انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,588
%da%a9%d8%b1%d9%85%da%a9_60_.jpg
همون ماشین بازی دزد و پلیس عالی بود و هست یه پاترول بود یه فراری و یه تریلی میرفتی میکوبیدی به دزدها آتیش میگرفتن.
دوتا پایان هم داشت تو مرحله آخر یکی یارو رییس دزدها سوار هواپیما میشد فرار میکرد یکی دسگیرش میکردی.
من هنوزم بازی میکنم گاهی. :D

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
می‌دونم اون اصلا پلیسه و کامیون داره
این یکی دیگه اس
تو ایران چون اکثرا این بازی رو دهه شصتی ها و دهه ۵۰ ی ها بازی کردن
عکس اینو گذاشتم

همین sega خیلی حال نداشتن میرفتن کلوپ سگا بازی میکردن چون کم پولی نبود زمان خودش
فکر کن زمانی که حقوق ها به فرض محال ۳ هزار تا ۵ تومان بود در ماه
سگا ها کلون بالا ۳۰ نزار تومان بوده
سگا اصل که خیلی گرون تر بوده

از همون اول کنسول ها تو ایران گرون بود از تی وی گیم ها تا آتاری تا الان

همون آتاری زمانی ۱۰ هزار تومان به بالا بود بسته به مدلش
حقوق ماهی زیر ۱۰۰۰ تومان بود

1593161514_3913183.jpg

%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-4.jpg
اون وقتها خو خیلی از امکانات فعلی نبود. یه کنسول آتاری که شب کرایه میکردیم کلی عشق و حال بود. قیمت کنسولها همیشه قصه ای بود.
فقط فرق اون موقع این بود که خورد و خوراک ارزونتر بود و کلا زندگی ساده و ابتدایی بود.

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
آره خیلی از امکانات نبود اما بلاخره کنسول بود و تلویزیون هم بود ❤️
ما خودمون تلویزیون داشتیم مارکش خارجی بود دقیق یادم نیست ولی حاشیه اونطوری که تو ذهنم مونده قرمز بود یا نارنجی
بعدش تلویزیون شهاب خریدیم و هر بار ارتقا پیدا کرد

کسایی دیگه ندار بودن هم حداقل یه تلویزیون ۱۴ اینچی دیگه داشتن 😁
این تلویزیون ۴ و ۸ اینچی ها که با پول جیبی میشد خرید 😁

کنسول فقط و فقط و فقط زمان دوران خاتمی ، زمان گفتگو تمدن ها بود که ارزون شد
همون زمان بود اکثر مردم تونستن بخرن و اکثر کلوپ ها جمع شدن
پلی ۱ ها اسلیم همون ps one و ps2 slim خیلی ارزون شدن
همین الان هم بیشترین کنسول تو بازار ps2 ه تو ایران

خورد و خوراک ارزونتر بود صددرصد ولی بازم ساده نبود حالا شاید برای شما ساده بود ، برای ما که تهران بودیم بچه بودم پیتزا می‌خوردیم و .... 😁
آره دقیقا
البته از همون اول تلویزیون بودش حتی قبل تولد خودم. یه سیستم استریو ژاپنی اصل هم خونه داشتیم خدایی یادش بخیر
ولی یادمه پدرم صندوق صندوق میوه می‌آورد. روغن و اقلام دیگه تا دلت بخواد. به قول قدیمی ها تو این چیزا فراوونی بود.
کنسولها از یه زمانی خریدشون ساده تر شد. دیگه می تونستیم کنسول بخریم ولی در کل امکانات کم بود.
یادش بخیر مدارات الکترونیکی، از همون موقع عشقم بود.
خاطرات .....

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
227
چند وقت پیش به یاد قدیم رفتم یه xbox360. گرفتم و همه خاطرات اون دوران دوباره واسم زنده شد، چقدر بازی های اون موقع حال میدادن، لذت بخش بودن
جدیدا خیلی کم جذاب هستن، شاید مثلا تو کل نسل هشت ۱۰تا بازی خیلی خوب داشتیم، تو نسل ۹ هم ک هنوز بازی خیلی بزرگی نيومده، شایدم تاثیر زمونه باشه ک دیگه بازی ها اون لذت قبل رو نمیدن.

ولی خب تا وقتی ک بتونم به بازی کردن ادامه میدم😅

Morimaxell

کاربر سایت
Aug 22, 2020
28
چیکار میکردید اگه چشم هاتون رو باز میکردید و این صفحه لودینگ روی همان مانیتورهای قدیمیتون می دیدید و متوجه میشدید همه اتفاق های بعد از این خواب بوده مادرتون دوباره مثل قبل جوان شده و با استکانی چایی میاد تو اتاقتون میگه چقدر بازی میکنی؟ قند داری؟ عزیزانی که از دست دادید دوباره توی پذیرایی نشستن و فرصت داری جور دیگه ای باهاشون رفتار کنی ...

MafiaMem.png

آخرین ویرایش:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,944
نام
امین پاشاپور
چند وقت پیش به یاد قدیم رفتم یه xbox360. گرفتم و همه خاطرات اون دوران دوباره واسم زنده شد، چقدر بازی های اون موقع حال میدادن، لذت بخش بودن
جدیدا خیلی کم جذاب هستن، شاید مثلا تو کل نسل هشت ۱۰تا بازی خیلی خوب داشتیم، تو نسل ۹ هم ک هنوز بازی خیلی بزرگی نيومده، شایدم تاثیر زمونه باشه ک دیگه بازی ها اون لذت قبل رو نمیدن.

ولی خب تا وقتی ک بتونم به بازی کردن ادامه میدم
دقیقا، این نسل بازی عالی کم داره، من الان رو ps5 از بی بازی بودن رفتم سراغ onimusha warlords، خیلی خیلی حال میده و لذت بخش تر از بازی های این روزهاست

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
یادش بخیر، سال ۲۰۰۷ بود که شبکه فرانسوی Game One رو روی ماهواره می‌گرفتیم. نه اینترنت مثل الان سریع بود، نه یوتیوب اینقدر پُروپیمون بود. به جز مجله بازی رایانه که دی‌وی‌دی‌هاش با چند ماه تاخیر تریلرای بازی‌های جدید رو داشت، این کانال برامون منبع ویدیوهای بازی‌های روز بود. اون موقع هنوز تو خونمون کنسول نسل ۷ نداشتیم و برای من برنامه‌های این شبکه جای خالی PS3 و Xbox 360 و Wii رو پر میکرد. کلا زبانشم فرانسوی بود و هیچی نمیفهمیدیم، ولی اینکه گیم‌پلی بازی‌های روز رو میدیدیم برای من که غنیمت بود.

یکی از برنامه‌هاش پرفروش‌ترین بازی‌های هفته رو نشون میداد (لابد پرفروش‌ترین بازی‌های فرانسه).

یکی دیگه از برنامه‌هاش (فک کنم اسمش Game Clip بود) آهنگ‌های روز (هم انگلیسی و هم فرانسوی زبان) رو روی ویدیوهای گیم‌پلی بازی‌های جدید مونتاژ میکرد.

------------

------------

------------

------------

یه برنامه دیگه‌ش هم اسمش بود Retro Game One یه مجری داشت به اسم Marcus که بازی‌های قدیمی رو معرفی میکرد.

------------
الان یخورده ته و توی طرف رو در آوردم و دیدم که هنوزم تو شبکه کار میکنه. توییچ و یوتیوب هم داره با آیدی Marcuszeboulet.

وقتایی هم که شبکه برنامه گیم پخش نمیکرد، انیمه به فرانسوی نشون میداد. برای اولین بار من ناروتو رو اینجا یه دور کامل دیدم! (خارج از این بحث، الان دارم فکر میکنم میبینم چقدر ناروتو انیمه خوبی بود،‌ که حتی اگه به زبان فرانسوی هم میدیدیش و هیچی از دیالوگا رو نمیفهمیدی، بازم اینقدر جذاب بود)

شبکه تو فرانسه هنوزم هست، ولی نمیدونم تو ایران الآن قابل گرفتنه یا نه. یه زمانی شبکه رایگان بود،‌ ولی بعد پولی شد و فک کنم بعد یه مدتی فرکانسشم عوض شد.

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
یادش بخیر، سال ۲۰۰۷ بود که شبکه فرانسوی Game One رو روی ماهواره می‌گرفتیم. نه اینترنت مثل الان سریع بود، نه یوتیوب اینقدر پُروپیمون بود. به جز مجله بازی رایانه که دی‌وی‌دی‌هاش با چند ماه تاخیر تریلرای بازی‌های جدید رو داشت، این کانال برامون منبع ویدیوهای بازی‌های روز بود. اون موقع هنوز تو خونمون کنسول نسل ۷ نداشتیم و برای من برنامه‌های این شبکه جای خالی PS3 و Xbox 360 و Wii رو پر میکرد. کلا زبانشم فرانسوی بود و هیچی نمیفهمیدیم، ولی اینکه گیم‌پلی بازی‌های روز رو میدیدیم برای من که غنیمت بود.

یکی از برنامه‌هاش پرفروش‌ترین بازی‌های هفته رو نشون میداد (لابد پرفروش‌ترین بازی‌های فرانسه).

یکی دیگه از برنامه‌هاش (فک کنم اسمش Game Clip بود) آهنگ‌های روز (هم انگلیسی و هم فرانسوی زبان) رو روی ویدیوهای گیم‌پلی بازی‌های جدید مونتاژ میکرد.

------------

------------

------------

------------

یه برنامه دیگه‌ش هم اسمش بود Retro Game One یه مجری داشت به اسم Marcus که بازی‌های قدیمی رو معرفی میکرد.

------------
الان یخورده ته و توی طرف رو در آوردم و دیدم که هنوزم تو شبکه کار میکنه. توییچ و یوتیوب هم داره با آیدی Marcuszeboulet.

وقتایی هم که شبکه برنامه گیم پخش نمیکرد، انیمه به فرانسوی نشون میداد. برای اولین بار من ناروتو رو اینجا یه دور کامل دیدم! (خارج از این بحث، الان دارم فکر میکنم میبینم چقدر ناروتو انیمه خوبی بود،‌ که حتی اگه به زبان فرانسوی هم میدیدیش و هیچی از دیالوگا رو نمیفهمیدی، بازم اینقدر جذاب بود)

شبکه تو فرانسه هنوزم هست، ولی نمیدونم تو ایران الآن قابل گرفتنه یا نه. یه زمانی شبکه رایگان بود،‌ ولی بعد پولی شد و فک کنم بعد یه مدتی فرکانسشم عوض شد.
نوستالژیک بود کامنتت

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,021

------------

------------

------------

------------

------------

من سال 2002 یا 3 یه کانال گیم بود که فکر کنم اسمش Game Network بود، خیلی می دیدم؛ اونم به عشق دیدن PS2 و گیم پلی Vice City و Enter the Matrix :D اصلاً روحم جلا داده می شد اول صبح اونا رو می دیدم، با اینکه اکثر کلیپ ها هم بود تکراری بود. بعدش که PS2 خریدم یادمه انقدر GTA بازی کردم شهر دوم رو باز کردم همون روز اول :D

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
واقعا یاد باد آن روزگاران. خیلی دلم تنگ اون روزا شده

برای خیلیامون شاید خیلی چیزا کم بود اما حال دلامون خوب بود و تو لحظه زندگی میکردیم و دغدغه ای نداشتیم.

دلم برای اون روزای نوجوونی تنگ شده. برو مغازه عکس بازی رو میدیدی یا اسم یه بازیو شنیده بودی ، میدیدی مغازه داره داره سیدی یا کارتریجش رو میگرفتی میومدی میذاشتی تو دستگاه و انگار فقط خودتی و اون دنیای اون بازی. حس میکردی تو همون دنیا واقعا حضور داری. هی میرفت جلوتر و با پیشرفت تکنولوژی و اومدن چیزای جدید برق از کلمون میپرید.

واقعا بازی بخشی از زندگیامون بود . تو این چند سالی ک اینجا بودم خیلی ها بودن و چقدر پر شور تو انجمن فعال بودن اما رفته رفته درگیر زندگی شدن و رفتن و اخرین لاگیناشونو میبینی برای سالها پیشه یا شاید یه سر یه هو بازی سنتر رو دیدن و یوزر پسشون یادشون بوده اومدن و باز رفتن. شاید خیلیاشون دیگه گیم هم نمیزنن.

یاد اون روزایی که با دایال آپ میومدیم بازی سنتر بخیر. دعواهای نسل هفتمی و تو سرو کله زدنای فن ها و بن شدنا و مقایسه های عجیب غریب بازیا برای کم کردن روی فن های طرف مقابل و ...

چقدر اون روزا پر شور بودن تاپیک ها و میومدی میدی چندین صفحه رفته جلو تاپیک و میشستی همه کامنتارو میخوندی.

یه اینترنت بود و چندتا انجمن و چندتا مجله. نه فیسبوک نه اینستا ، نه تلگرام، نه واتساپ، نه توییتر، هیچ کدوم اینا نبود. تهش یه یاهو بود که اگر کسی یاهو داشت و میومد چت دیگه عشق دنیارو میکردیم و حس متفاوت بودن بهمون دست میداد که ما مثلا چقدر بروزیم داریم از تکنولوژی نهایت بهره رو میبریم چیزی ک خیلیا نمیدونستن چی هست.
جوونا و نوجوونایی که عشق داشتن و میرفتن اطلاعات رو درمیاوردن و شیر میکردن با بقیه. یه هو میدی یه مطلبی شاید یه ماه پیش اومده کسی ندیده بوده و تازه مطلبشو میذاشتن و چقدر داغ هم میشد بحثش.

تکنولوژی ها به سرعت داشت پیشرفت میکردن و راههای ارتباطی ادما رو بهم نزدیک میکرد. بازی ها بزرگتر و فوق العاده تر میشدن دسترسی به اطلاعات خیلی سریع تر و بهتر میشد اما یه چیزی این وسط با وجود این پیشرفت سریع، داشت دور میشد.
نمیدونم شاید اون حسه خاصی ک هممون میدونیم چیه و تجربش کردیم بود (حسی که شاید نتونیم برای بچه هامون بیانش کنیم )، شاید اون احساس نزدیکی ادما بهم بود که اون موقع بهم داشتن، شاید ادما هنوز ماشینی نشده بودن و DNA روحیشون کاملا انسانی بود و 0 و 1 ها واردش نشده بودن، ... نمیدونم واقعا!؟

آخر حرفم فقط این مجله سال 80 رو ببینین و با ورق زدنش این سرعته پیشرفت این چندین ساله رو بهتر شاید به ذهنتون بیاد و اون خاطرات و حس هارو براتون بهتر تداعی کنه

130.85 MB file on MEGA

آخرین ویرایش:

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
من سال 2002 یا 3 یه کانال گیم بود که فکر کنم اسمش Game Network بود، خیلی می دیدم؛ اونم به عشق دیدن PS2 و گیم پلی Vice City و Enter the Matrix :D اصلاً روحم جلا داده می شد اول صبح اونا رو می دیدم، با اینکه اکثر کلیپ ها هم بود تکراری بود. بعدش که PS2 خریدم یادمه انقدر GTA بازی کردم شهر دوم رو باز کردم همون روز اول :D
وای شبکه Gamenetwok 🤩
واقعا یادش بخیر
دقیقا صبح ها نگاش میکردم

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
اون شبکه ای که میگی اگر اشتباه نکنم اسمش game one بود
دمو و تریلر ها بازی ها نشون میداد 🤩
اون زمان که میگی ps2 رو بورس بود بیشتر تریلر بازی ها ps2 نشون میداد 😍
و اون زمان شبکه مجانی بود

یاد تریلر ها بازی ها killzone و .... افتادم 🥰

518r+W5GqvL._AC_.jpg

اینم تاپیک همین game one تو بازی سنتر

آیا شبکه GAME ONE رو نگاه میکنید؟
نه شبکه Gamenetwork یه شبکه غیر کارتی بود و واقعا عالی
Gameone فرانسوی بود

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
908
نام
amin
نه شبکه Gamenetwork یه شبکه غیر کارتی بود و واقعا عالی
Gameone فرانسوی بود
واقعا یادشون بخیر . دوستان الان باز هم از این شبکه ها اگر هستن و فعال هستن معرفی کنید . یه شبکه بودش جدیدا به اسم Wayking که اونم تعطیل شد .:(

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
911
نام
Ahmad
واقعا یاد باد آن روزگاران. خیلی دلم تنگ اون روزا شده

برای خیلیامون شاید خیلی چیزا کم بود اما حال دلامون خوب بود و تو لحظه زندگی میکردیم و دغدغه ای نداشتیم.

دلم برای اون روزای نوجوونی تنگ شده. برو مغازه عکس بازی رو میدیدی یا اسم یه بازیو شنیده بودی ، میدیدی مغازه داره داره سیدی یا کارتریجش رو میگرفتی میومدی میذاشتی تو دستگاه و انگار فقط خودتی و اون دنیای اون بازی. حس میکردی تو همون دنیا واقعا حضور داری. هی میرفت جلوتر و با پیشرفت تکنولوژی و اومدن چیزای جدید برق از کلمون میپرید.

واقعا بازی بخشی از زندگیامون بود . تو این چند سالی ک اینجا بودم خیلی ها بودن و چقدر پر شور تو انجمن فعال بودن اما رفته رفته درگیر زندگی شدن و رفتن و اخرین لاگیناشونو میبینی برای سالها پیشه یا شاید یه سر یه هو بازی سنتر رو دیدن و یوزر پسشون یادشون بوده اومدن و باز رفتن. شاید خیلیاشون دیگه گیم هم نمیزنن.

یاد اون روزایی که با دایال آپ میومدیم بازی سنتر بخیر. دعواهای نسل هفتمی و تو سرو کله زدنای فن ها و بن شدنا و مقایسه های عجیب غریب بازیا برای کم کردن روی فن های طرف مقابل و ...

چقدر اون روزا پر شور بودن تاپیک ها و میومدی میدی چندین صفحه رفته جلو تاپیک و میشستی همه کامنتارو میخوندی.

یه اینترنت بود و چندتا انجمن و چندتا مجله. نه فیسبوک نه اینستا ، نه تلگرام، نه واتساپ، نه توییتر، هیچ کدوم اینا نبود. تهش یه یاهو بود که اگر کسی یاهو داشت و میومد چت دیگه عشق دنیارو میکردیم و حس متفاوت بودن بهمون دست میداد که ما مثلا چقدر بروزیم داریم از تکنولوژی نهایت بهره رو میبریم چیزی ک خیلیا نمیدونستن چی هست.
جوونا و نوجوونایی که عشق داشتن و میرفتن اطلاعات رو درمیاوردن و شیر میکردن با بقیه. یه هو میدی یه مطلبی شاید یه ماه پیش اومده کسی ندیده بوده و تازه مطلبشو میذاشتن و چقدر داغ هم میشد بحثش.

تکنولوژی ها به سرعت داشت پیشرفت میکردن و راههای ارتباطی ادما رو بهم نزدیک میکرد. بازی ها بزرگتر و فوق العاده تر میشدن دسترسی به اطلاعات خیلی سریع تر و بهتر میشد اما یه چیزی این وسط با وجود این پیشرفت سریع، داشت دور میشد.
نمیدونم شاید اون حسه خاصی ک هممون میدونیم چیه و تجربش کردیم بود (حسی که شاید نتونیم برای بچه هامون بیانش کنیم )، شاید اون احساس نزدیکی ادما بهم بود که اون موقع بهم داشتن، شاید ادما هنوز ماشینی نشده بودن و DNA روحیشون کاملا انسانی بود و 0 و 1 ها واردش نشده بودن، ... نمیدونم واقعا!؟

آخر حرفم فقط این مجله سال 80 رو ببینین و با ورق زدنش این سرعته پیشرفت این چندین ساله رو بهتر شاید به ذهنتون بیاد و اون خاطرات و حس هارو براتون بهتر تداعی کنه

130.85 MB file on MEGA
واقعا یادش بخیر.
حدس میزدم شما هم مثل من دیر اومدی تو بازی سنتر.چون سال 89 که شما عضو شدی دیگه اینترنت ADSL وارد خیلی خونه ها شده بود تو شهرهای بزرگ و در نوشته شما بیشتر حال و هوای اواخر دهه هفتاد و نیمه اول هشتاد رو حس میکنم.زمانی که هنوز اینترنت گسترش نداشت و در دسترس عموم نبود،بیشترین اطلاعات و راهنماها رو برای گیم یا از جمع بچه ها تو کلوپ میگرفتیم یا راهنماهای ترجمه شده به فارسی که اولین بنیانگذارش محمد آقای معروف بود و به صورت کتاب فروخته میشد.دفتر ایشون رفته بودم و اولین بار دریم کست و PS2 رو اونجا دیدم.یادمه سر یه کد چهار رقمی بازی Gothic(PS1) کلی آدم معطل مونده بودن و هیج جا پیدا نمیشد این کد.یکی از بچه ها چند روز وقت گذاشت و تمام احتمالات رو وارد کرد و کد رو به دست آورد.ببین پشت کار تا چه حد.
یا بازی عجیب و سخت Countdown Vampires که روی PS1 تجربه جالبی بود.
یادمه رزیدنت یک که نسخه ژاپنیش اول اومده بود هم پیدا کردن کد تابلو داستانی داشت واسه خودش.
البته من که چهل و خورده ای سالمه بیشتر آتاری و سگا واسم اون حسی رو داره که شما گفتی.Aladdin,Golden Axe,Streets of Rage,Shinobi,Jurassic و بعضی ها مثل سگ نینجا که اسم اصلیش یادم نیست.
از فیلم های وی اچ اس و بتا مکس و قایم کردنش زیر پیرهن و اینا که نگم :D
ولی شخصا به دهه هشتادی ها و شجاعت و شعور و آگاهیشون افتخار میکنم.به عنوان مثال،سارینای شانزده ساله،حرف هاش تکونم داد و متعجب بودم از شخصیت قوی و عمیق و ذکاوت و شرف این خواهر هموطن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر