اینترنت فیبر نوری (تانوما)

سپاس
مودم بد باشه روتر می‌تونه جبران کنه ضعفشو یا ربطی نداره؟
ضعف سرعت wifi میتونه جبران کنه فقط
روتر تو سرعت و بازی به اون صورت تاثیر گزار نیست
این روتر که من دارم بیشتر واسه محدود کردن و ست کردن Vpn گرفتم
قابلیت مثل nat type هم داره
میتونی برنامه ریزیش کنی تو بازی های آنلاین کدوم ریجن برات سرچ کنه فقط
dual wan داره
و....
درکل اگر این اپشن ها برات مهم نیست ارزش خرید به اون صورت نداره

• Like
Reactions: Sarvior
ضعف سرعت wifi میتونه جبران کنه فقط
روتر تو سرعت و بازی به اون صورت تاثیر گزار نیست
این روتر که من دارم بیشتر واسه محدود کردن و ست کردن Vpn گرفتم
قابلیت مثل nat type هم داره
میتونی برنامه ریزیش کنی تو بازی های آنلاین کدوم ریجن برات سرچ کنه فقط
dual wan داره
و....
درکل اگر این اپشن ها برات مهم نیست ارزش خرید به اون صورت نداره

یک دنیا سپاس دوست عزیز

با هر کدوم از پیمانکار ها که صحبت کردم گفتن نمیشه و ont و olt باید به هم بخونه و هواوی و فایبرهوم نمیندازیم و همون ایسکراتل رو بنداز و این داستانها
یکیشون که ادم با حوصله ای میزد گفت تو همین مودم رو با قیمت پایین از مخابرات بگیر و روتر رو اضافه کن
احتمالا همین کار رو بکنم همین مودم رو ۱۲۰۰ میگیرم و یه روتر می‌زارم

• Like
Reactions: Deadmau5
سلام دوستان.
این کابل فیبر نوری رو چجوری میارن داخل ساختمون؟
من دیروز تازه متوجه شدم باکس فیبر نوری، چسبیده‌ست به آپارتمان ما! یعنی ساختمون بغلی مدت‌هاست فیبر نوری داشته و من متوجه نشده بودم! =P~
(خاک تو سر این سامانه و سایتشون که می‌گفت این منطقه همچین چیزی رو پشتیبانی نمیکنه!)
الان من اگه بخوام درخواست بدم؛
چند روز طول میکشه برام وصلش کنن؟(ناگفته نمونه دیروز مخابرات رفتم و گفتند اول باید خط ثابت داشته باشید که طی چند روز آینده یه خط ثابت می گیرم تا دیگه بهونه‌ای نداشته باشند)
و اینکه این سیم رو اگه بخوان بیارن داخل واحد ما؛ از همین نمای بیرونی ساختمون می‌تونن سیم بکشن و از پنجره یا با سوراخ کردن دیوار بیارن داخل اتاق خواب؟
چون کامپیوتر من داخل اتاق خوابه، به نظرم این جوری آسون‌تره تا این که بخوان سیم رو از کوچه بیارن داخل پارکینگ و از طبقات و پله‌ها بیارن تا طبقه‌ی سوم!
نظر شما چیه؟ برای شما چجوری سیم کشیدن؟

آخرین ویرایش:
من هم فیبر نوری های وب دارم و این مسخرست ماهی کلا ۱۰۰ گیگ.

برای ۱۰ روز نهایتا مناسبه این حجم.فکر میکنم باید شکایت کرد
من چندین بار بهشون زنگ زدم و تو سایت شون پیام گذاشتم راجع به این موضوع و گفتم اگه قرار باشه واسه 100 گیگ پونصد هزار تومان بدم خب چه کاری همراه اول میگیرم که همه جا به اینترنت دسترسی داشته باشم نه فیبر نوری که کل شعاع دسترسیش 20 متری مودمه باید اعتراض کنیم و ازشون بخوایم که حجم ترافیک ها را افزایش بدن
هر چند من الان نزدیک بیست روزه که اینترنتم قطع شده و هرچی هم زنگ میزنم بهشون فعلا منو سر میدونن و میگن مشکل از مرکز مخابراتی فیبر نوری !!!!!! هستش
ضمنا کاش میشد یه صفحه مخصوص دارندگان اینترنت فیبر نوری های وب درست کنیم همین جا تا بتونیم در این خصوص و موارد دیگه فیبر نوری های وب تبادل نظر کنیم

• Like
Reactions: avannn
کجا باید شکایت کرد شما میدونین؟
زنگ بزنید های وب من چند دفه اعتراض کردم به این قیمتها و حجم های جدید قبلا من ترافیک 500 گیگ با سرعت 100 مگابیت را میخریدم که قیمت و حجمش مناسب بود الان تنوع سرویس ها از بین رفته همه شده سرعت 1000 مگ و حجم ماهی صد گیگ با قیمتهای نجومی زنگ بزنید تو سایت شون اعتراض کنید بگید اگه قرار باشه همچو قیمتی بدیم خب همراه اول میگیریم که همه جا هم همراهمون باشه نه فیبر نوری که شعاع دسترسیش سی متری مودمه
کاش یه صفحه مخصوص تبادل نظر دارندگان فیبر نوری های وب اینجا درست کنیم

سلام دوستان.
این کابل فیبر نوری رو چجوری میارن داخل ساختمون؟
من دیروز تازه متوجه شدم باکس فیبر نوری، چسبیده‌ست به آپارتمان ما! یعنی ساختمون بغلی مدت‌هاست فیبر نوری داشته و من متوجه نشده بودم! =P~
(خاک تو سر این سامانه و سایتشون که می‌گفت این منطقه همچین چیزی رو پشتیبانی نمیکنه!)
الان من اگه بخوام درخواست بدم؛
چند روز طول میکشه برام وصلش کنن؟(ناگفته نمونه دیروز مخابرات رفتم و گفتند اول باید خط ثابت داشته باشید که طی چند روز آینده یه خط ثابت می گیرم تا دیگه بهونه‌ای نداشته باشند)
و اینکه این سیم رو اگه بخوان بیارن داخل واحد ما؛ از همین نمای بیرونی ساختمون می‌تونن سیم بکشن و از پنجره یا با سوراخ کردن دیوار بیارن داخل اتاق خواب؟
چون کامپیوتر من داخل اتاق خوابه، به نظرم این جوری آسون‌تره تا این که بخوان سیم رو از کوچه بیارن داخل پارکینگ و از طبقات و پله‌ها بیارن تا طبقه‌ی سوم!
نظر شما چیه؟ برای شما چجوری سیم کشیدن؟
عرفش اینجوریه که فیبر رو میارن تو طبقه همکف ساختمون حالا میتونه لابی همکف باشه میتونه پارکینگ باشه اونجا یه اسپلیتر میزنن و از اون دوباره فیبر میکشن به هر واحد ، حالتی که شما مدنظرت هست دو حالت داره یا اسپلیتر رو باید روی دیوار خارجی خونه نصب کنن که بعیده چون همونجور که گفتم داخل خونه نصب میکنن یا اگه فقط قراره بیاد فقط تو واحد شما صحبت کنی یه اسپلیتر تکی یا دو تایی کوچیک رو مثلا بیان تو اتاق خودت نصب کنن که باز هم بعیده چون اسپلیتر معمولا تو یه جای عمومی ساختمون نصب میشه ، برای من هم دقیقا همینجوری بود که از دیوار اتاقم فیبر رو آوردن داخل ولی حالت ساختمون یه جوری هست که اسپلیتر رو تو پارکینگ نصب کردن و فیبر رو از روی نما آوردن طبقه ما

• Like
Reactions: TheGodfather
عرفش اینجوریه که فیبر رو میارن تو طبقه همکف ساختمون حالا میتونه لابی همکف باشه میتونه پارکینگ باشه اونجا یه اسپلیتر میزنن و از اون دوباره فیبر میکشن به هر واحد ، حالتی که شما مدنظرت هست دو حالت داره یا اسپلیتر رو باید روی دیوار خارجی خونه نصب کنن که بعیده چون همونجور که گفتم داخل خونه نصب میکنن یا اگه فقط قراره بیاد فقط تو واحد شما صحبت کنی یه اسپلیتر تکی یا دو تایی کوچیک رو مثلا بیان تو اتاق خودت نصب کنن که باز هم بعیده چون اسپلیتر معمولا تو یه جای عمومی ساختمون نصب میشه ، برای من هم دقیقا همینجوری بود که از دیوار اتاقم فیبر رو آوردن داخل ولی حالت ساختمون یه جوری هست که اسپلیتر رو تو پارکینگ نصب کردن و فیبر رو از روی نما آوردن طبقه ما
منظورتون از اسپلیتر همون جعبه‌ست؟
اگه منظورتون همون جعبه‌ی فیبر نوریه؛ وقتی همسایه بغلیمون (که اونم آپارتمانه و دم در خونه‌شون توی کوچه نصبه) دیگه نیازه باز یکی برای ساختمون ما نصب کنند؟
نمیشه از اون جعبه یه سیم بکشن برای ما؟

منظورتون از اسپلیتر همون جعبه‌ست؟
اگه منظورتون همون جعبه‌ی فیبر نوریه؛ وقتی همسایه بغلیمون (که اونم آپارتمانه و دم در خونه‌شون توی کوچه نصبه) دیگه نیازه باز یکی برای ساختمون ما نصب کنند؟
نمیشه از اون جعبه یه سیم بکشن برای ما؟
اون باکس fat هست با اسپلیتر فرق میکنه ، اسپلیتر هم یه جعبه ای هست که ظرفیت های مختلفی داره مثلا اگه آپارتمان شما ۱۰ واحد باشه میان یه اسپلیتر متناسب با تعداد واحد های ساختمون نصب میکنن ، یا اگه تو یه آپارتمان فقط به یه واحد بخوان بدن موقت میان یه اسپلیتر ظرفیت پایین نصب میکنن تا حالا بعدا اگه واحدهای دیگه هم خواستن بیان ظرفیت بالاترش رو نصب کنن ، برای مورد من هم همینجوری شد ۱۲ واحد هستیم ولی فقط من درخواست دادم اومدن یه اسپلیتر فکر کنم ۴ تایی نصب کردن تا الان هم همون مونده

• Love
اون باکس fat هست با اسپلیتر فرق میکنه ، اسپلیتر هم یه جعبه ای هست که ظرفیت های مختلفی داره مثلا اگه آپارتمان شما ۱۰ واحد باشه میان یه اسپلیتر متناسب با تعداد واحد های ساختمون نصب میکنن ، یا اگه تو یه آپارتمان فقط به یه واحد بخوان بدن موقت میان یه اسپلیتر ظرفیت پایین نصب میکنن تا حالا بعدا اگه واحدهای دیگه هم خواستن بیان ظرفیت بالاترش رو نصب کنن ، برای مورد من هم همینجوری شد ۱۲ واحد هستیم ولی فقط من درخواست دادم اومدن یه اسپلیتر فکر کنم ۴ تایی نصب کردن تا الان هم همون مونده
خیلی ممنونم از توضیحتون.
نه بابا این آپارتمان ما چون بیشترشون مستاجر هستند؛ اگه می‌خواستن فیبر نوری بگیرن توی این چندساله درخواست داده بودند.
فعلاً منم...
دوتا سوال دیگه داشتم.
۱. به طور معمول بعد از ثبت درخواست؛ چه مدت طول میکشه نصب و سیم کشی برام انجام بشه؟
۲. دیروز مخابرات گفت خودت میتونی مودم بخری(گویا اجباری برای استفاده از مودم‌های خودشون نیست). سوالی که برام پیش اومده این هست که این اجبار (که مودم از خودشون بخریم) به سود مخابراته یا پیمانکار؟
و مودم، مدل خاصی مد نظر دارید که حداکثر سرعت رو بهم بده؟

خیلی ممنونم از توضیحتون.
نه بابا این آپارتمان ما چون بیشترشون مستاجر هستند؛ اگه می‌خواستن فیبر نوری بگیرن توی این چندساله درخواست داده بودند.
فعلاً منم...
دوتا سوال دیگه داشتم.
۱. به طور معمول بعد از ثبت درخواست؛ چه مدت طول میکشه نصب و سیم کشی برام انجام بشه؟
۲. دیروز مخابرات گفت خودت میتونی مودم بخری(گویا اجباری برای استفاده از مودم‌های خودشون نیست). سوالی که برام پیش اومده این هست که این اجبار (که مودم از خودشون بخریم) به سود مخابراته یا پیمانکار؟
و مودم، مدل خاصی مد نظر دارید که حداکثر سرعت رو بهم بده؟
۱. قاعده ای که خودشون دارن تحویل یک ماهه سرویس هست ولی سابقه داشته ۲ تا ۳ هفته هم کار انجام شده ولی حداکثر همون یه ماه هست ، برای ثبت هم حواست باشه باید برات پیامک بیاد یکی برای ثبت شدن یکی هم برای شماره مجازی اگه دو سه روزه نیومد ثبت نشدی باید پیگیری کنی
۲. سود که خب به هر حال داره براشون ولی خیلی فرقی نمیبینم از خودشون بگیری یا بری خودت بگیری (از نظر قیمتی بیشتر منظورمه)
۳. برای مودم اول از همه باید با پیمانکار صحبت کنی ببینی مودم چه برندی باید بگیری هواوی یا فایبرهوم یا چیز دیگه ، چون مثل اینکه برند مودم باید با برند تجهیزات مرکز مخابراتی یکسان باشه حالا نمیدونم چه قدر این حرف درسته ولی در هر صورت قبل از خرید باید از پیمانکار بپرسی ، تا جایی هم که میدونم در حال حاضر هواوی تنوع مدل زیادی داره با قیمت های مختلف ، فایبرهوم دو تا مدل بیشتر نداره ، هواوی اگه قرار شد بگیری پیشنهادم اینه نه خیلی ارزونش رو بگیر نه خیلی گرونش ، من خودم hg8245q2 دارم راضی بودم تو این مدت ، eg8245w5 میان قیمته خوبیه یکی از دوستام داره راضی بوده البته وایفای بهتری از مودم من داره

• Love
از وقتی دکتر اومده اینترنت چقدر خوب شده 😁
بی شوخی رفتم سرویس ۱۰۰ تا ۱ گیگ رو گرفتم، طرف اصرار کرد که همین ۳۰۰ مگ رو تمدید کن و ۱ گیگ خوب نیست

View attachment 343441
کلا مخابرات باید شبکش رو جمع کنه و از نو پیمانکار بیاره که به روز کنه.
بس که روی اصول و استاندارد این کارها انجام نشده ، دقیقا مثل شبکه موبایلش که اون موقع که میخواست ترمیم و به روز کنه خیلی جاها دوباره کاری شد و کلی هزینه اضافه براش کرد.
نه اینکه سرعت و ... بد باشه ولی خیلی قطعی و... داره که اذیت میکنه.

آخرین ویرایش:
از وقتی دکتر اومده اینترنت چقدر خوب شده 😁
بی شوخی رفتم سرویس ۱۰۰ تا ۱ گیگ رو گرفتم، طرف اصرار کرد که همین ۳۰۰ مگ رو تمدید کن و ۱ گیگ خوب نیست

View attachment 343441
امروز منم میخواستم سرویس رو به 1000 مگ عوض کنم زنگ زدم 2020 گفتش این سرویس 1000 مگ ماهیانه هستش و سالانه مثل 300 مگ نداره و اینکه اگه سرویس رو عوض کنی دیگه نمیتونی به 300 مگ برگردی چون اون پلن 300 مگ برای جشنواره فیبر در خانه بوده که الان طرحش رو برداشتن. منم ترسیدم همینی هم که داریم از کفمون بره تا اینکه این سرعت شما رو دیدم و هوش از سرم پرید😁 و تصمیم قطعی شد برای تغییر . حالا اینکه چرا اصرار دارن که عوض نکنیم برام سواله

اینکه میگه ماهیانه هست درسته؟ طرح دیگه ای نداره؟ ماهانه 400 هست؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or