بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

اقا منم به کپکام میخوام بگم ایدا نباشه بازی نمیکنم 8->:D
کلا چند وقتیه بد معتاد رزیدنت ایول شدم موندم 6 رو بگیرم :-??

بله.منم ایدا رو دوست دارم.فکر هم نمیکنم کسی با خود ایدا یا حتی لیون مشکلی داشته باشه.مسئله کاریه که کپکام داره با این دو کاراکتر انجام میده.به جای اینکه به مسائل مهم داستانی ایدا و هویت سازمان و.....بپردازه،صرفا دست گذاشته روی بخش عاشقانه ی داستان لیون و ایدا،اونم به همراه آرتیست بازی و جنگولک بازی فراوان.فقط واسه اینکه اکثریت فن های سری (عمدتا فن های جدید) که از ابهامات گذشته ی داستان خبر ندارن و صرفا روابط عاشقانه و قهرمان بازی های لیون و ایدا هستن رو راضی کنه!

حالا یه چیز جالب بگم در مورد اوتبریک تا الان که صحبتش هست و اون چپتر یک اوتبریک 1 هست.چپتر 1 یکی از عالی تری لحظات اویل هست که متاسفانه در چپتر های بعدی افت میکنه .به صورتی که من فکر میکنم اگر به کسی بخوام بگیم رزیدت اویل یهنی چی و چه فرقی با سایلت هیل ویا پارازیت داره باید این چپترو بدیم بازی کنه که نشون میده روح اویل نه تو دوربین کلاسیک نه تو محیط های تاریک و دخمه هست نه تو گیم پلی اکشن.زمانی که بازی اومد و این چپترو شروع کردم یادم مثل دوران پی اس وان و اویل 1و2 میخواستم یا دسترو بزارم زمین یا دستگاهو خاموش کنم:Dیکی از دلایلشم این بود که برای اولین بار تو سری زامبی ها درهارو میشکستن یا باز میکردن میامدن جلو در حالی که شما هنوز کلید در بعدی رو پیدا نکرده بودی:-SS

واسه تروفیهاش هم که شده بگیر به نظرم باید تموم رزیدنت ها رو بازی کرد. حالا چه خوب چه بد. الان هم که میبینم در حال بازی کردن زیرو هستی
اونو صد در صد تروفي كردم اون مد بيخود مضخرفش اسفالتم كرد البته اين سيستم جديد فقط مينوسه اخرين تروفيا مربوط كدوم بازيه مثلا من خيلي وقته زيرو رو بازي نميكنم ولي تو اون ليست اخرين زيرو هست

• Like
Reactions: Venom Matin
اونو صد در صد تروفي كردم اون مد بيخود مضخرفش اسفالتم كرد البته اين سيستم جديد فقط مينوسه اخرين تروفيا مربوط كدوم بازيه مثلا من خيلي وقته زيرو رو بازي نميكنم ولي تو اون ليست اخرين زيرو هست
این سیستم برا من آخرین بازی که انجام میدم رو میاره حتی اگه توش تروفی نگرفته باشم. خداییش چه حوصله ای داری 100% کردی. آدم آسفالت میشه بخواد بدون save بازی کنه :دی این مود شکار زالو (leech hunter) هم که نگو. واقعا بهت تبریک میگم تونسی این بازی رو 100% کنی :دی

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM
این سیستم برا من آخرین بازی که انجام میدم رو میاره حتی اگه توش تروفی نگرفته باشم. خداییش چه حوصله ای داری 100% کردی. آدم آسفالت میشه بخواد بدون save بازی کنه این مود شکار زالو (leech hunter) هم که نگو. واقعا بهت تبریک میگم تونسی این بازی رو 100% کنی
مرسي يه جورايي عادت كردم اره leech hunter منو كشت:((

اقا منم به کپکام میخوام بگم ایدا نباشه بازی نمیکنم 8->:D
کلا چند وقتیه بد معتاد رزیدنت ایول شدم موندم 6 رو بگیرم :-??
باور کن بدترین اشتباهتو می کنی !! من کلی پول دادم اورجینالشو خریدم نثل سگ پشیمونم !!

بله.منم ایدا رو دوست دارم.فکر هم نمیکنم کسی با خود ایدا یا حتی لیون مشکلی داشته باشه.مسئله کاریه که کپکام داره با این دو کاراکتر انجام میده.به جای اینکه به مسائل مهم داستانی ایدا و هویت سازمان و.....بپردازه،صرفا دست گذاشته روی بخش عاشقانه ی داستان لیون و ایدا،اونم به همراه آرتیست بازی و جنگولک بازی فراوان.فقط واسه اینکه اکثریت فن های سری (عمدتا فن های جدید) که از ابهامات گذشته ی داستان خبر ندارن و صرفا روابط عاشقانه و قهرمان بازی های لیون و ایدا هستن رو راضی کنه!

درسته کاملا درسته !!
منم شخصا عاشق ایدام اما اگه بازم یه حضور بی فایده و آی لاو یو به لئون ازش ببینم زیاد اون بازی / انیمیشنو به حساب نمیارم

باور کن بدترین اشتباهتو می کنی !! من کلی پول دادم اورجینالشو خریدم نثل سگ پشیمونم !!

درسته کاملا درسته !!
منم شخصا عاشق ایدام اما اگه بازم یه حضور بی فایده و آی لاو یو به لئون ازش ببینم زیاد اون بازی / انیمیشنو به حساب نمیارم

تو زیاد به حساب نمیاری.من کلا به حساب نمیارم! :D

ولی جدای از شوخی،حرفات و طرز فکرت کاملا درست و منطقیه.واقعا خوشحالم که اینجا پیش مایی! ;)

آخرین ویرایش:
50 تا پلات داری ! رزیدنت هم پلات کردی ما که سر اون Rev2 سکته ناقص زدیم هی نمی دونستیم سر اون مود غیبی روی کی سویچ کنیم . ~X(
این کلاسیکا زیاد سخت نیستن میتونم پلاتشون کنم :D Re1 که یه 50 درصد فکر کنم زدم بقیشو حال نداشتم ول کردم ... بعد این مدرسه دوباره می نصبمش >:):D

• Like
Reactions: Nima Redfield
50 تا پلات داری ! رزیدنت هم پلات کردی ما که سر اون Rev2 سکته ناقص زدیم هی نمی دونستیم سر اون مود غیبی روی کی سویچ کنیم .
این کلاسیکا زیاد سخت نیستن میتونم پلاتشون کنم Re1 که یه 50 درصد فکر کنم زدم بقیشو حال نداشتم ول کردم ... بعد این مدرسه دوباره می نصبمش
74 تا البته :-"

• Like
Reactions: Venom Matin
74 تا البته :-"
\m/ خب بذار منم دقیق حساب کنم :D 7 تا اولین اکانتم - دومین اکانتم 3 تا - تو این اکانتم LIs رو نشون نمی ده
منم 22 B-) چه عددی B-) نترس کاکو دست بالا دست زیاده میرم همه بازی های تایتل گیمز رو پلات میکنم برمیگردم سراغت <):)
================================================
از بحث خارج شدیم :D رزیدنت جدید هان ؟ من صبر میکنم همین re4 برای ps4 اومد برای بار 100000 بازی کنم :D نمی دونم چرا بازیش عینهو weed میمونه 1 سال قبل ولش کردم ولی حالا دوباره منتظرشم ^:)^ ببینیم این کپ کام تا اخر عمر میتونه بازیشو بکنه تو پاچمون =)) فقط این تروفی هاشو درست کنه (PLat نداره ) :-w

خب دوستان،اوتبریک 1 و 2 رو بعد از چند سال مجددا تموم کردم.واقعا لذت بردم.چه از لحاظ گیم پلی فوق العاده زیبا و کم نقص بازی که واقعا در سری یک استثناء بود و چه از لحاظ داستان که کاملا به سری اصلی مرتبط بود و نکات مهم بسیار زیادی رو از پشت پرده ی واقعه ی راکون سیتی مطرح کرد.مثل معرفی 8 قهرمان دیده نشده در جریان واقعه ی راکون سیتی،ماجراهای رخ داده در بیمارستان راکون سیتی پیش از ورود کارلوس،سایر اقدامات نیکلای در راکون سیتی،سرگذشت ماروین پیش از وقایع RE2،فاش شدن داستان اصلی تایرنتی که ایدا در UC نابود میکنه و همچنین معرفی یکی از دانشمندان ارشد آمبرلا به نام گرگ مولر و تایرنت ساخته ی خودش یعنی داناتوس!

در کل تجربه ی خیلی خیلی بود و با اینکه تکراری بود،ولی حتی به بار سوم رفتنش هم می ارزه.خیلی بیشتر از RE6.این رو به صراحت میگم.بیخود نبوده که نویسندش اومده برای داستان فوق العاده مهم و حساس 5 ازش بهره گرفته!

• Like
Reactions: Rem and Venom Matin
خب دوستان،اوتبریک 1 و 2 رو بعد از چند سال مجددا تموم کردم.واقعا لذت بردم.چه از لحاظ گیم پلی فوق العاده زیبا و کم نقص بازی که واقعا در سری یک استثناء بود و چه از لحاظ داستان که کاملا به سری اصلی مرتبط بود و نکات مهم بسیار زیادی رو از پشت پرده ی واقعه ی راکون سیتی مطرح کرد.مثل معرفی 8 قهرمان دیده نشده در جریان واقعه ی راکون سیتی،ماجراهای رخ داده در بیمارستان راکون سیتی پیش از ورود کارلوس،سایر اقدامات نیکلای در راکون سیتی،سرگذشت ماروین پیش از وقایع RE2،فاش شدن داستان اصلی تایرنتی که ایدا در UC نابود میکنه و همچنین معرفی یکی از دانشمندان ارشد آمبرلا به نام گرگ مولر و تایرنت ساخته ی خودش یعنی داناتوس!

در کل تجربه ی خیلی خیلی بود و با اینکه تکراری بود،ولی حتی به بار سوم رفتنش هم می ارزه.خیلی بیشتر از RE6.این رو به صراحت میگم.بیخود نبوده که نویسندش اومده برای داستان فوق العاده مهم و حساس 5 ازش بهره گرفته!

موافقم
بازی جالبی بود
این حرفات باعث شد من بخوام دوباره بازیشو بگیرم و تموم کنم :D

ممنون از لطفت،دریا جان.تو همیشه از کسانی بودی که به من لطف داشتی و داری.در ضمن،واقعا خوشحالم که به فعالیتت در اینجا ادامه دادی! ;)

فکر کنم این دومین بار بود که تو میخواستی یک مطلبی رو بذاری و من پیش دستی کردم.بار اول هم توی اون سایت دیگه بود.ولی باور کن عمدی در کار نیست! :D

توی 6 هم از این نویسنده استفاده نکردن.چون یکی رو میخواستن که براشون داستان تجاری و فن پسند بنویسه.آرتیست بازی و عشق و عاشقی و رویارویی دو قهرمان خوشتیپ و از این چیزها.منم جای کپکام بودم،همون بنده ی خدا رو واسه ی نوشتن داستان 6 میاوردم.ماشالا خوب کارش رو بلده.همینجوری پیش بره،تا چند سال آینده لیون و ایدا صاحب یک مثنوی عاشقانه میشن.ابهامات داستان هم به جای اینکه رفع بشن بیشتر میشن.از همینجا بهش خدا قوت میگم.واقعا داستان سری فقط تو رو کم داشت.تا حالا کجا بودی؟دو سال دیگه این بنده ی خدا همینجوری مصمم و با همین پشتکار پیش بره،کلا کار تمومه.گرچه همین الآنش هم زیاد توفیقی نمیکنه.خدا 7 و این انیمیشن جدید رو رحم کنه.اگه باز داده باشن دست ایشون که دیگه تکلیف معلومه و نیازی به دو سال صبر کردن هم نیست!

دقیقا نقطه ی مقابل ایشون،نویسنده ای که عرض کردم هست.کسی که نه تنها خودش همیشه داستان های مهم و ریشه ای مینویسه،بلکه حتی به داستانهای کاملا جدید و مستقل هم هویت و ریشه میده.نمونه ی بارزش همین 4 که سناریوی ایدا کلا اهمیتش رو از این رو به اون رو کرد.کلا همون اولی که سناریوی ایدا برای نسخه ی PS2 بازی اومد و در اون شاهد حضور مستقیم وسکر و پرداختن به اهداف و آرمان هاش (اونم با اون دیالوگ های شاهکار) بودیم،کاملا مشخص بود که طرز فکر و نگرش دیگری در پشت این سناریو پنهان شده.طرز فکری جدای از طرز فکر نویسنده ی اصلی بازی.حالا که درک میکنم چرا.یا عملیات : جاوییر که اومد توش از پتانسیل های استیو استفاده کرد.بیشتر از اون هم دیگه توی اون سناریوی کوتاه و فرعی امکان پذیر نبود.ولی به هر حال تمام تلاشش رو میکنه تا هر داستانی رو تا جایی که راه داره،به ریشه ها و گذشته ی سری ربط بده.خب 5 هم که دیگه اوجش بود و خط به خط داستان رو با ظرافت خاصی،به ریشه ها و مسائل بنیادی داستان ربط داده بود.در واقع قطعا باید 5 رو شاهکار این نویسنده ی توانا و ریزبین نامید.نسخه ای که ایشون تمام توان و خلاقیتش رو در اون جمع کرد تا بتونه پایانی درخور و کاملا ریشه ای،برای خط اصلی داستان این سری بسازه.نتیجه اش رو هم دیدیم و شاهد داستانی بودیم که از لحاظ عظمت و مطرح کردن نکات مهم داستانی،با کل سری برابری میکرد!
خواهش میکنم نیما جان
از کجا معلوم عمدی در کار نیستی؟:D
برخلاف نویسنده 6 که کارش به قولی زیر صفره ، نویسنده 5 کارش با کار میکامی کاملا رقابت میکنه
من مطمئنم اگر کل داستان رزیدنت اویل و بعد از رفتن میکامی به این نویسنده میسپردن رزیدنت اویل بسیار بسیار داستان عالی و میداشت
سلام دریا جان خوش اومدی :)

گرچند حرفای خوبی بود و هیچ وقت بهش توجه نکرده بودم ولی واقعا چیزی در این مورد ندارم که بگم :D

درمورد 6 و آینده ی سری کاملا باهات موافقم
وقتی طرفدارایی هستن که می گن " رزیدنت یعنی لئون " یا " لئون نباشه بازی نمی کنم " کپکام واقعا به این بنده خدا نیاز داره که یه سوپر من از لئون و یه اسپایدر وومن جذاب و خوشگل از ایدا و یه لیلی و مجنون از عشقشون بسازه !!
قسم می خورم هیچ راهی بهتر از حذف لئون از داستان نیست :D قطعا تا ایشون باشن همچین نویسنده های خوبی داستانو به دست نمی گیرن !!
ولی تصورات من از آینده ی سری می دونین چیه ؟؟ لئون در سن 100 سالگی با یه عصا دنبال ایدا که کمرش کاملا خم شده و به زور راه می ره میاد و می گه ایدا صبر کن !!!!!!!!!!!
سلام سردبیر نیک:love:

توجه نکرده بودید؟ از شما بعید بود:blink:

لیان با عصا نوبره:lol::lol:

کاملا درست میگی.اوتبریک ها از نظر گیم پلی و طراحی مراحل نه تنها از 5،بلکه به نظر من از هیچکدوم از نسخه های اصلی کم ندارن و اگه بالاتر نباشن پایین تر هم نیستن.در مورد 5 هم کاملا باهت موافقم.یک گیم پلی تقلیدی (ترکیب 4 و اوتبریک) و نسبتا ضعیف با یک داستان شاهکار و تماما ریشه ای که خب دلیلش رو هم در دو پست قبلی کامل توضیح دادم!
دقیقا
من اوایل فکر میکردم اوتبرک اصلی چون خیلی خوب درست شده بود
طوریکه بعدها فهمیدم فرعی واقعا جا خوردم
این حرفتون هم قبول دارم
من برای این از ایدا بدم اومد که هیچ شباهتی به نسخه 2 نداشت
ایدا در نسخه 2 خیلی خوبتر از 4 و 6 و دمینیشن بود
باز 4 قابل تحملتر از 6 و دمینیشن بود

قبول دارم
من این بازی و 50 باری از نو رفتم و لذت بردم
6 و تازه تموم کردم و میتونم بگم اگر فرعی محسوبش میکردن بهتر بود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Nima Redfield
خواهش میکنم نیما جان
از کجا معلوم عمدی در کار نیستی؟:D
برخلاف نویسنده 6 که کارش به قولی زیر صفره ، نویسنده 5 کارش با کار میکامی کاملا رقابت میکنه
من مطمئنم اگر کل داستان رزیدنت اویل و بعد از رفتن میکامی به این نویسنده میسپردن رزیدنت اویل بسیار بسیار داستان عالی و میداشت

دقیقا
من اوایل فکر میکردم اوتبرک اصلی چون خیلی خوب درست شده بود
طوریکه بعدها فهمیدم فرعی واقعا جا خوردم

این حرفتون هم قبول دارم
من برای این از ایدا بدم اومد که هیچ شباهتی به نسخه 2 نداشت
ایدا در نسخه 2 خیلی خوبتر از 4 و 6 و دمینیشن بود
باز 4 قابل تحملتر از 6 و دمینیشن بود

قبول دارم
من این بازی و 50 باری از نو رفتم و لذت بردم
6 و تازه تموم کردم و میتونم بگم اگر فرعی محسوبش میکردن بهتر بود

ممنون از لطفت،دریا جان!

در مورد نویسنده ی 5 که کاملا درسته.همونقدر که استاد میکامی در زمینه ی کارگردانی و ساخت بازی تبحر دارن،ایشون هم در زمینه ی نویسندگی عالی عمل می کنند.در واقع اگه میکامی توی 4 اومد یک داستان رو از صفر شروع کرد و خط داستانی جدیدی رو برای سری رقم زد،ایشون توی 5 اومد داستان کل سری رو در دست گرفت و با جمع بندی اونها،یک پایان کامل و شاهکار رو برای داستان رقم زد!

البته قصدم اصلا مقایسه نبود.چون کلا هر کدوم در یک زمینه ی مجزا استاد هستن و سری رزیدنت اویل،کلا وجودش رو مدیون خالقش یعنی استاد میکامی هست و عظمت و ریشه ای موندن داستانش در سالهای اخیر (5 و UC و سناریوی فوق العاده ریشه ای ایدا در 4) و همچنین شخصیت بی همتای وسکر رو مدیون اون نویسنده.به نظرم اگه این دوتا باهم یک رزیدنت اویل جدید بسازن که ایشون نویسندش باشه و میکامی کارگردانش،میشه شاهکار سری رزیدنت اویل.وگرنه اگه فقط یکیشون باشه،یا میشه یک داستان مهم و ریشه ای ولی با یک گیم پلی ضعیف و تکراری یا میشه یک بازی شاهکار با گیم پلی خیره کننده،ولی یک خط داستانی جدید که بیشتر مربوط به مسائل فلسفی و قدرت روح و تسخیر ذهن و.....میشه.توجه به طرز فکر جدید میکامی که از زیرو شروع شد (موها و لباس اونجوری مارکوس و جذب زالوها با آواز خوندن و.....) و بعدش در 4 و اخیرا هم در اویل ویتین،شاهد اوج گرفتنش بودیم.شاید برای یک سری دیگه خوب و تحسین برانگیز باشه.ولی قطعا ماهیت سری رزیدنت اویل چیز دیگریست و در حال حاضر،مسائل بسیار مهمتر و واجب تری برای این سری وجود داره.برای همین دوست دارم این دوتا باهم یک بازی بسازن تا بازی از هر دو لحاظ شاهکار و بی نقص باشه!

در مورد ایدا هم حرف حساب جواب نداره.لیون و ایدا توی 2 دوتا شخصیت پردازی عالی داشتن و دوتا شخصیت باورپذیر.ولی الآن کپکام ازشون دوتا سوپر هیرو ساخته که رسما با سوپرمن و اسپایدر من برابری میکنن.اصلا ذهن من اینو قبول نمیکنه که اینا همون دو نفر توی 2 هستن.فقط اسم و قیافشون همونه.فقط و فقط به خاطر خوشایند فن های جدید و ظاهربین سری و در نتیجه فروش!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: abouzar337 and Rem

من اینجا فقط کاربر طلاییم سردبیر نیستم که =))

دختر جان من اصولا توجهی به این چیزا نمی کنم. مخصوصا تو RE CVX که بازی مورد علاقه امه هم توجهی نکردم چه برسه به بقیه :D

ممنون از لطفت،دریا جان!

در مورد نویسنده ی 5 که کاملا درسته.همونقدر که استاد میکامی در زمینه ی کارگردانی و ساخت بازی تبحر دارن،ایشون هم در زمینه ی نویسندگی عالی عمل می کنند.در واقع اگه میکامی توی 4 اومد یک داستان رو از صفر شروع کرد و خط داستانی جدیدی رو برای سری رقم زد،ایشون توی 5 اومد داستان کل سری رو در دست گرفت و با جمع بندی اونها،یک پایان کامل و شاهکار رو برای داستان رقم زد!

البته قصدم اصلا مقایسه نبود.چون کلا هر کدوم در یک زمینه ی مجزا استاد هستن و سری رزیدنت اویل،کلا وجودش رو مدیون خالقش یعنی استاد میکامی هست و عظمت و ریشه ای موندن داستانش در سالهای اخیر (5 و UC و سناریوی فوق العاده ریشه ای ایدا در 4) و همچنین شخصیت بی همتای وسکر رو مدیون اون نویسنده.به نظرم اگه این دوتا باهم یک رزیدنت اویل جدید بسازن که ایشون نویسندش باشه و میکامی کارگردانش،میشه شاهکار سری رزیدنت اویل.وگرنه اگه فقط یکیشون باشه،یا میشه یک داستان مهم و ریشه ای ولی با یک گیم پلی ضعیف و تکراری یا میشه یک بازی شاهکار با گیم پلی خیره کننده،ولی یک خط داستانی جدید که بیشتر مربوط به مسائل فلسفی و قدرت روح و تسخیر ذهن و.....میشه.توجه به طرز فکر جدید میکامی که از زیرو شروع شد (موها و لباس اونجوری مارکوس و جذب زالوها با آواز خوندن و.....) و بعدش در 4 و اخیرا هم در اویل ویتین،شاهد اوج گرفتنش بودیم.شاید برای یک سری دیگه خوب و تحسین برانگیز باشه.ولی قطعا ماهیت سری رزیدنت اویل چیز دیگریست و در حال حاضر،مسائل بسیار مهمتر و واجب تری برای این سری وجود داره.برای همین دوست دارم این دوتا باهم یک بازی بسازن تا بازی از هر دو لحاظ شاهکار و بی نقص باشه!

در مورد ایدا هم حرف حساب جواب نداره.لیون و ایدا توی 2 دوتا شخصیت پردازی عالی داشتن و دوتا شخصیت باورپذیر.ولی الآن کپکام ازشون دوتا سوپر هیرو ساخته که رسما با سوپرمن و اسپایدر من برابری میکنن.اصلا ذهن من اینو قبول نمیکنه که اینا همون دو نفر توی 2 هستن.فقط اسم و قیافشون همونه.فقط و فقط به خاطر خوشایند فن های جدید و ظاهربین سری و در نتیجه فروش!

باز هم مثل همیشه حرف های منو زدی ! گرچند من با کسایی که می گن فقط میکامی مشکل زیادی دارم :D

ولی همون طوری که گفتی اگه هر دو نفرشون رو یه نسخه کار کنن یه چیز فوق العاده می شه ! خیلی مشتاقم چنین چیزی رو ببینم :)

ایدا اسپایدر وومنه :D حالا از اسپایدر وومن بودن ایدا گذشته ، مسئله ی به بازی آوردن یک کرکتر به خاطر پول فقط به لئون و ایدا ختم نمی شه. همه ی ما می دونیم تو 5 کار البرت تموم شد و دیگه غیر ممکنه برگرده مگه این که این شکلی باشه

0001.png

:D :D :D :D :D

و از طرفی همه امون می دونیم دلیل حضور لئون علاقه ی طرفدارا به اونه. و همچنین البرت وسکر کرکتری بوده که طرفدارای خیلی خیلی زیادی داشته. کپکام هم برای این که باز به اسم اون پول در بیاره اومده یه کرکتر بسیار بسیار اضافه به نام جیک مولر رو آورده و گفته پسر البرته !! فقط هم برای در آوردن پول !!
وقتی این طوری از اسم یه کرکتر محبوب برای خراب کردن سری استفاده می کنه انتظار دارین خود یه کرکتر محبوب رو حذف کنه ؟؟ تا ابد تو همین خیالا باشین که هیچ وقت عملی نمی شن !!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or