بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

آره پشمن. جالبه تو تاپیک امتیازات دقیقا خودت بودی که میگفتی منتظر نمره سایت های اصلی هستم:lol: زیادی خوشحال نشو. هنوز فروش بازی مشخص نشده:arrowd:
اینم 4.5 میلیون نفروخته. این تعداد نسخه رو دادن به خرده فروشا. خود کپکام حدس میزنه تا پایان 3 ماهه اول 2013 حدود 7 میلیون بفروشه.
نمره ی خوب از سایتای معروفم زیاد گرفته ولی بعضیاشون فقط رو حساب نابودی RE6 اینطوری امتیاز دادن)x
اگه آدم منطق داشته باشه میتونه راحت بفهمه که RE6 و RE ORC نمره وسطحشون یکی نیست
آمار خرده فروشا هم میاد و همه چی معلوم میشه

نمره ی خوب از سایتای معروفم زیاد گرفته ولی بعضیاشون فقط رو حساب نابودی RE6 اینطوری امتیاز دادن)x
اگه آدم منطق داشته باشه میتونه راحت بفهمه که RE6 و RE ORC نمره وسطحشون یکی نیست
آمار خرده فروشا هم میاد و همه چی معلوم میشه
ببین RE6 مشکل داره ولی بعضیاتون جوری رفتار میکنین که مشکل نداره! اگر دیدی باگ سال شد نگی یه وقت چرا!
داستانش هم در حد قبلیا نیست. فقط میگن از شماره 4 بهتره.
جالب اینه که انکار میکنی همیشه. باز ORC اینجوری که بچه ها میگن اینقدر باگ نداشت. با 600 نفر آدم میتونستن 500 تا آپولو هوا کنن. کدوم سازنده ای این تعداد آدمو میذاری سر یه پروژه؟ بعضیاشون خداییش 20 نفر هم آدم ندارن شاهکار میدن بیرون.
کپکام در مورد RE6 کم کاری کرده و این کم کاری هم ناشی از ندونم کاری و تقلید کورکورانه از بازیای شوتر بزرگ بوده.
اما فروش بازی:
بله بازی فروش میکنه و مسلما زیاد هم فروش میکنه. هیچ بازی نسبت به شماره قبلیش افت فروش نداره. چون اسم بازی سر زبون میوفته و تعدا بیشتری میرن بازیش میکنن. حالا بماند که اسم RE ضمیمه این بازی هست

میتونه تکرار کنه ولی چند تا کار ضرورتا باید انجام شه اونم اینه که یکی سر اون مدیرا و تهیه کننده هایی که COD COD می کنن رو زیر آب کنه و به بقیه شونم بفهمونه از فکر خشنود کردن تمامی اقشار جامعه و مخاطبین بیان بیرون.انصافا RE پتانسیل بالایی داره که اگه از چنگ این کفتارها بیاد بیرون دوباره شکوفا میشه.

اگه فقط و فقط یه مرحله توی RE6 باشه که بویی از کل سری RE برده باشه، مرحله ی قبرستون و کلیسا هست و بس! قبل و بعدش همش همون شت (Excuse The Language) هست!

سکانس ورود Ada تو حلقم! منظورم اون ویدیو نیست منظورم توی اون غاره! :دی

بچه ها !!!!!!!!!!!!! من یه سوال بزرگ دارم از اونایی که سناریو لیون رو تموم کردن
من سناریو لیون رو تموم کردم اما لیون آخرش زنده موند، داستان چیه؟ بعضی ها که تموم کردن لیون آخرش مرده ! چند تا پایان داره مگه ؟ من گیج شدم

Game Over Cutscene آیا؟ :دی

چرخ گوشت :دی
بچه ها !!!!!!!!!!!!! من یه سوال بزرگ دارم از اونایی که سناریو لیون رو تموم کردن
من سناریو لیون رو تموم کردم اما لیون آخرش زنده موند، داستان چیه؟ بعضی ها که تموم کردن لیون آخرش مرده ! چند تا پایان داره مگه ؟ من گیج شدم
نمی میره به خدانمی میره اصن هیچ کدوم از پایان ها خوب نیست همش شر و وره
فقط یه نفر میمیره :دی

---------- نوشته در 06:38 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:36 PM ارسال شده بود ----------

ببین RE6 مشکل داره ولی بعضیاتون جوری رفتار میکنین که مشکل نداره! اگر دیدی باگ سال شد نگی یه وقت چرا!
داستانش هم در حد قبلیا نیست. فقط میگن از شماره 4 بهتره.
جالب اینه که انکار میکنی همیشه. باز ORC اینجوری که بچه ها میگن اینقدر باگ نداشت. با 600 نفر آدم میتونستن 500 تا آپولو هوا کنن. کدوم سازنده ای این تعداد آدمو میذاری سر یه پروژه؟ بعضیاشون خداییش 20 نفر هم آدم ندارن شاهکار میدن بیرون.
کپکام در مورد RE6 کم کاری کرده و این کم کاری هم ناشی از ندونم کاری و تقلید کورکورانه از بازیای شوتر بزرگ بوده.
اما فروش بازی:
بله بازی فروش میکنه و مسلما زیاد هم فروش میکنه. هیچ بازی نسبت به شماره قبلیش افت فروش نداره. چون اسم بازی سر زبون میوفته و تعدا بیشتری میرن بازیش میکنن. حالا بماند که اسم RE ضمیمه این بازی هست

چون شماره 6 آشغاله ما نباید کوتاه بیایم که 5 خوبه !
5 گیم پلی خوبی داشت ولی بازم اون re مورد علاقه ما نبود
کپکام خیلی ریسک کنه اگه بازتاب بشه که شماره 5 بهتره میره کارگردان های 5 میاره 7 بسازن

اتفاقا کپکام باید هرچه زودتر یه Re درست در مون بده بیرون وگرنه .....

لیون نمرده، فقط در راه مبارزه با بایوتروریزم شهید شد
شهدا هم که زنده هستن
اما به نظر من هلنا میتونست کاری کنه که لیون نمیره، به خاطر حسادت به ایدا لیون را به کشتن داد
ولی اون صحنه تاثیر بدی روم گذاشت، واقعا متاثرم کرد
پس من اینو خوندم رفتم سناریوش رو تموم کردم با سرعت هر چه تمام تر :دی گفتم یه پایان خیلی خفن حالا میده بعد قیافه م این شکلی شد :|

ویرایش : بچه ها کلا پست های صفحه قبل همش سرکاری بود :دی بخدا ترسیدم نکنید با ما از این کارا :دی

آخرین ویرایش:
چون شماره 6 آشغاله ما نباید کوتاه بیایم که 5 خوبه !
5 گیم پلی خوبی داشت ولی بازم اون re مورد علاقه ما نبود
کپکام خیلی ریسک کنه اگه بازتاب بشه که شماره 5 بهتره میره کارگردان های 5 میاره 7 بسازن

اتفاقا کپکام باید هرچه زودتر یه Re درست در مون بده بیرون وگرنه .....
اتفاقا افشین جون من همیشه RE5 رو یه RE خوب و اصیل میدونستم. همیشه هم سر این با بچه های تاپیک بحث میکردم.
اگر بخواییم به نبود ترس و چه میدونم اتمسفر و اینا گیر بدیم که باید یه شماره برگردیم عقب و RE4 رو زیر ذره بین قرار بدیم.
RE5 داستان توپی داشت. گیم پلیش خوب بود. نبود ترس هم کاملا با داستان بازی جور در میومد. اصلا همین وجود وسکر کافیه تا دیگه شک نکنیم بهش.
ولی RE6 ترس نداره = قبول
گیم پلی خوب نداره = غیر قابل قبول
داستان خوب نداره = غیر قابل قبول
در مورد حرف آخرت هم بگم که ذره ای اهمیت نداره که چه غلطی میخواد بکنه. توی اون یکی تاپیک هم گفتم که میخی رو که به دیوار میکوبی رو میتونی در بیاری، اما جاش تا ابد روی دیوار میمونه. RE6 اثرشو گذاشته و به خاطر هر چی که توی RE6 کاشتن باید برن تویRE7 برداشت کنن.
ماشالا کپکام تو قرار دادن حفره داستانی (چاله فضایی) توی بازیایش تبحر خاصی داره. نمونه-ش DMC

اتفاقا افشین جون من همیشه RE5 رو یه RE خوب و اصیل میدونستم. همیشه هم سر این با بچه های تاپیک بحث میکردم.
اگر بخواییم به نبود ترس و چه میدونم اتمسفر و اینا گیر بدیم که باید یه شماره برگردیم عقب و RE4 رو زیر ذره بین قرار بدیم.
RE5 داستان توپی داشت. گیم پلیش خوب بود. نبود ترس هم کاملا با داستان بازی جور در میومد. اصلا همین وجود وسکر کافیه تا دیگه شک نکنیم بهش.
ولی RE6 ترس نداره = قبول
در مورد حرف آخرت هم بگم که ذره ای اهمیت نداره که چه غلطی میخواد بکنه. توی اون یکی تاپیک هم گفتم که میخی رو که به دیوار میکوبی رو میتونی در بیاری، اما جاش تا ابد روی دیوار میمونه. RE6 اثرشو گذاشته و به خاطر هر چی که توی RE6 کاشتن باید برن تویRE7 برداشت کنن.

از توی رزیدنت اویل 6 واسه ادامه میشه یه داستان خوب و اصیل برداشت و میشه همون جو وحشت و المانهای سری قبل رو بهش اضافه کرد. همین وجود جیک کلی ایده ی خوب میده واسه ادامه داستان.
من هم قبول دارم شماره 6 داستانش به خوبی شماره 5 نبود ولی می تونه ادامه خوبی داشته باشه

از توی رزیدنت اویل 6 واسه ادامه میشه یه داستان خوب و اصیل برداشت و میشه همون جو وحشت و المانهای سری قبل رو بهش اضافه کرد. همین وجود جیک کلی ایده ی خوب میده واسه ادامه داستان.
من هم قبول دارم شماره 6 داستانش به خوبی شماره 5 نبود ولی می تونه ادامه خوبی داشته باشه
بیخیال خواهر.
یعنی تو فکر میکنی کپکام میره یه داستان بدون نقص مینویسه؟ اگر میخواست بنویسه میومد الان مینوشت نه اینکه دندون تیز کنیم برای شماره بعدی. بعدی نشه بعدیش و همینجور بگیر و تا تهش برو
کپکام فکر کرده ما گوشامون درازه
با 600 نفر همچین شاهکاری تحویل ملت دادن.
دفعه دیگه خدا میدونه یه ارتش رو بر میدارن بازی بسازن

پ.ن: RE بازی نیست که بلا نسبت هر خری از راه رسید بلند شه 4 تا اتاق تاریک بچپونه توش و بگه آها! این همون RE کلاسیکه! آ گفته باشم!

آخرین ویرایش:
ولی RE6 ترس نداره = قبول
ماشالا کپکام تو قرار دادن حفره داستانی (چاله فضایی) توی بازیایش تبحر خاصی داره. نمونه-ش DMC

شوخی بود دیگه ؟! اصیل ؟؟
re5 دقیقا چه اصالتی داشت ؟؟؟
اگه اصیل بود که نمی گفتن بر می گردیم به ریشه ها
باو عالم و آدم از شماره 5 شاکی بودن
اصن مشکل اصلیش این بود که وسکر مرد آخر بازی
شخصیت جیل رو به باد داد
درسته خوب بود
ولی مرگ وسکر آخه ؟!

نبود ترس با داستان بازی جور در میومد ؟؟؟؟
ینی چی ؟؟؟؟

تونی جون تو 6 رو بازی نکردی فک می کنی داستانش خوبه
نمی دونم کی گفته داستانش از 4 بهتره اما اصلا نیست
درسته 4 به شماره های قبل بی ربط بود ولی داستانش عمق داشت معنا داشت و اصلا گره داستانی داشت و بهش جواب میداد !
این بازی داستانش مشکل داره مسخره است
من نمی خوام در مورد داستان چیزی بگم فعلا تا احد بیاد تاپیک بزنه ولی زیاد روش حساب نکن

گیم پلی هم اصلا خوب نیست
متوسط رو به بده !!!

---------- نوشته در 08:16 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:15 PM ارسال شده بود ----------

بچه ها یک سوال میشه بازی رو تحمل کرد؟
آره ولی اولش روانی میشی به خاطر دوربین بازی تا بش عادت کنی

میگن خیلی عالیه..... نقص نداره
راستی واسه پی سی اومد نسخش؟
هر کی بهت گفته، بهش میگی زنگ آخر دم در مدرسه وایسه
=====================
نسخه PC هم هنوز نیومده. کپکام فعلا داره آمار وحشتناک نمره های بازی رو نگاه میکنه و داره به این فکر میکنه که نسخه PC رو کنسل کنه
بچه ها یک سوال میشه بازی رو تحمل کرد؟
بستگی به خودت داره. بعضیا این شماره رو بهترین سری عمرشون میدونن و بعضیا بازی رو یه Epic Fail گنده میدوننن. دسته اول رو که بیخیال. میمونه دسته دوم.
شوخی بود دیگه ؟! اصیل ؟؟
re5 دقیقا چه اصالتی داشت ؟؟؟
اگه اصیل بود که نمی گفتن بر می گردیم به ریشه ها
باو عالم و آدم از شماره 5 شاکی بودن
اصن مشکل اصلیش این بود که وسکر مرد آخر بازی
شخصیت جیل رو به باد داد
درسته خوب بود
ولی مرگ وسکر آخه ؟!

نبود ترس با داستان بازی جور در میومد ؟؟؟؟
ینی چی ؟؟؟؟

تونی جون تو 6 رو بازی نکردی فک می کنی داستانش خوبه
نمی دونم کی گفته داستانش از 4 بهتره اما اصلا نیست
درسته 4 به شماره های قبل بی ربط بود ولی داستانش عمق داشت معنا داشت و اصلا گره داستانی داشت و بهش جواب میداد !
این بازی داستانش مشکل داره مسخره است
من نمی خوام در مورد داستان چیزی بگم فعلا تا احد بیاد تاپیک بزنه ولی زیاد روش حساب نکن

گیم پلی هم اصلا خوب نیست
متوسط رو به بده !!!
بله اصیل. گفتم که نبود ترس به خاطره شماره قبلیشه. باید در اون جستجو کنیم نه این. ترس از توی شماره چهارم از بین رفت و توی قسمت های بعدی دیگه ترسی ندیدیم و نخواهیم دید.
آخه افشین تو مسئولین کپکام رو آدم فرض کردی؟ اینا اگه آدم بودن همچین افتضاحی به بار نمیووردن. الان ریشه های بازی کو؟ کجاست؟
اون عالم و آدمی که میگی همونایی بودن که میگفتن اصالت و فلان و اله و بله و با دیدن نمرات درخشان بازی به طرز شگفت انگیزی غیب شدن کجا هستن؟ RE6 رو میگم. شک نکن الان، به خصوص همین الان، RE5 یه شاهکاره. من هیچ وقت RE5 رو نکوبوندم و نخواهم کوبوند.

بقیه موارد هم کجای شخصیت جیل به باد رفته؟ جدی میگم کجا؟ جیل رو گرفتن ترکوندنش با اون وسیله و کنترلش میکردن و انتظار داری همین که درست شد بلند شه پشتک وارو بزنه؟ اتفاقا قیافه-ش هم مریض الاحوال بود توی بازی.

مرگ وسکر هم نابهنگام بود. من خودم موضعم در مقابل این یکی مشخص نیست.

نبود ترس هم بر میگرده به اوروبوروس! وقتی آدم خوار و زامبی نمیبینی و به جاش آدمی میبینی که مغزش سر جاش هست از چی میخوای بترسی؟ اینم جدی بود.

اما در بقیه موارد هم داری اشتباه میکنی! من گفتم داستان شماره 6 چنگی به دل نمیزنه. حرفام هم حرف بچه های تاپیکه که بهشون اعتماد دارم بیراهه حرف نمیزنن. به قول خودت شماره 4 خیلی کم حفره داشت یا اصلا نداشت ولی شماره 6 رو میگن خدای چاله فضاییه

گیم پلی رو هم بریز بیرون چون من مخالفت اصلیم با شماره 6 از همون روز اول با گیم پلی و دوربین مضخرفش بود

آخرین ویرایش:
هر کی بهت گفته، بهش میگی زنگ آخر دم در مدرسه وایسه
=====================
نسخه PC هم هنوز نیومده. کپکام فعلا داره آمار وحشتناک نمره های بازی رو نگاه میکنه و داره به این فکر میکنه که نسخه PC رو کنسل کنه

بستگی به خودت داره. بعضیا این شماره رو بهترین سری عمرشون میدونن و بعضیا بازی رو یه Epic Fail گنده میدوننن. دسته اول رو که بیخیال. میمونه دسته دوم.

بله اصیل. گفتم که نبود ترس به خاطره شماره قبلیشه. باید در اون جستجو کنیم نه این. ترس از توی شماره چهارم از بین رفت و توی قسمت های بعدی دیگه ترسی ندیدیم و نخواهیم دید.
آخه افشین تو مسئولین کپکام رو آدم فرض کردی؟ اینا اگه آدم بودن همچین افتضاحی به بار نمیووردن. الان ریشه های بازی کو؟ کجاست؟
اون عالم و آدمی که میگی همونایی بودن که میگفتن اصالت و فلان و اله و بله و با دیدن نمرات درخشان بازی به طرز شگفت انگیزی غیب شدن کجا هستن؟ RE6 رو میگم. شک نکن الان، به خصوص همین الان، RE5 یه شاهکاره. من هیچ وقت RE5 رو نکوبوندم و نخواهم کوبوند.

بقیه موارد هم کجای شخصیت جیل به باد رفته؟ جدی میگم کجا؟ جیل رو گرفتن ترکوندنش با اون وسیله و کنترلش میکردن و انتظار داری همین که درست شد بلند شه پشتک وارو بزنه؟ اتفاقا قیافه-ش هم مریض الاحوال بود توی بازی.

مرگ وسکر هم نابهنگام بود. من خودم موضعم در مقابل این یکی مشخص نیست.

نبود ترس هم بر میگرده به اوروبوروس! وقتی آدم خوار و زامبی نمیبینی و به جاش آدمی میبینی که مغزش سر جاش هست از چی میخوای بترسی؟ اینم جدی بود.

اما در بقیه موارد هم داری اشتباه میکنی! من گفتم داستان شماره 6 چنگی به دل نمیزنه. حرفام هم حرف بچه های تاپیکه که بهشون اعتماد دارم بیراهه حرف نمیزنن. به قول خودت شماره 4 خیلی کم حفره داشت یا اصلا نداشت ولی شماره 6 رو میگن خدای چاله فضاییه

گیم پلی رو هم بریز بیرون چون من مخالفت اصلیم با شماره 6 از همون روز اول با گیم پلی و دوربین مضخرفش بود

در نبود یک انسان در کپکام که شکی نیست
ولی خوب همون شماره 5 رو هم کپکام ساخته دیگه مگه نه ؟!

ایجاد داستان شماره 5 فعلا نیاز نبود داستان بازی می شد جوری نوشته بشه که ترسناک باشه و وسکر هم نمیره
جیل یه شخصیت جانبی نیست کلی طرفدار داره یه زمانی برو بیایی داشته این جور استفاده از شخصیتی مث جیل یه ضعف بود
جیل باید یکی از افرادی می بود که آلبرت رو می کشت ولی جاش شوا جون زحمتش رو کشید :-&

انصافا شماره 4 از شماره 5 ترس که نه ولی تنش بیشتری داشت

از نظر خود من شماره 5 از شماره 6 بهتر بود
من که همون اول گفتم شماره 6 رو بیشتر از شماره 4
دوست دارم ولی نمی تونم به خودم دروغ بگم که شماره 4 موفق ترینه
حالا خودت شماره 6 رو بازی می کنی می بینی بچه ها نخواستن داستان رو بکوبن وگرنه با اون ending ها intro ها فقط باید به اون کودکی که داستان رو نوشته خندید
شماره 6 داستانش مشکل داره یا به قول خودت حفره داره اصلا مث شماره 1 2 3نیست که برات گره داستانی ایجاد کنه که بخوای تو شماره بعد ببینی
پایان های بازی دقیقا مث دمو های تکن شده که وقتی arcade تموم میشه نشون میده

گفتم تا بحث نکنیم همگی نتیجه درستی نمی گیریم باید خودت تجربه کنی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or