بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
دلیل بیار چون من کاملا باهات مخالفم و این اثر رو کاملا هنری میدونم و ارزش هنری داره. من هم دلایلم رو بعد میارم :D
علت این اختلاف نظر در همون معیاری هست که از هنر داری. هنر و محدوده هنر رو کوچیک میدونی. فکر میکنی هر چیزی میتونه هنری باشه و مسیر کوتاهی رو برای هنری شدن در نظر میگیری. و از همه عجیب‌تر اینکه بد و بی ارزش رو هم جزو شاخه های هنر میدونی. اگر بخوای بحثی باشه باید مشکل هنر رو برطرف کنیم :D

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
به نظر منم قسمتهایی از رزیدنت هنری هست و قسمت هایی نه. مثلا طراحی عمارت اسپنسر، ساختمان پلیس راکون سیتی، کلاک تاور عزیزم، و چندین مکان دیگه که الان حضور ذهن ندارم( که البته اکثرا توی سری کلاسیک هستن) به همراه موسیقی پردازی های واقعا لذت بخش و هنرمندانه که اینهم بیشتر به سری کلاسیک مربوط میشه! میتونه ارزش هنری این سری رو مشخص کنه. در کل هیچ چیز مطلق نیست جز یک چیز و این درباره میزان هنر توی سری محبوب ایول هم صدق میکنه.

• Like
Reactions: IMANOKA

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
علت این اختلاف نظر در همون معیاری هست که از هنر داری. هنر و محدوده هنر رو کوچیک میدونی. فکر میکنی هر چیزی میتونه هنری باشه و مسیر کوتاهی رو برای هنری شدن در نظر میگیری. و از همه عجیب‌تر اینکه بد و بی ارزش رو هم جزو شاخه های هنر میدونی. اگر بخوای بحثی باشه باید مشکل هنر رو برطرف کنیم :D

احد فکر کنم منظورم رو اشتباه متوجه شدی. منظورم از اثر هنری همون کار هنری هست. یعنی یک اثر که مربوط به یکی از هنرها باشه. من منظورم این بود که کار هنری که ارزش هنری داشته باشه به عبارتی اثری هنری که هنری باشه :D فکر کنم منظور تو همین حالت دوم باشه. خب حالا که همه چیز روشن شد بریم سر اصل مطلب

به نظر من رزیدنت یک اثر هنری هست. بعضی جاها و ... نداره. قرار نیست ما به بخش بخش این بازی نگاه کنیم و مثلا بگیم طراحی عمارت هنری هست ولی فلان طراحی هنری نیست. اصلا موضوع این نیست. خود بازی رو باید یکی از شاخه های هنر به حساب بیاریم و رزیدنت به عنوان یک بازی در این ژانر هنری یک اثر هنری هست. اگر نبود الان من و تو اینجا در موردش بحث نمیکردیم و اینهمه طرفدار نداشت

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
یک روزه در مورد اثر هنری صحبت میکنی بعدش میگی منظورم از اثر هنری کار هنری هست و بعدش میگی "احد اشتباه متوجه شدی؟" :D

