بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

دقيقا قبل از اينكه Arsenal Gear به Manhattan برسه Rose با Raiden بوسيله CODEC تماس ميگيره و بهش ميگه كه عشق واقعيش اونه...ولي اگه راستشو بخواين هنگامي كه Patriot ها با Raiden تماس ميگيرند هيچ نشانه ايي از اينكه رز واقعي هست يا نه موجود نيست...اگه اين واقعا رز باشه پس كارش با حرف قبليش در تضاده چون داره دوباره با patriotها همكاري ميكنه...در صورتيكه Rose غير واقعي و AI يي باشد كه Patriot ها از صدايش بهره ميگيرند اين حالت به واقعيت نزديكتر است.....
اتفاقا به نظر من در تضاد نیست.با اینکار اون میخواسته به رایدن نزدیکتر باشه.
اصلا رز برای این با رایدن نامزد شد که پتریوت ها ارزش خواسته بودن.توی بازی هم میگفت.اون قضیه کینگ کونگ و امپایر استیت و اینها.
ولی بهش گفت با این احوال I L*!? U.
یعنی با اینکه من مامور هستم ولی.....(تورو میخام...تورو میخام...این دل من!!!)
یعنی خودش قضیه رو فاش کرد.که بگه(تورو میخوام...) وگرنه مگه با خودش دشمنی داره؟
دیگه انگشتام شیکست.وگرنه چند خطی بازم مینوشتم.
باتشکر...

نوشته شده توسط supermhr:
با عرض عذر خواهی.
میدونم که اینجا تاپیک طرفدارانه ولی.....
یک مطلب جالبی بود که توی بازیدات گفته بودم ولی چون تاپیک در اصل داعوای بین بازیها بود کسی توجهی بهش نکرد.
حتما توی سری بازیهای سونیک دیدین که همیشه ترتیب محیط ها مثل همه و تکرار میشه.اول ساحل و بعد هم جاهای دیگه.
یک همچین روندی توی متال گیر بود که گفتم یه اشارکی بهش بکنم.البته بین متال 1و2 که فقط اونا رو بازی کردم.3 رو بازی نکردم به دلایل دیپلماتیک.

شروع بازی با غواصی و بیرون اومدن از آب و...
شروع بازی با رایدن دقیقا همینطوری بود.حتی مثل 1 توی آب آیتم وجود داشت.
---
استفاده از آسانسور برای ورود به محیط اصلی
در متال 2 شما با آسانسور به بیگ شل وارد میشوید.
---
اولین نبرد ما نبرد تیر اندازی بود با آسلات
اولین نبرد نبرد تیر اندازی با الگا بود.
------
مبارزه با یک فرد سریع که نینجا بود.
مبارزه با یک فرد سریع دیگه که ومپ بود.
----
بعد از مبارزات بالا ما هربار یکی از افراد خانواده اتاکان را پیدا میکنیم.خودش و خواهرش.
-----
مشکل با رد شدن از پل بین دو برج
مشکل با رد شدن از پل بین شل 1 و شل 2
-----
مبارزه توسط استینگر با هلیکوپتر هایند.
مبارزه توسط اسلحه استینگر با هواپیمای سالیدوس و ومپ.
----
مبارزه با یک فرد گردن کلفت!!!!ولکان ریون.
مبارزه با یک فرد گردن کلفت.فتمن.
----
مین گذاری زمین!!!در محل مبارزه با تانک.
مین گذاری پل.
---
لخت کردن و شکنجه شما.
لخت تر!!!!!کردن و شکنجه شما با دستگاه مشابه.
---
فراری دادن شما توسط یک دوست که اتاکان است.
فراری دادن شما توسط یک دوست که الگا است.
----
اسنایپر بازی با ولف!!!!
اسنایپر بازی با ومپ.
----
مبارزه با متالگیر
مبارزه با متالگیر
----
مبارزه با فرد اصلی بعد از مبارزه با متاگیر که لیکوئید است.
مبارزه با فرد اصلی بعد از مبارزه با متالگیر که سالیدوس است.
----
بازم هست.ولی بهتره ببینم عکی العمل شما چیه بعد...
هرچی بگین قبول دارم.
با تشکر....
مثلا تیراندازی با اسلات یا ولگا واقعا الکی گفتی چون بی منطق هست و بالاخره که باید مبارزه می کرد !!!
در ضمن این رو میشه یک هنر بیش از حد به حساب آورد
یکی دیگه هم اینکه اینا بعضیاش به ترتیب نیست مثلا کلی بعد از اسنیک رایدن از آب میاد ولی در یک اسنیک از همان اول از آب میاد
...;) ;)

نوشته شده توسط SUPERMHR:
اتفاقا به نظر من در تضاد نیست.با اینکار اون میخواسته به رایدن نزدیکتر باشه.
اصلا رز برای این با رایدن نامزد شد که پتریوت ها ارزش خواسته بودن.توی بازی هم میگفت.اون قضیه کینگ کونگ و امپایر استیت و اینها.
ولی بهش گفت با این احوال I L*!? U.
یعنی با اینکه من مامور هستم ولی.....(تورو میخام...تورو میخام...این دل من!!!)
یعنی خودش قضیه رو فاش کرد.که بگه(تورو میخوام...) وگرنه مگه با خودش دشمنی داره؟
دیگه انگشتام شیکست.وگرنه چند خطی بازم مینوشتم.
باتشکر...

من با حرف شما كاملا موافقم:cheesygri ...فقط تنها موردي رو كه من سعي در اشاره اش دارم اينه كه اگر Rose به Raiden گفت كه I Love You و حتي در انتهاي بازي منقلب هم شد پس براي چه دوباره با Patriot ها همكاري كرد و در انتها Raiden (Jack) را تحت فشار قرار داد تا در مقابل Patriot ها تسليم شود و برادرش Solidus را بكشد...مطمئنا نميشه گفت كه اين كار رو براي بچه Olga انجام داده...پس دليل همكاري با Patriot ها چي بود ؟! (اگه Rose واقعا خودش بود..)

به نظر من rose واقعي بوده
نسبت به دلايلي كه يكيش رو گفتين و يا مثلا يه جا بازي از رايدن ميپرسه فردا چه روزي رايدن نميدونه و ميگه سالگرد روز اشناييمون .پس ميتونيم پي ببريم كه Patriot ها از اين سر و رازها رز و رايدن خبر ندارند

نوشته شده توسط MGS:
به نظر من rose واقعي بوده
نسبت به دلايلي كه يكيش رو گفتين و يا مثلا يه جا بازي از رايدن ميپرسه فردا چه روزي رايدن نميدونه و ميگه سالگرد روز اشناييمون .پس ميتونيم پي ببريم كه Patriot ها از اين سر و رازها رز و رايدن خبر ندارند

البته كه Rose واقعي بوده...ما فقط داريم درباره قسمت آخر بازي جاييكه Rose همراه با Patriot ها Raiden رو تحت فشار گذاشتن حرف ميزنيم...
آيا اونجا هم Rose خودش بود يا اينكه Patriot ها از صداي اون داشتن استفاده ميكردن...
يه چيز مهم : با توجه به اينكه Patriot ها از صداي Roy Campbell براي ارتباط با Raiden استفاده كردن چرا نميشه گفت كه اونها همين استفاده رو از صداي Rose كردن؟!
مطمئنا Rose هيچوقت نميومد به Jack بگه كه تو برو يه كس ديگه رو بكش !!!
ولي اون در انجام اين كار به Patriot ها كمك كرد ....
حالا آيا واقعا اين شخصيت كه صدايش را با CODEC ميشنوين Rose بوده يا نه ؟

خوب....به ترتیب شروع میکنیم به نقل قول:
مثلا تیراندازی با اسلات یا ولگا واقعا الکی گفتی چون بی منطق هست و بالاخره که باید مبارزه می کرد !!!
منظورم سبک مبارزه بود.نوع مبارزه.بگیر دیگه!!!!مبارزه تن به تن فقط با سلاح کمری.
در ضمن این رو میشه یک هنر بیش از حد به حساب آورد
ای بابا.اگه کسی هنرمند باشه دلیل نمیشه که همه کاراش هنری باشه.خودت بگو حرف من بی منطق تره یا تو؟؟!!!
یکی دیگه هم اینکه اینا بعضیاش به ترتیب نیست مثلا کلی بعد از اسنیک رایدن از آب میاد ولی در یک اسنیک از همان اول از آب میاد
در اینجا هم منظور من شروع مراحل بازیه.من هم یک اعتقادی دارم که بازی با از آب دراومدن رایدن شروع شد(گرچه من میدونم شما به هر حال نفی میکنی)
آخه مرد مومن.این بحثها به کنار.همه این قضایا حل شده.مگه بیکاری رفتی پست زیرخاکی گیر آوردی به من گیر بدی؟!!!!خوب یه چند صفحه بعدشم بخون.عجبا....:mad:
من با حرف شما كاملا موافقم ...فقط تنها موردي رو كه من سعي در اشاره اش دارم اينه كه اگر Rose به Raiden گفت كه I Love You و حتي در انتهاي بازي منقلب هم شد پس براي چه دوباره با Patriot ها همكاري كرد و در انتها Raiden (Jack) را تحت فشار قرار داد تا در مقابل Patriot ها تسليم شود و برادرش Solidus را بكشد...مطمئنا نميشه گفت كه اين كار رو براي بچه Olga انجام داده...پس دليل همكاري با Patriot ها چي بود ؟! (اگه Rose واقعا خودش بود..)
ای بابا.چرا تو اینجوری شدی؟سالیدوس کی شده برادر جک؟؟!!!
در ضمن.مگه رایدن دل نداره که نخواد بچه رو نجات بده؟
دست آخر.رایدن همونطور که میدونین شستشوی مغزی شده بوده.برای همین بخشهایی از گذشته اش رو یادش نمیاد.مثلا همون اتاقش یا اینکه چطوری بزرگ شده.
کل این دوتا پست آخرت یه ایراد خیلی بزرگ داره.منتها من نمیفهمم کجاست.فقط میدونم خیلی ایراد داره!!!عجیبه نه؟!!
باتشکر....

نوشته شده توسط SUPERMHR:
ای بابا.چرا تو اینجوری شدی؟سالیدوس کی شده برادر جک؟؟!!!
در ضمن.مگه رایدن دل نداره که نخواد بچه رو نجات بده؟
دست آخر.رایدن همونطور که میدونین شستشوی مغزی شده بوده.برای همین بخشهایی از گذشته اش رو یادش نمیاد.مثلا همون اتاقش یا اینکه چطوری بزرگ شده.
کل این دوتا پست آخرت یه ایراد خیلی بزرگ داره.منتها من نمیفهمم کجاست.فقط میدونم خیلی ایراد داره!!!عجیبه نه؟!!
باتشکر....

Solidus يكي از 3 تا برادر ژنتيكي Raiden هست...البته ميدونم كه ژنتيكي بودن ربطي به ارتباطشون نداره ولي به هر حال اونها هر دو بچه هاي ژنتيكي Big Boss به حساب ميان....
جك شستشوي مغزي نشده بود بلكه به گذشتش پشت كرده بود...اون از گذشتش و اينكه در ليبريا خيليها رو كشته بود تا جايي كه بهش لقب نهنگ قاتل رو داده بودن ميترسيد يا شايد بشه گفت متنفر بود....در ضمن طبق گفته هاي اضافي كه با Rose داره ميشه اينجور گفت كه اتاقش يا اينكه چه طوري بزرگ شده بخاطر اينه كه زير نظر مستقيم دولت ايالات متحده كار ميكرده و بهش اين اجازه رو نداده بودن كه زندگي شخصيش رو لو بده ....

وای خدا.....حالم بد شد....سرگیجه گرفتم.....
آقا خودت توی مقالههای قبلیت توضیح داده بودی که رایدن یکی از بچه هایی بود که پدرومادرشون کشته شده و تحت آموزش قرار گرفتن.
و اون 3 برادر هم که سالید و سالیدوس و لیکوئید هستن.Les Enfants Terribles (فکر کنم..)
نهنگ قاتل
آقا از شما بعیده.
منظورت Jack The Ripper هست؟جک قبرکن یک شخصیت واقعی بوده که خب آدم میکشته و برا همین به اون گفتن جک قبر کن و این لقب رو به جک خودمون دادن.
گرچه من هنوز حدس میزنم که شستشو شده باشه.چون خیلی چیزها رو اصلا بیاد نداره.مثلا اون موقع که رز راجع به اتاقش باهاش حرف میزد جک گیج میزد انگار چیزی نمیدونه.
سیاوش کجایی
(به نظر من هم راجع به چیز دیگه صحبت کنیم و صبر کنیم تا داش سیا بیاد!!!!)
خووووووب.
از رایدن چه خبر؟؟!!!!
باتشکر....

نوشته شده توسط Nemesis:
Solidus يكي از 3 تا برادر ژنتيكي Raiden هست...البته ميدونم كه ژنتيكي بودن ربطي به ارتباطشون نداره ولي به هر حال اونها هر دو بچه هاي ژنتيكي Big Boss به حساب ميان....
جك شستشوي مغزي نشده بود بلكه به گذشتش پشت كرده بود...اون از گذشتش و اينكه در ليبريا خيليها رو كشته بود تا جايي كه بهش لقب نهنگ قاتل رو داده بودن ميترسيد يا شايد بشه گفت متنفر بود....در ضمن طبق گفته هاي اضافي كه با Rose داره ميشه اينجور گفت كه اتاقش يا اينكه چه طوري بزرگ شده بخاطر اينه كه زير نظر مستقيم دولت ايالات متحده كار ميكرده و بهش اين اجازه رو نداده بودن كه زندگي شخصيش رو لو بده ....

باز ما یه دوسه روز نتونستیم بیایم ببین اینجا چه خبره!!!!

Solidus برادر ژنتیکی رایدنه؟! از کی؟ سالیدوس پدرخوانده Raiden هست نه برادرش. در جنگهای داخلی آفریقا (Civil Car) در دهه 80.. سالیدوس اونجا در حال ماموریت بوده. یکی از مسئولیتهاش فرماندهی گروه های جنگجو متشکل از بچه ها بوده.. خودش هم به جک گفت این من بودم که والدینت رو کشتم و بعد تو رو به فرزند خواندگی پذیرفتم... رایدن پدر و مادر داشته و هیچ ربطی به بیگ باس نداره... لقب نهنگ قاتل کجا بود؟! تا اونجائی که من میدونم Killer Whale لقب یک هلیکوپتر روسی به اسم KA-60, Kasatka ست.. القاب جک اینا بوده، Jack the Ripper و White Devil.

Solidus: The eighties... the civil war. You were one of the best among the child soldiers that fought in that conflict. When you were barely ten years old, you became the leader of the small boys unit. At the time, your outstanding kill record earned you several nicknames including White Devil and Jack the Ripper.

Jack... I was your godfather, I named you. When the war ended, you disappeared from the relief center. I wondered what happened to you... I should've known they would recruit you.

Solidus : By the way, Jack, I was the one who killed your parents.

من احساس میکنم مطالبی که شما استفاده میکنید مال خودتون نیست و فقط از اینور و اونور جمع میکنید.. تازه اینهائی رو هم که جمع میکنید نظرات بقیه است و بیشتر کسائی که اطلاعات درستی ندارن. نمونش میشه اینکه تقریباً یک متال گیر خودتون تا الان درست کردید...

نه حفظ که نیستم - اما خوب میشه گفت حفظیاتم بد نیست در این زمینه :) متن بازی رو دارم. چون جاهاش رو میدونم، میدونم کدوم دیالوگ کجا گفته میشه راحت اون قسمت رو میارم بیرون...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or