :دی (البته نظر شخصیمه :دی)

درسته بهترین حالت مرگ وسکر تو اوجش بود ولی کمی منطقی تر ولی کپکام به خاطر پول میاد تو بازی وسکر رو می کنه خدا بعد هم به راحتی نابودش می کنه تو طرفدار وسکری من هم بودم ولی فقط تو ریمیک
البته وسکر یهویی خدا نشد. از همون کدورونیکا شروع شده بود. توی نابودی آمبرلا بخش اعظمش رو طی کرد. توی 4 تثبیت کرد. توی RE5 هم کامل شد.

حالا خودت بگو وسکر نقشش تو ریمیک و یا ورونیکا دوست داشتنی تر بود یا re5 ؟
به جان خودم RE5 :دی
Every day humans come one step closer to self destruaction, I'm not destroying the world, i'm saving it
من همچنان نمیتونم اینو توی خودم هضم کنم :دی
lوسکر شخصیت چندانی توی ریمیک نداشت. چون کلا بعد عا موزد توجه قرا گرفت. وسکر واقعا توی RE1 مرده بود. بعدا زندش کردن.

به نظرم اگر یکم تخصصی تر برخورد کنیم بهتر کافی فقط انتگونیست re5 رو با re2 مقایسه کنی تو میگی شوا و اکسلا من می گم لیان کندی کلیر ردفیلد ایدا وانگ شری بریکین اینها افرادی بودن که ما کاملا باورشون کردیم ولی برای باور کردن شوا فقط تعریف کردن یه خاطره فکر نکنم کافی باشه که کسی بخواد اونو تو قسمت های بعدی هم ببینه
شوا، لیان و کلیر آنتاگونیست نیستن :دی اون ها پروتاگونیست هستن افشین جان ;)

در مورد شوا هم باید بگم که فعلا این اولین حضورش بود :دی اتفاقا سناریوی خوبی واسش نوشته بودن. اتفاقا برعکس تو من از شوا خیلی خوشم اومد.
کلا باید به این سوال جواب بدیم که ..." از یه شخصیت RE چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟"
مطمئنا شوا با اون خصوصیت اخلاقیش نمیتونه مثل ایدا نقش یه جاسوس و فرستاده رو بازی کنه و بالعکس
از طرفی برای شوا خاطره تعریف کردن :دی اما واسه ایدا اون خاطره رو هم نگفتن :دی فکر نکنم این مدل مقایسه کردن منطقی باشه :دی چون بخشی از این شخصیت ایدا با خاطات نوجوانی ما پیوند خورده و همین باعث میشه بدون هیچ دلیلی شخصیت های کلاسیک رو بیشتر قبول کنیم.

آخرین ویرایش:
شاید کسی از این سری رزیدنت اویل اصلا خوشش نیاد ولی من که هز چی باشه دوست دارم کافیه. البته ترسناک هم که هست بزودی تریلر ها و اطلاعات کاملی از بازی منتشر میشه. اما داستان رزیدنت اویل revelations ظاهرا اینجوریه داستان در سال 2005 اتفاق میفته جایی که که یک کشتی خیلی مجلل مسافربری تو دریای اروپا دچار مشکل میشه و تعدادی از افراد کشتی به طور عجیبی ناپدید میشن و تبدیل به کشتی ارواح میشه.اعضای B.S.S.A.A افراد گمشده رو گزارش میدن و همینطور که با قایق یدک کششون نزدیک کشتی عجیب میشن جیل با خودش میگه اونا باید یه جایی تو همین کشتی باشند ولی این قضیه گم شدن افراد فقط شروع یک کابوس بود و جیل خبر نداشت که یک توطئه ویرانگر دیگه داره پشت صحنه اتفاق میفته.

39508_resident_evil_revelations-v2.jpg

ببین افشین، این که بگیم سرهم کردنه واقعا بی انصافیه. قضیه ی جیل سرهم کردن بود؟ یا پروژه ی بچه های وسکر؟ RE2 5-6 تا موضوع داستانی داشته باشه؛ RE5 10 تا موضوع داره که مجموع اینها میشه داستان بازی. سرگذشت جیل، اسپنسر کریس، شوا و ... همشون در مجموع داستان بازی رو تشکیل میدن.
RE5 هم داستان خاص خودش رو داره. تکمیل همه ی خواسته های وسکر و عملی کردن اونها

در ضمن من همچنان میگم وسکر زندست (البته نظر شخصیمه )
ببین من نمی گم که بازی افتضاح می گم بهترین داستان رو نداره
داستان جیل خوب بود البته اون هم مشکلاتی داشت
شوا که سرگذشتی نداشت در صورتی که اصلا قابل قیاس با ایدا نیست چون ایدا تو رزیدنت ایول 2 خیلی کم تر از شوا حضور داشت
خوب همین هوشمندی وسکر رو زیر سوال میبره
ببین وسکر تو این بازی شده بود بزن بهادر ولی تو سری های قبلی کاملا با سیاست عمل می کرد
البته وسکر یهویی خدا نشد. از همون کدورونیکا شروع شده بود. توی نابودی آمبرلا بخش اعظمش رو طی کرد. توی 4 تثبیت کرد. توی RE5 هم کامل شد.
وسکر تو ورونیکا خدا نبود چون حتی تو مبارزه با الکسیا مشکل داشت
به جان خودم RE5
Every day humans come one step closer to self destruaction, I'm not destroying the world, i'm saving it
من همچنان نمیتونم اینو توی خودم هضم کنم
lوسکر شخصیت چندانی توی ریمیک نداشت. چون کلا بعد عا موزد توجه قرا گرفت. وسکر واقعا توی RE1 مرده بود. بعدا زندش کردن.
ببین این جمله کاملا کلیشه ای به قول خود کریس وسکر ایده هاش رو از تو کتاب های کمیک میاره

شوا، لیان و کلیر آنتاگونیست نیستن اون ها پروتاگونیست هستن افشین جان

در مورد شوا هم باید بگم که فعلا این اولین حضورش بود اتفاقا سناریوی خوبی واسش نوشته بودن. اتفاقا برعکس تو من از شوا خیلی خوشم اومد.
کلا باید به این سوال جواب بدیم که ..." از یه شخصیت RE چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟"
مطمئنا شوا با اون خصوصیت اخلاقیش نمیتونه مثل ایدا نقش یه جاسوس و فرستاده رو بازی کنه و بالعکس
از طرفی برای شوا خاطره تعریف کردن اما واسه ایدا اون خاطره رو هم نگفتن فکر نکنم این مدل مقایسه کردن منطقی باشه چون بخشی از این شخصیت ایدا با خاطات نوجوانی ما پیوند خورده و همین باعث میشه بدون هیچ دلیلی شخصیت های کلاسیک رو بیشتر قبول کنیم.
هواس واسه آدم نمیزارید که
پروتوگونیست رو یادم رفت بنویسم
منظورم از انتگونیست ایدا و دکتر بریکین بودن
اول در مورد ایدا بگم نیاز به تعریف خاطره نداشت چون اومد بود کارش رو انجام بده و در گیر یه ماجرای عشقی شد ولی شوا چی؟؟؟؟
دکتر بریکین رفیق صمیمی وسکر میدونی چی باعث میشه من تو نقاطی اونو از وسکر بهتر بدونم
داشتن احساس در حالی که تبدیل به هیولا شده بود اتفاقاتی که بین شری آنت و ویلیام افتاد خیلی جالب بود همین طور که تورور می ترسوند باعث میشد دلت واسش بسوزه
بریکین واقعا نقش مهمی تو این Re داشت و ساختن جی پخش کردن ویروس دادن نمونه ویژه g به وسکر و در آخر تبدیل شدن به g
شاید کسی از این سری رزیدنت اویل اصلا خوشش نیاد ولی من که هز چی باشه دوست دارم کافیه. البته ترسناک هم که هست بزودی تریلر ها و اطلاعات کاملی از بازی منتشر میشه. اما داستان رزیدنت اویل revelations ظاهرا اینجوریه داستان در سال 2005 اتفاق میفته جایی که که یک کشتی خیلی مجلل مسافربری تو دریای اروپا دچار مشکل میشه و تعدادی از افراد کشتی به طور عجیبی ناپدید میشن و تبدیل به کشتی ارواح میشه.اعضای B.S.S.A.A افراد گمشده رو گزارش میدن و همینطور که با قایق یدک کششون نزدیک کشتی عجیب میشن جیل با خودش میگه اونا باید یه جایی تو همین کشتی باشند ولی این قضیه گم شدن افراد فقط شروع یک کابوس بود و جیل خبر نداشت که یک توطئه ویرانگر دیگه داره پشت صحنه اتفاق میفته.

39508_resident_evil_revelations-v2.jpg

حمید جون به نظر داستانش آبکی و فقط واسه فروش میاد البته قضیه هانک هم مهم ولی استفاده از جیل و کریس یکم آدم رو بدبین میکنه در ضمن اون دوربین مضخرف اول شخص هم که فقط به خاطر سه بعدی بودنش و چیز بدردنخوری ولی باید حتما بازیش کنم

داستان جیل خوب بود البته اون هم مشکلاتی داشت
ذکر دلیل
شوا که سرگذشتی نداشت در صورتی که اصلا قابل قیاس با ایدا نیست چون ایدا تو رزیدنت ایول 2 خیلی کم تر از شوا حضور داشت
اصلا قرار نبود شوا شخصیت آنچنانی داشته باشه. فقط یه جایگزینی موقتی برای جیل بود. من تو پست قبلیم توضیح دادم. مقایسه ی یه جاسوس با یه مامور کار درستی نیست.

خوب همین هوشمندی وسکر رو زیر سوال میبره
یکی از دلایلی که میگم وسکر زندست همینه.

ببین وسکر تو این بازی شده بود بزن بهادر ولی تو سری های قبلی کاملا با سیاست عمل می کرد

وسکر نمیدونست که جیل راز قدرتش رو برای کریس و شوا فاش کرده. پس غافلگیر شد. این به سیاست ارتباطی نداره. تو صحنه ی آخر هم مجبور بود از اوروبوروس استفاده کنه چون 2 تا سرم خورده بود. قدرتش کاملا تحلیل رفته بود.

وسکر تو ورونیکا خدا نبود چون حتی تو مبارزه با الکسیا مشکل داشت

من نگفتم توی CV خدا بود. گفتم در طی مراحلی به اون جایگاه توی RE5 رسید.. شروعش رو میشه CV حساب کرد.

ببین این جمله کاملا کلیشه ای به قول خود کریس وسکر ایده هاش رو از تو کتاب های کمیک میاره
ذکر دلیل
اونجا کریس فقط تیکه میندازه

منظورم از انتگونیست ایدا و دکتر بریکین بودن

ایدا هم پروتوگانیست بود :دی

اول در مورد ایدا بگم نیاز به تعریف خاطره نداشت چون اومد بود کارش رو انجام بده و در گیر یه ماجرای عشقی شد ولی شوا چی؟؟؟؟

شوا هم اومده بود به کریس کمک کنه و قرار نبود مثل ایدا نقش Agent رو بازی کنه. یه شخصیت رو باید در حد و اندازه های خودش قبول کرد. مقایسه تو مثل اینه که من بیام وسکر رو با بیلی مقایسه کنم. شوا به عنوان یک شخصیت جدید که بعد از 13 سال و بدون هیچ پیش زمینه ای در بازی وارد بازی شد؛ شخصیت قابل قبولی داشت.

داشتن احساس در حالی که تبدیل به هیولا شده بود اتفاقاتی که بین شری آنت و ویلیام افتاد خیلی جالب بود همین طور که تورور می ترسوند باعث میشد دلت واسش بسوزه

وسکر از اول میخواست به هدفش برسه. توی بیوگرافیش هم گفتم که بقیه نقش مهره واسش بودن. اصلا احساساتی نداشت این شخصیت. وقتی میخوای وسکر رو نقد کنی باید از در چنین جملاتی وارد بشی.
I will use one pawn to eliminated the others

بریکین واقعا نقش مهمی تو این Re داشت و ساختن جی پخش کردن ویروس دادن نمونه ویژه g به وسکر و در آخر تبدیل شدن به g

اونی که بیرکین رو تشویق کرد خود وسکر بود. والا بیرکین اون موقع داغون بود.

ذکر دلیل
؟؟؟؟؟
اصلا قرار نبود شوا شخصیت آنچنانی داشته باشه. فقط یه جایگزینی موقتی برای جیل بود. من تو پست قبلیم توضیح دادم. مقایسه ی یه جاسوس با یه مامور کار درستی نیست
احد تو از جانب کی می گی نیازی نبود
حتی بیلی هم شخصیت پردازیش از شوا بهتر بود تو طراحی شوا بیشتر از 15 طرح داده شده بود که انتخاب نشدن چون س.کسی نبود و باعث فروش نمی شد یعنی سازنده های اصلا به عمق شخصیت فکر نمی کردن
یکی از دلایلی که میگم وسکر زندست همینه.
نمی دونم ولی فکر نکنم بازی به اونجا برسه و اگر شماره 6 وجود داشته باشه مطمئن باش 7 یک ریبوت کامل
وسکر نمیدونست که جیل راز قدرتش رو برای کریس و شوا فاش کرده. پس غافلگیر شد. این به سیاست ارتباطی نداره. تو صحنه ی آخر هم مجبور بود از اوروبوروس استفاده کنه چون 2 تا سرم خورده بود. قدرتش کاملا تحلیل رفته بود.
احد تو مگه بازی رو کامل بازی نکردی:دی
بابا تو امارت اسپنسر وسکر بود زد دهن کریس و جیل رو آورد پایین اون موقع هم که قضیه جیل رو نمی دونست
اونجا کریس فقط تیکه میندازه
آره ولی واقعیت محض هزار بار این رو از دکتر اختاپوس به روایت های مختلف شنیدیم
ایدا هم پروتوگانیست بود
ایدا فقط و فقط برای لیان پروتوگونیست احد در کل شخصیت منفی و جون هیچ آدمی براش ارزش نداره
شوا هم اومده بود به کریس کمک کنه و قرار نبود مثل ایدا نقش Agent رو بازی کنه. یه شخصیت رو باید در حد و اندازه های خودش قبول کرد. مقایسه تو مثل اینه که من بیام وسکر رو با بیلی مقایسه کنم. شوا به عنوان یک شخصیت جدید که بعد از 13 سال و بدون هیچ پیش زمینه ای در بازی وارد بازی شد؛ شخصیت قابل قبولی داشت.
شوا اومده بود به کریس کمک کنه خوب ولی چه دلیل محکمی داشت که تا آخر راه با کریس بیاد حتی یه دمو از گذشته شوا نشون داده نشد جدا اگر تو بازی یه فلش بک 10 ذقیقه ای قابل بازی برای شوا بود شوا الان خیلی محبوب نشده بود؟؟؟
وسکر از اول میخواست به هدفش برسه. توی بیوگرافیش هم گفتم که بقیه نقش مهره واسش بودن. اصلا احساساتی نداشت این شخصیت. وقتی میخوای وسکر رو نقد کنی باید از در چنین جملاتی وارد بشی.
I will use one pawn to eliminated the others
من وسکر ور نقد نمی کنم مقایسه می کنم همین احساس نداشتن وسکر باعث میشه تو بعضی جا ها اوج بگیره و بعضی جاها به شدت سقوط کنه یعنی به نظرم یه انتگونیست وقتی یکم احساس دار میشه چالش بر انگیز تر میشه و در نهایت راهی برای نابودیش هم پیدا میشه نه اینطور که مثل وسکر به احمقانه ترین شکل ممکن نابود بشه
اونی که بیرکین رو تشویق کرد خود وسکر بود. والا بیرکین اون موقع داغون بود.
احد می گن مسئول گناه های آدم شیطون نیست خود آدم پس نمیشه کار های بریکین رو گردن وسکر انداخت

حمید جون به نظر داستانش آبکی و فقط واسه فروش میاد البته قضیه هانک هم مهم ولی استفاده از جیل و کریس یکم آدم رو بدبین میکنه در ضمن اون دوربین مضخرف اول شخص هم که فقط به خاطر سه بعدی بودنش و چیز بدردنخوری ولی باید حتما بازیش کنم

دوربینش اول شخص نیست که فقط موقع تیر زدن اول شخص میشه .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or