ایا ps3 برای اجرای فیلم و بازی های 3d نیاز به hdmi 1.4 دارد؟

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
خوب دوستان همونطور که از اسم تاپیک بر میاد سوال من اینه که:

من به تازگی یک فروند sony 46 hx925 رو تهیه کردم . موردی که وجود داره اینه که ایا برای اجرای 3d نیازی به کابل hdmi 1.4 داره؟؟

از اونجایی که ps3 اصلا 1.3 به بالارو در رکومنددش ساپورت نمیکنه نظر دوستان در این مورد چیه؟

من نوشته های این انجمن رو هم خوندم نظرات جالبی داشت.

ب
ا hdmi 1.3 اونها توانستن 3d هم فیلم هم بازی رو اجرا کنن عجیب نیست؟؟ دوستان کسی میتونه توضیحاتی در اینمورد بده ونظرشو بگه؟؟

(از اونجایی که من فردا میخوام برم کنسول رو تهیه کنم دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم)

• Like
Reactions: hosein me

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
اولا مبارکت باشه . آخرین مدل سونی رو گرفتی.:d
دوما واسه این سوال نیاز به تاپیک نبود.

این تلوزیون سرعت پاسخ دهیش خیلی بالاست . میشه گفت 240 پرو هستش. یا همون XR960 که تو ایران 20 تاشو میخورن میشه XR800
Input Lag این تلوزیون یکم زیاده و تو بازی ممکنه مشکل بوجود بیاره و البته ممکنه هم چیزی متوجه نشید.

بحث این کابل خیلی زیاده که آقا ما بلاخره 1.4 بگیریم یا 1.3 .؟
من میگم وقتی دور و بر 4 یا 7 ملیون تومن پول دادی به این تی وی پول 1.4 رو هم بده دیگه رفیق.
درسته 1.3 هم نشون میده ولی اگه 1.4 رو هم ساپورت میکنه چرا ازش استفاده نکنی؟
خود سایت HDMI میگه که 1.4 برای 3D بهتره و ساپورت میکنه.

شما مث اینکه وضع مالیتون خوبه . هر دوی کابلا رو بگیر ببین کدوم بهتره بیا اینجا توضیح بده. شاید واقعا هیچ فرقی ندارن . که من بعید میدونم بدون فرق باشن :D

400kg.

کاربر سایت
May 26, 2011
122
نام
فرهاد
شما مث اینکه وضع مالیتون خوبه . هر دوی کابلا رو بگیر ببین کدوم بهتره بیا اینجا توضیح بده. شاید واقعا هیچ فرقی ندارن . که من بعید میدونم بدون فرق باشن

• Like
Reactions: Zack_Fair

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
بنظر من که فرقی ندیدم چون من امتحان کردم قبل چیزی فرقی نکرد البته من با SONY EX 720 چک کردم

400kg.

کاربر سایت
May 26, 2011
122
نام
فرهاد
از اونجایی که ps3 اصلا 1.3 به بالارو در رکومنددش ساپورت نمیکنه نظر دوستان در این مورد چیه؟
کی گفته اینو دااش:D؟! اینی که میگی ساپورت نمیکنه بره PS3های FATهستش....PS3های اسلیم 1.4 رو صاپورت میکنه.

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
برای پلی استیشن ریویژن کابل اچ دی ام آی مهم نیست . دستگاه اتومات صدا رو داون میکنه به صدای معمولی تا پهنای باند لازم مهیا بشه .
اون شماره های بعد اچ دی ام آی شماره پلاک نیست که همینجوری عوض شه . اسلیم ترین پلی استیشم دنیا هم اچ دی ام آی 1.3 دارد و بس .... بابا اینا چیپ دارن آخه ..... خب جواب ندین نمی دونبن .... چه کاریه .....

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب دوستان همونطور که از اسم تاپیک بر میاد سوال من اینه که:

من به تازگی یک فروند sony 46 hx925 رو تهیه کردم . موردی که وجود داره اینه که ایا برای اجرای 3d نیازی به کابل hdmi 1.4 داره؟؟

من نوشته های این انجمن رو هم خوندم نظرات جالبی داشت.

ب
ا hdmi 1.3 اونها توانستن 3d هم فیلم هم بازی رو اجرا کنن عجیب نیست؟؟ دوستان کسی میتونه توضیحاتی در اینمورد بده ونظرشو بگه؟؟

(از اونجایی که من فردا میخوام برم کنسول رو تهیه کنم دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم)
خوب به سلامتی مبارک ، خودش گفته که فقط به یه کابل HDMI با پهنای باند 10.2Gbps نیاز هستش (یعنی 1.3 کافیه) + آپدیت دستگاه به 3.50 ، بعدش BDـه فیلم یا بازی (3D) که تو دستگاه باشه گزینه 3D تو منوی دیسک ظاهر و میشه فعال یا غیر فعالش کرد.
منم دیشب یک فروند از همین مدل ("55) رو ردیف کردم ! :d

آخرین ویرایش:

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
مبارک باشه :(
خوش بحالت تازگیا یه LCD BRAVIA 40V400A گرفتیم که دلمو خوش کردم 3D ساپورت میکنه اما زهی خیال باطل :(

به خوشی استفاده کنی بازم تبریک !

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
مبارک باشه :(
خوش بحالت تازگیا یه LCD BRAVIA 40V400A گرفتیم که دلمو خوش کردم 3D ساپورت میکنه اما زهی خیال باطل :(

به خوشی استفاده کنی بازم تبریک !

مرسی دوست من

خوب به سلامتی مبارک ، خودش گفته که فقط به یه کابل HDMI با پهنای باند 10.2Gbps نیاز هستش (یعنی 1.3 کافیه) + آپدیت دستگاه به 3.50 ، بعدش BDـه فیلم یا بازی (3D) که تو دستگاه باشه گزینه 3D تو منوی دیسک ظاهر و میشه فعال یا غیر فعالش کرد.
منم دیشب یک فروند از همین مدل ("55) رو ردیف کردم ، و در کف تصاویرش به سر میبرم ! :d

مبارکت باشه رامین جان.از نمایندگی گرفتی؟؟ راستی اگه یه کاری کردی که بتونی فیلم mkv و ... روی usb پنل اجرا بکنی مارم در جریان بزار.من متاسفانه نتونستم divx رو رجیستر کنم چون فعلا اکانت نمیده :(

خلاصه من 3d کیلزون 3 رو امتحان کردم.رزولوشن رو نصف میکنه و از کیفیت بافت های محیط هم کاهش میده اما تجربه بسیار جالبی هست اما من ترجیح میدم عادی بازی کنم.فک کنم کنسول های نسل بعد برای 3d منسب ترن :D

مبارکه
از نمایندگی؟

اگه اینطوره میشه بگی کنترولت نور آبی داره.؟ واسه استفاده در شب.

ماله من که یک دکمه سمت چ÷ بالای کنترل هست میزنم کل کنترل ابی میشه واسه دید در شب جالبه : دی

راستی دادا نگفتی این input lag که من در چندتا انجمن و ریویو بخش استرالیای cnet خوندم موجب چه چیزی میشه و باید چیکار کرد.

من موقع بازی کیلزون متوجه شدم وقتی یک شیع با حجم زیاد از جلوی تصویر رد میشه یک اتنسی کوتاه داره tv حدس میزنم اون باشه.من با گزاشتن scnec روی game و تغییر همه جیز به high به جز گزینه i/p که از روی quality به روی speed به صورت پیشفرض بود این مشکل رو حل کردم وبسیار نرم شده.فقط نمیدونم چرا نمیتونم smooth gradient رو تغییر بدم و بزارم روی clear plus :l

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مبارکه
از نمایندگی؟

اگه اینطوره میشه بگی کنترولت نور آبی داره.؟ واسه استفاده در شب.
ممنون
نه ، نمایندگی ش که اصلا 46 بالاتر نداره گفتیم کی میاد گفتن خبر نداریم !
بله.
مبارکت باشه رامین جان.از نمایندگی گرفتی؟؟ راستی اگه یه کاری کردی که بتونی فیلم mkv و ... روی usb پنل اجرا بکنی مارم در جریان بزار.من متاسفانه نتونستم divx رو رجیستر کنم چون فعلا اکانت نمیده :(

خلاصه من 3d کیلزون 3 رو امتحان کردم.رزولوشن رو نصف میکنه و از کیفیت بافت های محیط هم کاهش میده اما تجربه بسیار جالبی هست اما من ترجیح میدم عادی بازی کنم.فک کنم کنسول های نسل بعد برای 3d منسب ترن :biggrin1:
ممنون ، نه همونطور که گفتم اصلا نمایندگی ش (نمایندگی مرکزی SONY تو جمهوری) "46 بالاتر نداره ، آمار از بانه گرفتم حسابی مارو ترسوندن این شد که یکی از آشناها تو جمهوری با گارانتی عربی (یه شرکت تو دوبی که اینجا هم نمایندگی داره) واسمون ردیف کرد البته اختلاف قیمتش با گارانتی اصلی زیاد نیست.
MKV که هیچکدوم از محصولات SONY چه BD/DVD Player یا سری BRAVIAش پشتیبانی نمیکنن که بعید هم میدونم اینکارو بکنه (یجور سُنت شده) سیستم فایل غیر از FAT32 رو نمیشناسن خودش یه محدودیت بزرگه ، الان PS3 فک میکنم 4 یا 5 سالی میشه که اومده ما آرزو به دل موندیم عین آدم این MKV رو پشتیبانی کنه !
من بازی رو تست نزدم اما فیلم رو با یه BD Player تست زدم واقعا تجربه جالبی بود.
داش SUPRA ...پ.PS3 پشتیبانی میکنه ها فرمت MKVرو من خودم دیدم
biggrin1.gif
*
باید JB باشی همه چی نشون میده حتی FLV
biggrin1.gif
نه منظورم JB نبود در حالت طبیعی ش.
اومدیم یکی 3.56 داشت اونوقت تکلیف چیه ؟!
a7ixan5a3mq8lnufjzny.jpg
راجب این قضیه طرف به ما یه چیزایی گفت (یه جاهای خاص تو TV رو نشون داد) ولی من درست و حسابی متوجه نشدم !
عزیزم شما مطمئنید hx925 خریدید؟
عجب سوالی !
yahoo_22.gif

ناراحت نشیا.
ولی این عکس مال hx925 نیست.
بفرض اصل هم باشه باید این شکلی می
yahoo_22.gif
بود.
نه چه ناراحتی احتمالا سر و کارت با TV زیاده اینه که حساس شدی !
اتفاقا موقع خرید هم من این بخش ورودی خروجی دستگاه رو قشنگ زیر نظر داشتم که آقا تو HX925 این شکلی نیست و این حرفا ، ولی خوب به اصرار طرف ما (چون مدت زیادیه که میشناسمش) قبول کردیم ، رو کارتن - لیبل TV و info همه KDL-55HX925 هک شده.(البته تو KDL ، info نداره !)
همین بالا هم گفتم که فروشنده یه جاهایی تو پشت TV رو نشون داد که یه فرقایی با مدلای دیگه داشت بطور مثال اینکه این مدل محافظ برق داره + اینکه بخش روبروی پنل طلق نیست و شیشه س !
جالب شد.

اگه ممکنه چندتا عکس از هیکل این نازنین بگیر ببینم چجوریاس.
مخصوصا عقبش با جلوش.

شما شماره سریالشو چک کردی؟
مورد مشکوکه هااااااا!!!!!!
حتما در اولین فرصت !
بَه ، همون داستان توی تاریکی و تیر خلاص و این حرفا دیگه ؟! پسر خوب ، 5 6 تومن پول TVـه مگه میشه از این اشتباها کرد ؟!
تا دلت بخواد تایید شده ! چون یه 2 هفته ای مارو از کار و زندگی انداخته بود !
من شماره سریال همه چیشو بدم رفقا تصمیم گیری کنن
biggrin1.gif

اما من که خیالم راحته اخه hgh end tv که فرقی نداره از کجا باشه.حالا اینا با هم چه فرقی دارن؟؟
نه مال شما که مشخصه ذاتا HX925ـه !
yahoo_4.gif

در کل من با اینکه پنل پشتش چرا فرق میکنه یا مثلا یه همچین تغییراتی داره کار ندارم ، چون کیفیت همونیه که تو نمایندگی SONY از HX925 دیدم !
yahoo_10.gif

رامین از پشت پنل سمت چپ سریالشو و مدل tv رو نوشته اما نگو خطریه
biggrin1.gif
اونجا دقیق مدل tv رو نوشته model kdl - یه مربع سفید 46hx925 که واسه شما 55hx925 هه عزیز.

همشون یه شکلن نباس پشت پنلت با من فرق کنه
رامین جون منکه نمیگم اصل نیست.
دارم میگردم فرق اصل از بدل رو پیدا کنم. فعلا هم نمیتونم با اطمینان بگم.

شما شماره سریال رو از رو کارتن حفظ کن
بعد با سریال پشت TV متابقت بده.
اگه درست بود میری به این آدرس از منوی TV
تنظیمات > پشتیبانی محصول > اطلاعات سیستم.
با اونجا هم مطابقتش بده.
بااا ، باور کنید موقع تست من تماما فکر و ذکرم به این چیزا بود چون حتی اگه یه ذره هم مشکوک بود عمرا زیر بار نمیرفتم !
اون سه تا آدرسی هم که دادید خود همون بنده خدا موقع تست واسمون مطابقت داد !
این تفاوت پنل رو من کم و بیش تو محصولات SONY دیدم ، همین PS3 مدلای 20 , 60 و 80GB سری قدیم پنلشون این شکلی بود :
31355103-2-440-back-4.gif
ولی سری 40 , 80 و 160GB جدید (FAT) پنلاشون این شکلیه :
51350029373165042810.jpg
خلاصه رامین خیلی حواست جمع باشه امار خواستی از مشهد دیگه .....
biggrin1.gif

راستی کیفیت رو باس با Reproduct black level range تشخیص بدی که البته یکی از مولفه هاست که یک چشم دقیق میخواد و یک photo meter
biggrin1.gif
تا دلت بخواد جمع ، حتما !
بله خوو استاد ، با این حساب 925 مارو سر کار گذاشته چون با چشم غیر مسلح انتخاب شده !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر