ایا ps3 برای اجرای فیلم و بازی های 3d نیاز به hdmi 1.4 دارد؟

Phoenix-rsx

کاربر سایت
Jan 10, 2007
311
نام
Hamed
این تاپیک دیگه فقط داره فضا رو اشغال می کنه ...... همه چیز دیگه مشخص شده ....... 1.4 لازم نیست بالای 3.5 هم اپدیت تموم شد و رفت ....

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
این تاپیک دیگه فقط داره فضا رو اشغال می کنه ...... همه چیز دیگه مشخص شده ....... 1.4 لازم نیست بالای 3.5 هم اپدیت تموم شد و رفت ....

1.4 واجب نیست ولی بهتره که 1.4 باشه
تو ویکیپدیا هم نگاه کنید در مورد HDMI توضیحات خوبی داره
در کل تا جایی که من تحقیق کردم بیشتر به خاطر پهنای باید بیشترش هست و انتقال بهتر صدا و تصویر با کیفیت بالا همزمان

sent from my xperia ray ST18i using tapatalk

mehrdad_ati

کاربر سایت
Nov 24, 2005
157
هنوز سر اینچیزا دارید بحث می کنید !!!

ببینید منظور از hdmi 1.4 در واقع پورت hdmi 1.4 هست نه کابل hdmi 1.4 !!!!! یعنی اینکه دستگاه های شما باید از استاندارد 1.4 hdmi پشتیبانی کنند . کابل شما لزومی نداره 1.4 باشه . این قضیه برای تمامی دستگاه هایی که با hdmi کار می کنند صادقه .

amirekhm

کاربر سایت
Nov 9, 2008
190
نام
امیر ابراهیم
من امروز led 3d دستم رسید سری 7 سامسونگ 46 اینچ 7770 2 تا بلوری 3d خریده بودم یکی تن تن یکی هم AVATAR خودش بمن گفت avatar رو راحت میتونی ببینی ولی واسه تن تن باید ps3 3.7 به بالا باشه از دوستان همین فروم پرسیدم گفتن نه 3.55 کافیه و دقیقاً چی شد؟ آواتارو راحت اجرا کرد ولی واسه تن تن این اومد =(( پس 3.55 کافی نیست اطلاعات اشتباه ندید ..من تجربی به این مسئله رسیدم فیلمهای جدید همه آپدیت بالا لازم دارند که متاسفانه کپی خور رو از بین می برند killzone3 motorstrom uncharted 3 mortal kombat هم تست کردم خوب جواب داد kung fu panda2 هم با پسوند mkv راحت 3d پخش کرد بدون نیاز به ps3 فقط فیلم رو ریختم رو کول دیسک با فرمت NTFS چون فایل بالای 4 گیگ بود راحت 3d پخش کرد البته با استفاده از متد SBS (side-by-side) format فیلم رو حالت عادی 2تصویر بود که کنار هم پخش میشد اما به محض اینکه به tv وصل شد 3d پخش شد..
اینم تجربه ی روز اول ما...الان راهی هست تن تن رو ببینم بدون اینکه کپی خور ps3 از بین بره؟ نمیشه این فیلم هارو با ps3 یا blue ray drive ریپ کرد بریزم رو هارد اکسترنال فقط با tv ببینم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
87687778750013395344.jpg

آخرین ویرایش:

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
هنوز سر اینچیزا دارید بحث می کنید !!!

ببینید منظور از hdmi 1.4 در واقع پورت hdmi 1.4 هست نه کابل hdmi 1.4 !!!!! یعنی اینکه دستگاه های شما باید از استاندارد 1.4 hdmi پشتیبانی کنند . کابل شما لزومی نداره 1.4 باشه . این قضیه برای تمامی دستگاه هایی که با hdmi کار می کنند صادقه .

استاد وقتی tv پورت 1.4 داره و پلیر هم 1.4 هست بهتر نیست کابل هم 1.4 باشه؟
اتفاقا وقتی صحبت از 1.4 میشه هم پورت و هم کابل مهم هستن
بله وقتی پورت 1.3 باشه کابل 1.4 باشه هم هیچ فرقی نمیکنه
هم گیرنده و هم فرستنده باید پورتشون 1.4 باشه تا کابل 1.4 به درد بخوره
حتی اگر یکی از دیوایس ها 1.4 نباشن کابل 1.4 عملا بی فایده هست

sent from my xperia ray ST18i using tapatalk

mehrdad_ati

کاربر سایت
Nov 24, 2005
157
دوست عزیز نمیخوام وارد جزئیات بشم ! اما کابل hdmi 1.4 از دید تکنیکی همون hdmi 1.3 هست + ethernet که شما خیلی خیلی سخت بتونید خود کابل hdmi 1.4 رسمی رو پیدا کنید که ethernet support رو هم داشته باشه ! در نتیجه hdmi 1.4 بدون ethernet در واقع همون hdmi 1.3 هست ! و اصلا روی خود 3d player ها هم کابل hdmi 1.3 ارائه میشه . من 2 ساله 3d player دارم و از انواع کابل های hdmi ستفاده کردم که البته همه 1.3 بدن و از تمام قابلیت های پورت 1.4 هم بدون مشکل استفاده کردم مثل 3d signal و audio return . همون طور که گفتم خیلیا کابل رو با پورت قاطی می کنند ! 3d playback به پورت hdmi 1.4a نیاز داره نه کابل hdmi 1.4 . کابلش هم که گفتم به جز یکی دو تا کاربرد تقریبا بی استفاده در حال حاضر مزیتی نسبت به 1.3 نداره ...

موفق باشی

من امروز led 3d دستم رسید سری 7 سامسونگ 46 اینچ 7770 2 تا بلوری 3d خریده بودم یکی تن تن یکی هم AVATAR خودش بمن گفت avatar رو راحت میتونی ببینی ولی واسه تن تن باید ps3 3.7 به بالا باشه از دوستان همین فروم پرسیدم گفتن نه 3.55 کافیه و دقیقاً چی شد؟ آواتارو راحت اجرا کرد ولی واسه تن تن این اومد =(( پس 3.55 کافی نیست اطلاعات اشتباه ندید ..من تجربی به این مسئله رسیدم فیلمهای جدید همه آپدیت بالا لازم دارند که متاسفانه کپی خور رو از بین می برند killzone3 motorstrom uncharted 3 mortal kombat هم تست کردم خوب جواب داد kung fu panda2 هم با پسوند mkv راحت 3d پخش کرد بدون نیاز به ps3 فقط فیلم رو ریختم رو کول دیسک با فرمت NTFS چون فایل بالای 4 گیگ بود راحت 3d پخش کرد البته با استفاده از متد SBS (side-by-side) format فیلم رو حالت عادی 2تصویر بود که کنار هم پخش میشد اما به محض اینکه به tv وصل شد 3d پخش شد..
اینم تجربه ی روز اول ما...الان راهی هست تن تن رو ببینم بدون اینکه کپی خور ps3 از بین بره؟ نمیشه این فیلم هارو با ps3 یا blue ray drive ریپ کرد بریزم رو هارد اکسترنال فقط با tv ببینم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

شما یکی از راه هایی که داری این هست که با یکی از برنامه های موجود تو نت فیلم رو به صورت side by side ریپ کنی و روی tv ببینی که البته کیفیتش به شدت افت می کنه ! (وضوح نصف میشه و عمق سه بعدی هم خیلی خیلی کمتر میشه) . بهترین کار آپدیت ps3 یا خریدن یه 3d bluray player هست . البته من تو کار هک ps3 نبودم شاید راهی باشه ! مثلا نمیدونم آپدیت کردن multiman یا چیزایی از این قبیل که من وارد نیستم در اون زمینه ی ps3 ...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر