انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
اقا این‌ بازی هلی کوپتریِ روو یادتونه؟!!! :D
اسمش گمانم یه چیز تو مایه های نبرد خلیج یا همچین چیزی بود
یادم نیست رو میکرو میزدیمش یا سگا ولی واقعا عالی بود:D
سگا بود حاجی
اسمش Desert Strike بود.
من آخر اینو ردش نکردم.
========
کامنتت که دیدم فقط زدم رو ریپلای، دیگه ندیدم چند نفر دیگه جواب دادن زودتر :))

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad

View attachment 197397
View attachment 197398
یه نسخه دیگه ازش رو PSone هم بود Nuclear strike كه خیلی خفن بود همین الانم رو پی اس تریم نصبه :D یادمه Urban Strike هم رو سگا داشتم :D عاشقشون بودم :D

برگ پسوردش كه آخر هر مرحله به جای سیو میداد هم هنوز دارم :D (یاد این سیستم سیو پسوردی رو سگا و میكرو بخیر :D)

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
نه این نیست، اون مراحلش یک زمین ثابت نبود و میشد توش حرکت کرد و کلید در تابوت بود. حدس میزنم از این بازیهای مخصوص ژاپن بوده که با سرچ کردن چیزی ازش پیدا نمیشه.

بخاطر شما ورداشتم تمام بازی های داخل اون پک کامل بازی های NES که لینکشو قبلا در همین تاپیک بهتون داده بودم رو چک کردم اما هیچ اثری از اون مورد اول که در توضحیحش اینو نوشته بودید نبود:
"شخصیت اصلی در هر مرحله باید تعدادی تابوتو خالی می‌کرد (روشون می‌پرید) تا از توشون کلید پیدا کنه. همیشه هم آخرین تابوت توش کلید بود!"

شاید اون بازی در SNES یا کنسول دیگه ای بوده باشه. بهرحال داخل مجموعه ای که بهتون دادم حتی بازی های چینی و کره ای هم بجز ژاپنی بودند ولی بازی مورد نظرتون پیدا نشد.

در مورد بازی دوم هم فقط Super Contra یا همون Super C به بازی Contra Force شباهت زیادی داره. بازی دیگه ای با اون مقدار انفجار در NES ندیدم.

View attachment 197397

میدونم که بقیه زودتر این پست رو دیدن و جوابتونو بدرستی دادند اما نکته مهم اینه که اسم خود فایل عکسی که آپلود کردید میتونسته جواب سوالتونو براحتی بده :D

عنوان عکسی که آپلود کردید اینه: Desert Strike was so good

ایشونو کی یادشه :D

View attachment 197434

بله. لطفا روی عکس کلیک کنید.

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
443
بخاطر شما ورداشتم تمام بازی های داخل اون پک کامل بازی های NES که لینکشو قبلا در همین تاپیک بهتون داده بودم رو چک کردم اما هیچ اثری از اون مورد اول که در توضحیحش اینو نوشته بودید نبود:
"شخصیت اصلی در هر مرحله باید تعدادی تابوتو خالی می‌کرد (روشون می‌پرید) تا از توشون کلید پیدا کنه. همیشه هم آخرین تابوت توش کلید بود!"

شاید اون بازی در SNES یا کنسول دیگه ای بوده باشه. بهرحال داخل مجموعه ای که بهتون دادم حتی بازی های چینی و کره ای هم بجز ژاپنی بودند ولی بازی مورد نظرتون پیدا نشد.

در مورد بازی دوم هم فقط Super Contra یا همون Super C به بازی Contra Force شباهت زیادی داره. بازی دیگه ای با اون مقدار انفجار در NES ندیدم.

آقا ممنونم از وقتی که گذاشتی. نه مطمئنم که بازی برای NES بود. از بازیهای اولیه این کنسول هم بودو کلیت بازی خیلی ابتدایی بود.

در مورد بازی دوم، بازی شباهتی به سری کنترا نداشت، فقط برای افت فریم زیادش کنترا فُرس رو مثال زدم و نسبت به کنترا کاملا بازی رئالی بود، فقط حجم افکت‌های اسلحه‌ش انقدر زیاد بود که کلی افت فریم داشت و از نظر زاویه دوربین هم سایداسکرول و شبیه به سوپر کنترا بود تا کنترا فُرس.

View attachment 197397
View attachment 197398

همونطور که دوستان گفتن این Desert Strike بود و اولین بازی این سریه. یادمه کمی بعد از جنگ خلیج فارس اومد (موضوعشم مرتبطه و دنباله‌ی اسمشم Return to the Gulf به این موضوع اشاره داره، هر چند داستانش در کشوری خیالی که شبیه به عراقه میگذره) و اولشم یه افسری رو نشون میده که خیلیا میگفتن صدامه :)) ولی فقط شبیه به یه افسر عراقی بود. جالبه که "امی هنینگ" یکی از عوامل این بازیه.

این اولین بازی این سری بود و بعدش Jungle Strike و Urban Strike هم اومدن که تو دومی و سومی امکان تعویض هلیکوپترم وجود داشت و آخری (Urban Strike) از همه بهتر بود. هر چند من با Jungle Strike از همه بیشتر خاطره دارم و بیشتر بازیش کردم اما Desert Strike تو ایران از بقیه معروفتره.

بعد از سه‌گانه‌ی سگا جنسیس هم دو نسخه‌ی Soviet Strike و Nuclear Strike برای پلی‌استیشن و پی‌سی و کنسول‌های دیگه‌ی اونزمان اومدن که من بازی نکردم.

Jungle Strike
197536

Urban Strike
197537

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad
197629

بعد از مدت ها به مراد قدیمیم رسیدم و Disney Classic Games: Aladdin & The Lion King رو خریدم :D (چون بر اساس فول پرایس 2019 ، الان هم پرایس كات(10$) و هم 50% اف خورده و شده 9.99$)

اجراشم نمیكنم تا عید كه به یاد عید های قدیم، شب عید بزنم تو كارش :D

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
آقا ممنونم از وقتی که گذاشتی. نه مطمئنم که بازی برای NES بود. از بازیهای اولیه این کنسول هم بودو کلیت بازی خیلی ابتدایی بود.

در مورد بازی دوم، بازی شباهتی به سری کنترا نداشت، فقط برای افت فریم زیادش کنترا فُرس رو مثال زدم و نسبت به کنترا کاملا بازی رئالی بود، فقط حجم افکت‌های اسلحه‌ش انقدر زیاد بود که کلی افت فریم داشت و از نظر زاویه دوربین هم سایداسکرول و شبیه به سوپر کنترا بود تا کنترا فُرس.

لطفا این عکس رو ببینید: https://uupload.ir/files/w6xu_2021-03-09_134535.jpg
برای بازی اولی که دنبالش هستید همین دیروز به دوستم توی ترکر خصوصی GGn یک PM دادم که اون پست داخل عکس رو بزاره.
چون اونجا کاربرهایی هستند که حسابی بازی های NES رو جویدند و ممکنه بتونن پیداش کنن.
خودمم از دیروز به لینک List of Family Computer games رفتم و روی گزینه Date کلیک کردم که بازی ها رو به ترتیب قدیمی ترین تا جدیدترین برام لیست کنه و همشونو دونه دونه بررسی کردم و فعلا بازی مورد نظر شما پیدا نشده.

برای بازی دوم احتمال میدم .P.O.W یا همون Prisoners of War بوده باشه.

بعد از مدت ها به مراد قدیمیم رسیدم و Disney Classic Games: Aladdin & The Lion King رو خریدم :D (چون بر اساس فول پرایس 2019 ، الان هم پرایس كات(10$) و هم 50% اف خورده و شده 9.99$)

اجراشم نمیكنم تا عید كه به یاد عید های قدیم، شب عید بزنم تو كارش :D

انتخاب خیلی خوبیه مهرداد جان ?
اینم لینک های دانلود نسخه GOG دات کام Disney Classic Games: Aladdin & The Lion King برای دوستانی که مایل هستند اون بازی ها رو مجددا تجربه کنند.

تک پارت بدون نیاز به F شکن
game-disney.classic.games.aladdin.and.the.lion.king-(35413).rar

پارت های 500 مگ نیازمند به استفاده از F شکن
game-disney.classic.games.aladdin.and.the.lion.king-(35413).part1.rar
game-disney.classic.games.aladdin.and.the.lion.king-(35413).part2.rar
game-disney.classic.games.aladdin.and.the.lion.king-(35413).part3.rar
game-disney.classic.games.aladdin.and.the.lion.king-(35413).part4.rar

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
Desert Strike :D

تو کلوپ بهش میگفتیم جنگِ خلیج
خودمم روی سگا داشتم بقدری سخت بود که نمیشد طرفش رفت
حیف ی سیستم سیو برای بازیهای سگا طراحی نکردن !

البته فقط تنها بازی که روی سگا قابلیت سیو داشت FIFA 99 بود اون هم به کمک تکنولوژی باطریهای بایوس که اون موقع عِندِ تلنولوژی محسوب میشد ! :))

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
443
لطفا این عکس رو ببینید: https://uupload.ir/files/w6xu_2021-03-09_134535.jpg
برای بازی اولی که دنبالش هستید همین دیروز به دوستم توی ترکر خصوصی GGn یک PM دادم که اون پست داخل عکس رو بزاره.
چون اونجا کاربرهایی هستند که حسابی بازی های NES رو جویدند و ممکنه بتونن پیداش کنن.
خودمم از دیروز به لینک List of Family Computer games رفتم و روی گزینه Date کلیک کردم که بازی ها رو به ترتیب قدیمی ترین تا جدیدترین برام لیست کنه و همشونو دونه دونه بررسی کردم و فعلا بازی مورد نظر شما پیدا نشده.

برای بازی دوم احتمال میدم .P.O.W یا همون Prisoners of War بوده باشه.

ممنونم.
نه، ولی یادش بخیر، این بازیو داشتمو اونزمان خیلی عالی بود، فقط خیلی هم کوتاه بود. موزیک مرحله‌ی اولش هیچوقت از ذهنم پاک نمیشه.
اونی که میگم اسلحه داره و با مشت و لگد جلو نمیره (البته POW هم در بخش‌هایی اسلحه و نارنجک به دست میاورد ولی بِیسِش با مشت و لگد بود)

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
امروز تو انبار تکونی خونه یه چیزی پیدا کردم که قشنگ اسم این تاپیک رو یادم انداخت و اینکه دیگه داریم پیر میشیم :D

WhatsApp Image 2021-03-31 at 8.37.48 PM.jpeg

WhatsApp Image 2021-03-31 at 8.37.53 PM.jpeg

پ.ن: عجب کنسولی بود واقعا و اون موقع جنس ها چه کیفیت ساختی داشتن. هنوز بعد این همه سال دستش رو دستم گرفتم حس بهتری از نظر کیفیت ساخت نسبت به دسته های این دوره زمونه بهم داد و جالب این بود دکمه هاش هم هنوز کاملا نرم بود.

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
901
نام
amin
داشتم تو گوگل جستجو میکردم درباره
دستگاه ها بازی sony

این مدل دیدم اولین کنسول بازی sony ه
و پرتابله ( شارژی )
قبل از ps1 اومده
و. Cd خوره

فکر نکنم کسی تا حالا دیده باشه تو ایران
خیلی جالب بود برام

Sony-cdi-playing.jpg

Sony-cdi-v11-open.JPG
خودش صفحه نمایش داشته ولی به TV هم وصل میشده . اون کابل های AVI رو ببینید اون بغلش .

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,819
نام
پدرام
تنها بازی که روی سگا قابلیت سیو داشت FIFA 99 بود اون هم به کمک تکنولوژی باطریهای بایوس که اون موقع عِندِ تلنولوژی محسوب میشد !
این تکنولوژی چیه دوستان؟؟ من یادم نمیاد همچین چیزی رو

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad
بیخود و بیجهت کارتریج فوووت میکردیم . حتی اگه ازپلمب هم در میاوردیم فوووت میکردیم

بعد تو دوران سی دی هم الکی ههههااا میکردیم
و وقتی بازی رو صفحه اینترو PS1
(Sony computer entertainment)
فریز میكرد، بیخود با خمیر دندون و چیز های مشابه دیسك رو مثلا تمیز میكردیم :D

البته هم فوت و هم خمیر دندون در مواردی كار رو راه مینداختند :D

ولی هیچی بدبختی ها و خرابی های كنترلر و اداپتور سوزی های سگا جنسیس نمیشد :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر