انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,280

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,999
نام
sami
تو مجله ps1 یک مقاله کامل داشت در مورد بازی harvest moon
یک سری خزعبلات در مورد رفتن به شهر توش بود که به راحتی ۲-۳ سال از زندگی شخص من رو به هدر داد
چقدر رو این بازی وقت گذاشتم الکی

اینترنت هم نبود اون موقع که بفهمیم این رفتن به شهر زاده قوه تخیل نویسنده بوده و همچین چیزی تو بازی نداریم

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
یه سی‌دی واسه پلی‌استیشن ۱ بود که یه بنده خدایی کلی از بازی‌های NES رو توش ریخته بود. بعد توی ایران کاور Mario Party 4 رو روش گذاشته بودن، کلا دیگه همه بهش میگفتن ماریو پارتی ۴
----------
یه ورژن هک شده هم از Tekken 3 بود که همه شخصیتا از اول توش آزاد بودن به اسم Tekken Golden Leon یا همچین چیزی. تو ایران این رو میفروختن به اسم Tekken 4.
----------
سه‌لبه شورش (پلی‌استیشن) رو هم که همه خاطر حضورشون هست. سه تا بازی با هم توی یه دیسک بودن:

اولین بازی که Fighting Force بود اسمش و سه بعدی بود. بهش شورش در خیابان میگفتیم. (البته شورش در خیابان اصلی که Streets of Rage بود.)

1669217521235.png 1669217686721.png 1669217737372.png

دومین بازی Crisis Beat بود که اونم سه بعدی بود و بهش شورش در کشتی میگفتیم.
1669217942026.png 1669218211664.png 1669218895069.png

توی دیسکی که ما داشتیم، عجیب‌تر از همه بازی سوم بود که اصلا سنخیتی با دوتای اول نداشت. بازی Warriors of Fate بود که درباره افسانه سه برادر بود.
1669220242800.png 1669220279980.png 1669220379643.png

الان داشتم سرچی میکردم و دیدم انگار توی ورژن دیگه‌ای از این سه لبه، به جای افسانه سه برادر بازی سوم دیگه‌ای وجود داشت به نام Tai Fu:
1669220562863.png 1669220611261.png

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
460
دوست نداشتم جو منفی بدم به تاپیک ولی کابوس بدیه فکر کنم دیگه حس و حال گیم داره در من گیم اور میشه. کیا حس منو دارن؟ کلا سرگرمی هایی که یه زمانی هیجان انگیزترین چیز بودن دیگه موقع رفتن سراغشون در کوتاهترین زمان تکراری میشن و حتی قبل از تموم کردنشون نصفه رها میشن. شایدم خیلی دیگه همه چی تجاری شده کیفیت گذشته رو ندارن. قبلا فیلم ها سریال ها بازی ها حتی اهنگ ها غنی بودن. مفهوم داشتن...

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,324
دوست نداشتم جو منفی بدم به تاپیک ولی کابوس بدیه فکر کنم دیگه حس و حال گیم داره در من گیم اور میشه. کیا حس منو دارن؟ کلا سرگرمی هایی که یه زمانی هیجان انگیزترین چیز بودن دیگه موقع رفتن سراغشون در کوتاهترین زمان تکراری میشن و حتی قبل از تموم کردنشون نصفه رها میشن. شایدم خیلی دیگه همه چی تجاری شده کیفیت گذشته رو ندارن. قبلا فیلم ها سریال ها بازی ها حتی اهنگ ها غنی بودن. مفهوم داشتن...
اقا یه بازی درست حساب پلی بده ادم سنش میره بالا از بازی انتظارش میره بالاتر
منم دقیقا حسش نبود ولی گاد گرفتم یزره راه افتادم هرچند دیگه مثل قدیم یه کله ۵ ساعت بازی نمیکنم تهش ۲ ساعت دیگه خسته میشم 🥹🥲
ولی کلا همه چی قدیمیش خوب بود حتی کودکی
🥹🥹

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
از بس گیم ها تکراری شدن و شما نگاه کن کافیه یک سبک بازی کارش بگیره دیگه همه اسکی می رن دمون سولز با دارک اومدن نصف بازی ها الان شدن این سبکیه چهار تا بازی جهان باز کارشون گرفت همشون شدن جهان باز
بعد قبلا اینقدر منتقد بی شعور نبود که سلیقه ای نمره بده به همه چیز الان گیر دادن که چرا بازی 100 ساعت نیست یا بازی من طولانی تره
شما بیا من براتون 2000 ساعت بازی می سازم حال به هم زن هنر نیست که اخه بازی 1 ساعت باشه اما یک عمر توی یاد ها بمونه
همین بازی های سگا 2 3 ساعت بیشتر نبودن اما هنوزم دارن بازسازی می شن

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
460
از بس گیم ها تکراری شدن و شما نگاه کن کافیه یک سبک بازی کارش بگیره دیگه همه اسکی می رن دمون سولز با دارک اومدن نصف بازی ها الان شدن این سبکیه چهار تا بازی جهان باز کارشون گرفت همشون شدن جهان باز
بعد قبلا اینقدر منتقد بی شعور نبود که سلیقه ای نمره بده به همه چیز الان گیر دادن که چرا بازی 100 ساعت نیست یا بازی من طولانی تره
شما بیا من براتون 2000 ساعت بازی می سازم حال به هم زن هنر نیست که اخه بازی 1 ساعت باشه اما یک عمر توی یاد ها بمونه
همین بازی های سگا 2 3 ساعت بیشتر نبودن اما هنوزم دارن بازسازی می شن
همینطوره کلا نمیدونم دنیا فاز فانتزی بودن برداشته. مدال افتخارهای ps1 یا کال اف های یک و دو با اون گرافیک پایینشون خیلی به واقعیت نزدیک بود داستان و فضاشون. نمیدونم قصد توهین به کسی ندارم شاید جوون ترها این سبک فانتزی و صورتی و تتو رنگی و این چیزا رو میپسندن و بر اساس این چیزا کارگردان ها مدیا و سرگرمی رو جلو میبرن.مثلا فیلم میومد ارباب حلقه ها با اینکه تخیلی بود ولی همه نگاش میکردن. دیگه ادم میمونه که مثلا امکان داره یه همچین فیلم هایی ساخته بشه اصلا یا نه. بچه های امروزی نگهبان کهکشان میپسندن نمیگم فیلم های بدین ولی شاهکار نیستن.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
به من می گفتن استاد سگا و این لیست بازی هایی هست که تقریبا همشون تموم کردم ارشیو خودمه

View attachment 277280
از این لیست سخت ترین بازی های عمرم جیم 1 هست بتل تاد با افتر برنر که البته برای افتر زیاد زمان نذاشتم
جیم 1 حتی الان با سیو لحظه ای هم نمی تونم تموم کنم من نمی دونم چرا این بازی اینقدر سخت ساخته شده بعدشم بتل تاد سخت ترین بازی های 2 بعدی جهان هستن البته جیم 1 فقط برخی مراحل مخصوصا اون مراحل زیر ابش خیلی کنترل سختی داره که نمی شه ردش کرد اما بتل تاد کلا سخته مخصوصا سوار ماشین پرنده ش یا هر چرتی که اسمشه می شید

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
دقیقا همینطوره
عقل انسان همیشه در حال رشد و کامل شدن و به پختگی میرسه
به آگاهی
یه زمانی یه چیزی توی یه برهه از زمان برامون جذابه
اون برای همون زمانه
مثلاً یه عشقی یه آرزوی یه هدفی یه چیزی تو بیست سالگی داری وقتی تو ۳۵ یا ۴۰ سالگی بهش میرسی دیگه اون ذوق و شوق و حس نشاط رو نداری

همانطور که دکتر روانشناسی هلاکویی میگفت به جوان‌ها نگید الان زوده برای جوان ها همون موقع مهمه
بره سربازی و زن بگیره بچه دار بشه و .... بعد تازه بره دنبال آرزو جوانی ؟ دنیا بگرده ؟ تو اون سن دور خودش هم نمیتونه بگرده

یه مثال خیلی خیلی خیلی ساده بزنم
یه زمانی سبدهای پلاستیکی تازه اومده بود و خیلی از مردم دوست داشتن بخرم و خیلی ذوق داشتن
الان همون ذوق به سبد و لوازم پلاستیکی دارن ؟

یه زمانی گوشی ساده سامسونگ مثلا r۲۲۰ داشتن آرزو بود و ذوق و شوق داشت الان طرفی گوشی مدرن میخره واقعاً از ته دلش خوشحال و شاد میشه؟ نه
چون تکراری میشه ، هر چیزی برای زمان خودشه
این زمان تو روند رشد طبیعی انسان همیشه هست

دقیقا دنبال چیز دیگه اس و دنبال چیز بالاتر و مهمتره
اون قبلی ها تجربه کرده و خسته شده

اتفاقا کسی که گیم براش کمرنگ تر میشه با گذر عمر و رشد سنی و چیزا دیگه برات مهم میشه مثل استقلال ، خونه ، مسافرت ، جهانگردی ، داشتن یکی کنار خودش , درآمد , تفریح و .... ( نه قارچ خور و سونیک بازی کردن )
اتفاقا مراحل رشد داره درست پیش میره بنظر شخصی من ، که شاید من اشتباه میکنم
من یک مدت رفتم دنبال همین چیزایی که شما می گید دیدم دنیای واقعی خیلی سیاه تر از دنیای بازی ها هست حداقل مدتی می شه در دنیای بازی ها غرق شد و از کثافت کاری انسان ها در دنیا فاصله گرفت

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
912
نام
amin
دقیقا همینطوره
عقل انسان همیشه در حال رشد و کامل شدن و به پختگی میرسه
به آگاهی
یه زمانی یه چیزی توی یه برهه از زمان برامون جذابه
اون برای همون زمانه
مثلاً یه عشقی یه آرزوی یه هدفی یه چیزی تو بیست سالگی داری وقتی تو ۳۵ یا ۴۰ سالگی بهش میرسی دیگه اون ذوق و شوق و حس نشاط رو نداری

همانطور که دکتر روانشناسی هلاکویی میگفت به جوان‌ها نگید الان زوده برای جوان ها همون موقع مهمه
بره سربازی و زن بگیره بچه دار بشه و .... بعد تازه بره دنبال آرزو جوانی ؟ دنیا بگرده ؟ تو اون سن دور خودش هم نمیتونه بگرده

یه مثال خیلی خیلی خیلی ساده بزنم
یه زمانی سبدهای پلاستیکی تازه اومده بود و خیلی از مردم دوست داشتن بخرم و خیلی ذوق داشتن
الان همون ذوق به سبد و لوازم پلاستیکی دارن ؟

یه زمانی گوشی ساده سامسونگ مثلا r۲۲۰ داشتن آرزو بود و ذوق و شوق داشت الان طرفی گوشی مدرن میخره واقعاً از ته دلش خوشحال و شاد میشه؟ نه
چون تکراری میشه ، هر چیزی برای زمان خودشه
این زمان تو روند رشد طبیعی انسان همیشه هست

دقیقا دنبال چیز دیگه اس و دنبال چیز بالاتر و مهمتره
اون قبلی ها تجربه کرده و خسته شده

اتفاقا کسی که گیم براش کمرنگ تر میشه با گذر عمر و رشد سنی و چیزا دیگه برات مهم میشه مثل استقلال ، خونه ، مسافرت ، جهانگردی ، داشتن یکی کنار خودش , درآمد , تفریح و .... ( نه قارچ خور و سونیک بازی کردن )
اتفاقا مراحل رشد داره درست پیش میره بنظر شخصی من ، که شاید من اشتباه میکنم
داداش گلم گل گفتی و این که شما اشتباه نمیکنی و دقیقا درست میگی ولی بعضی مواقع باورشون واسمون سخته همین .

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
داداش گلم گل گفتی و این که شما اشتباه نمیکنی و دقیقا درست میگی ولی بعضی مواقع باورشون واسمون سخته همین .
بازی موزیک فیلم گردش اینا زندگی یا کار نیستن اینا تفریح هستن که برای سالم موندن روان انسان لازمه اصلا اساسا انسان برای همینا زندگی می کنه برای تفریح و لذت بردن مشکل ایران اینکه چون تعدد تفریحات کمه و یا خیلی پر خرج که با درامد اکثرا جور در نمیاد ادم ها روز به روز افسرده تر و مشکل دار تر از لحاظ روانی می شن
شما برای اینکه سالم بمونی نیاز به تفریح و گردش و شادی داری زمانی که گیم یا هر چیز دیگه ای کم رنگ می شه چون جایگزینی براش نمیاد ناراحت می شی اینا ربطی به پختگی یا رشد انسان نداره حتی شده بچگانه ترین چیزها خوشحالتون بکنه بگید گور بابای همه و ازش لذت ببرید فقط اینطوریه که سالم می مونید

اینایی هم که گفتم نظر شخصیم نبود از بعد روان شناسی بود تفریح از کار انسان جداست و باید همیشه به جفتشون به اندازه کافی برسید بدون اینکه به هیچ ابله بی شعوری نفهمی ربطی داشته باشه که دارید چیکار می کنید

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
912
نام
amin
بازی موزیک فیلم گردش اینا زندگی یا کار نیستن اینا تفریح هستن که برای سالم موندن روان انسان لازمه اصلا اساسا انسان برای همینا زندگی می کنه برای تفریح و لذت بردن مشکل ایران اینکه چون تعدد تفریحات کمه و یا خیلی پر خرج که با درامد اکثرا جور در نمیاد ادم ها روز به روز افسرده تر و مشکل دار تر از لحاظ روانی می شن
شما برای اینکه سالم بمونی نیاز به تفریح و گردش و شادی داری زمانی که گیم یا هر چیز دیگه ای کم رنگ می شه چون جایگزینی براش نمیاد ناراحت می شی اینا ربطی به پختگی یا رشد انسان نداره حتی شده بچگانه ترین چیزها خوشحالتون بکنه بگید گور بابای همه و ازش لذت ببرید فقط اینطوریه که سالم می مونید

اینایی هم که گفتم نظر شخصیم نبود از بعد روان شناسی بود تفریح از کار انسان جداست و باید همیشه به جفتشون به اندازه کافی برسید بدون اینکه به هیچ ابله بی شعوری نفهمی ربطی داشته باشه که دارید چیکار می کنید
در این که حرف شما هم درسته شکی نیست و کاملا با شما هم عقیده هستم و خودم هم سعی میکنم همینطوری باشم ولی همون طوری که خودت اشاره کردی برمیگرده به جامعه و طرز زندگی مردم . یه جورایی همه تفریح رو گناه میدونن و شاید اصلا خیلی ها تفریح کردن رو حق خودشون ندونن و بالطبع افسرده میشن و کیفیت زندگی میاد پایین .

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
در این که حرف شما هم درسته شکی نیست و کاملا با شما هم عقیده هستم و خودم هم سعی میکنم همینطوری باشم ولی همون طوری که خودت اشاره کردی برمیگرده به جامعه و طرز زندگی مردم . یه جورایی همه تفریح رو گناه میدونن و شاید اصلا خیلی ها تفریح کردن رو حق خودشون ندونن و بالطبع افسرده میشن و کیفیت زندگی میاد پایین .
نمی دونم یکسری حرف ها رو بزنم متعصب های دینی میان بالا اما کلا از اینکه دین عظمت و شکوه خداوند اینقدر پایین میاره خیلی شاکیم اسمش اینکه که عظمت خدا رو بیان می کنه اما رسما توهینه
تا اینقدر نادانی هست چیزی عوض نمی شه

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,324
اقا من با یه عزیزی صحبت میکردم نکته جالبی گفت
اگه یروزی قید بهترین تفریحتو زدی حالا هرچی که هست بدون اوضاعت خوب نیست
شاید کمرنگ تر بشه اون تفریح ولی همچنان سرجاش باید باشه
برام جالب بود
حالا دوستان به نظرتون درسته یا غلط

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