اینترنت فیبر نوری (تانوما)

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
الان دسترسی ندارم به نت

جالبه تو قسمت نتوورک من این گزینه ها رو ندارم کلا !

والا من صرفا به خاطر استیبل بودن فیبر (یعنی در کلام که اکثرا میگفتن) اومدم سمتش ولی الان پشیمونم.
استیبل بودن پینگ ربطی به فیبر یا adsl بودن نداره.اینا هر هفته یه بلایی سر نت میارن و مدام مسیرها رو عوض میکنن.
مزیت فیبر در یک کلام اینه که سرعت همیشه بالاست،پینگ اگه همه جا بد باشه این یه ذره کمتر بده و اگه همه جا خوب باشه فیبریه ذره بیشتر خوبه :)

oasis1701

کاربر سایت
Aug 28, 2019
16
خیلیاشون فیوژن نمیزنن به دلیل قیمت و اینا..معمولا برا کسانی که رایگان درخواست دادن..فیوژن خیلی برتری داره نسبت بهش ...بیشتز از نطر کیفیت اتصال..منظورم از کابلی همون lan بود به دستگاه مورد نظر ایشون که از طریق وایرلس هم میشه به مودم وصل شد
خیلی ممنون
برام توی سیستم کابل کشی رایگان زدن, حالا باید پیمان کارش بیاد ببینیم چطوری کار میکنه
بعید میدونم بتونم ازشون بخوام که چطوری اسپلایس کنن, حالا همه چیز به شانس بستگی داره

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
869
دوستان من الان میخوام عدد mtu خودمو (بدست بیارم )داخل مودم 1492 تنظیم شده ولی خب وقتی تو cmd ویندوز دستور لازم رو اجرا میکنم پینگ نمیده و کلا لاست هست !
با اعداد مختلفی هم امتحان کردم ولی هیچکدوم پینگ نمیدن.چرا؟
145610

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
دوستان من الان میخوام عدد mtu خودمو (بدست بیارم )داخل مودم 1492 تنظیم شده ولی خب وقتی تو cmd ویندوز دستور لازم رو اجرا میکنم پینگ نمیده و کلا لاست هست !
با اعداد مختلفی هم امتحان کردم ولی هیچکدوم پینگ نمیدن.چرا؟
View attachment 145610
به تنظیمات دست نمیزدی ...برا کانکشنای pppoe mru نام داره و بصورت پیشفرض روی ۱۴۹۲ هست..اگه دست کاری کردین دوباره باید کانفیگ کنین مودمو

• Like
Reactions: ZEN 2

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
mtu مخابرات 1500 هست که با overhead ای که pppoe داره میشه 1492 ...
دستور icmp که باهاش پینگ میگیرید خودش 8 بیت هدر داره که با هدر ip باهم میشه 28 بیت...
که میشه 1464=20-8-8-1500 ...
باید سایز پکت رو 1464 بزنید که خطا نده اون دستور cmd ...

• Like
Reactions: ZEN 2

oasis1701

کاربر سایت
Aug 28, 2019
16
بعد از 10 بار تماس گرفتن و پیگیری تونستم فیبر نوری رو بگیرم از مخابرات
مدم نداشتم ازشون گرفتم, مارکش عجیب قریب هست, مثل این که دیگه هواوی هم دیگه بهشون مدم نمیده؟
InnboxG64 برای شرکت Iskratel
تنزیمات خاصی انجام ندادم
شبکه داخلی دانلود 203 mbps آپلود 96 و به هیچ وج از این عداد بالاتر نمیره
خارجی هم مثلا از المان و انگلستان از 100 دانلود سرعت دیدم تا 180
همه تستهام با سایت speedtest.net
دیروز هم برای مادرم فصل 4 the last kingdom با تورنت گرفتم سرعت از 11 MB/s تا 15 تغییر میکرد, بیشتر دور و ور 12 و 13 بود
پینگ به 8.8.8.8 از 37 هست تا 43
مدم 690 تومن شد برام, حدس میزنم هواوی خیلی گرون تر هست و اینا مدمهای ضعیفتر دارن میفروشن

elfasg73

کاربر سایت
Aug 8, 2013
17
مدم نداشتم ازشون گرفتم, مارکش عجیب قریب هست, مثل این که دیگه هواوی هم دیگه بهشون مدم نمیده؟
تنزیمات خاصی انجام ندادم
دیروز هم برای مادرم فصل 4 the last kingdom با تورنت گرفتم سرعت از 11 MB/s تا 15 تغییر میکرد, بیشتر دور و ور 12 و 13 بود
مدم 690 تومن شد برام, حدس میزنم هواوی خیلی گرون تر هست و اینا مدمهای ضعیفتر دارن میفروشن

دوست عزیز
بازی انلاین میکنید؟
من میخوام فیبر از مخابرات بگیرم...فقط واسه بازی انلاین...البته بعنوان سرگرمی بازی میکنم و نه حرفه ای...ولی مثلا وارزون با نت مخابرات ۸مگ اصلا وارد بازی نمیشه...با نت همراه اول هم پینگ نوسان داره..نت ایرانسل هم پکت لاس زیاد هستش....

حالا میخوام ببینم واقعا فیبر مخابرات تفاوت فاحشی با adsl داره توی این موضوع یا نه

ممنون میشم هرکدوم از دوستان که تجربه دارند پاسخ بدن

elfasg73

کاربر سایت
Aug 8, 2013
17
تنزیمات خاصی انجام ندادم

سوال دیگه هم اینکه
فیبر کشی به چه صورته؟داخل ساختمون خرابکاری داره یا براحتی انجام میشه؟مشکلی برای همسایه ها و سایر سیم و کابل ها بوجود نمیاد؟

oasis1701

کاربر سایت
Aug 28, 2019
16
سوال دیگه هم اینکه
فیبر کشی به چه صورته؟داخل ساختمون خرابکاری داره یا براحتی انجام میشه؟مشکلی برای همسایه ها و سایر سیم و کابل ها بوجود نمیاد؟

اگر اشتباه نکنم دو حالت داره
یا این که از زیر زمین یا هوایی تا حیات شما فیبر نوری برای ساختمون کشیده شده, و یک باکس گذاشتن توی حیات که از اونجا برای همه واحدها کابل کشیده میشه

برای من جور دیگری بود
ساختمان ما فیبر نوری نداشت و توی کوچه ما یک کافو معمولی هست که از اونجا از زیر زمین کشیدن و سیمهای مسی رو بردن توی ساختمون
ما خونمون نبش هست و من متوجه شدم که سر کوچه کافو فیبر نوری هستش, به 2020 زنگ زدم, شمارم رو دادم و گفتن اونجا پوشش نداره, رفتم مرکز, شماره ی بازار یاب فیبر نوری رو گرفتم و مستقیم بهش زنگ زدم, گفت ثبتنامت میکنم 5 دقیقه دیگه زنگ زد گفت اونجا فیبر نوری نداره بهش توضیح دادم گفتم خودم کافو رو دیدم, دوباره زنگ زده بود به پیمانکار, دعیید کرد برام,
هفته بعد اومدن و از کافو سر کوچه یه کابل کشیدن دور ساختمون, قاب پنجره اتاق رو با دلر سوراخ کردن و کابل رو آوردن تو, کابر رو جوری انداختن که توی دید نباشه, یه کابل دیگه از کافو به ته کوچه کشیده شده بود, و من از صاحاب اون خونه پرسیدم بهم گفت همسایه های ساختمون دیگه به خاتر این که کابل از روی حیاتشون رد شده غر میزنن
دو روز دیگه دو نفر اومدن و پیریز مخصوص رو اوردن چسبوندن به دیوار و کابل که از بیرون اومده بود رو بهش وصل کردن
2 روز دیگه یکی دیگه اومد, مدم رو اورده بود, وصل کرد و رفت

من گیمر حرفه ای نیستم, بیشتر فایتر بازی میکنم, street fighter, mortal kombat, و پینگم خوب هست

احتمال داره وار زون مخابرات رو بن کرده باشه؟ باید از دی ان اس هوشمند استفاده کنی, شاید, حالا اونهایی که بلدن لطفا راهنمایی کنن

• Like
Reactions: prop and elfasg73

elfasg73

کاربر سایت
Aug 8, 2013
17
اگر اشتباه نکنم دو حالت داره
یا این که از زیر زمین یا هوایی تا حیات شما فیبر نوری برای ساختمون کشیده شده, و یک باکس گذاشتن توی حیات که از اونجا برای همه واحدها کابل کشیده میشه

برای من جور دیگری بود
ساختمان ما فیبر نوری نداشت و توی کوچه ما یک کافو معمولی هست که از اونجا از زیر زمین کشیدن و سیمهای مسی رو بردن توی ساختمون
ما خونمون نبش هست و من متوجه شدم که سر کوچه کافو فیبر نوری هستش, به 2020 زنگ زدم, شمارم رو دادم و گفتن اونجا پوشش نداره, رفتم مرکز, شماره ی بازار یاب فیبر نوری رو گرفتم و مستقیم بهش زنگ زدم, گفت ثبتنامت میکنم 5 دقیقه دیگه زنگ زد گفت اونجا فیبر نوری نداره بهش توضیح دادم گفتم خودم کافو رو دیدم, دوباره زنگ زده بود به پیمانکار, دعیید کرد برام,
هفته بعد اومدن و از کافو سر کوچه یه کابل کشیدن دور ساختمون, قاب پنجره اتاق رو با دلر سوراخ کردن و کابل رو آوردن تو, کابر رو جوری انداختن که توی دید نباشه, یه کابل دیگه از کافو به ته کوچه کشیده شده بود, و من از صاحاب اون خونه پرسیدم بهم گفت همسایه های ساختمون دیگه به خاتر این که کابل از روی حیاتشون رد شده غر میزنن
دو روز دیگه دو نفر اومدن و پیریز مخصوص رو اوردن چسبوندن به دیوار و کابل که از بیرون اومده بود رو بهش وصل کردن
2 روز دیگه یکی دیگه اومد, مدم رو اورده بود, وصل کرد و رفت

من گیمر حرفه ای نیستم, بیشتر فایتر بازی میکنم, street fighter, mortal kombat, و پینگم خوب هست

احتمال داره وار زون مخابرات رو بن کرده باشه؟ باید از دی ان اس هوشمند استفاده کنی, شاید, حالا اونهایی که بلدن لطفا راهنمایی کنن

ممنون از اینکه جواب دادین
اینجوری که مشا میگین
پس برای شما روکار وصل کردن که خب اینو همسایه های مجتمع ما اجازه نمیدن بهم
مگر اینکه برای من توکار وصل کنن
ساختمون روبرویی ما فیبر نوری دارن

وارزون وارد منوی بازی میشه یا مثلا اگه آپدیتی داشته باشه کامل دانلود میشه
ولی مچ میکینگ انجام نمیده با مخابرات

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
کلا برای وارزون به فکر یه vpn باش یا exitlag ای چیزی ...

بهترین پینگ رو با تانوما میشه گرفت فعلا (70 تا اروپا غربی) ...

داخل وارزون هم من با vpn و fps حدود 70 پبنگ بین 86 تا 109 میگیرم ...

• Like
Reactions: elfasg73

elfasg73

کاربر سایت
Aug 8, 2013
17
کلا برای وارزون به فکر یه vpn باش یا exitlag ای چیزی ...

بهترین پینگ رو با تانوما میشه گرفت فعلا (70 تا اروپا غربی) ...

داخل وارزون هم من با vpn و fps حدود 70 پبنگ بین 86 تا 109 میگیرم ...

بله الان از haste استفاده میکنم با همراه اول که پکت لاس تقریبا صفر هست ولی پینگ بین 140تا170

وی پی ان مناسب این قضیه پیدا نکردم

شما تانوما دارید؟یعنی این پینگی که فرمودین با تانوما هستش؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر