بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

یه همچین دوربینی واسه یه عنوان در این سطح و تو این نسل دیگه اصلا مناسب نیست.
ینی اینو باس با آب طلا سر در تاپیک بزنن ...
RE5 هم مشکل بزرگش این بود که :
1.تو روز بود خیلی ! مخصوصا اولای بازی که بیشترین تاثیر رو چه رو مخاطب ، و چه رو منتقد میذاره .
2.شوا آلامُر ... :|

مشکلی که سری رزیدنت ایول داره دوربینش نیست نبود معما توی بازی و تغییر سبکش به شوتر خالص همینطور کم شدن خشونت بازی
برای مثال تو re3 کشته شدن برد توسط نمسیس نشون داده میشه ولی تو re5 قطع شدن سر رینارد فیشر رو نشون نمیده یا همه ما کشته شدن افراد رو توسط زامبی ها دیدیم ولی هیچ وقت تو دو شماره آخر ندیدیم ماجینی ها کسی رو بگیرن و همون جا جرش بدن
همین طور نوع ماموریتی که بازی پیدا کرده بازی رو از اون حال و هوا خارج کرده دیگه فقط برای بقا و با ترس و لرز با دشمنا نمی جنگیم لیان و کریس و جیل شدن ابر قهرمان اونم از نوع مسخره
هیچوقت این ابرقهرمان ها کسی رو به چالش نمی کشن و شکل عملشون ابر قهرمانی مثلا اگه بخوایم یکی از این شخصیت هارو با سالید اسنیک مقایسه کنیم می بینیم داستان بازی اون رو قهرمان می کنه و ذهن ما که از اون ابر قهرمان میسازه مثلا ما همیشه زجر کشیدن و تا پای مرگ رفتن اسنیک رو دیدیم ولی هیچوقت ندیدیم لیان کم بیاره ضربه بخوره
همه این ها هم یه دلیل داره کپکام تنها می خواد بازی رو بفروشه و به فکر خلق یه اثر موندگار نیست براش هم فرق نمی کنه مخاطب هاش کیا هستن
خیلی ها این عقیده رو دارن که داستان شماره آخر عالی بود بله بود ولی مرگ وسکر جوک بود و خیلی ها با من هم عقیدن در این مورد
به امید اینکه شماره جدید انحصاری بشه حالا برای هر شرکتی تا بازی بتونیم بازی خوبی رو ببینیم

آخرین ویرایش:
ای بابا از شما بعیدها آمبرلا نمی خواست هیچ شاهدی تو سطح شهر زنده بمونه که بتونه اتفاقاتی که تو شهر افتاده رو بر ملا کنه
حتی اگه یادتون باشه تو دیجینریشن دولتم نمی خواسته اخبار عمومی بشه

:-o:-oااااااااااااااااااااا!!!!:-o:-o از دیروز تا حالا چقدر پست دادن بچه ها.:d میگم جوتون خیلی گرم شده. منم وقت کنم میام سر میزنم
حمید جان. جون من اگه خبر تازه ای شد و اگه حال داشتی واسه من با پی.ام بفرست. این امتحانات امانمو بریده. دمت گرم!!>:d<
برادر RockIT (اسمتونو نمیدونم;;):">). راست میگی. من از این نکته غافل شده بودم. همش داشتم به این فکر میکردم که اینا اومدن گند کاریاشونو پاک کنن. یعنی مدارک و هر چی که مونده تو شهر. حواسم نبود که پلیسای شهر هم مدرک حساب میشن:d=))
میگم یه سوال دیگه.(این یکی رو واقعا نمیدونم. غافل مافل نشدم:d) آیا دولت هم با آمبرلا هم دست بود؟ چون آخر زد خار مادر شهرو با هم یکی کرد رفت پی کارش؟؟؟ اگه آره پس........ مرگ بر آمریکا... مرگ بر اسرائیل...مرگ بر.... اِآِاِ ببخشید... جو گیر شدم:p:">
مشکلی که سری رزیدنت ایول داره دوربینش نیست نبود معما توی بازی و تغییر سبکش به شوتر خالص همینطور کم شدن خشونت بازی
برای مثال تو re3 کشته شدن برد توسط نمسیس نشون داده میشه ولی تو re5 قطع شدن سر رینارد فیشر رو نشون نمیده یا همه ما کشته شدن افراد رو توسط زامبی ها دیدیم ولی هیچ وقت تو دو شماره آخر ندیدیم ماجینی ها کسی رو بگیرن و همون جا جرش بدن
همین طور نوع ماموریتی که بازی پیدا کرده بازی رو از اون حال و هوا خارج کرده دیگه فقط برای بقا و با ترس و لرز با دشمنا نمی جنگیم لیان و کریس و جیل شدن ابر قهرمان اونم از نوع مسخره
هیچوقت این ابرقهرمان ها کسی رو به چالش نمی کشن و شکل عملشون ابر قهرمانی مثلا اگه بخوایم یکی از این شخصیت هارو با سالید اسنیک مقایسه کنیم می بینیم داستان بازی اون رو قهرمان می کنه و ذهن ما که از اون ابر قهرمان میسازه مثلا ما همیشه زجر کشیدن و تا پای مرگ رفتن اسنیک رو دیدیم ولی هیچوقت ندیدیم لیان کم بیاره ضربه بخوره
همه این ها هم یه دلیل داره کپکام تنها می خواد بازی رو بفروشه و به فکر خلق یه اثر موندگار نیست براش هم فرق نمی کنه مخاطب هاش کیا هستن
خیلی ها این عقیده رو دارن که داستان شماره آخر عالی بود بله بود ولی مرگ وسکر جوک بود و خیلی ها با من هم عقیدن در این مورد
به امید اینکه شماره جدید انحصاری بشه حالا برای هر شرکتی تا بازی بتونیم بازی خوبی رو ببینیم
آفرین. کاملا موافقم. رزیدنت اویل یکی از عناصر اصلی که دیگه نداره ترس هستش. آقا شاید باورتون نشه ولی من سره رزیدنت اویل 2 تو یه صحنش چنان شکی بهم وارد شد که تا 6 ماه جرات نکردم بشینم پای بازی(البته همش13 سال داشتم)
مورد دیگش هم معما هست همونطور که دوستمون اشاره کرد.
ای چی میشه اگه میخوان تغییر ایجاد کنن تو بازی حداقل از این المان های بازی دوباره و درست استفاده کنن. دلم قش میره واسه یه سکته جانانه پای رزیدنت اویل!!!

آخرین ویرایش:
:-o:-oااااااااااااااااااااا!!!!:-o:-o از دیروز تا حالا چقدر پست دادن بچه ها.:d میگم جوتون خیلی گرم شده. منم وقت کنم میام سر میزنم
حمید جان. جون من اگه خبر تازه ای شد و اگه حال داشتی واسه من با پی.ام بفرست. این امتحانات امانمو بریده. دمت گرم!!>:d<
برادر RockIT (اسمتونو نمیدونم;;):">). راست میگی. من از این نکته غافل شده بودم. همش داشتم به این فکر میکردم که اینا اومدن گند کاریاشونو پاک کنن. یعنی مدارک و هر چی که مونده تو شهر. حواسم نبود که پلیسای شهر هم مدرک حساب میشن:d=))
میگم یه سوال دیگه.(این یکی رو واقعا نمیدونم. غافل مافل نشدم:d) آیا دولت هم با آمبرلا هم دست بود؟ چون آخر زد خار مادر شهرو با هم یکی کرد رفت پی کارش؟؟؟ اگه آره پس........ مرگ بر آمریکا... مرگ بر اسرائیل...مرگ بر.... اِآِاِ ببخشید... جو گیر شدم:p:">
بله دقیقا هیچوقت اتفاقاتی که تو سطح شهر افتاد تو داستان رزیدنت ایول تو رسانه ها پخش نشد و هیچ کس نمی دونست زامبی ها دقیقا چه جوری هستن یا بیو ارگانیک ویپن ها چه جوری اند در واقع اون ها شاهد های زنده بودن که باید کشته میشدن اگر یاد باشه گرگ تو دیجنریشن اصلا هیچ ایده ای در مورد زامبی ها نداشت و فکر می کرد حرف هایی که لیان میزنه خزعبلات
اسم منم افشین دیگه
RE5 هم مشکل بزرگش این بود که :
1.تو روز بود خیلی ! مخصوصا اولای بازی که بیشترین تاثیر رو چه رو مخاطب ، و چه رو منتقد میذاره .
2.شوا آلامُر ... :|

حالا روز رو میشه تحمل کرد ولی این شوا ....
رو حالت سخت که دیگه اعصاب برات نمیذاشت
شوا نه شخصیت دوست داشتنی بود نه چالش برانگیز بود نه پیش زمینه خوبی داشت
حرف دل زدی
کلا با پارتنر تو سری re مشکل دارم من

آخرین ویرایش:
خب کنفرانس ماکروسافت تموم شد و خبری از هیچ یک از رزیدنت اویلها نشد.

توی کنفرانس ساعت 4 صبح سونی امیدوارم دیگه خبری از Capcom باشه چون همش EA توی کنفرانس مایکروسافت بازی هاش رو نشون داد که بیشتر هم برای kinect بودند .

فکر کن RE برای Kinect میساختند و کنفرانس امروز نشون میدادند چی میشد :d

به نظر من یه تنوع تو سری بازی های رزیدنت اویل لازم بود .

اینی که گفتی واضحتر توضیح بده
اگه یه بازی تنوعی ایجاد کنه تو سیستم گیم پلی این تنوع باید در جهت بهبود بازی باشه یا تخریب بازی؟

خیلی ها این عقیده رو دارن که داستان شماره آخر عالی بود بله بود ولی مرگ وسکر جوک بود

دلیلت برا جوک بودن مرگ آابرت وسکر چیه؟

اینی که گفتی واضحتر توضیح بده
اگه یه بازی تنوعی ایجاد کنه تو سیستم گیم پلی این تنوع باید در جهت بهبود بازی باشه یا تخریب بازی؟

اقا تنوع یعنی همینی که تو شماره 5 و راکون سیتی هست.تنوع منظورم این نیست که زامبی نداشته باشه همین که سیستم بازی و شکل و شمایلش عوض شده مثل اپریشن راکون سیتی خودش یه تنوع هست .به نظر من اگه بعد رزیدنت اویل 3 باز هم همون موجودات و زامبی ها بودند بازی کسل کننده میشد تو رزیدنت اویل 4 کلا زامبی رو برداشتند و تو شماره 5 کاملا یه بازی اکشن شده بود این راکون سیتی هم که کلا اصلا یه رزیدنت اویل دیگس فقط برام جالبه که بازی کنمش چون کلا با همه ی رزیدنت اویل ها فرق داره با اون تریلر E3 خیلی حال کردم واسه همینم خوشم اومد ازش در حالی که اولین باری که دیدم اصلا خوشم نیومد از بازی.الانم من اصلا دلم نمیخواد که رزیدنت اویل 6 مثل رزیدنت اویل 5 یا راکون سیتی باشه دوست دارم ترسناک باشه با فضا های جدید معما های جدید و سخت و دشمنان و داستان جدید ولی بازم میگم این تنوع تو سری بازی های رزیدنت اویل واقعا لازم بود .ولی حالا باز دوست دارم به بازی به اون تاریکی و ترس و وحشت برگرده.امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم دوست من.

الان این تنوع داره تو بعضی بازی ها اتفاق میفته شما اولین شماره توم رایدر رو یادته ؟ اصلا چیزی بنام ترس و موجودات ترسناک و تخیلی تو بازی داشت ؟! نداشت دیگه ولی بعد تو فرشته تاریکی چجوری شد ؟ ترسناک شد از یه بازی ماجرایی به یه بازی ترسناک ماجرایی تبدیل شد بعد باز تو اندر ورد دوباره به حالت ماجرایی خودش برگشت و دوباره تو این توم ریدر جدید که قراره بیاد ترسناک شد.الان به نظر شما این کار باعث تخریب شدن بازی شده ؟ ! به نظر من باعث جذاب تر شدن بازی شده.:)

آخرین ویرایش:
اقا تنوع یعنی همینی که تو شماره 5 و راکون سیتی هست.تنوع منظورم این نیست که زامبی نداشته باشه همین که سیستم بازی و شکل و شمایلش عوض شده مثل اپریشن راکون سیتی خودش یه تنوع هست .
با این دیدگاهی شما داری نسبت یه سری Re باید بگم نبود زامبی(یا هر موجود دیگه که به عنوان بیمار هست تو عناوین) هم میتونه تنوع خوبی باشه
اینکه بازی داره روز به روز اکشن مطلق میشه اصلا تنوع نیست و اینکه ماموری نامرئی بشه اونم تو Re بازم تنوع نیست
خیلی از المانها میتونن تو یه بازی گنجونده بشن اما باید دقت کرد که اصالت یه بازی رو خراب نکنن
همین به قول شما تنوعها و به نظر من المانهای اشتباه Re رو روز به روز ضعیفتر میکنه
شروعش هم با Re4 بود که مثلا یه کلاغ میزدی و نارنجک میداد بهت و از این جور کارا

الانم من اصلا دلم نمیخواد که رزیدنت اویل 6 مثل رزیدنت اویل 5 یا راکون سیتی باشه دوست دارم ترسناک باشه با فضا های جدید معما های جدید و سخت و دشمنان و داستان جدید ولی بازم میگم این تنوع تو سری بازی های رزیدنت اویل واقعا لازم بود .ولی حالا باز دوست دارم به بازی به اون تاریکی و ترس و وحشت برگرده.
با این چیزی که نوشتی حرف قبلیتو نقض کردی خودت
اول میای میگی میخوای تنوع باشه مثل Re5 و ORC
بعد میگی اصلا دوست نداری Re6 مثله Re5 و ORC باشه!
اگه تنوع این بازیها خوبه چرا Re6 مثل اونا نباشه؟
اگه دوست داری فضا ترسناک باشه و معما و ... دوباره بیاد تو بازی(که میشه سبک کلاسیک بازی)
تکراری میشه که باز(با توجه به چیزایی که نوشتی)

کسی که تو مواد مذاب ایستاده و هیچیش نمیشه با rpg میمیره
هیچیش نمیشه یعنی چی؟
یعنی بعد اینکه افتاد تو مواد مذاب صحیح و سالم اومد بیرون؟
یا انتظار داری به محض اینکه افتاد تو مواد ذوب میشد سریع؟
دقت کن که داریم در مورد آلبرت وسکر یا بهتر بگم اوروبروس + آلبرت صحبت میکنیم
کاملا طبیعی هست که با قدرتی که داره بلافاصله مثل انسان طبیعی از بین نمیره

هیچیش نمیشه یعنی چی؟
یعنی بعد اینکه افتاد تو مواد مذاب صحیح و سالم اومد بیرون؟
یا انتظار داری به محض اینکه افتاد تو مواد ذوب میشد سریع؟
دقت کن که داریم در مورد آلبرت وسکر یا بهتر بگم اوروبروس + آلبرت صحبت میکنیم
کاملا طبیعی هست که با قدرتی که داره بلافاصله مثل انسان طبیعی از بین نمیره
فک کنم چه آلبرت چه اروربورس سلول تشکیل شده باشن و برای مواد مذاب فرقی نداشته باشه که چیه همه رو از بین میبره
درضمن خودت جواب خودتو دادی اگه آلبرت وسکر می تونه در مقابل گدازه هایی که 1200 درجه سانتیگراد حرارت داره مقاومت کنه با یه موشک که قبلا با یه دست می گرفتش که چیزیش نمیشه

آخرین ویرایش:
اقا تنوع یعنی همینی که تو شماره 5 و راکون سیتی هست.تنوع منظورم این نیست که زامبی نداشته باشه همین که سیستم بازی و شکل و شمایلش عوض شده مثل اپریشن راکون سیتی خودش یه تنوع هست .به نظر من اگه بعد رزیدنت اویل 3 باز هم همون موجودات و زامبی ها بودند بازی کسل کننده میشد تو رزیدنت اویل 4 کلا زامبی رو برداشتند و تو شماره 5 کاملا یه بازی اکشن شده بود این راکون سیتی هم که کلا اصلا یه رزیدنت اویل دیگس فقط برام جالبه که بازی کنمش چون کلا با همه ی رزیدنت اویل ها فرق داره با اون تریلر E3 خیلی حال کردم واسه همینم خوشم اومد ازش در حالی که اولین باری که دیدم اصلا خوشم نیومد از بازی.الانم من اصلا دلم نمیخواد که رزیدنت اویل 6 مثل رزیدنت اویل 5 یا راکون سیتی باشه دوست دارم ترسناک باشه با فضا های جدید معما های جدید و سخت و دشمنان و داستان جدید ولی بازم میگم این تنوع تو سری بازی های رزیدنت اویل واقعا لازم بود .ولی حالا باز دوست دارم به بازی به اون تاریکی و ترس و وحشت برگرده.امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم دوست من.

الان این تنوع داره تو بعضی بازی ها اتفاق میفته شما اولین شماره توم رایدر رو یادته ؟ اصلا چیزی بنام ترس و موجودات ترسناک و تخیلی تو بازی داشت ؟! نداشت دیگه ولی بعد تو فرشته تاریکی چجوری شد ؟ ترسناک شد از یه بازی ماجرایی به یه بازی ترسناک ماجرایی تبدیل شد بعد باز تو اندر ورد دوباره به حالت ماجرایی خودش برگشت و دوباره تو این توم ریدر جدید که قراره بیاد ترسناک شد.الان به نظر شما این کار باعث تخریب شدن بازی شده ؟ ! به نظر من باعث جذاب تر شدن بازی شده.:)
اين كه بيان سبك بازي رو از Survival Horror به Action خالص تغيير بدن (RE5) يا اينكه بازي رو يه كاري كنن كه مثلا به صورت گروهي بريم جلو با انواع و اقسام قدرت هاي مافوق طبيعي ! (OPC) به نظر من يه كم زياد و غير قابل هضم هست براي تنوع!!
بعد به نظر شما RE Zero و RE Remake كه 3 سال بعد از RE 3 عرضه شده و بنا به نظر خيلي ها جزو شاهكار هاي اين سري محسوب ميشه ( به جز RE 2 ) كسل كننده و تكراري هست؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or