خود بازی رو باید یکی از شاخه های هنر به حساب بیاریم و رزیدنت به عنوان یک بازی در این ژانر هنری یک اثر هنری هست.
آخه نریمان این بحث که سودی نداره. اگر کاری رو که میخواد در یک حوزه هنری فعالیت کنه رو قطعا کار هنری بدونیم که اصلا نیاز نیست روش بحث کنیم. میمونه عین صحبت‌های جواد خیابانی که میگه "اون کسی که لیزر انداخته حتما در ورزشگاهه" :D تو میگی اگر کاری توی حوزه بازی باشه قطعا کار هنری هست! یعنی رزیدنت ایول چون جزو صنعت بازی سازی هست پس اثر هنری هست. مثلا یه بازی با متای 2 یه اثر هنری هست؟ با این حساب اگر اینطوره ما رو چی داریم بحث میکنیم؟ :D
در ضمن اگر منظورت از اثرهنری همون کار هنری هست پس چرا باز تو پاراگراف دوم از اثر هنری صحبت کردی؟ :))
اگر نبود الان من و تو اینجا در موردش بحث نمیکردیم و اینهمه طرفدار نداشت
آخه طرفدار داشتن و در موردش صحبت کردن ارتباطش یه هنر چیه؟ :D
هنر اصطلاحی هست که یک اثر ساده رو از یک اثر تحسین شده که نبوغ و خلاقیت خاصی توش دیده میشه، متمایر میکنه. اما با فرمول تو همه چیز هنری هست و هنر معنی و مفهومش رو از دست میده. پیشنهاد من اینه این دیدگاهت رو عوض کنی چون واقعا جلوی هنر و آثار هنری ایستادی. تو هنر رو به قدری پایین میاری که هر چیز بد و بی ارزش رو هم هنری میدونی! این توی هیچ مکتب و طرز فکری نمیگنجه...

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
یک روزه در مورد اثر هنری صحبت میکنی بعدش میگی منظورم از اثر هنری کار هنری هست و بعدش میگی "احد اشتباه متوجه شدی؟" :D

آخه نریمان این بحث که سودی نداره. اگر کاری رو که میخواد در یک حوزه هنری فعالیت کنه رو قطعا کار هنری بدونیم که اصلا نیاز نیست روش بحث کنیم. میمونه عین صحبت‌های جواد خیابانی که میگه "اون کسی که لیزر انداخته حتما در ورزشگاهه" :D تو میگی اگر کاری توی حوزه بازی باشه قطعا کار هنری هست! یعنی رزیدنت ایول چون جزو صنعت بازی سازی هست پس اثر هنری هست. مثلا یه بازی با متای 2 یه اثر هنری هست؟ با این حساب اگر اینطوره ما رو چی داریم بحث میکنیم؟ :D
در ضمن اگر منظورت از اثرهنری همون کار هنری هست پس چرا باز تو پاراگراف دوم از اثر هنری صحبت کردی؟ :))

آخه طرفدار داشتن و در موردش صحبت کردن ارتباطش یه هنر چیه؟ :D
هنر اصطلاحی هست که یک اثر ساده رو از یک اثر تحسین شده که نبوغ و خلاقیت خاصی توش دیده میشه، متمایر میکنه. اما با فرمول تو همه چیز هنری هست و هنر معنی و مفهومش رو از دست میده. پیشنهاد من اینه این دیدگاهت رو عوض کنی چون واقعا جلوی هنر و آثار هنری ایستادی. تو هنر رو به قدری پایین میاری که هر چیز بد و بی ارزش رو هم هنری میدونی! این توی هیچ مکتب و طرز فکری نمیگنجه...

من نمیدونم چه اصراری هست این بحث رو کش بدی و نمیدونم چرا فکر میکنی خودت میفهمی و من نمیفهمم و باید دیدگاهم رو عوض کنم. مگه هنر تعریف ثابتی داره ؟ که من دیدگاهم اشتباه هست و باید عوضش کنم؟ من اگه جملاتم رو تغییر میدم میخوام منظورم رو برات بیشتر روشن کنم ولی خب تو در مقام مقایسه من با جواد خیابانی بر میای.
حتی تعریف هنر توی فرهنگهای لغت با هم فرق داره

فرهنگ دهخدا
علم و معرفت و دانش و فضل و فضیلت و کمال
فرهنگ عمید
فعالیتی که به منظور خلق آثار مبتنی بر برداشت‌های شخصی و عدم دریافت سود مادی صورت می‌گیرد

من نظرم رو در مورد رزیدنت گفتم. این بازی به عنوان یه بازی اثری هنری و ارزشمند هست. متاسفانه تفکر ما جوری شده که هرچیزی رو که سایه روشنفکری رو سرمون بندازه هنری میدونیم. مثلا آثار تارکفسکی رو هنری میدونیم ولی کارهای تارینتینو رو نه و همین موجب شده تو کشور ما یه ژانر من درآوری فیلم هنری ایجاد بشه و متاسفانه این تفکر غالب و حاکم هست و نمیشه تغییرش داد. ما نقاشی سوررئال ها رو هنری میدونیم ولی نقاشی یه بچه روی کاغذ رو که با نهایت وجودش و از عمق قلبش کشیده شده فاقد ارزش هنری.
بهتره دیگه این بحث هنر رو توی این تاپیک ادامه ندیم تا تاپیک منحرف نشه.

• Like
Reactions: ALBERT WESK3R

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
من نمیدونم چه اصراری هست این بحث رو کش بدی
دلیل بیار چون من کاملا باهات مخالفم و این اثر رو کاملا هنری میدونم و ارزش هنری داره. من هم دلایلم رو بعد میارم :D
چرا فکر میکنی خودت میفهمی و من نمیفهمم و باید دیدگاهم رو عوض کنم.
مگه هنر تعریف ثابتی داره
بحث اینه که امثال من و تو در حدی نیستیم که بیایم تعریف هنر رو عوض بکنیم ... به همین سادگی :D
متاسفانه تفکر ما جورش شده که هرچیزی رو که سایه روشنفکری رو سرمون بندازه هنری میدونیم. مثلا آثار تارکفسکی رو هنری میدونیم ولی کارهای تارینتینو رو نه و همین موجب شده تو کشور ما یه ژانر من درآوری فیلم هنری ایجاد بشه و متاسفانه این تفکر غالب و حاکم هست و نمیشه تغییرش داد. ما نقاشی سوررئال ها رو هنری میدونیم ولی نقاشی یه بچه روی کاغذ رو که با نهایت وجودش و از عمق قلبش کشیده شده فاقد ارزش هنری.
اول اینکه کی در مورد روشن فکری صحبت کرد؟ :D بعدش نقاشی یک کودک نمیتونه جزو آثار هنری باشه چون هدقمند نیست. یک کودک از اونجایی که بر طبیعت اطرافش اشراف نداره نمیتونه نقاشیش رو هنری بکشه(مگر در موراد خاص که احتمالا خودش هم متوجه نمیشه) یک اثر در صورتی هنری هست که با هدف تاثیرگذاری ایجاد بشه. اون بچه‌ای که نقاشیش رو میفرسته به برنامه کودک هیچ چیزی از این مسائل رو تو ذهنش نداره.

بهتره دیگه این بحث هنر رو توی این تاپیک ادامه ندیم تا تاپیک منحرف نشه.
اتفاقا باید این بحث به نتیجه برسه. ما بر روی چیزی که اجماع نظر نداریم چطوری میتونیم بحث کنیم؟

• Like
Reactions: Safety & Peace

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
بحث اینه که امثال من و تو در حدی نیستیم که بیایم تعریف هنر رو عوض بکنیم ... به همین سادگی :D

اول اینکه کی در مورد روشن فکری صحبت کرد؟ :D بعدش نقاشی یک کودک نمیتونه جزو آثار هنری باشه چون هدقمند نیست. یک کودک از اونجایی که بر طبیعت اطرافش اشراف نداره نمیتونه نقاشیش رو هنری بکشه(مگر در موراد خاص که احتمالا خودش هم متوجه نمیشه) یک اثر در صورتی هنری هست که با هدف تاثیرگذاری ایجاد بشه. اون بچه‌ای که نقاشیش رو میفرسته به برنامه کودک هیچ چیزی از این مسائل رو تو ذهنش نداره.

اتفاقا باید این بحث به نتیجه برسه. ما بر روی چیزی که اجماع نظر نداریم چطوری میتونیم بحث کنیم؟

تو رو نمیدونم ولی من در این حد هستم :D
من با نظرت در مورد اینکه لازمه هنر اینه که هدفمند باشه مخالفم. این رو میتونی توی آثار پساساختارگراین مختلف ببینی. مثلا شاید به نظر تو فیلم «بیل را بکش» اثر هنری محسوب نشه ولی از نظر من هست

• Like
Reactions: ALBERT WESK3R

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
اقا منم نظرم به نظر احد نزدیک تره کلا هر چیزی که انسان به وجود میاره به خصوص بادست و بدنش و ابزار دستی یه اثر حالا اگه این اثر یه هرفی برای گفتن داشت یه محفومی داشت به وجود اوردنش کار سخت و نیاز به تجربه و سالها تمرین داشت وهر کسی هم نمیتونست اونجور اثری رو بوجود بیاره و هزار کوفت و زهر ماره دیگه که خودتون میدونین:D میشه یه اثر هنری#:-S و در کل اثر هنری بد یا زشت یا خراب نداریم فقد تو ارزششون با هم فرق میکنن که یکی بالاست و یکی هم پاین که معمولا هم با پول سنجیده میشه این ارزش:-B:-@
کاری ندارم اما خدای اگه کسی این پست منو لایک نکنه کلا به هنرو هنرمند خیانت کردهB-)8->

ALBERT WESK3R

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
Gold User
Feb 15, 2016
429
نام
بهزاد
مجله اج در اخرین شماره خود مقاله ای راجع به رزیدنت اویل 4 گذاشته است.

این قسمت خیلی جالب هست. امیدوارم میکامی با بازی بعدی این طلسم را بشکنه

Eleven years on, maybe it’s time to come to terms with the fact that we might never see anything quite like Resident Evil 4 again. But that’s OK. We still have Resident Evil 4.

Why Capcom's 2005 Action Masterpiece is Still Without Peer

این هم برگرفته شده از خود مجله اج

aiow_1.png

yeqa_2.png

Last edited by a moderator:

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
;):)
دقیقا !
اینو که همه می دونیم لئون باز تو بازی هست ! وقتی یک سری میان می گن " رزیدنت یعنی لئون " یا " اگه لئون نباشه بازی نمی کنم " کپکام باید هم بیاد این کار رو بکنه !!
گرچند من فکر می کنم با توجه به اون جمله ای که زیر کاور رولیشنز دو نوشتن کلر هم هست :) از طرفی هم این که اخیرا می خواستن کلر رو کم رنگ کنن باعث می شه خودم حرفمو قبول نداشته باشم :|
حالا از این بحثا گذشته به هفت امیدی نیست

دقیقا،شکیبا جان.مثل همیشه تمام حرفاتو قبول دارم!

در ضمن،واقعا خوشحالم که دعوت من رو پذیرفتی و به ما ملحق شدی.حضور تو در اینجا واقعا غنیمتیه.مخصوصا در شرایط فعلی تاپیک که قبلا هم بهت گفتم و خودت هم داری میبینی.امیدوارم که اینجا هم بتونیم همکاری خوبی داشته باشیم،دوست قدیمی و خوبم! ;)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Tifa Lockhart

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957

در ضمن،واقعا خوشحالم که دعوت من رو پذیرفتی و به ما ملحق شدی.حضور تو در اینجا واقعا غنیمتیه.مخصوصا در شرایط فعلی تاپیک که قبلا هم بهت گفتم و خودت هم داری میبینی.امیدوارم که اینجا هم بتونیم همکاری خوبی داشته باشیم،دوست قدیمی و خوبم! ;)
آقای نیما. تاپیک نه توی شرایط بدی هست که نیاز به ناجی داشته نه مشکل خاصی داره. اتفاقا داره خوب پیش میره و کم کم داره بحث های خوب و جدیدی شکل میگیره. به نظرم جایی برای بحث های تکراری که تا حالا صدبار انجام شده مثل قضیه لیان و ... وجود نداره. لطفا شما هم کوتاه بیایید و به آرامش تاپیک کمک کنید و نذارید جو تاپیک متشنج بشه.
این به عنوان یه پیشنهاد دوستانه بود. در صورت تکرار این مباحث و ایجاد دودستگی در تاپیک و دامن زدن به این موضوع برخورد جدی میشه.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
آقای نیما. تاپیک نه توی شرایط بدی هست که نیاز به ناجی داشته نه مشکل خاصی داره. اتفاقا داره خوب پیش میره و کم کم داره بحث های خوب و جدیدی شکل میگیره. به نظرم جایی برای بحث های تکراری که تا حالا صدبار انجام شده مثل قضیه لیان و ... وجود نداره. لطفا شما هم کوتاه بیایید و به آرامش تاپیک کمک کنید و نذارید جو تاپیک متشنج بشه.
این به عنوان یه پیشنهاد دوستانه بود. در صورت تکرار این مباحث و ایجاد دودستگی در تاپیک و دامن زدن به این موضوع برخورد جدی میشه.

از قدیم گفتن حرف رو میذاری زمین صاحبش برمیداره.واقعا الآن من در جواب این پست چی باید بگم؟

دو دستگی؟ناجی؟قضیه ی لیون؟الآن خداییش من از کدوم یک از این مسائل اسم بردم؟قشنگ برای خودتون داستان سرهم می کنید.اولا اون ماجرای لیون و....که خیلی وقته تموم شده رفته و اتفاقا بحث بدی هم نبوده و نیست.بد یا خوب تموم شده رفته!

دوما منظور من از جو اخیر تاپیک،سوت و کور شدنش و اینکه هر چند روز یکبار یک پست گذاشته میشه بود (به استثنای این بحث اخیرتون با احد).چون شکیبا به شدت اهل بحث و استدلال در مورد داستان هست و قطعا میتونه در جهت رشد بیشتر تاپیک موثر واقع بشه.منظور من فقط همین بود و چیزی غیر از این هم نگفتم.حالا نمیدونم شما این جمله ی من رو چی استنباط کردید یا چطوری از توی اون تفرقه و دو دستگی و.....رو پیدا کردید.من خودم الآن که دارم اون پستم رو میخونم،خداییش تعجب میکنم اینایی که گفتید کجاش جاسازی شدن.در ضمن،فکر هم میکنم اینقدر حق داشته باشم که هر کسی از دوستانم رو که فن رزیدنت اویل هستند رو به تاپیک دعوت کنم.دلیل نمیشه اگه مثل شما فکر نمی کنند،یعنی آدمهای بدی باشند یا قصدشون ایجاد تشنج در تاپیک باشه.اینکه گفتید (در صورت تکرارش) رو هم با کمال پوزش نمیتونم بپذیرم.چون چیز بدی توی پستم نگفتم که نخوام تکرارش کنم!

سوما اگه قراره برخورد جدی بشه،لطفا همین الآن اقدام کنید.چون هم طرز فکر من و هم نوع برخوردم،از ابتدا همین بوده و مطمئن باشید که تا آخر هم همین خواهد بود.خواهشا برگردید این 1000 صفحه رو یک مروری بکنید تا متوجه منظورم بشید.جالبه که به جز شما و یکی دیگه که به هر بهانه ای به تک تک پست های من ایراد می گیرید،در این چند ساله هیچکس با من مشکلی نداشته و نداره.پس قطعا اشکال از رفتار من نبوده.من واسه تمام حرفام (حتی اشتباه) دلیل و استدلال میاوردم.اشکال از کسی هست که حتی یک خط هم واسه ادعاهاش دلیل نمیاورد و صراحتا میگفت اینجا هیچکس به اندازه ی من نمیفهمه.وقتی هم کم میاورد،میرفت یک ماه یک ماه غیبش میزد.بعد فقط وقتی که من از تاپیک موقتا خداحافظی کردم،جرات کرد بیاد پشت سرم بد و بیراه بگه.از کپی مقاله و.....هم که چیزی نمیگم.به اندازه ی کافی هم اون اوایل،احترام ایشون رو نگه داشتم.دقیقا همونطور که با بقیه رفتار میکنم.چرا با بقیه اینمسائل پیش نمیاد؟چون ایشون اون رفتارهایی که گفتم رو از خودش نشون داد.بعد الآن من بدهکارم.قضاوت با خود بچه ها.....اونی که باعث ایجاد بی منطقی و پایین اومدن سطح تاپیک میشه من نیستم.از هر کسی که توی اون مدت در تاپیک حضور داشته بپرسید!

چهارما از همون جمله ی لیونتون مشخص بود که شما فکر کردین من شکیبا رو آوردم تا مثلا بیاد توی تیم من و کل کل راه بندازیم و.....من بچه نیستم.متوجه میشم.ولی چه خوب بود اول مطمئن میشدید،بعد اینجوری قضاوت میکردید.اگه یک زمان هم از دوستانم در تاپیک کمک گرفتم،به خاطر این بود که وسط بحث و سفسطه و....بودیم.الآن که خدا رو شکر توی تاپیک بحثی چیزی نیست که بخوام اینکارو بکنم.هرچند اگر هم نیاز به بحث و اینا باشه،شکر خدا خودم تواناییشو ندارم.نیازی به ناجی و این حرفا نیست.ولی باز خدا رو شکر که بچه ها همه شاهد بودن که اینبار کی بحث رو شروع کرد و من بعد چند وقت اومدم یک پست گذاشتم و تازه چی گفتم.البته انتظارش رو داشتم.دیگه تقریبا برام عادی شده.....البته تقصیر خودمه که توی این همه مدت،فقط از طریق پیام خصوصی با اسماعیل و آرمین بحث میکردم تا باز توی تاپیک جنجال پیش نیاد.اینا رو که نمیبینین.اگه من دنبال دعوا راه انداختن بودم،میومدم وسط تاپیک باهشون صحبت میکردم.من این همه مراعات میکنم.از آخرم همه چیز سر خودم خراب میشه!!!!!

در ضمن،من در این پستم هم نه به قول شما باند بازی راه انداختم،نه به نظرات کسی توهین کردم.مخاطبم فقط خود شما بودید که صرفا جواب پیشنهاد دوستانتون رو خیلی دوستانه دادم.میدونم که قطعا هم قصدتون تهدید کردن نبوده.پس خواهشا شما هم ادامه ندید،من هم نمیدم.امیدوارم این پستم حمل بر توهین یا بی احترامی نشده باشد.باتشکر!

آخرین ویرایش:

Tifa Lockhart

Claire Redfield سابق :)
کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna

خوبه باز یکی حرفامو قبول داره :D

ببخشید من نمی دونم اینجا چه جوریه ولی تو انجمنی که من و آقا نیما فعالیت می کنیم رفتار ناظرین خیلی بهتره

من فقط به این دلیل اومدم اینجا که مستر نیما بهم پیشنهاد دادن چون تو انجمن خودمون کسی که طرفدار واقعی باشه و چیزی از اصل داستان بفهمه کمه بیام اینجا

من خودم مدت طولانی تو انجمن رزیدنت اویل سردبیر و ناظر بودم و اینو بگم ناظرین باید سعی کنن کاربرای جدید رو جذب کنن نه این که فراری بدن. شما خودتون برگردین بحث های اخیر تاپیک رو بخونین متوجه می شین.

این تاپیک بیشتر از هر کسی به آقا نیما و آقا احد مدیونه. من مقالات و بحث ها رو خوندم. شما به جای این که قدر دانی کنین ازشون میاین این طوری رفتار می کنین ؟؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر