بحث و تبادل نظر در مورد اینترنت 3G,4G اپراتورهای موبایل

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
خب به سلامتی همراه اول نامحدود شبانه 1 تا 11 صبح رو حذف کرد :|
من که بستم تموم بشه کلا 1 گیگ میگیرم برای موارد اضطراری وگرنه ایرانسل و همراه اول با این قیمتا نمیصرفه
همون اینترنت خونه کافیه .
من همین الان یک بسته گرفتم. حذف نشده
===
ویرایش: بسته توی اپلیکیشن حذف شده.

نکته بعد اینکه رسما بیش از 50 درصد گرون کردن

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,966
نام
نـــــــویـــــــــد
هر چیزی که الان حذف شده یا میشه، احتمال زیاد بعد گرون کردنش برمیگردونن!
ولی با کد دستوری یکی از بچه‌ها الان شبانه رو گرفت. دیگه به جایی میخوان برسونن که بخشی از مردم کلا توان استفاده از اینترنت رو نداشته باشن!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,021
نام
آریا
فجیع‌ترین بخش ماجرا برای گیمرها، حذف بسته‌های شبانه هست که رسماً یعنی تعطیلی بازی‌های ویدیویی توی ایران. اینترنت خونگی که قیمتش خیلی بالا درمیاد و موبایل هم اگه بخوای با بسته‌های معمولی دو تا دونه بازی پُرحجم بگیری، باید بری سراغ وام!
قبلاً که اینترنت همراه اول اون‌طوری شده بود و از حجم تقریباً نامحدود شبانه رسید به ۵۰ گیگ (و بعدش چند گیگ با سرعت خیلی پایین‌تر)، گفتم که هدف اصلی اینا فقط پول نیست و کلاً دنبال محدودسازی هستن. وگرنه اگه فقط بحث پول بود، می‌تونستن خیلی راحت امکان استفاده از ۳۰ تا بسته شبانه رو در هر ماه ایجاد کنن که وقتی یه بسته رو تموم می‌کردیم، بتونیم بسته بعدی رو بخریم. ولی یه کاری کردن که هر ماه فقط یه بسته رو می‌شد استفاده کرد و بعدش باید ۲۹ روز صبر می‌کردی تا ماه بعد.
الآن هم ماجرا همینه و یه مرحله ترسناک‌تر شده و بسته‌های شبانه کلاً حذف شدن. الآن توی هر دو تا برنامه ایرانسل و همراه اول که چک کردم، خبری از بسته شبانه نیست و اگه راه مخفی مثل بانک هم باشه، به زودی از بین می‌ره. اگه دردشون فقط پول بود، مثلاً ایرانسل می‌تونست بسته ۹ تومنی رو بکنه ۲۰ تومن و همراه اول هم بسته ۲۰ تومنی رو بکنه ۳۵ تومن. ولی کلاً شبانه نابود شد و رفت و از اون طرف اینترنت معمولی هم انقدر به تدریج گرون می‌شه که برای بخش زیادی از مردم نمی‌صرفه توی تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و... ویدیوهای زیادی ببینن و باید صرفه‌جویی کنن و این یعنی کاهش تبادل اطلاعات. درسته که خیلی از ویدیوها چرند هستن و شامل قِر دادن فلانی و غذا خوردن یه ابله جلوی دوربین و... می‌شن، ولی کلی چیز مفید هم بین‌شون هست که اطلاعات مردم رو از جهات مختلف بالا می‌بره و وقتی دسترسی به اینترنت سخت بشه، این قضیه هم به تدریج به مشکل می‌خوره.
-----------------
نمی‌دونم این دفعه کار به کجا می‌کشه و شاید دوباره بیان منت بذارن و بگن به خاطر احترام(!) به مردم شریف ایران، بسته‌ها رو برمی‌گردونیم. ولی مطمئنم کرم خودشون رو به یه شکلی می‌ریزن و حالا یا از نظر کیفیت یا قیمت و... یه کاری می‌کنن که به تدریج بدتر و بدتر بشه. مثل شبانه همراه اول که یه زمانی تا ۹۰۰ گیگ هم باهاش گرفته بودم و الآن بعد از ۵۰ گیگ سکته می‌کنه.

آخرین ویرایش:

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
702
نام
Mehdy
حالا 5 هزار 10 هزار تومن هر بسته رو گرون کردن تو این زمونه چیزی نیست اندازه یدونه پفک کوچولو هم نمیشه ولی ای کاش سرعت رو هم بهتر کنن
اونایی که متاهلن میفهمن برای خرید گوشت هر ماه 50 هزار تومن روی هز کیلو گوشت میکشن صدای کسی درنمیاد اصل کاری مواد خوراکیه که هیچ کس صداش درنمیاد وگرنه 5 هزار تومن افزایش قیمت چیزی نیست ای کاش همه وسایلا اینطوری قیمتشون افزایش پیدا میکرد
از آدم 43 ساله همچین حرفی بعیده!!!!!!
شما هم مثل سخنگوی دولت حرف میزنی که میگه دلار زمان روحانی 5 برابر شد زمان ما دو برابر پس ما بهتر عمل کردیم!!!
در حالیکه تورم رو با لگاریتم که حساب نمیکنند، تورم عددیه یعنی میزان تورم با توجه به افزایش قیمت حساب میشه نه لگاریتم اون!!!
اینها هم الان با این کار تقریبا همون 100 درصد بسته ها رو گرون کردنند منتهی نا محسوس یعنی اومدن حجم بسته ها رو طوری دستکاری کردند که کسی دقیقا متوجه نشه این وسط چی شده!!!
خلاصه برو دعا کن عمه_ت این پستت رو نبینه وگرنه حلالت نمیکنه :D
++++
در مورد بسته شبانه همراه اول فعلا توی سایت حذف نشده و از طریق کد دستوری میشه خرید کرد...عمدیه یا خواستند حداقل شوک حاصله رو کم کنند و بعدش از ریشه بزنندش معلوم نیست...از صبح تا حالا اپلیکشن در حال آپدیت بود شاید هنوز تغییرات کامل نشده...فعلا قضیه گرگ و میشه و باید دید جواب رکولاتوری و دولت چی هست..چون جامعه گیمر هم کم نیست که با حذف این بسته ها عملا گیم براشون تعطیل بشه!!!

آخرین ویرایش:

farzad2236

کاربر سایت
Apr 24, 2016
89
یعنی خدا لعنت کنه باعث و بانیشو ، هر روز تو این مملکت سوپرایز میشیم ، بسته ها بیش از 50 درصد گرون شدن متوسط قیمت هر گیگ اینترنت شده بیش از 5000 تومن ، بسته شبانه فعلا حذف شده ، یعنی یک بازی با حجم 50 گیگ فقط دانلودش برامو در میاد 250 هزار تومن !!! یه زمونی دیسک اصلی را میخریدیم این قیمت...
از این زشت تر اون اس ام اس که دولت فرستاده برای دریافت 2 گیگ رایگان برید تو سامانه فلان دولت ... انگار به گدا دارن چیزی میدن

sphac

کاربر سایت
Apr 24, 2021
303
از مردم خودمان از کاربران فضای مجازی
از سازمان های حقوق بشری از کسانی که در زمینه اینترنت و ارتباطات مجازی فعال هستند از ایلان ماسک دیگر سازمان های دیگه خواهانیم این عمل شنیع گران شدن اینترنت و فیلترینگ شدیداً رو محکوم کنند .
و همچنین از ایلان ماسک خواهانیم قیمت اشتراک اینترنت ماهواره ی رو برای مردم ظلم و ستم دیده ایران کاهش دهد.

Jaw

کاربر سایت
Jun 2, 2019
567
نام
Dani
کلا مملکت که که رو هواس هر کاری دلشونم میخواد میکنن ریدن کلا تو مملکت الان دیگه نمیشه نه بازیو رو اپدیت یا دانلود کرد قشنگ قشر گیمر جامعه فلج کردن عملا با این کارشون تازه به ساپورت مزخرفتر از خودشونم پیام میدین میگن به دلایل غیر مشخصی حذف شده و مشخص نیست کی برمیگرده واقعا نمیدونم چی باید بهشون گفت...
الان دستگاه های بازی با پاره اجر دیگه تفاوتی ندارن چون بازی دانلود کردن و اپدیت کردنشون کلی هزینه میخواد فقط یسری قشر مرفه میتونن گیم بزنن...

• Like
Reactions: bayern_vahid

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,844
نام
مهراد
دوستان بسته شبانه با کد ستاره 100 ستاره 33 مربع میشه خرید
بسته شبانه ایرانسل از هم برنامه های بانکی بخرید هنوز قیمت ها رو تغییر ندادن!

در ضمن خبر اومده که سازمان مقررات رادیویی اعلام کرده هیچ بسته ای نباید حذف بشه، قیمت ها باید 30 درصد بشه، بسته های بلند مدت هم باید اضافه بشن. احتمالا اینو چند روز دیگه فعال میکنن

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,789
فجیع‌ترین بخش ماجرا برای گیمرها، حذف بسته‌های شبانه هست که رسماً یعنی تعطیلی بازی‌های ویدیویی توی ایران. اینترنت خونگی که قیمتش خیلی بالا درمیاد و موبایل هم اگه بخوای با بسته‌های معمولی دو تا دونه بازی پُرحجم بگیری، باید بری سراغ وام!
قبلاً که اینترنت همراه اول اون‌طوری شده بود و از حجم تقریباً نامحدود شبانه رسید به ۵۰ گیگ (و بعدش چند گیگ با سرعت خیلی پایین‌تر)، گفتم که هدف اصلی اینا فقط پول نیست و کلاً دنبال محدودسازی هستن. وگرنه اگه فقط بحث پول بود، می‌تونستن خیلی راحت امکان استفاده از ۳۰ تا بسته شبانه رو در هر ماه ایجاد کنن که وقتی یه بسته رو تموم می‌کردیم، بتونیم بسته بعدی رو بخریم. ولی یه کاری کردن که هر ماه فقط یه بسته رو می‌شد استفاده کرد و بعدش باید ۲۹ روز صبر می‌کردی تا ماه بعد.
الآن هم ماجرا همینه و یه مرحله ترسناک‌تر شده و بسته‌های شبانه کلاً حذف شدن. الآن توی هر دو تا برنامه ایرانسل و همراه اول که چک کردم، خبری از بسته شبانه نیست و اگه راه مخفی مثل بانک هم باشه، به زودی از بین می‌ره. اگه دردشون فقط پول بود، مثلاً ایرانسل می‌تونست بسته ۹ تومنی رو بکنه ۲۰ تومن و همراه اول هم بسته ۲۰ تومنی رو بکنه ۳۵ تومن. ولی کلاً شبانه نابود شد و رفت و از اون طرف اینترنت معمولی هم انقدر به تدریج گرون می‌شه که برای بخش زیادی از مردم نمی‌صرفه توی تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و... ویدیوهای زیادی ببینن و باید صرفه‌جویی کنن و این یعنی کاهش تبادل اطلاعات. درسته که خیلی از ویدیوها چرند هستن و شامل قِر دادن فلانی و غذا خوردن یه ابله جلوی دوربین و... می‌شن، ولی کلی چیز مفید هم بین‌شون هست که اطلاعات مردم رو از جهات مختلف بالا می‌بره و وقتی دسترسی به اینترنت سخت بشه، این قضیه هم به تدریج به مشکل می‌خوره.
-----------------
نمی‌دونم این دفعه کار به کجا می‌کشه و شاید دوباره بیان منت بذارن و بگن به خاطر احترام(!) به مردم شریف ایران، بسته‌ها رو برمی‌گردونیم. ولی مطمئنم کرم خودشون رو به یه شکلی می‌ریزن و حالا یا از نظر کیفیت یا قیمت و... یه کاری می‌کنن که به تدریج بدتر و بدتر بشه. مثل شبانه همراه اول که یه زمانی تا ۹۰۰ گیگ هم باهاش گرفته بودم و الآن بعد از ۵۰ گیگ سکته می‌کنه.
به خاطر اینکه رویکرد کلی اینا هیچوقت توسعه نبوده، بنابراین هرچیزی که تغییر کنه، به جای بهتر شدن همیشه بدتر میشه.
فقط هم مختص اینترنت نیست.

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
هیچ واژه ای برای این جهنمی که داریم درش زندگی می کنیم، پیدا نمی کنم. هیچ واژه ای. متاسفانه نمیشه باز صحبت کرد و بخوام باز صحبت کنم، پست مبارک ( یا نامبارک ) به راحتی حذف میشه و این اتفاقاتی که داره رخ میده ( 44 سال در بخش های مختلف کشور داری همین داستان ها بوده ) به ساختار های نهاد های عالی رتبه سیاسی مربوطه و اونا هر کاری دلشون بخواد و عشقشون بکنه، اون کار رو به راحتی هر چه تمام تر انجام میدن.

از دید من و شمای عوام جامعه، برای اون نهاد ها حکم یک سوسک، رعیت، امت و هر چیزی سخیفی که تو ذهنتون هستش برای اونا چنین حکمی رو داریم و میخواید باور کنید و باور نکنید، این بالا بردن قیمت و محدودیت اینترنت در ایران به جز داستان های امنیتی ( از دید اونا که همه چیز براشون امنیتی محسوب میشه ) و همین طور مطلع نشدن مردم از اتفاقات جامعه و از این دست مسائل، یک چیز دیگه هم هست و اونم «انتقام سخته» !

انتقام سخت اونا از مردم ایران همین کارایی هست که دارن انجام میدن و این طوری روی اعصاب من و شما راه میرن و میخوان تحقیر کنن و از من و شمای عوام جامعه انتقام بگیرن. وقتی ذهنی مریض و بیمار باشه و سر تا سر وجودش کینه و نفرت نهادینه شده باشه، آخرش همین تصمیماتی هستش که میگیرن و زندگی ( البته اگه اصلا بشه اسمش رو زندگی گذاشت ! ) رو روز به روز برای من و شما جهنم تر میکنن.

در ضمن اشاره شده که سازمان مقررات رادیویی اعلام کرده هیچ بسته ای نباید حذف بشه و از این صحبت ها ! خودتون دارین تو این ممکلت زندگی می کنید؛ واقعا فکر می کنید سازمان مقررات رادیویی اعلام کنه که فلان بسته حذف بشه یا نشه اصلا مهمه در این کشور !؟ تمامی تصمیمات کشور از یک نهاد مربوطه تکلیف و تعیین میشه و اونا برای کل کشور تصمیم میگیرن و حالا نمیدونم بسته های شبانه بر میگردن یا خیر. ( چون شده حذف میکنن و بعد مدتی با افزایش قیمت بر میگردونن و شاید البته این بار بر نگردونن و ..... ) ولی تصمیم نهایی با اون نهاد مربوطه هستش و اونا برای تک تک بخش های کشور تصمیم گیری میکنن.

این اولین بار و آخرین تصمیمات فاجعه بار اینا نبوده، نیست و نخواهد بود و تا روزی که این سیستم حاکم هست، ما همین داستان ها رو خواهیم داشت و افزایش قیمت و محدودیت های اینترنت و بسته تر شدن فضای اینترنت بیش از پیش برای ما رقم خواهد خورد.​

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر