اینترنت فیبر نوری (تانوما)

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,726
نام
Javad
خیلی از خیابون های تهران رو دارن فیبر میکشن چند روز پیش تو محدوده ما مامور مخابرات یه دستگاه Fusion برای اتصال کابل ها به هم اورده بود خیلی برام جالب بود ، متاسفانه خیلی دیر اینکارو کردن ولی همینشم خودش کلیه ، خطوط مسی تا 24 مگابیت اوکی هست با همین DSL ، ولی با توجه به فاصله از مرکز مخابراتی و ...... سرعت پایین تر میاد ، درسته فیبر خیلی هزینه تجهیزاتش بیشتره ولی کاملا ارزشش رو داره ؛ فقط امیدوارم تو سرویس دهی انحصار مخابرات نباشه .
موضوع دیگه هم حجمه که ستمه بنظرم کسی که نت 100 مگابیتی میخواد بگیری 500 گیگ براش جوکه !

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
fq8_untitled.jpg

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود

سلام.
دو درخواست داشتم اگر امکانش هست انجام بدین.

1- از مودمی که بهتون رایگان دادن یک عکس بذارید. برند و مدل روش هم بگید
2- فرمودین که 3 ماه طول کشیده که تا درب منزل تون فیبر نوری بیارن. قاعدتا یک جعبه به دیوار ساختمان تون می چسبنونن و از اونجا یک سیم به داخل واحد تون میارن.
اگر امکانش هست از اون جعبه فیبر عکس بذارین.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
سلام.
دو درخواست داشتم اگر امکانش هست انجام بدین.

1- از مودمی که بهتون رایگان دادن یک عکس بذارید. برند و مدل روش هم بگید
2- فرمودین که 3 ماه طول کشیده که تا درب منزل تون فیبر نوری بیارن. قاعدتا یک جعبه به دیوار ساختمان تون می چسبنونن و از اونجا یک سیم به داخل واحد تون میارن.
اگر امکانش هست از اون جعبه فیبر عکس بذارین.
o9l4_p_20170520_151418.jpg

wxw9_img_20170514_210318.jpg

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود

خیلی خیلی ممنون که درخواست رو انجام دادین.
جسارت نباشه، شما در مخابرات آشنا دارید؟ این سوال رو می پرسم چون سرویس تانوما حدود 1 ماه هستش که فاز اولش افتتاح شده.
اما شما طبق فرمایش خودتون سه ماه پیش درخواست فیبر به منزل دادین که اخیرا آماده شده.
در این 1 ماه هم سرویس تانوما آمده،تا الان فقط شما در فروم های ایرانی این سرویس رو دارین و تست گذاشتین.
با وجود اینکه خود مخابرات گفته که برای شهر تهران 245 هزار پورت خالی برای تانوما درنظرگرفته شده و در چنداستان دیگه هم سرویس میدن، با این حال هنوز هیچ شخصی رو رسما ندیدیم که سرویس تانوما براش فعال کردن باشن که بتونه در فروم ها تست بذاره. فرمودید که ساکن آذربایجان شرقی هستید و اما استان شما جز استان هایی که مخابرات برای سرویس تانوما معرفی کرده، نیستش!
من خودم تهران هستم و بلوک ما یک جعبه تلفن عادی داره + یک Optical network unit که تا اونجایی که جستجو کردم، متوجه شدم که ONU فیبر هستش که بعدا به دو زوج برای خط تلفن تبدیل میشه و برای مقاصد اینترنت بر پایه فیبر درنظر نگرفتن. برای واگذاری خط تلفن هستش.
برای ساختمان شما یک Optical network terminal outdoor اختصاصی گذاشتن که ظاهرا 3 ماه هم طول کشیده که فیبر بکشن تا منزل شما که تا حدودی هم منطقی هستش. چون فیبر معمولا زیر زمین کار میذارن(Buried) و نیاز به کندن زمین داره.
اینطور که معلومه باید برای هر شخص متقاضی در استان های پشتبانی شده، یک Optical network terminal مثل شما تا درب ساختمان شخص بیارن که حداقل 1 ماه زمان نیاز داره.
من هم درخواست امکان سنجی برای تانوما دادم و فردا نتیجه رو می پرسم. با وارد کردن شماره تلفن مون در سایت مخابرات نشان میده که منطقه ما تخت پوشش نیست اما شخصی که از ما به مخابرات محله 2-3 کیلومتر نزدیک تر باشه، تحت پوشش FTTX هستش! برای شما هم ظاهرا سایت زده که تحت پوشش نیست. سایت شون هم ظاهرا اطمینانی بهش نیست.
طبق ادعا خود مخابرات کسی که فیبر تا ساختمان شون کشیده باشن( جعبه ONT نصب باشه برایشون) تا 48 ساعت سرویس فعال میشه.
واقعا کسی هستش که فیبر تا خانه شون کشیده باشن( جعبه ONT) و آماده دریافت سرویس تانوما باشن؟ بعید می دونم! تا الان که کسی در فروم ها و اینترنت حرفی نزده.
با گذشت زمان معلوم میشه. اینطور که معلومه حداقل باید 1-2 ماه صبر کنیم که فیبر تا درب ساختمان بیارن. کندن زمین و... البته من اطلاعاتی زیادی در زمینه مخابرات ندارم. شاید هم زودتر هم به اشخاص متقاضی واگذار بشه. با اون سرعتی و پینگی که شما گذاشتین، شاید ارزش صبر در حد ماه رو داشته باشه.
ضمنا بنده مشترک ADSL مخابرات هم هستم و برای مشترکین تحت پوشش طرح کابل برگردان هم برای تانوما دارند.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
بنظر سرویس خوبیه اینجا هم میگفتن قراره راه اندازی بشه شاید اگر زنگ بزنم امکان ارائه باشه
ولی بزرگترین مشکلش حجمه که همچنان میخوان برای حجم پول بگیرن...
یه رایگان شبانه هم نذاشتن که بشه ازش استفاده کرد یعنی تنها کاری که میتونیم بکنیم اینه که تست سرعت بگیریم باهاش :|
حداقل یه سایتم بذارن بشه بازیارو ازش دانلود کرد خوبه چون به لطف محدود بودن که اصلا نمیشه استفاده کرد... بخوایم برای دانلود بازیم دردسر شیر کردن نت سیم کارتو داشته باشیم دیگه این همه هزینه ارزشی نداره سایتو با همین نت معمولیم میتونیم باز کنیم
یه سرویس نامحدود حتی با قیمت بالا هم اگه اضافه کنن خوب میشه
به شخصه حاضرم 5-6 ت بابت یک ساله نامحدود بدم بیشترم بگیرن میارزه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
خیلی خیلی ممنون که درخواست رو انجام دادین.
جسارت نباشه، شما در مخابرات آشنا دارید؟ این سوال رو می پرسم چون سرویس تانوما حدود 1 ماه هستش که فاز اولش افتتاح شده.
اما شما طبق فرمایش خودتون سه ماه پیش درخواست فیبر به منزل دادین که اخیرا آماده شده.
در این 1 ماه هم سرویس تانوما آمده،تا الان فقط شما در فروم های ایرانی این سرویس رو دارین و تست گذاشتین.
با وجود اینکه خود مخابرات گفته که برای شهر تهران 245 هزار پورت خالی برای تانوما درنظرگرفته شده و در چنداستان دیگه هم سرویس میدن، با این حال هنوز هیچ شخصی رو رسما ندیدیم که سرویس تانوما براش فعال کردن باشن که بتونه در فروم ها تست بذاره. فرمودید که ساکن آذربایجان شرقی هستید و اما استان شما جز استان هایی که مخابرات برای سرویس تانوما معرفی کرده، نیستش!
من خودم تهران هستم و بلوک ما یک جعبه تلفن عادی داره + یک Optical network unit که تا اونجایی که جستجو کردم، متوجه شدم که ONU فیبر هستش که بعدا به دو زوج برای خط تلفن تبدیل میشه و برای مقاصد اینترنت بر پایه فیبر درنظر نگرفتن. برای واگذاری خط تلفن هستش.
برای ساختمان شما یک Optical network terminal outdoor اختصاصی گذاشتن که ظاهرا 3 ماه هم طول کشیده که فیبر بکشن تا منزل شما که تا حدودی هم منطقی هستش. چون فیبر معمولا زیر زمین کار میذارن(Buried) و نیاز به کندن زمین داره.
اینطور که معلومه باید برای هر شخص متقاضی در استان های پشتبانی شده، یک Optical network terminal مثل شما تا درب ساختمان شخص بیارن که حداقل 1 ماه زمان نیاز داره.
من هم درخواست امکان سنجی برای تانوما دادم و فردا نتیجه رو می پرسم. با وارد کردن شماره تلفن مون در سایت مخابرات نشان میده که منطقه ما تخت پوشش نیست اما شخصی که از ما به مخابرات محله 2-3 کیلومتر نزدیک تر باشه، تحت پوشش FTTX هستش! برای شما هم ظاهرا سایت زده که تحت پوشش نیست. سایت شون هم ظاهرا اطمینانی بهش نیست.
طبق ادعا خود مخابرات کسی که فیبر تا ساختمان شون کشیده باشن( جعبه ONT نصب باشه برایشون) تا 48 ساعت سرویس فعال میشه.
واقعا کسی هستش که فیبر تا خانه شون کشیده باشن( جعبه ONT) و آماده دریافت سرویس تانوما باشن؟ بعید می دونم! تا الان که کسی در فروم ها و اینترنت حرفی نزده.
با گذشت زمان معلوم میشه. اینطور که معلومه حداقل باید 1-2 ماه صبر کنیم که فیبر تا درب ساختمان بیارن. کندن زمین و... البته من اطلاعاتی زیادی در زمینه مخابرات ندارم. شاید هم زودتر هم به اشخاص متقاضی واگذار بشه. با اون سرعتی و پینگی که شما گذاشتین، شاید ارزش صبر در حد ماه رو داشته باشه.
ضمنا بنده مشترک ADSL مخابرات هم هستم و برای مشترکین تحت پوشش طرح کابل برگردان هم برای تانوما دارند.
من این سرویس رو واسه شرکتمون گرفتم که تو منطقه آزاد ارس هستش و چون منطقه آزاد زیر ساختها رو کامل متقبل شده و با مخابرات همکاری لازم رو دارن و برای جذب سرمایه گذار این امکانات رو خیلی راحت در اختیار شرکتها میزاره.البته کندن زمین دردسر خودش رو داره که خوشبختانه واسه من یه روز بیشتر طول نکشید ولی فکر کنم واسه داخل شهر مکافات باشه.در شمن این جعبه هم تنها واسه من نذاشتن ۱۰-۲۰ تا جای خالی هم داره که هر کی بخاد واسش وصلش میکنن.البته من چون خیلی پیگیرش بودم اولین فردی هستم که تو منطقه آزاد ارس این سرویس رو گرفتم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
این جعبه Optical Network Unit یا ONU هستش که روی ساختمان بلوک ما نصب شده. (بلوک ما 28 واحد هستش.)
ورودیش هم فیبر نوری هستش. ظاهرا از این جعبه میشه خط تلفن گرفت.
از اونجایی که ورودی فیبر نوری هستش، فکر کنم بشه سرویس FTTH از این Box گرفت.
دارم پیگیری می کنم. مخابرات محل ما که سرویس تانوما ارائه میده ولی به بلوک ما سرویس بدن یا نه رو باید پرس و جو کنم.

6her_onu.jpg

این هم جعبه خطوط تلفن بلوک ما که کنار همین ONU هستش که ازش خط تلفن و اینترنت ADSL روی بستر سیم مسی می گیریم.

o0xb_tel-interface.jpg

• Like
Reactions: Ἁlireza

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام

امروز درخواست FTTH رو به صورت کتبی نوشتم و به مدیر مرکز مخابرات محل مون دادم.
گفتند که حداقل بین 1 تا 2 ماه زمان می بره که سرویس تانوما برقرار بشه.
فعلا باید صبر کنم ببینم چی میشه.
ما غرب تهران هستیم.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
سلام

امروز درخواست FTTH رو به صورت کتبی نوشتم و به مدیر مرکز مخابرات محل مون دادم.
گفتند که حداقل بین 1 تا 2 ماه زمان می بره که سرویس تانوما برقرار بشه.
فعلا باید صبر کنم ببینم چی میشه.
ما غرب تهران هستیم.
من هم تهرانسر هستم بی صبرانه منتظرم ببینم نتیجه شما چی میشه دوست عزیز.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
من هم تهرانسر هستم بی صبرانه منتظرم ببینم نتیجه شما چی میشه دوست عزیز.

ما طرفای میدان المپیک هستیم.
شما حتما یک سر به مرکز مخابرات محل تون برید و درباره سرویس تانوما سوال کنید.
به احتمال خیلی زیاد در تهرانسر هم ارائه میشه.

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر