بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
دوست عزیزم....فرشته پیام اور مرگ(NEMESIS )!!!!:cheesygri

باید خدمتت عرض کنم که من هم با این ایده که هم نوعان ب.ب در دنیا هیچ ابرو و احترامی ندارن.......موافقم....

فراموش نکنید که یک سرباز....تا زمانی یک انسا هست که هنوز جنگی رخ نداده...
به محض شعله ور شدن اتش مرگ....یک سرباز تبدیل میشه به چی!!!؟؟؟؟

واضح بگم!؟
هیچ دقت کردین که ب.ب در متال3 و اسنیک در متال 1و2 .....ج.ن چند انسان بیگناه رو گرفتن!؟

وقتی که شما به جای ب.ب دارین بازی میکنین....و یکی از اون سربازها رو از پشت سر میبرین....ایا میدونین که اون بدبخت.....خونواده داره....دوست و اشنا داره....کس و کار داره!؟
هیچ میدونید که اونا با شنیدن خبر سر بریده شدن عزیزشون....چه احساسی بهشون دست میده!!!؟؟؟/:)

شاید در اینجا منو متهم کنید که دارم به حاشیه میرم....یه اینکه به خودتون بگید:
ای بابا....ما فقط خواستیم بشینیم و یه بازی بکنیم!...نه اینکه حساب کسایی رو که میکشیم دستمون باشه!!!!....

اما این حقیقت نیست!؟(منظورم در دنیای واقعی هست....نه توی بازی....)

یه سرباز...در جنگ....چیزی نیست جز یه حیوان....یه جانور....
همونطوری که نوامی به اسنیک میگه:
""...مردها و بازیهاشون.....!!""
شرم اوره....

اگه دوستان یادشون بیاد....
توی متال3....اونجا که ب.ب باید راهشو از بین روح کسایی که به دست خودش کشته شدن....باز کنه...
در واقع کوجیما میخواسته همین روی کثیف و پلید جنگ رو به ما نشون بده....

البته به نظر من ....توی بازی....مخصوصا متال گیر سالید1....اسنیک رو یه ادم فیلسوف و بسیار فهمیده طراحی کردن....در واقع شخصیتش جوریه که به یه ژنرال کار کشته نظامی شبیه تا به یه سرباز تازه کار جون و 30 و چند ساله....

مثلا در جایی که مریل از اسنیک درباره نام حقیقیش سوال میکنه....اسنیک میگه:
""....نام و اسم در میدون مبارزه هیچ اهمیتی نداره...."":eek:

و در جایی دیگه که مریل ازش سوال میکنه که ایا کس دیگه ای توی زندگیت بوده...اسنیک میگه:
::....ادما فقط زندگی منو پیچیده میکنن..."":eek:

به نظر شما...این جملات برای شخصیتی با پارانترهای اسنیک یک مقدار زیادی نیست!؟

البته نباید فراموش کرد که سنیک تا اون زمان...ماجراهای عظیمی مثل ( اوتر هیون ) و ( زانزیبار لند ) رو از سر گذرونده...اما باز هم یه جای کار میلنگه....:confused:

در مورد اسنیک و ب.ب از نظر ارمان و هدف هم بد نیست بگم که:
نباید فراموش کرد که ب.ب کی بوده.....یا از چه چشمه ایدئولوژیکی سیراب میشده....
ب.ب یه مامور سازمان سیا بود....و همونطور که قبلا گفتم....خدا میدونه که تا زمان متال3....چند نفر ادم کشته بوده!!!!
و بعدها....یه گوشه از کثافت کاری رئیس هاش و بالا بالایی ها رو که میبینه....و چون خودش شخصا توی قضیه دخیل بوده....میزنه به سیم اخر و مبارزه با پاتریوتها و.....الی اخر....

اما ارمان....یا بهتر بگم....ارمانشهر ( اتوپیا ) ب.ب چی بود!؟/:)
چیزی بود جز جهانی که سربازها توش احترام میشدن!؟....نه!
چیزی بود جز دنیایی که توش همه به سربازها محتاج بودن!؟....نه!
چیزی بود جز مملکتی که توش سربازها بدون دخالت سیاسیون فعالیت میکردن!؟....نه!

خب....
خدتون بیاین و تصور کنین که این چه دنیاییه!!!؟؟؟؟
دنیایی پر از جنگ و حمله و ضد حمله و.....
و ..
اگه پاتریوتها تا حالا سر ب.ب رو زیر اب نکرده بودن....فقط خدا میدونست که اون الان چه اتیشی میسوزوند!!!!!
....
ای بابا....
اخرش که مدیون پاتریوتها شدیم!!!!!!

بله....ما حالا حالا ها با پاتریوتها خیلی کار داریم....
همونطور که اسنیک به دنبالشونه....

اما فکر میکنید که اسنیک از ب.ب باهوش تره!؟....قوی تره!؟...تجربه عملیاتی بیشتری داره!؟.....یا اینکه از ب.ب .....رفیق و دوست و اشنای بیشتری در بین مقامات بالای پنتاگون و NSA داره!؟...؟

اگه ب.ب نتونست در برابر پاتریتها بیاسته....اسنیک میتونه!؟:confused:

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
و به نظر من....
در اخر.... کوجیما میخواد طرفدارام متال رو سر این دو راهی قرار بده که بین سالید اسنیک و ب.ب یکی رو انتخاب کنیم....!
منظورم اینه که بلاخره ما باید تصمیم بگیریم که ایا مبارزه اسنیک علیه ب.ب درست بوده!؟....
همونطور که ما میبینیم.....چیزی در حدود 10 سال بعد از قضیه زانزیبار...اسنیک هم دقیقا همون روشی رو برای مقابله با پاتریوتها انتخاب کرد....که ب.ب سالهل قبل مشغول به اون بود...

پست زیبایی بود...چیزی که MGS3 به ما نشون داد خط بطلانی روی تمام دانسته های قبلی ما نسبت به Big Boss کشید...
در واقع بعد از بازی کردن MGS3 , Portable OPS من واقعا نظرم نسبت به ب.ب عوض شد...در واقع من الان با تمام وجود آرزو میکردم که اسنیک وقتی که به 200 کیلومتری شمال Garzburg میرفت تا برای اولین بار با ب.ب در Outer Heaven روبرو بشه , فقط یکبار از خودش میپرسید که برای چی میجنگه ؟! چرا میجنگه ؟! و به کی وفاداره ؟!
این سوال رو باس از جک کرد و همچنین GENE از ب.ب (هموم جک خودمون = ب.ب) پرسید...
باز هم دارم میگم که (به نظر من) کاری که ب.ب برای سربازا انجام داد و بهشت بیرونی رو ساخت قابل احترام بود...از این نظر که ب.ب مثل GENE خودخواهی نکرد و به عنوان یک سرباز کمکی به همنوعانش کرد...

' Im Not Gonna Live My Life The Way The Boss Did '

زمانی که سربازهای زیردست ب.ب به کمکش میان و ب.ب از اونها میخواد که از اونجا برن و گرنه کشته میشن شما میبینین که خودخواهی ایی در کار نیست و بلکه از جان گذشتگی کامل هست که ب.ب میخواد برای زیر دستهاش انجام بده...
و اونجا هست که یکی از دراماتیکترین و احساسی ترین صحنه های MGS رو میبینیم....

پس میبینیم که ب.ب اصلا اون آدم بدی که ما انتظار داشتیم نبوده(با توجه به اطلاعات ناقصمون قبل از عرضه قسمت سوم و Portable OPS)...
و در واقع باید این سوال رو از خودمون بکنیم که آیا مبارزه اسنیک با ب.ب درست بوده ؟!

جواب اسنیک به این که برای چی میجنگه در قسمت دوم برای ما مشخص میشه :

Snake ! What Are You Fighting For

For a Future

اسنیک برای آینده و برای انسانها میجنگید ولی ب.ب برای چی ؟!
نظرهای زیادی هست ولی به نظر من ب.ب برای همنوعانش میجنگید...برای سربازانی که دولتها هیچ ارزشی برایشان قائل نیستند...رئیس بزرگ برای سربازانی میجنگید که زمانی خودش هم یکی از اونها بود...حتی اسنیک هم در Metal Gear Acid میگه :

من اون Pawn یی هستم که اونها (دولت) فرستاده اند....Pawn معانی مختلفی داره و یکی از اونها عروسک خیمه شب بازی هست...یعنی حتی خود اسنیک هم قبول داره که عروسکی هست که توسط دولت کنترل میشه و همین موضوع باعث دل چرکینی من از اسنیک میشه...برای اینکه هیچوقت از خودش نمیپرسه چرا....فقط کاری رو انجام میده که بهش میگن...

یا در Metal Gear Solid خود اسنیک به Wolf میگه :

They Call Solidiers Like us DOGs of WAR

بله ! ب.ب برای آزادی و استقلال تمام اون کسانی میجنگید که توی جامعه هیچ جایگاه آبرومندانه ایی نداشتن...(البته این نظر منه و مطمئنم که خیلیها باهاش مخالفن)
و همین باعث میشه که علاقه من به شخصیت تخیلی ب.ب خیلی زیاد و شاید حتی بیشتر از سالید اسنیک باشه...

پس بیاین یکبار دیگه از خودمون سوالی رو که دوست عزیزمون FoxHound پرسیدن رو بپرسیم....

منظورم اینه که بلاخره ما باید تصمیم بگیریم که ایا مبارزه اسنیک علیه ب.ب درست بوده!؟...

و بیاین که به این سوال صادقانه جواب بدیم...

متشکرم....Nemesis

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
1)مانتیس عضو KGB بود....اما پس از فروپاشی شوروی....به امریکا رفت و عضو FBI شدوووو

2)مهدی جان....
قرار نشد که حالا که تو توی سربازی درجه در هستی...و من قراره افسر بشم....از افسرها بد بگی!!!!:cheesygri
درسته سرباز گوشت قربونیه....اما همین گوشت قربونی رو یه افسر باید هدایت و فرمانده ای بکنه یا نه!!؟؟:confused:

در ضمن...منظورم از ایران و امریکا...این بود که حداقل این دو کشور همواره در شرایطی بودند که میتونستند نسبت به مسئله کردها....به صدام فشار وارد کنن.....اما بعضا دیده شده که متاسفانه کردها بازیچه ایران....عراق....ترکیه...و انگلیس و امریکا شدند....
این بحث رو ادامه نمیدم چون خیلی به متال مربوط نیست....ولی بحث جالبیه.....

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
آقا در ضمن کسی میدونست که جناب Psycho Mantis اهل روسیه Russia تشیف دارن؟؟؟؟؟؟

بعد برین بگردین ببینی که حاج خانوم Sniper Wolf از کجا هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد بگردین دنبال بعضی سوال ها که جوابشون با اینها باعث میشه سوالاتتون بیشتر بشه!!!!!!!!(چی گفتم!!!!!!!!!!!!!) الان همه فشم میدن:laughing: :laughing: :laughing:

تا بیشتر از این فحشت ندادم ....یه فکری به حاله سوالات بکن!!!!:cheesygri

آقا من یه سوال در مورد این بازی داشتم که اگر کمکم کنید ممنون میشم.
من توی متالگیر 3 اونجایی که تو زندان میفته گیر کردم.اولش به اون سرباز یه مقدار غذا دادم و بعد فیلم نشون داد ولی الآن هر کاری میکنم چیز خاصی پیش نمیاد.اینجا باید چی کار کنم؟؟؟
آقا راستی توی همین قسمت وقتی قرص میخوری و میمیری اگه گزینه ی Exit را به جای Continue بزنی و دوباره به منوی اولیه ی بازی بری و بازی را لود کنید اون اولش یه میشه گفت مینی گیم میاد که باید بزنی چند نفر را بکشی.(یه چند دقیقه ای میشه) بعدش یهو اسنیک از خواب بیدار میشه(انگار که کابوس دیده) آیا اون خوابی که اسنیک دیده به گذشتش ربط داره یا کلآ تبلیغ برای یکی از بازیهای دیگر کونامی هست(که من تا به حال چیزی به این شکل ندیدم و نشنیدم) یا کلآ چیز خاصی نیست؟

دوست عزیز....
برای فرار از زندان....یا باید فرکانسی رو که سارو بهت میده وارد کنی تا در باز شه( البته از نوع سوال کردنت فکر میکنم که ندونی سارو کیه!!:cheesygri )...
پس بهتره که قرص مرگ موقت رو بخوری و بعد به ظاهر میمیری....جانی( اون سرباز محافظ ) میاد ببینه چه خبره....باید دوباره زنده بشی و کلکش رو بکنه!
البته فکر میکنم که یه راهه دیگه هم بود که مربوط میشد به اون غذاها....:confused:

در مورد اون مینی گیم هم ....توی 1 یا 2 صفحه پیش صحبت شده....

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
Patriot ها به Raiden میگن :

تا زمانی که این جامعه باشه ما هم هستیم...برای همین کسی نمیتونه ما رو نابود کنه...

Fortune برای نابود کردن Patriot ها راهی که انتخاب میکنه استفاده از بمب غنی شده هیدروژنی برای یک حمله به آمریکا و در نهایت واشنگتن بود...

Solidus : A nuclear strike won't stop them.

Fortune : It will damage their power source -- the mindless masses that
they control. First things first.

احتمالاتی که ممکن بود با یک حمله به آمریکا پیش بیاد طبق تئوری اثر پروانه ایی غیر قابل پیش بینی بود...Fortune میخواست با کمک یک بمب به آمریکا و در نتیجه مردمش صدمه بزنه تا به قول خودش منبع قدرت اونها رو بگیره...
ولی موفق به اینکار نشد...

به چند سال قبل برمیگردیم....زمانی که Liquid هم با درخواست باقیمانده بدن ب.ب و 2 بیلیون دلار آمریکا رو تهدید به حمله اتمی کرد...
ولی....باز هم عملی نشد و جنگی در نگرفت....

باز هم به چند سال قبل از این بر میگردیم...زمانی که ب.ب میخواست با ساخت TX به قدرت نظامی برتر تبدیل بشه و دوران رو دوباره به حالتی که در زمان جنگ سرد داشت برگردونه...زمانی که سربازها و جاسوسها بیشترین نقش رو داشتن...

ولی توسط پسر خودش متوقف میشه...

باس حرف جالبی رو به جک میزنه و ب.ب هم قبل از مغلوب شدن توسط پسرش حرفی شبیه به جمله باس رو به اسنیک میزنه :

"One
who has experienced the tension of battle can never leave the battlefield.
I'm the one giving you something to live for, and that is war"

"Whoever
wins, out battle does not end. There loser is freed from the battlefield, the
winner must remain there and the survivor must live his life as the warrior
until he dies"

و ما میبینیم که هر دوی جملات ب.ب واقعیت پیدا کردند....کسی مثل اسنیک کاری جز جنگیدن نمیتونه انجام بده و همونطوری که ب.ب گفت نجات یافته تا زمانی که زنده است باید به نقشش به عنوان یک جنگجو ادامه بده....

ولی در آخر و در قسمت چهارم دیدیم که شروع شدن جنگ غیر قابل پیش گیری بود و بالاخره با وجود PMC های مختلف و کاری که Liquid/Ocelot انجام داد جنگ بین آمریکا و نیروهای Outer Heaven جدید صورت گرفت...

بالاخره رویای ب.ب توسط یکی از 3 پسرش تحقق پیدا کرد....

حالا بیشتر از هر زمانی Patriot ها در خطر هستند...جنگی که درگرفته به هر دو طرف صدمه میزنه...

حالا میبینیم که کاری که ب.ب میخواست انجام بده بالاخره انجام شده...Outer Heaven بالاخره به وجود اومده و رویای بیگ باس تحقق یافته...

در یک سری از چیزهای که ما در تریلرهای مختلف قسمت چهارم دیدیم اسنیک بیشتر به سربازان مجهز حمله میکنه ولی در تریلر TGS 2006 در صحنه یکی مونده با آخر دیدیم که اسنیل اول به سربازای مجهز حمله میکنه و بعد هم یکی از سربازهای خودی را که قبلا با اونها بوده رو میکشه و میگذاره که بعدی فرار کنه...(چونکه اسنیک کسی رو از پشت نمیزنه...هیچوقت...)

حالا اسنیک با کیا هستش ؟! برای چی میجنگه ؟!
در قسمت دوم برای آینده میجنگید....ولی الان چی ؟!
خود ما هم هنوز نمیدونیم که پاتریوتها کی هستن و راه نابودیشون چیه...ولی آیا اسنیک میدونه ؟!
اونطوری که از تریلر E3 2006 پیداست اسنیک هنوز هم با توجه به حرف Campbell عمل میکنه...اسنیک هنوز هم داره در برابر Liquid میجنگه...

ولی....ولی آیا وقتش نشده که اسنیک از خودش بپرسه واقعا برای چی میجنگه ؟!

هممون میدونیم که کلمه آینده برای سربازانی مثل اسنیک معنی نداره...این حرفی بود که Psycho Mantis قبل از مرگش به اسنیک میزنه :

And that's why there is war. But you... you
are different... You're the same as us. We have no past, no
future. We live in the moment. That's out only purpose.

سربازانی مثل بیگ باس و اسنیک و گروه فاکس هاند نه گذشته و نه آینده ایی دارند...اونها فقط در زمان حال زندگی میکنند....

و مزخرفات من در اینجا فعلا به پایان میرسه...ما نباید درباره گذشته این شخصیتها از خودمون سوال کنیم چون همونطوری که اسنیک در MGS 1 به اتاکان میگه این کار زندگی رو نابود میکنه...فقط باید به زمان حال فکر کرد و فکر کرد که چه کاری الان میتونیم انجام بدیم...

پاتریوتها سر ب.ب رو زیر آب کردن و حدود 10 سال هم وقت داشتن که نشون بدن آیا درست میشن یا نه ؟!
ولی وقایعی که توی این مدت زمان اتفاق افتاد نشون داد که جون انسانها برای اونها هیچ ارزشی نداره...

اتفاقات Big Shell که صرفا فقط برای امتحان کردن قدرت دولت آمریکا در برابر یک حمله تروریستی بود و برای تست کردن سیستم S3 به وقوع پیوسته بود تنها و تنها نشان دهنده این بود که جان افرادی که در این حادثه گرفته شد هیچ ارزشی برای پاتریوتها نداشت...
ما نباید کسانی مثل اسنیک یا ب.ب رو سرزنش کنیم چونکه اونها به قول خود اسنیک بیشتر از Dogs Of War نیستن بلکه کسانی که سرزنش میشن کسانی باید باشن که این ماموریتها رو به اونها دادن... پاتریوتها....

پس بیاین باز هم از خودمون بپرسیم که :

آیا کاری که Solidus میخواست انجام بده اشتباه بود ؟!

آیا کاری که Liquid میخواست انجام بده اشتباه بود ؟!

آیا کاری که Big Boss میخواست انجام بده اشتباه بود ؟!

آیا کاری که Snake دوباره میخواد انجام بده درست هست ؟!

*مهم*

من شک ندارم که باز هم در پایان قسمت چهارم میفهمیم که شخصیت اصلی بازی سر کار بود و تمام اتفاقاتی که در این قسمت افتاده مثل قسمتهای پیش به قول خود شخصیتهای منفی از پیش نویسی شده بوده...به احتمال زیاد دوباره با این جمله مواجه میشیم که یکی به شخصیت اصلی میگه :

Everything That You've Done Here Has Been Scripted

و من واقعا خسته شدم از اینکه هر دفعه تا پایان این بازی برم و در آخر بفهمم که تمام اتفاقات بازی توسط پاتریوتها پیش بینی شده بود و هیچکدوم از این اتفاقات باعث نشده که اونها حتی یه ذره هم احساس نگرانی کنن...
این دفعه من از بازی انتظار دارم که کلک پاتریوتها رو برای همیشه بکنه...برای اینکه همگی از اتفاقات پیش بینی شده توسط پاتریوتها خسته شده ایم..

در مورد اینکه "آیا کنده شدن کلک پاتریوتها خوب هست یا نه ؟!" باید یک مقاله نوشته بشه ولی من شخصا اعتقاد دارم که نبود اونها از بودنشون بهتر خواهد بود...

و به خاطر همین من از هر کسی که میتونسته در این سری بازی راهی رو برای نابودی اونها پیدا کنه تشکر میکنم...حتی اگه اون راه منجر به جنگ جهانی سوم و دنیایی بشه که درش فقط حمله و ضد حمله است...حداقل در این دنیا میدونین که نقشتون در جامعه مثل نقش یک مهره شطرنج در صفحه شطرنج نیست که توسط کسی (پاتریوتها) کنترل میشه...

باید اقرار کنم که از پاتریوتها متنفر هستم....

متشکرم...Nathrezim

آخرین ویرایش:

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
من متاسفانه دیگه تاچند وقت نمیتونم به این فروم برگردم....پس خداحافظ همتون....

متشکرم...Nathrezim

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
شخصیت .TELIKO FRIEDMAN. از متال گیر اسید 1 یا 2 که دست هاش مصنوعی بودن البته من که بازیش نکردم که بدونم واقعا اینطور بوده یا نه شایدم رباط بوده
احتمالات زیاده
نه خیر عزیز teliko رباط نبود نمیدونم این عکس از کجا اومده ولی teliko یه آدم معمولی بود
ب.ب یه مامور سازمان سیا بود....و همونطور که قبلا گفتم....خدا میدونه که تا زمان متال3....چند نفر ادم کشته بوده!!!!
و بعدها....یه گوشه از کثافت کاری رئیس هاش و بالا بالایی ها رو که میبینه....و چون خودش شخصا توی قضیه دخیل بوده....میزنه به سیم اخر و مبارزه با پاتریوتها و.....الی اخر....

اما ارمان....یا بهتر بگم....ارمانشهر ( اتوپیا ) ب.ب چی بود!؟
چیزی بود جز جهانی که سربازها توش احترام میشدن!؟....نه!
چیزی بود جز دنیایی که توش همه به سربازها محتاج بودن!؟....نه!
چیزی بود جز مملکتی که توش سربازها بدون دخالت سیاسیون فعالیت میکردن!؟....نه!
تو داری درباره ی B.B عجولانه قضاوت میکنی ممکنه ایشون جون خیلی از آدمها رو گرفته باشن اما همیشه تو میدون جنگ باید به این موضوع توجه داشته باشی که طرف مقابلت دشمن توئه و اگه تو اونو نکشی اون تورو میکشه (درست مثل فیلم نجات سرباز رایان که از کشتن سرباز آلمانی که رفیقشون کشته صرف نظر می کنن و همون سرباز بر میگرده و دوباره باهاشون می جنگه) حالا کاری به سیاست و انتخاب دوست و دشمن ندارم که بعدا دربارش صحبت میکنم
B.B اگه هزاران سرباز رو کشته باشه ولی خیلی ها رو هم نجات داده شما تا MGS : PO رو باز نکنی نمی فهمی من چی میگم ولی به کلی نظرت درباره ی B.B عوض میشه
حتی اسنیک هم در Metal Gear Acid میگه :

من اون Pawn یی هستم که اونها (دولت) فرستاده اند....Pawn معانی مختلفی داره و یکی از اونها عروسک خیمه شب بازی هست...یعنی حتی خود اسنیک هم قبول داره که عروسکی هست که توسط دولت کنترل میشه و همین موضوع باعث دل چرکینی من از اسنیک میشه...
جناب NEMISES لطفا MGA رو با MGS مقایسه نکنید ما بحثمون سر اسنیک در MGS هست و اسنیکی که در MGA هست زمین تا آسمون با اسنیک MGS فرق داره هر چند که MGA هم در جای خودش قابل احترامه
بله ! ب.ب برای آزادی و استقلال تمام اون کسانی میجنگید که توی جامعه هیچ جایگاه آبرومندانه ایی نداشتن...(البته این نظر منه و مطمئنم که خیلیها باهاش مخالفن)
و همین باعث میشه که علاقه من به شخصیت تخیلی ب.ب خیلی زیاد و شاید حتی بیشتر از سالید اسنیک باشه...
به نظر من B.B اصلا اولش همچین قصدی نداشت اما با توجه به اون اتفاقاتی که توی MGS : PO افتاد و اطلاعاتی که GENE بهش داد و یک چیز دیگه یادتونه تو آخر MGS : PO اسلات کهجاسوس پاتریوت هاست داره پشت تلفن با رئیس پاتریوت ها یا هر کسی هست صحبت میکنه ئ میگه :
"I Want him to join us"
"yes big boss"
این معنیش چیه؟ آیا بیگ باس با پاتریوتها یکی شد و بعد که دید چه بلایی سر این دنیا میارن ازشون جدا شد و تصمیم به ساخت outer heaven گرفت یا چیز دیگه ای اتفاق افتاد ؟ هنوز کوجیما به خیلی سوالات جواب نداده
سالید اسنیک هم قصدش اینه که دنیا از شر جنگ و خون و خونریزی نجات بده حالا شایدم راه رو اشباه بره اما بالاخره دنیا رو از شر پاتریوت ها نجات میده "Only Snake Is The True Hero"
ولی در آخر و در قسمت چهارم دیدیم که شروع شدن جنگ غیر قابل پیش گیری بود و بالاخره با وجود PMC های مختلف و کاری که Liquid/Ocelot انجام داد جنگ بین آمریکا و نیروهای Outer Heaven جدید صورت گرفت...

بالاخره رویای ب.ب توسط یکی از 3 پسرش تحقق پیدا کرد....
به نظر من outer Heaven لیکوئید با outer heaven بیگ باس خیل فرق داره دلیلشو بعدا خودتون متوجه میشید (MGS 4)
Patriot ها به Raiden میگن :

تا زمانی که این جامعه باشه ما هم هستیم...برای همین کسی نمیتونه ما رو نابود کنه...
درست میگه تنها راهی که میشه پاتریوت ها از بین برد اینه که تمام آدم ها رو از بین ببری چون اگه پاتریوتها هم نابود بشن باز هم ثروتمندانی پیدا می شن که به فکر حمکرانی بر انسانهای دیگه هستند و دوباره تبدیل به پاتریوت ها میشن
می دونم که زیاد چرت و پرت گفتم جدی نگیرید!!!!!
در آخر یه تست آسون هم از MGS 1 دارم وقتی اسنیک داره با اسانسور در اول بازی میره بالا میلینگ بهش میگه که تمامی لباسهای سربازها در این منطقه از جمله خود اسنیک استفاده میکنن در برابر سرما ازشون محافظت میکنه اما وقتی اسنیک میوفته تو زندان یه سرباز اونجاست همون که هی میره دستشوی سرما خورده بود برای چی ؟

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
آقا ببینم چرا این مرتیکه رایدن!!!!!!!!

اول قسمت بیگ شل که شروی میشه خودش رو اسنیک معرفی میکنه و این یا رو کمپل هم اونو با اسم اسنیک صدا میزنه و بعدش بهش کد رایدن رو میده!!!!!
و رایدن هم در باره اسنیک میپرسه درست نفهمیدم که کلنل هم در جواب چی میگه!!!!!!!!!!!!!!!

بعد چرا اسنیک اولش توی بیگ شل خودش رو به اسم پلسگین معرفی میکنه!!!!!!!!!!
چرا به این اسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا نمیخواد اول کار کسی اون رو بشناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن از جوابها که اینجور که میگن که جناب بیگ باس خانم سنایپرولف را از عراق نجات میده!!!!!!!!!!
خوب یعنی بیگ باس یک زمانی توی عراق بوده!!!!!!!!!!!!!!!
خوب نمیشه این احتمال رو در نظر گرفت که این قسمت از متال گیر(4) توی عراق باشه البته مبدونم قبلآ در این مورد زیاد بحث شده همش رو خوندم و میدونم که سیاوش خان فرمودند که در اسرائل هستش و همه هم قانع شدند.
اما خوب کوجیماس دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در مورد اینکه کودک ها!!! به صورت بیو ماشین داخل بدن باشن یک خورده با این چیزی که من میگم البته شاید نظر من باشه ولی خوب توی متال گیر یک اونجا که master miller با اسنیک تماس میگیره و کودکس رو حالتی قرار بده که کسی نشنوه!!!!!!!!!!!!!!!
پس نتیجه میشه گرفت که کودک ها یجورایی قابل کنترل هستن!!!!!(که بگم شما غیر از اینو میگفتینا نه!!!!!!!)

در ضمن این مرتیکه master miller کی هست!!!!!!!! من درست پی گیرش نشدم!!!!!!!!!!!

آقا یک چیز دیگه در مورد اون پستر!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر به صورت تمام کارکتر ها نگاه کنید میبینید که همه اونها چشماشون باز هستش!!!!!!!!!!!!!!!!
اما بیگ باس نه!!!!!!!!!! چشماش کاملآ بسته هستش!!!!!!!!!!!!
پس در نتیجه من با حرف سیاوش کاملآ موافق هستم که بیگ باس در اینجا یک کارکتر مرده هستش!!!!!!
آقا این متال گیر یک که روی کنسول نینتندو یا همون میکروی خودمون طراحی و عرضه شد!!!!!!
یک نمونه هم از اون یعنی متال گیر یک هم برای کنسول msx هم طراحی شد که با اون ورژن میکروش خیلی فرق داره البته من هنوز بازی نکردمش اما به زبان ژاپنی هستش!!!!!!! متن صحبتاشون و حالت بازیها با هم کاملآ متفاوت هستن .

اگر کسی متال گیر یک و دو برای کنسول msx داره لطف کنه ولینک بده ممنون میشم!!!!!!
آخه من هر دوتاش رو دارم اما به زبان ژاپنی هستن!!!!!!!!!!!!!!

توی تایپیک صفحه56 یک مشاجره کوچک بین سیاوش و محمد پیش اومده بود مبنی بر اینکه آیا هلی کوپتر ایجکت داره یا نه این یکیش بود!!!!!!!!!!
منظور من از بیان این مطلب این نبود که بخوام به این دعوا دامن بزنم اما میخواستم جواب دوستم محمد رو بدم که آره دوست من اون هلی کوپتر ایجکت داشته!!!!!!!!!!!
دلیل: شما میتونید بقایای چتر لیکویید را داخل محوطه ای که با سنایپر ولف مبارزه کردید پیدا کنید و بعد از دیدن بقایای اون چتر اسنیک با برو بچز پشتیبانی تماس حاصل میفر مایند که یکی از این برو بچ جناب مستر میلر هستند یعنی به واقع لیکویید با ماسک مستر میلر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقایون مژده خواندن کل این تایپیک به اتمام رسید!!!!!!!!!!!! همشو خوندم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

ای ول خداییش حال کردم همه کلی بارشونه به خدا!!!!!!!!!!!!! فقط منم که چیزی بارم نیست!!!!!!!!!!!!!! :((:((:((:((:((=((=((=((=

در ضمن میبینم که هنوز کسی نتونته جواب اون سوال منو که گفتم در قسمت شکنجه 4 تا راه هست رو کشف کنه و بگه!!!!!!!!!

البته جناب fox_........ یه چیزایی بعضیا بهشون گفتن! که اون بعضی ها بماند کی هستند!!!! که خوب هم آقای fox_h........... رو گذاشتن سر کار!!!!!!!!!

برادرای من خدایان متال گیر بابا من که بهتون گفتم چی کار کنید!!!!!!!!!! توی قسمت شکنجه همه شکنجه هارو تحمل کنید در مورد مود باری هم هیچ فرقی نمیکنه!!!!!!! که هارد باشه یا ایزی!!!!!!! فقط باید در شکنجه ها تمام شکنجه ها مقاومت کنید و خودتون اقدام به فرار نکنید!!!!!!!

با این روش هم یک سری سوالات جواب داده میشه!!!! و هم یک پایان جیییددییییید!!!!!!!!

در ضمن من از آقای supermhr هم معضرت خواهی میکنم به خاطر اینکه اینجوری باهاشون برخورد کردم!! آخه من از اونجایی با پستهای ایشون روبرو شدم که یه خورده لحنشون نسبت به سایرین بد بود خوب البته یخورده تبیعی هستش بعد از 60صفحه خلاصه که من معضرت میخوام!!!!!!!!!

در ضمن فکر نکنم که من از نظر اطلاعات متالگیر به نصف شما ها برشم اما در مورد گیم پلی این شک رو نکنید بهتون ثابت میشه!!!!!! اون قدر راه مخفی بلدم که خود برو بچ metalgear.org توش میمونن!!!!!!!! براتون دارم!!!!! خلاصه که باز هم میگم من مقابل شما هیچی نیستم!!!!!!!!

فقط واقعآ از یک نفر خوشم نیومد اون هم کنجی kenji بود که سوال مطرح میکنه و ادعاش هم میشه بعد اونوقت نمیدونه که آسلات بچه the boss هستش!!!!!!

واقعآ همچین آدمهایی باید بیان برا شما سوال طرح کنن و اطلا عات شما رو ببرن زیر سوال!!!!!!!!!!!!!

الان یک سری چیزای دیگه هم بود اما یادم نیست توی پست بعدی میگم!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
آقا ببینم چرا این مرتیکه رایدن!!!!!!!!

اول قسمت بیگ شل که شروی میشه خودش رو اسنیک معرفی میکنه و این یا رو کمپل هم اونو با اسم اسنیک صدا میزنه و بعدش بهش کد رایدن رو میده!!!!!
و رایدن هم در باره اسنیک میپرسه درست نفهمیدم که کلنل هم در جواب چی میگه!!!!!!!!!!!!!!!

خوب خيلي سادس، چون توي ماجراي بيگ شل رايدن بعنوان مامور Fox-Hound به ماموريت فرستاده ميشه و همونطور كه ميدونيد بيگ شل يا همون S3 Plan شبيه سازي اتفاقات Shadow Moses بوده و همچنين شبيه ساز رابطه بين Big Boss و Solid Snake بود. در واقع علت اصليش همين مسئله بود، بيگ باس هم در اولين ماموريتش كودنيمش Snake بوده، Solid Snake هم در اولين ماموريتش اين نيم بهش داده ميشه. و اين روش ميمونه. در بيگ شل هم رايدن ابتدا با اين نيم وارد ميشه اما بعداً كلنل كودنيمش رو به رايدن تغيير ميده و بهانه اش هم اينه كه ساليد اسنيك چون تروريست شناسائي شده، اين نيكنيم رو عوض كرديم. بنظر من ميخواسته با اينكار مانع فهميدن رايدن از قضيه بشه و اگر طبق نقشه پيش ميرفتن فكر نميكنم كه ميشد!

بعد چرا اسنیک اولش توی بیگ شل خودش رو به اسم پلسگین معرفی میکنه!!!!!!!!!!
چرا به این اسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا نمیخواد اول کار کسی اون رو بشناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بايد در نظر داشته باشي كه حضور اسنيك در بيگ شل، غريب الوقوع بوده و درواقع نبايد اونجا ميبوده! از طرف ديگه اسنيك طبق گزارشات مرده بوده و در عين حال رهبريه حادثه تروريستي Tanker رو هم طبق گزارشات اون به عهده داشته. پس اسنيك هم مرده و هم تروريست شناسائي شده، بهترين كار اينه كه خودش رو جاي كس ديگه اي جا بزنه!

اما اين اسم Plisskin ميدونيد از كجا اومده؟ شرط ميبندم هيچكدومتون نميدونيد! تو دهه 80 فيلمي به اسم Escape From New York با بازي كورت راسل ساخته ميشه كه نقش اولش كسيه به اسم Snake Plisskin با توجه به آمار اون هم يك سرباز مرده محسوب ميشه كه مثل اسنيك يك قهرمان بوده كه به دام سياست مي افته و ميفرستنش به زندان. توي اين فيلم جزيره منهتن يك زندان بزرگ هست كه محكومين رو به اونجا ميفرستن و در واقع اونجا توسط اونها و مثل يك جنگل وحشي پر از حيوان درنده اداره ميشه، يعني هركي كه زورش بيشتر باشه ميشه رئيس. طي يك عمليات تروريستي هواپيماي رئيس جمهور كه حامل رئيس جمهور و Launch Key‌ هاي سلاح هسته اي آمريكا بوده تو منهتن سغوط ميكنه و رئيس زندان هم چاره اي نميبينه جز اينكه اسنيك پليسكين رو بفرصته اونجا تا رئيس جمهور رو نجات بده و اگر لازم شد هركسي رو بكشه در ازاي اون آزاديش رو بهش برگردونه. در واقع اين فيلم شروع خلق شخصيت ساليد اسنيك توسط كوجيما بود.

snake-plissken.jpg

noescapefromearth.jpg
Snake1.jpg

جالبه بدونيد كار بعدي كرت راسل انيميشني بنام The Fox and The Hound بوده كه جاي يك روباه به اسم Adult Copper حرف ميزده، و اينم جائيه كه Fox Hound‌ از اونجا مياد البته اسمش، بنظر ميرسه كوجيما علاقه زيادي به اين بازيگر داره يا داشته تو دهه 80. خوب اينكه كوجيما به سينما خيلي علاقه داره بر كسي پنهان نيست. توي نسخه هاي MSX هم از صورت هنرپيشه ها براي نشون دادن كاراكترها استفاده كرده بود، مثلاً بيگ باس رو با صورت سر شان كانري و كلنل كمبل رو با چهره سر راجر مور نشان داده بود، و كاور ارت بازي هم دقيقاً طراحي از يكي از پوسترهاي Terminator قسمت اول از نقش اول فيلم بود. اين علاقه بي حد و اندازه كوجيما براي خلق يك اثر در حد يك فيلم سينمائي هاليوودي رو نشون ميداده، و اون اشتياق و شور و شوق امروز بازي رو به ما داده كه حتي نظيرش در يك فيلم پرهزينه هاليوودي ديده نميشه...

در ضمن از جوابها که اینجور که میگن که جناب بیگ باس خانم سنایپرولف را از عراق نجات میده!!!!!!!!!!
خوب یعنی بیگ باس یک زمانی توی عراق بوده!!!!!!!!!!!!!!!
خوب نمیشه این احتمال رو در نظر گرفت که این قسمت از متال گیر(4) توی عراق باشه البته مبدونم قبلآ در این مورد زیاد بحث شده همش رو خوندم و میدونم که سیاوش خان فرمودند که در اسرائل هستش و همه هم قانع شدند.
اما خوب کوجیماس دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خوب البته بيگ باس ميتونسته خيلي جاهاي ديگه بجز عراق باشه! حتي ميتونسته ايران هم باشه همونطور كه ميتونسته سوريه و تركيه هم باشه. خلاصه اينكه بيگ باس قبلاً در اين محدوده ماموريتي داشته كاملاً مشخصه، اما كجاها بوده، من مشكوكم بيشتر به ايران، بخاطر اينكه در زمان بيگ باس ايران شلوغترين محدوده خاورميانه بوده، انقلاب و جنگ همه اينها دلايل خوبيه براي حضور بيگ باس، از طرفي در كردستان هميشه درگيري بوده و هست، بنظرم خلاصه روي اين نوار بوده كجاش مشخص نيست. اما لوكيشنهاي موجود در بازي و معماري هاي اون اين شك رو به يقين تبديل ميكنه كه محل وقوع داستان جائي هست كه تحت تاثير چندين فرهنگ مختلف بوده و در خاور ميانه ما جائي رو بجز سرزمين مقدس يا همونجائي كه اورشليم قرار داره يعني اسرائيل نداريم. اين قسمت از دنيا هميشه مورد توجه همه بوده سالها هم بخاطرش جنگ و خونريزي بوده و درواقع اصلاً دليل جنگهاي صليبي اين قسمت بوده، سالها مسلمانان و مسيحيان بر سر اين خطه جنگيدن و خون ريختن. سرزميني كه از بدو پيدايش حيات بشر تابحال رنگ آسايش بخود نديده، Jerusalem.

map_of_jerusalem.gif

در مورد اینکه کودک ها!!! به صورت بیو ماشین داخل بدن باشن یک خورده با این چیزی که من میگم البته شاید نظر من باشه ولی خوب توی متال گیر یک اونجا که master miller با اسنیک تماس میگیره و کودکس رو حالتی قرار بده که کسی نشنوه!!!!!!!!!!!!!!!
پس نتیجه میشه گرفت که کودک ها یجورایی قابل کنترل هستن!!!!!(که بگم شما غیر از اینو میگفتینا نه!!!!!!!)

قابل كنترل بودن با داشتن secure line فرق ميكنه، در زمان اتفاق MGS هنوز قابليت اين تكنولوژي به جائي نرسيده بوده كه بوسيله اون بشه كنترل بشيوه اي كه اسنيك تو تريلر MGS4 توضيح ميده داشت، پس اين تكنولوژي در زمان اتفاق MGS4‌ اين امكان رو به Patriots يا PMC ها ميده...

در ضمن این مرتیکه master miller کی هست!!!!!!!! من درست پی گیرش نشدم!!!!!!!!!!!

مستر ميلر هم مثل اينكه منتور (مربي، استاد) اسنيك بوده ولي در MGS همون Liquid بود كه خودش رو به شكل مستر ميلر دراورده بود، و در مكالمه اي هم در بازي كمبل ميگه كه ما جسد ميلر رو توي خونش پيدا كرديم.

آقا این متال گیر یک که روی کنسول نینتندو یا همون میکروی خودمون طراحی و عرضه شد!!!!!!
یک نمونه هم از اون یعنی متال گیر یک هم برای کنسول msx هم طراحی شد که با اون ورژن میکروش خیلی فرق داره البته من هنوز بازی نکردمش اما به زبان ژاپنی هستش!!!!!!! متن صحبتاشون و حالت بازیها با هم کاملآ متفاوت هستن .

البته به گفته طرفداراي بازي تو MGS TUS چيز زيادي هم از دست ندادي چون به لحاظ داستاني چيز زيادي مشخص نميشه توش. من خودمم بازي نكردم به اون صورت چون مربوط ميشه به خيلي قديما كه ميكرو داشتم، اون موقع هم كه نه اينگليسي بلد بودم، نه چيزي از اون دوران يادم مياد و البته من MSX ـش رو بازي نكردم اصلاً.

LastWord

دوستان اين مبحث مشاجره رو ديگه تموم كنيد، هر كدورتي بوده كنار گذاشته شده رفته، معمولاً وقتي مشاجره پيش مياد همه مقصر هستن به يك اندازه، مهم اينه كه الان ما اون روزهاي بد رو فراموش كنيم و به آينده بهتر نگاه كنيم. پس همه باهم دوست باشيد و خوش و خرم و خوشحال خيلي راحت مثل الان باهم تبادل نظر ميكنيم. كسي هم جوري حرف نزنه كه كسي ناراحت بشه يا احساس كنه به معلوماتش توهين شده. والبته روي صحبتم با همس حتي خودم.

آخرین ویرایش:

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
در مورد سیاسی بودن MGS که صفحه پیش هم در موردش صحبت کردین و حرف های که بازی داره کاملا موافقم الان دارم موزیک Way to Fall ه Starsailor رو گوش می دم ( End Theme ه MGS3 یا همونی در زمان Credits پخش میشه) که مثل همه این سری موزیکش تم سیاسی و کنایه آمیز داره , گفتم دوستانی که نشنیدن حتما امتحانش کنن:love:
از اینجا می تونین دانلودش کنین (که البته شک دارم تا حالا نکردین;))
http://www.emp3world.com/mp3/61632/Starsailor/Way to Fall
Lyrics ش
Son,
You've got a way to fall,
They'll tell you where to go,
But they won't know,
Son,
You'd better take it all,
They'll tell you what they know,
But they won't show,

Oh,
I've got something in my throat,
I need to be alone,
While I suffer,

Son,
You've got a way to kill,
They're picking on you still,
But they don't know,

Son,
You'd better wait to shine,
They'll tell you what is yours,
But they'll take mine,

Oh,
I need to be alone,
While I suffer,

Oh,
There's a hole inside my boat,
And I need stay afloat,
For the summer,
Long,

Oh,
I need to be alone,
While I suffer,

Oh,
There's a hole inside my boat,
And I need stay afloat,
For the summer,

Son,
You've got to wait to fall,
They'll tell you where to go,
But they won't know

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
هیتمن عزیز!

میل-24 هیچ وقت سیستم اجکت نداشته و نخواهد داشت!!!:cheesygri

کوجیما میتونست براحتی از کاموف-50 استفاده کنه...اما نمیدونم چرا این کارو نکرده....:confused:

در ضمن....حالا که دیدیم هیچ کس نتونسته جواب سوالاتت رو بده....بد نیست که خودت بهشون جواب بدی!:cheesygri

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
اقا دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
این ویروس هایی که باعث پیر شدن اسنیک شدن چطوری بهش تزریق شدن ( ناومی به اسنیک گفت بیا بخواب میخوام بهت امپول بزنم :biggrin1: )
توی اخرین دمویی که از mgs4 اومده اخراش که اسنیک ماسکش رو برمیداره چهرش جوون شده
جریان چیه ؟ ( ایا منظور از توالت کبوتره خالی بندیه این صحنست ؟ )
/:)

LiQuiD SnakE

کاربر سایت
Jun 3, 2007
274
نام
ارسلان

توی نسخه mgs3:subsistance به زبون english هست

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
هاااا همون سوال منو کردی!!! تریلری که من دانلود کردم تو هیچ نرم افزاری درست اجرا نمیشه و کرش میکنه... واین یه تیکه رو درست نتونستم تشخصی بدم :cheesygri

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
اقا دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
این ویروس هایی که باعث پیر شدن اسنیک شدن چطوری بهش تزریق شدن ( ناومی به اسنیک گفت بیا بخواب میخوام بهت امپول بزنم :biggrin1: )
/:)

اسنيك مثل اينكه بخاطر كلون بودن به اين روز افتاده، يجا تو MGS2 هم ليكوئيد ميگه :

Liquid: Not so young anymore, eh, Snake? You’re drowning in time. I know what it’s like, brother.
Liquid: No wonder Naomi passed you over for the FOXDIE program.
Liquid: The price of physical prodigy... Few more years and you’ll be another dead clone of the old man. Our raw materials are vintage, brother. Big Boss was in his late fifties when they created his copies.

اينجا كاملاً ليكوئيد اينو ميگه به اسنيك. كه اون داره پير ميشه و ميگه كه جسم خام ما يك محصوله و چندسال ديگه تو هم ميشي يك كلون مردهء بيگ باس. بيگ باس اواخر 50 سالگيش بود كه كپي هاش (يعني كلون هاش، يعني ساليدوس، ساليد و ليكوئيد) رو درست كردن. با اين حساب كل اميد و آرزوي من هم به باد رفت :(

Only Solid Snake is a True HERO!​

در مورد اون اسنيك جوان هم هنوز هيچي مشخص نيست. با توجه به اينكه كلون هاي بيگ باس توانائي بچه دار شدن نداشتن، اون اسنيك جوان يا يك شوخيه از كوجيما، يا كلون خود اسنيكه كه توي MGS يعني همون قسمت اول ليكوئيد ميگه كه سمپلهاي DNA اسنيك رو هم ميخواد. البته اون نميگه كه ميخواد اسنيك رو كلون كنه اونا ميخواستن با استفاده از سمپل اسنيك و بيگ باس، جهش ژنتيكي سربازاي ژنتيكي رو اصلاح كنن.

Wolf: Do you need his DNA too?
Liquid: Yes, I want a sample while he's still alive. We need it to correct the Genome Soldier's mutations.
Wolf: Then we'll be able to cure them?
Liquid: No. We still have to get our hands on Big Boss's DNA.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر