اینترنت در سایه یا پروژه اینترنت چمدانی.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
پارازیت یعنی که روی امواج ميكرو ويو یه موجی با همون فرکانس بندازی حالا اگر بخواهد این سیستم روی فرکانس مثلا مبین نت کار کنه یه مسئله جالب پیش میاد اونم اینکه حالا اینترنت چمدانی یک نوع پارازیت برای مبین نت محسوب میشه و در بحث ضد پارازیت بحث افزایش قدرت امواج به میون میاد که خب اینجا مشخص کی قدرت بیشتری داره و این سیستم یک نقطه ضعف دیگه اونم اینکه جهت امواج قابل تشخیص هست و....
نه دکسون! این اینترنت به هیچ وجه یک پارازیت برای مبین نت محسوب نمیشه! چون در جهت اون عمل میکنه! قطعا ایجاد پارازیت روی این اینرتنت برای سایر ارتباطات رادیویی کشور نیز مشکلاتی رو ایجاد میکنه! اگر در خبر ها خونده باشین خودشون گفتن درحال استخدام هکر های انقلابی هستیم! بنظرت یه هکر چه نقشی در سیستم موج و ضد موج داره؟ هیچی!
خودشونم متوجه این نکته شدن که پارازیت در ارتباطات خود دولت هم اختلال ایجاد میکنه! اینکه دیگه ماهواره نیست مستقیم پارازیت رو به مدار ماهواره بفرستن!!
اما در بحث ضد پارازیت باید بگم افزایش قدرت امواج از طرف اپراتوری مثل مبین نت غیر ممکنه! دلیلشم مضر بودن بسیار زیاد اون برای سلامتی هست! مباحثی مثل عقیم شدن و.. پیش میاد که خود دولت هم اینکارو نمیکنه چون شوخی بردار نیست! مثل پخش کردن رادیو اکتیو تو جامعه میمونه!
........
پارازیت یعنی که روی امواج ميكرو ويو یه موجی با همون فرکانس بندازی
البته در خلاف جهتش! وگرنه در یک جهت باشن اختلالی ایجاد نمیکنه! پس باید تمام تلفن های همراه روی هم پارازیت مینداختن! :D

NobleMan

کاربر سایت
Jun 22, 2011
380
Yani mishe berim facebook bedon kohshekan?

یعنی می شه بریم فیسبوک بدون کوه شکن؟ :d

آقا دوست داشتم پینگلیش و فارسی نوشتم که خنک بشم :d

• Like
Reactions: Squidward

Dexon

کاربر سایت
Apr 18, 2007
631
نام
محمد
نه دکسون! این اینترنت به هیچ وجه یک پارازیت برای مبین نت محسوب نمیشه! چون در جهت اون عمل میکنه! قطعا ایجاد پارازیت روی این اینرتنت برای سایر ارتباطات رادیویی کشور نیز مشکلاتی رو ایجاد میکنه! اگر در خبر ها خونده باشین خودشون گفتن درحال استخدام هکر های انقلابی هستیم! بنظرت یه هکر چه نقشی در سیستم موج و ضد موج داره؟ هیچی!
خودشونم متوجه این نکته شدن که پارازیت در ارتباطات خود دولت هم اختلال ایجاد میکنه! اینکه دیگه ماهواره نیست مستقیم پارازیت رو به مدار ماهواره بفرستن!!
اما در بحث ضد پارازیت باید بگم افزایش قدرت امواج از طرف اپراتوری مثل مبین نت غیر ممکنه! دلیلشم مضر بودن بسیار زیاد اون برای سلامتی هست! مباحثی مثل عقیم شدن و.. پیش میاد که خود دولت هم اینکارو نمیکنه چون شوخی بردار نیست! مثل پخش کردن رادیو اکتیو تو جامعه میمونه!
........

البته در خلاف جهتش! وگرنه در یک جهت باشن اختلالی ایجاد نمیکنه! پس باید تمام تلفن های همراه روی هم پارازیت مینداختن! :D

نه میکنه! اگر نکنه با اندکی تغییرات میشه کاری کرد که اخلال بکنه! هر چند اصلا من فکر نمی کنم این طوری باشه! حتی اگر از روی یک باند فرکانسی ولو دینامیک هم که باشد بازم میشه اخلال روش کرد !
در مورد قدرت هم اصلا نیاز به افزایش توان نیست همین جوری هم کلی قوی تر هست!

الان که دارم فکر میکنم می بینم شاید نشه دریافت رد گیری کرد و به دلیل رمز نگاری نمیشه فهمید چه اطلاعاتی هست ولی ارسال میشه رد گیری کرد در واقع چمدان ها که همون Access point های ما هستن همه قابل شناسی هستند
هر چر فکر میکن میبینم این طرح نمی تونه سراسری و با کاربر زیاد بشه بیشتر به درد جاسوس بازی می خوره!

.:Melkor:.

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
خب اینا بیان به ما اینترنت نامحدود بدن. قیلتر هم باشه خبری نیست بعد ببینن کی میره طرف چمدون . خدایش این ظلم نیست 5 گیگ در ماه را به ما بدن 20 هزار تومن همین بازی سنترو روزی دوبار باز کنیم تموم میشه
تازه همین به اصطلاح اینترنت پرسرعتی که با هزار منت و به قیمت خون پدرشون به مردم میدن اینقدر قطعی و نوسان سرعت داره که آدم از خودشم بیزار میشه.اینا نمیتونن یه پهنای باند درست و حسابی واسه اینترنت کشور تامین کنن حالا میخوان تا چند سال آینده انسان زنده بفرستن فضا.خدا آخر عاقبت اون انسان بد بخت رو به خیر کنه:))
والا اگه اینا یه اینترنت درست و حسابی بهمون بدن کسی به فکر استفاده از این چمدون نمیوفته:d

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
ساعت ۵ صبح همه مطالب رو خوندم چشمم در اومد :d
اما به نکاته جالبی رسیدم

۱ـ اینکه در حقیقت اگه این طرح عملی بشه مثل یک فرشته نجات برای ما ایرانی ها میمونه.

۲ـ در رابطه با بحث فنی ماجرا خوب همه ما اطلاعاتی دست و پا شکسته از تکنولوژی روز داریم اما اگر قرار باشه همینجوری که دوستان میگن این اطلاعات رد و بدل بشه که در سه ثانیه جلوش رو میگیرن ! به نظر من یا نمیتونن یا اگه قرار باشه بتونن باید از تکنولوژیی استفاده بشه که اصلا دیکتاتور جماعت فکرشم نکنه ! وگرنه قربونش برم روسیه و چین نشستن مثل بنز تا سر آزادی رو ببرن.

۳ـ از همین الان دوستان اهل آبمیوه اومدن تو تاپیک تا با بحث متفرقه و جنجال آمیز در تاپیک رو قفل کنن ! خواهش میکنم بچه ها فقط در این تاپیک از تکنولوژی صحبت کنید و منحرف نشید به جایی که تاپیک رو از دست بدیم.*

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
نه میکنه! اگر نکنه با اندکی تغییرات میشه کاری کرد که اخلال بکنه! هر چند اصلا من فکر نمی کنم این طوری باشه! حتی اگر از روی یک باند فرکانسی ولو دینامیک هم که باشد بازم میشه اخلال روش کرد !
در مورد قدرت هم اصلا نیاز به افزایش توان نیست همین جوری هم کلی قوی تر هست!

الان که دارم فکر میکنم می بینم شاید نشه دریافت رد گیری کرد و به دلیل رمز نگاری نمیشه فهمید چه اطلاعاتی هست ولی ارسال میشه رد گیری کرد در واقع چمدان ها که همون Access point های ما هستن همه قابل شناسی هستند
هر چر فکر میکن میبینم این طرح نمی تونه سراسری و با کاربر زیاد بشه بیشتر به درد جاسوس بازی می خوره!
اتفاقا دکسون جان گفتن ردیابی چمدان ها سنخت ترین قسمت کارشونه! قطعا با تکنولوژی مواجه هستیم که تا الان در اختیار هیچ کشوری نبوده! و فقط انحصارا در خود ایالات متحده توسط یکی دو شرکت مورد استفاده قرار گرفته! البته طرح مشابه این در یکی از کشورهای اروپایی در حال استفاده هست که بر حسب اتفاق این طرح هم از همون الهام گرفته و باید بگم دولت اون کشور رو ناکام گذاشته برای مقابله! :d
و از اون مهمتر بگم که این طرح اینترنت چمدانی یک طرح کوچک از یک پروژه بسیار بزرگتر برای آزادسازی اینترنت در ایران هست! حالا اون طرح بزرگتر چی هست خدا میدونه فعلا! :d
به هر حال فقط از یک بابت خیل خوشحالم کرده که تلنگری بوده برای این مسئولان همیشه خفته تا بیدار بشن و یه دستی به سر و روی اینترنت کشور بکشن!
یعنی مجبور بشن برای اینکار! وگرنه عمرا تا 100 سال دیگه همون 128 کیلوبیت میبود!
دکسون جان این طرح رو شاید با پارازیت ناکام گذشتن هرچند احتمالشو از 30% بیشتر نمیدونم اما میخوام بدونم با ماهواره های باند s میخوان چیکار کنن؟!! نه پارازیت تاثیر داره و نه میتونن بزننش! اونقت باید گفت خر بیار و اینترنت جمع کن! :))

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اتفاقا دکسون جان گفتن ردیابی چمدان ها سنخت ترین قسمت کارشونه! قطعا با تکنولوژی مواجه هستیم که تا الان در اختیار هیچ کشوری نبوده! و فقط انحصارا در خود ایالات متحده توسط یکی دو شرکت مورد استفاده قرار گرفته! البته طرح مشابه این در یکی از کشورهای اروپایی در حال استفاده هست که بر حسب اتفاق این طرح هم از همون الهام گرفته و باید بگم دولت اون کشور رو ناکام گذاشته برای مقابله! :d
و از اون مهمتر بگم که این طرح اینترنت چمدانی یک طرح کوچک از یک پروژه بسیار بزرگتر برای آزادسازی اینترنت در ایران هست! حالا اون طرح بزرگتر چی هست خدا میدونه فعلا! :d
به هر حال فقط از یک بابت خیل خوشحالم کرده که تلنگری بوده برای این مسئولان همیشه خفته تا بیدار بشن و یه دستی به سر و روی اینترنت کشور بکشن!
یعنی مجبور بشن برای اینکار! وگرنه عمرا تا 100 سال دیگه همون 128 کیلوبیت میبود!
دکسون جان این طرح رو شاید با پارازیت ناکام گذشتن هرچند احتمالشو از 30% بیشتر نمیدونم اما میخوام بدونم با ماهواره های باند s میخوان چیکار کنن؟!! نه پارازیت تاثیر داره و نه میتونن بزننش! اونقت باید گفت خر بیار و اینترنت جمع کن! :))

مسعود منظورت از ماهواره باند S چیه ؟ جریان چیه ؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
مسعود منظورت از ماهواره باند S چیه ؟ جریان چیه ؟
چون انحصاری هست اطلاعات زیادی ازش در دست رس نیست! فقط خوشبختانه ضد پارازیت هست.
فکر کنم به umts هم مربوط بشه یه جورایی
!

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
دوستانی که میگن ایران جلوی اینو میگیره
به نظرتون اونایی که دارن رو این سیستم کار میکنن خودشون نمیدونن؟
یعنی چندیدن میلیون دلار خرج بیهوده میکنن؟
نه جدا؟

• Like
Reactions: Electronic Arts

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
دوستانی که میگن ایران جلوی اینو میگیره
به نظرتون اونایی که دارن رو این سیستم کار میکنن خودشون نمیدونن؟
یعنی چندیدن میلیون دلار خرج بیهوده میکنن؟
نه جدا؟

آخ که باهات موافقم در حد بنز.
اگه واقعا همچین داستانی وجود داشته باشه باید منتظر یک تکنولوژی بسیار پیشرفته و شاید هم حتی انقلابی باشیم.
وگرنه چین و روسیه رو نباید اصلا دست کم گرفت و آمریکا هم این رو خوب میدونه.

چون انحصاری هست اطلاعات زیادی ازش در دست رس نیست! فقط خوشبختانه ضد پارازیت هست.
فکر کنم به umts هم مربوط بشه یه جورایی
!

ممنون رفیق

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
فقط دوستانی که در شهرهای بزرگ و اصلی هستن خوشبین باشن که این سعادت نصیبشون بشه! :D خود من عمرا امیدی ندارم بتونم بهش وصل بشم!
اما سودش رو همه میبرم! ترافیک اینترنت خیلی کمتر میشه و برای ما هم وضعیت بهتر میشه!

Gow

کاربر سایت
Nov 28, 2007
1,368
نام
حامد
به نظر من که حالا حالا ها عملی نیست :|

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
اینا وقتی میگن عمل میکنیم یعنی عمل میکنن! مثل مسئولان ما نیستن که وعده سر خرمن میدن!
زمانش رو هم گفتن! بهار!

Reza-sony

کاربر سایت
Jan 21, 2007
682
دوستان در استفاده از کلمات در این تاپیک دقت کنید که باعث ش_ی__لت_ر شدن سایت نشه .
از مدیران میخوام این تاپیک رو بررسی کنن اگه کلمه نامناسبی هست ، ویرایش کنن .
طرفدارای بازی سنتر دیگه دوست ندارن سایت ش_ی__لت_ر بشه .

• Like
Reactions: asmail

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
دوستان در استفاده از کلمات در این تاپیک دقت کنید که باعث ش_ی__لت_ر شدن سایت نشه .
از مدیران میخوام این تاپیک رو بررسی کنن اگه کلمه نامناسبی هست ، ویرایش کنن .
طرفدارای بازی سنتر دیگه دوست ندارن سایت ش_ی__لت_ر بشه .

چشم عزیز :d اطاعت میشه >:d<

بحث در این مورد خیلی سخته ، چون واقعا ما در رابطه با این طرح هیچی نمیدونیم !
ولی منم با مسعود موافقم ، اونا وقتی یه حرفی میزنن مثل بعضی ها نیستن که از روی باده هوا بگن.
حساب و کتاب دارن.

فقط دوستانی که در شهرهای بزرگ و اصلی هستن خوشبین باشن که این سعادت نصیبشون بشه! :D خود من عمرا امیدی ندارم بتونم بهش وصل بشم!
اما سودش رو همه میبرم! ترافیک اینترنت خیلی کمتر میشه و برای ما هم وضعیت بهتر میشه!

اینجوریم نگو ، شاید همه بتونیم.
بعدشم نشد ناراحت نباش میرسونیم بهت ;)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر