بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
fox_hound1985
و در ضمن mehdijeyjey

باید بگم که انگار هنوزم از خواص کلون سازی و فرزندان ژنتیکی چیزی نمیدونی...
خوب میدونم چیه :blushing:
اما گفتی که اگه بیگ باس میتونست بچه دار بشه چه دلیلی داشت که از روی اون فرزندانی ژنتیکی بسازن!!!؟؟؟
تو اینجوری برداشت کردی :( . تقصیر من بود که بد توضیح دادم .
. فکر کردم اون جمله آخری رو خوندی که پر بود از معنا:eek: میگی نه پس یه توضیح هم من بدم .
میگم اگه پدر شده بود که دیگه اینا ژنتيكي به دنیا نمیومدن بد میگم
من اینجوری گفتم .
یعنی چی کسی که این کارو میکنه نمیخواد خونش با یکس دیگه مخلوط بشه برای خالص موندن خصوصیاتش و حفظ شدنش . منم از همین تعجب کردم که خندیدم . که اون دوتا یه کپی هستن اگه بچه نرمال بودن شاید یه خصوصیاتی از مادر میگرفتن که ممکن بود اون چیزی نشه که بیگ باس بود ( همون مثالی که میگه هرچقدر هم شبیه پدرت بشی بازم فرق داری):eek: . که خودت گفتی .
فرزندان ژنتیکی یا همون کلونهای یک فرد میتونن دقیقا دارای خصوصیات فرد مورد نظر باشن و حتما میدونید که هدف از کلون سازی...چیزی نیست جز تکثیر از یک موجود زنده...
همون جمله معروف که میگه یه بیگ باس برای تمام زمانها :love:
یعنی اینکه پاتریوتها میتونستن بعد از مرگ بیگ باس هم از وجود اون بهره ببرن...اما بشکل فرزندانش

به نظر من اگه چیزی رو نمیدونی...بهتره با لحنی تمسخر امیز اون رو عنوان نکنی...!:-"
چشم .حالا بقیه رو بخون:)
مخاطب این جمله من نبودم یکی دیگه بود . دیگه توضیحشم دادم .
در اینجا با دارکفیلد هم نظرم که مگه تو توی دهه 70 پزشک بودی که این حرف رو میزنی!!؟؟(چه ربطی داشت!!؟؟:blushing: )
پزشک نبودم پرفسور بودم ( جدا ایندفعه دیگه فقط شوخی کردم ناراحت نشو ) :p :cheesygri
یه چیزی رو هم توضیح بدم 2 روش واسه جواب گرفتن وجود داره مستقیم و مثبت : که بپرسی و جواب نصفه بگیری خیلی راحت و بیشتر مواقع غیر مستقیم و منفی : مثل من خلاف بگی . اون وقت جواب دندون شکن وکامل بگیری که مو لا درزش نمیره :eek: :confused: :cheesygri ( شرمنده میدونم ناراحتت کردم :( ) باور نداری از test84 بپرس :biggrin1:

چه کنیم دیگه استادمون جناب ocelot بوده :cheesygri سلطان ناقلا های جهان ocelot :)

دستتون درد نکنه اما بازم لینکی یا نوشته ای که از متال گیر 1و2و3و...... باشه دارید بزارید ( این دفعه مستقیم پرسیدم :) )

ممنون:love:

آخرین ویرایش:

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
نبودم شرمنده 1 ساعته دارم کانکت میشم

تو پست قبلی زدم . کاش نرفته بودی

(مخصوصا متال گير)...و مسائل نظامي..
بابا اینکاره دست مارم بگیر محمد خان میگم یه سر برو اینجا رو هم ببین (شاید خودت اینجا عضوی )
http://www.centralclubs.com/viewforum.php?f=83 خفن تر سراغ داری واسه ما هم بفرست . (حالا چرا میزنی ؟)

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
دارکفیلد عزیز...!

از زمانی که حاضر بودی که شخصا با لگد توی دهن کسی بکوبی که تو رو دزد خطاب بکنه حدود 6 ماه میگذره و البته برام ثابت شده که اطلاعاتت در باره متال کیر خیلی هم تکمیله!

اما باید بگم که نانو مساویست با یک میلیاردم متر:
Nano=000.000.000.1
:blushing:

با درود.

:blushing: ممنون از لطفت :)
در مورد اون نانو هم باید بگم برای همینه من به ویکیپدیا میگم دره پیت پدیا دیگه :biggrin1: چون از اونجا کپی کرده بودم. تازه یه بابائی چندروز پیش اومده بود تو VoA داشت در این زمینه حرف میزد من فکر کردم چون اون گفت یک میلیونم متر حتماً درسته. به هر حال از اینکه اشتباه من رو تصحیح کردید ممنون :)

و
من اینجوری گفتم .
یعنی چی کسی که این کارو میکنه نمیخواد خونش با یکس دیگه مخلوط بشه برای خالص موندن خصوصیاتش و حفظ شدنش . منم از همین تعجب کردم که خندیدم . که اون دوتا یه کپی هستن اگه بچه نرمال بودن شاید یه خصوصیاتی از مادر میگرفتن که ممکن بود اون چیزی نشه که بیگ باس بود ( همون مثالی که میگه هرچقدر هم شبیه پدرت بشی بازم فرق داری):eek: . که خودت گفتی .

ممنون:love:

خوب علت اینکه اون بچه ها بصورت کلون و کپی ژنتیکی بدنیا اومدن این بود که این خواست Patriots بوده نه خواست خود بیگ باس و در واقع خودش بعداً میفهمه، این اتفاق زمانی می افته که بعد از یک ماموریت بیگ باس برای مدتی به کما میره و در اون پریود زمانی پروژه Les Enfants Terribles به اجرا گذاشته میشه!

آخرین ویرایش:

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
به نظر شما چطوره که تعدادی از خالی بندی های سری متال گیر رو مورد بحث قرار بدیم!!؟؟:cheesygri
.
.
مثلا
1) لیکوئید اسنیک چطور تونست بوسیله یک هلیکوپتر میل-24 ... تعداد 2 فروند اف-16 رو سرنگون کنه!!؟؟
.
2)یا اینکه لیکوئید چطور از سقوط هلیکوپتر جون سالم به در برد!!؟؟...تا جایی که من میدونم میل-24 سیستم اجکشن(صندلی پران خلبان) نداره...!؟
.
3)وقتی اسنیک با نارنجک دخل سرباز روی تانک رو اورد...چرا اصلا سراغ وولکان ریون نرفت؟...اون که دید وولکان هم یکی از خدمه تانک هستش!!؟؟
.
4)موشک استینگر که اسنیک با اون هلیکوپتر رو سرنگون کرد...یک موشک گرما یاب فرو سرخ بود...خب توربینهای هلیکوپتر دارای گرما هستن و موشک به سمتشون میره...ولی بازوی چپ متال گیر که رادار بود چطور!!؟؟
.
5)موشکهایی که توی انبار ذخیره دیدیم...هر کدوم حدود 5 متر طول داشتند!...در حالی که اونها موشکهای قاره پیما بودند(قائدتا باید بوده باشند وگرنه اونقدر مهم نبودند!) در حالی که موشکهای قاره پیما از 10 متر(فکر میکنم) نباید کوچکتر باشند!!
.

آخرین ویرایش:

mgs4

کاربر سایت
Mar 9, 2007
288
3)وقتی اسنیک با نارنجک دخل سرباز روی تانک رو اورد...چرا اصلا سراغ وولکان ریون نرفت؟...اون که دید وولکان هم یکی از خدمه تانک هستش!!؟؟[/quote]

تا اون جایی که من یادمه رفت پیش سربازه که کارت پال3 رو از جیبش در بیاره

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
به نظر شما چطوره که تعدادی از خالی بندی های سری متال گیر رو مورد بحث قرار بدیم!!؟؟:cheesygri
.
.
مثلا
1) لیکوئید اسنیک چطور تونست بوسیله یک هلیکوپتر میل-24 ... تعداد 2 فروند اف-16 رو سرنگون کنه!!؟؟
.
2)یا اینکه لیکوئید چطور از سقوط هلیکوپتر جون سالم به در برد!!؟؟...تا جایی که من میدونم میل-24 سیستم اجکشن(صندلی پران خلبان) نداره...!؟
.
3)وقتی اسنیک با نارنجک دخل سرباز روی تانک رو اورد...چرا اصلا سراغ وولکان ریون نرفت؟...اون که دید وولکان هم یکی از خدمه تانک هستش!!؟؟
.
4)موشک استینگر که اسنیک با اون هلیکوپتر رو سرنگون کرد...یک موشک گرما یاب فرو سرخ بود...خب توربینهای هلیکوپتر دارای گرما هستن و موشک به سمتشون میره...ولی بازوی چپ متال گیر که رادار بود چطور!!؟؟
.
5)

راستش فکر نمیکنم این بحثا نتیجه ای داشته باشه، و در واقع کاملاً بی مورد هست. از این سوتی ها همه بازیها دارن.

1. سخته اما غیر ممکن نیست. اگر موشک حرارت یاب داشته باشه... نکته مورد بحث بنظر من اینه که تو اون طوفان چطوری این هلی کوپتر رفته هوا!

2. میتونه اجکت داشته باشه اما بقول فتل (فتح علی اویسی منظور) یک حسن بدی داره، شما به محض اجکت تبدیل به کالباس میشین!

3. چون احساس میکرد نارنجک میتونسته ریون رو هم کشته باشه، نارنجک بالاخره دیگه!

4. حتماً اون رادار نزدیک سورس گرما یاب بوده دیگه! چه گیری دادی! تو حالا یه متال گیر وردار بیار بعد میشینیم بررسی میکنیم که استینگر میتونه ردیابیش کنه یا نه :biggrin1:

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
لطفا به شعور اسنیک توهین نکنید...!!!
.
مرد حسابی...یک کماندوی سازمان سیا تا وقتی همه خدمه یک تانک نابود نشدند میره سراغ کارت عبور؟؟:eek:
همچین چیزی با عقل جوره!!؟؟:-"

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
دارکفیلد عزیز!

هرچه قدر که در باره متال گیر زیاد میدونی...در عوض در رابطه با مسائل نظامی...:-" :blushing:

کالباس میشه چیه برادر من!!؟؟

اول پره های هلیکوپتر از جای خودشون در میان و کنده میشن و بعد اجکشن رخ میده!!:blushing:

(این موضوع دقیقا در فیلم جیمز باند:چشم طلائی دیده میشه)

mgs4

کاربر سایت
Mar 9, 2007
288
.
مرد حسابی...یک کماندوی سازمان سیا تا وقتی همه خدمه یک تانک نابود نشدند میره سراغ کارت عبور؟؟:eek:

یه جوری میگی شعور اسنیک انگار که واقعا وجود داره :eek: چندینو چند ادم چقد وقت کارشون
بوده که این شخصیت مجازی رو بسازن

عشق من اسنیک:cheesygri :biggrin1: ;) :p :p :p

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,654
یه جوری میگی شعور اسنیک انگار که واقعا وجود داره :eek: چندینو چند ادم چقد وقت کارشون
بوده که این شخصیت مجازی رو بسازن

عشق من اسنیک:cheesygri :biggrin1: ;) :p :p :p

واسه همین میگه به شعور اسنیک توهین نکنید دیگه چون شعور اسنیک شعور 10-20 تا آدم باهوش :eek: :love:

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
بالاخره کسی به ذهنش خطور نکرد که چرا حدود 100 سال پیش فیلسوفها از بین روسیه و امریکا و چین بیرون اومدن نه از بین المان و انگلیس و فرانسه!!؟؟:confused:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
.

بنظر من کسی که زمانش محدود هست، وقت نداره بره تانکی که داره دود از توش میاد بیرون رو توشو چک کنه... بعدم شما متوجه صحبت بنده نشدید، من گفتم صحبت کردن در این رابطه مثل صحبت کردن در مورد ... و شقیقه هست اصولاً ربطی ندارن بهم. مثل اینکه شما هیروشیما رو نوک کنی بعدش بری ببینی کسی زنده هم مونده؟! درمورد کل اون پست شما متوجه میزان مزاح نبودید، و بعدشم بنده اطلاعات نظامیم رو از داخل فیلمهای جیمزباند جمع نمیکنم چون علاوه بر اینکه نگاه نمیکنم همچین مزخرفی رو، عقیده ام بر اینه که شما نمیتونید از چیزی که اساسش تخیلات چیز خاصی در زمینه های علمی یاد بگیری! مثلاً من چون سریال Battlestar Galactica رو دوست دارم و دنبال میکنم، دلیل نمیشه که بلد باشم سیستم ضد جاذبه طراحی کنم... تا به اینجام خاطر ندارم جائی خونده باشم که هلی کوپتر اجکت داشته باشه. نمیگم نیست من ندیدم! همونطور که گفتم صحبت کردن در مورد همچین موضوعاتی هیچ ارزشی نداره. هم به لحاظ وقتی که روش صرف میشه هم به لحاظ اعصابی که سر پستای بعدش از آدم خورد میشه. اگر بخوایم سر این موضوعات بحث کنیم لابد بعدش باید از خودمون سوال کنیم این کاراکتری که ما باهاش بازی رو انجام دادیم آیا ممکنه که شرت قرمز گلدار پاچه دار پاش بوده باشه یا اینکه صبح آیا صبحانه خاویار خورده یا بیکن با سوسیس و تخم مرغ....

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
اتفاقا خیلی مهمه که به این مسائل ادم توجه کنه...تا اینکه بفهمه داره چی بازی میکنه...تا اینکه بفهمه داره به کجا میره!!؟؟
.
شمارو نمیدونم...ولی من دوست ندارم که کسی که بازی رو ساخته انطور فکر کنه که من یک هالو هستم و بنابراین دلیلی نباشه که نجات پیدا کردن خلبان یک هلیکوپتر از یک سقوط خفن رو برای من توجیه کنه!!
.
تصور کن...کوجیما پیش خودش میگه که طرفداران متال گیر رو با صحنه سقوط میل-24 یا با خبر شکار شدن 2 فروند اف-16 بوسیله یک میل-24 سرگرم(...) کنم!!...چرا..!؟؟..چون طرفداران محترم به خودشون زحمت نمیدن که ببینن این موضوع با واقعییت جور در میاد یا نه!؟
.
شاید هم بگید که :
خب...خیلی جاها توی متال گیر براساس تخیل و مسائل غیر علمی هست...ولی من منظورم اونجاهایی نیست که به روند کلی داستان ضربه میزنه...
مثلا یکی بگه که چرا سایکو مانتیس توی هوا شناوره!!؟؟
خب این سوال به نظر من هم بی ارزشه!...چون این قضیه به جذابیت داستان کمک میکنه...از طرفی چون یک موضوع کاملا غیر واقعی هست...دیگه کسی به خودش نمیگه که کارگردان مارو سر کار گذاشته...شما از این سبک یا خوشت میاد که بازی میکنی وگرنه اسپلینتر سل موجود هست...!
.
ولی یه جاهایی وجود داره که کارگردان یا داستان نویس باید حداقل این حس تیز بینی و کنجکاوی بیننده و طرفدار رو ارضا, کنه...نه این که بگه همینه که هست!...چون بازی تخیلی پس من هم توجیهی برای فلان حادثه ندارم!!:evil:
(خودمونیم...خدمه تانک کجا و شرت سفید با قلبهای قرمز کجا!!؟؟).

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
اتفاقا خیلی مهمه که به این مسائل ادم توجه کنه...تا اینکه بفهمه داره چی بازی میکنه...تا اینکه بفهمه داره به کجا میره!!؟؟
.
شمارو نمیدونم...ولی من دوست ندارم که کسی که بازی رو ساخته انطور فکر کنه که من یک هالو هستم و بنابراین دلیلی نباشه که نجات پیدا کردن خلبان یک هلیکوپتر از یک سقوط خفن رو برای من توجیه کنه!!
.
تصور کن...کوجیما پیش خودش میگه که طرفداران متال گیر رو با صحنه سقوط میل-24 یا با خبر شکار شدن 2 فروند اف-16 بوسیله یک میل-24 سرگرم(...) کنم!!...چرا..!؟؟..چون طرفداران محترم به خودشون زحمت نمیدن که ببینن این موضوع با واقعییت جور در میاد یا نه!؟
.
شاید هم بگید که :
خب...خیلی جاها توی متال گیر براساس تخیل و مسائل غیر علمی هست...ولی من منظورم اونجاهایی نیست که به روند کلی داستان ضربه میزنه...
مثلا یکی بگه که چرا سایکو مانتیس توی هوا شناوره!!؟؟
خب این سوال به نظر من هم بی ارزشه!...چون این قضیه به جذابیت داستان کمک میکنه...از طرفی چون یک موضوع کاملا غیر واقعی هست...دیگه کسی به خودش نمیگه که کارگردان مارو سر کار گذاشته...شما از این سبک یا خوشت میاد که بازی میکنی وگرنه اسپلینتر سل موجود هست...!
.
ولی یه جاهایی وجود داره که کارگردان یا داستان نویس باید حداقل این حس تیز بینی و کنجکاوی بیننده و طرفدار رو ارضا, کنه...نه این که بگه همینه که هست!...چون بازی تخیلی پس من هم توجیهی برای فلان حادثه ندارم!!:evil:
(خودمونیم...خدمه تانک کجا و شرت سفید با قلبهای قرمز کجا!!؟؟).

خوب یعنی الان همه کسائی که طرفدار سبکهای علمی تخیلی هستن هالو هستن؟ شما باید از هرچیزی به اندازه خودش انتظار داشته باشی از واقعیت تا تخیل فاصله زیادی وجود داره، در یک بازی کامپیوری کارگردان سعی میکنه به اضافه کردن یک سری المانها کشش رو برای مخاطب ایجاد کنه، دیگه اون مخاطب اگر با خودش مشکل داره مشکل بازیساز نیست مشکل مخاطب، خیلی ناراحته میتونه بازیهائی که المانهای تخیلی درش وجود داره بازی نکنه، که اونوقت باید کلاً بازی نکنه چون همه بازیها از این المانها برای جذب مخاطب استفاده میکنن. نه فقط بازی ها بلکه در سینما هم همینه. وقتی یک داستان بر اساس تخیلات یک آدم پی ریزی میشه دیگه احتیاج به توجیه نداره، چون اصولاً یک همچین مسئله ای وجود خارجی نداره که دنبال دلیل و توجیه براش باشیم.

مگه متال گیر وجود داره که حالا ما بحث کنیم در مورد اینکه آیا تو بازوی چپش که رادار بود سورس حرارتی وجود داشته که موشک استینگر میدوئیه دنبالش!
(اتفاقاً کاملاً ریلتد خدمه تانک به شرت سبز با لوزی های بنفش! چون واقعاً بحث وقتی بی ارزش باشه، میشه مسائل بی ارزشتری رو هم مطرح کرد...)...

من فکر میکنم بهتره این مسئله همینجا رها بشه، همونطور که گفتم فقط وقت تلف کردنه و ارزش تشویش اعصابم رو نداره، پس دیگه به هیچ پستی در این زمینه جواب نمیدم. Pointlessness....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر