انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
اون زمان که این تاپیک زده شد گیمر سن بالا نداشتیم حداقل خیلی کمتر از الان بود برا همین زده ۲۳ سال به بالا الانم که میبینید اعضا حدود ۳۰ سال به بالا هستن چون اینا همونایی هستن که موقع ایجاد تاپیک حدود ۲۳ سالشون بوده که به احتمال زیاد خود آرتاس که ایجاد کننده تاپیک بوده اون زمان ۲۳ سالش بوده
یادش بخیر اون زمان این انجمن خیلی فعال بود ولی الان دیگه تقریبا غیر فعال شده
دقیقا همینطوره.
با اومدن موبایل و شبکه های مجازی، کم کم forum ها کمرنگ شدن. اکثر افرادی که تو فروم ها فعالیت می کنن، هم سن و سال ما هستن. یک نوجوون 14-15 ساله بعید می دونم حال و حوصله این فضا رو داشته باشه! کافیه اسمارت فونش رو باز کنه، بره تو گروه های تلگرام و اینستا. آنا جواب هَمو می دن و خیلی راحت تره ارتباط.
اما خود من محیط فروم رو با هیچ گروه تلگرامی عوض نمی کنم! :D

بخاطر ناظم ها دست بن کن زیاد داشت اینجا فله ای و بی دلیل بن میکردن اعضا
خیلی ها از این فروم رفتن
رفتن فروم ها دیگه
رفتن فیسبوک
و کم کم اینجا خالی شد

بعد تلگرام و اینستا شد و سلیقه ای کسی بلاک نمیکنه
تو همین فروم تو بخش کنسول wii یه ps fan اومد به من نوشت منظوری ندارم اما همتون مثل سگ هاررید

ما گزارش کردیم اما ناظما رفتن تو حالت کما چند ساعت . بعد شاکی شدیم تو همون تاپیک گفتیم بی احترامی نکنید
بعد دیدیم ما بن ۲ ماهه شدیم اما توهین کننده نه
بخاطر این بی عدالتی ها زیاد خیلی ها رفتن

مشکل اینجا بود هر بچه ۱۲ ساله ای ناظم میکردن
یکی از ناظم ها با من دشمن بود
یه ۴ تا ۵ سالی به همین منوال گذشت تا یه روز تو یه تاپیک نوشت تازه دیپلم گرفتم میخوام دفترچه پر کنم برم خدمت
هر بچه کم سنی مدیر و ناظم میکردن

من چنتا آیدی بن دائم شده دارم
تا آیدی بن دائم میشد بعدا آیدی جدید میساختم به یک هفته نرسیده دوباره بن دائم میشدم
چون تو تاپیک ها nintendo و xbox فعال بودم و بالا ۶۰ تا نقد و بررسی بازس نوشتم از این کنسول ها و تو فروم گذاشتم دوستان ناراحت میشدن ps fan نیستم و حسودی میکردن من فعالتر از اعضا تحریریه فرومم
( من از نویسنده ها مجله ها بازی کام . پردازش و ..... بودم )

آخرین آیدیم همین آیدیه . هنوز اولین پیام بهم تو پخ هست روزی که این آیدی ساختم
از دوستان مدیر پیام دادن و اخطار دادن
یکی از دلایلی که bazicenter هرگز وارد منجلاب نشد، همین بن کردن ها بود! من یکی از کاربرهای قدیمی اینجا هستم و شاهد درگیری ها بودم! اگر جلوگیری نمی شد، سطح این سایت خیلی تنزل پیدا می کرد.
به نظرم کیفیت بهتر از کمیته! اعضاء کم باشن ولی درست رفتار کنن بهتر از اینه شلوغ باشه و هرکسی هفت تیر دستش باشه!
بازم می گم، تمام فروم ها داستانشون همینه و مثل قدیم مخاطب ندارن! پس بن کردن دلیل اصلی نیست.
فروم هائی رو یادمه که به علت درگیری و بحث های بی مورد کاربرها و مدیرها، درشون تخته شد!

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
آقا، سن بازنشستگی و معیار پیری دنیای گیم تغییر کرده هـــا!!!! :D
الان ما که بالای سی سال سن داریم، باس بریم یه تاپیک جدید بزنیم! :D

منو باش خیال می کردم بعد از رد کردن 30، رو دستم نمیاد! :|
جناب خیلی مخلصیم! :|
رُشد بذر دنیای گیم رو با چشم های خودتون دیدید ماشالله. صد و پنجاه و سه ساله بشید! ^:)^
قربان شما ، شما هم همینطور به نظرم این خود آدمه که برای خودش محدودیت ایجاد میکنه البته تایه جاهایی بخوای بپر بپر کنی شاید بدنت باهات همراه نشه ولی گرفتن دسته کنسول و کیبورد کامپیوتر رو احتمالا تا 80 سالگی میشه انجام داد فقط باید بتونی ازش لذت ببری

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
مخلص جمع!

باور کن فرشید جان، تو همین فروم مورد داشتم که بهم گفت "من 3 سالگیم بیشتر از هر دورانی از گیم لذت بردم" برای همین آوردمش تو نظرسنجی و همونطور هم که میبینی 21 نفر بهش رای دادن :D
یادمه اون موقع ها (زمان سگا) با استفاده از همین فن، روزه میگرفتم، اونم بدون سحری؛ ملت تشتکشون میپرید

درود! آقا دم شما گرم! یه کم بیشتر از خودتون بگین، از سبک و گیم های مورد علاقتون؛ پس ما هم این مسیر گیمری رو ادامه بدیم؟ :D
درباره اون مورد دوم هم، بله، حق با شماست، منتها من اون موقع که این تاپیک رو زدم، حساب کردم دیدم با 23 سال سن تقریبا 15سال هست که گیمرم، برای همین احساس کردم که پیر اینکاریم دیگه :D کلا بنظرم کسی که یه کاری رو بیشتر از 20 سال مشغولش باشه، واقعا باید بهش گفت پیر اونکار :D
صد در صد ادامه بدین چون به نظر من مغز انسان فعال و پویا باقی میمونه سرعت انتقال آدم هم خوب همینطور خود هیدئوکوجیما فکر کنم از من یه یکی دوسالی بزرگتر باشه !! از نظر سال نمیدونم کومودور داشتم چه سالی بود فکر کنم 16-17 سالم بود بعد که جدی تر شد گیمهای شینوبی و شورش در شهر 1 و 2 و 3 !! بعد رو پی سی استالکر و هیتمن و دووم بازی میکردم ولفن اشتاین برگشت به قلعه ولفن اشتاین بهترین بود برام ، دیگه چند سال میشه رو خود دوستان حساب کنن ! سبک گیم من کلا بغیر از گیمهایی که بدو بدو و بکش بکش داشته باشه مثل کال آو و بتل و مدال و بغیر از گیمهای ریسینگ و ورزشی مثل فیفا اکثر گیمها رودوست دارم و معمولا میگیرم بیشتر ژانر مثل مترو و لست آو آس دوست دارم ، متالگیر 4 رو باهاش زندگی کردم ولی بیشتر فضاهایی مثل دستینی و اتنم و خوشم میاد یادمه رو پلی 3 بصورت هکی دستینی 1 رو آنلاین بازی میکردم ! بیشتر سبک ترس و بقا زیر زمین یا تو فضا:))

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
قربان شما ، شما هم همینطور به نظرم این خود آدمه که برای خودش محدودیت ایجاد میکنه البته تایه جاهایی بخوای بپر بپر کنی شاید بدنت باهات همراه نشه ولی گرفتن دسته کنسول و کیبورد کامپیوتر رو احتمالا تا 80 سالگی میشه انجام داد فقط باید بتونی ازش لذت ببری
خیلی علاقه مندم یک گیمر با تجربه مثل شما رو از نزدیک زیارت کنم! جدی! :D من خودم از آتاری شروع کردم، ولی خاطرات شما شنیدنی تر و جذاب تره مسلما! :D حقیقتا ذوق کردم! =D>
درود بر شما.

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
خیلی علاقه مندم یک گیمر با تجربه مثل شما رو از نزدیک زیارت کنم! جدی! :D من خودم از آتاری شروع کردم، ولی خاطرات شما شنیدنی تر و جذاب تره مسلما! :D حقیقتا ذوق کردم! =D>
درود بر شما.
خواهش میکنم نظر لطف شماست تجربه که چی عرض کنم خیلی از گیمرهای نوجوان صددر صد از من حرفه ای تر هستن مثلا تو بخش pvp دستینی معمولا تو هر تیمی بیوفتم اون تیم بیچاره باخت رو شاخشه:|:))

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
خود من قبل از ۵ سالگیمو یادمه
اما چنتت تصویر که مثلا رو هم شاید ۳ ثانیه بشه نه بیشتر
گیم به کنار کی یادشه آخه تو اون سن =))

من اولین کامپیوتری داشتم یه کیس بود روش قفل داشت سوییچ داشت باید کلید مینداختی در باز میکردی تازه دسترسی به دکمه پاور پیدا کنی :Cheesygrin:
روش یه نمایشگر کوچیک ساعتی داشت یه عدد نشون میداد هیچوقت نفهمیدم چیه :Biggrin:
من دخترم تو یک سالگی دسته آتاری جلوش بود دگمه پریدن کاراکتر و میزد (قارچ خور) بعد میدید میپره میخندید الانم یادشه!! و البته تو 27 سالگی رزیدنت اویل و جی تی ای و هیت من میزنه:Gunner:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,444
نام
علی
من میام اینجا روحیه میگیرم اصن!:D من 30سالو پر کردم و حس میکردم خیلی پیرم و اینجا دوستان از 40 و 50 صحبت میکنن کلی روحیه میگیرم!
درمورد اینکه بازی تویه سنین خیلی کم بوده هم من از آقام پرسیدم و گفت تو مدرسه نمیرفتی آتاری بازی میکردی!:D
یه خاطره ی ترسناکم بگم که یه روز آقام ظهر ناهاری اومد خونه منم طبقه معمول 2تا سرگرمی داشتم کلا! یا تو کوچه فوتبال یا پایه کنسول! و سگا داشتم اونموقه! آقام گفت میخوابم بلند شم ببینم داری بازی میکنی آتاریتو میشکنم و منم که انقد تحدیده تو خالی دیده بودم گفتم اینم یکی دیگه از اوناسو اهمیت ندادمو همچنان مثه شترمرغ ادامه دادم و آقام بلند شد دید همون آشه و همون کاسه کنسوله نازنینمو از کناره تلوزیون کشید چنان کوبید زمین که کنسول دره بقلش که برا سگا سی دی بود پرید! و بعدم رفت سره کار منم کنسولو جم و جور کردم وصل کردم باز بازی کردم!:|:D کنسول آخ نگفت! کتکایه کلوپم که شمارشش از دستم در رفته!:D اقامم موتورساز بود دست که نبود بیل مکانیکی بود میزد منم نحیف مثه توپ میرفتم تو در دیوار برمیگشتم! بچه خواهرم موش و گربه میبینه میخورن تو در دیوار میخنده منم پیشه خودم میگم من خودم در نقشه این موش و گربه بودم و خوردم تو در دیوار بعد تو میخندی کره خر؟:D

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
والا تو نظر سنجی گزینه 5 سالگی هست که خیلی جالبه والا ما که 5 سالگیمون یادمون نمیاد چه برسه بهترین دوران گیم زدنمون باشه کلا چیزی که بارها دیدم همین گفتن ادعا کردن و افتخار گیمری تو پایین ترین سن ها هست حالا چه افتخاری داره نمیدونم والا با چند نفری بحث داشتیم 3 سالگی گیم میزدن شنیدیم ایشالا امید هست یکی پیدا بشه بگه از زمان جنینی =))
اما من خودم به شخصه بخوام بگم بازی تو فاز بازی رفتن تو سن 7 سالگی با این وسیله ها بود که دوتا دکمه فشار میدادی به وسیله فشار اب اون حلقه ها رو بندازی تو اب شروع کردم =)) بعدش هم که رسیدم به این اتاری دستی ها که الان هم تولید میشه بعدش میکرو اون بازی پرنده شکار کردن و اون سگه بعدشم سگا و بازی نیجا سگی و اون هلکوپتره و شورش در شهر و زدن خودم به مریضی و مدرسه نرفتن برای اینکه بشینم مورتال کمبت برم =)) بعدشم رسیدیم به پلی 1 صب که چشمون باز میکردیم صبونه نخورده دست رو نشسته روشن میکردیم تارزان میزدیم هرکول میزدیم شورش در شهر متال اسلوگ { با همون سرباز کوچولو یا اسم دیگش سرباز عربی } فوتبال 99 و اند تا بازی دیگه خلاصه که جز بهترین دوران بود البته نه برای من بلکه برای هر کسی پلی 1 جز بهترین دوران هاش بوده .
یه روزی از روزها ما رفتیم خونه پسر خالم اینا اقا پی سی روشن کرد فوتبال گذاشت برامون فوتبال چی بود ؟ فیفا 2003 اینو که دیدم به قول امروزی ها پشم کرکی برام نموند رسما { البته که تو اون سن چیزی وجود نداشت =))} خلاصه بعد از برگشت از خونشون هنوز هنگ بودم با اون کیفیت گرافیک دیگه به قولی گیر 3 پیچ دادم من پی سی میخوام که برادر محترمم لطف کرد بعد چند وقت دیگه اولین پی سی عمرمو برام گرفت اون روز وقتی از مدرسه برگشتم بهترین سورپرایز عمرمو رقم زد وقتی پی سی تو اتاقم دیدم کلا رو زمین خودمو حس نکردم اصن یه چی میگم یه چی میشنوید چه خاطره ها داشتم با پی سی که فرداش امتحان داشتم اما پای بازی و فوتبال بودم حتی یادمه امتحان نهایی داشتم بازم پای بازی بودم یادمه که یه شب من هانت نصب کردم خواستم بازی کنم دیدم صب بیاد برم مدرسه خدا خدا کردم اونشب برف بیاد وضعیت هوا بوی برف میداد چنان برفی امد که 1 هفته مدرسه ها تعطیل شد=)) خلاصه بگم سرتون درنیاد در کنار پی سی پلی 2 و 3 و الان هم 4 فقط برای عنحصاری هاش اما خو به شخصه با اون سورپرایزی که اون زمان سر پی سی شدم که اصن واقعا با کلام قابل وصف نیستن عاشق پی سی هستم خدا رو شکر که فعلا 29 سال سنمه زنی ندارم تا منو از عشقم جدا کنه { البته کور خونده =))} ولی خطرناک ترین تهدید جهانی برای یه گیمر همین زن هست=)) امیدوارم تا ابد پای عشقتون بمونید یا اگه مجبور شدید دیگه نهایت زن بگیرید همون صحبت های اولیه خواستگاری گربه دم حجله بکشید که تو اگه تو زندگی من بیای عشق اول منی نیستی بلکه عشق سوم من هستی =))
من چون تو 20 سالگی ازدواج کردم اونزمان خانمم 17 سالش بود! مینشستیم ریورراید و اون ماشینها که فقط چراغ عقبش روشن بود تو آتاری بازی میکردیم بعدشم شورش تو سگا ولی دیگه از دنیای گیم کناره رفت الانم بعد گذشت 32 سال از ازدواجمون هیچ مشکلی نداریم من بازی میکنم اون نگاه میکنه :D:)) پلی 4 رو با تی وی اچ دی قدیمی دادم به دخترم خودم یه پرو با یه تی وی 4k گرفتم (باقرض و وام:|) یه دو سه سالیه احتمالا 5 بیاد بازم اینا رو دست به دست میکنیم!!!

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
یه خاطره...... از یه فروم گیم الان یادم نیست چه انجمنی بود ، اون زمان متالگیر فانتوم پین گیم روز بود دوستانی که بازی کردن ، میدونن قبلش یه قسمت کوچیک اومد بنام گرند زرو که چند تا مرحله داشت
یکی از مراحلش قفل بود و فکر میکنم فقط زمانی باز میشد که شما هر 9 تا آرم فاکس (برعکس) رو که از بالا با هلیکوپتر اسکول فیس تو پایگاه انداخته بودن رو پیدا میکردی همه 8 تا رو پیدا میکردن نهمی پیدا نمیشد یه بار من داشتم تو بازی با اسنک قلت قلت میزدم دیدیم آرم نهم پشت کمر اسنک افتاده و پیدا شد بعد من این مطلب رو تو فروم گذاشتم کلی برام دست زدن بعد یکی از دوستان رفته بود پیج من و تاریخ تولد من رو دیده بود خلاصه دیگه به عنوان گیمر برتر!!! حداقل تو اون پست شناخته شدیم و کلی دوستان خجالتمون دادن:D:D

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,820
میخوام یه playstation classic بخرم
یه جا میشناسم شهر دیگه اس ۳۴۹ هزار میفروشه
فروش ویژه کرده بود ۳۰۰ هزار . تا اومدم بخرم شد ۳۴۹ هزار
وایسادم باز فروش ویژه کنه تا بخرم

کنسول باحالیه
خوشم اومد ازش
هک میکنی کل بازیا ps1 از رو فلش و هارد اجرا میکنه
تازه هکش ۲ دقیقه کار داره که هیچ
بازیا psp . N64 . Sega و ..... هم اجرا میکنه

آیدی BehzaDG خیلی دوست دارم تو هر تاپیکی میرم آیدیش اون زیر هست داره مطالب میخونه
بخصوص این تاپیک :p
یادمه خیلی ps vita دوست بود قدیم

e9_uploads_2fcard_2fimage_2f888707_2f40871436-2c5d-477f-8463-9c3e58079b38.jpg_2ffit-in_1440x0.jpg
منو باش فکر میکردم سوسکی میام :D
شما لطف داری دادا ، راستش به این سایت عمل دارم:D ، هر تایمی پشت سیستم باشم راه نداره نیام تو سایت ، زیاد پست نمیدم ولی معمولا پست بچه هارو میخونم ، کاری هم به کل کل ها ندارم زیاد ، فان قضیرو بقل میکنم:D همینجوریش از صبح تا شب باید با خلق الله بحث کنم دیگه حوصله کل کل تو مجازیرو ندارم ، ولی بعضی پست ها جوریه انگار طرف با کارد داره سمتت حمله میکنه :D
PSP باز بودم ، هنوزم دارمش ولی خاک گرفته دیگه ، هر از گاهی خاک زداییش میکنم

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
من دخترم تو یک سالگی دسته آتاری جلوش بود دگمه پریدن کاراکتر و میزد (قارچ خور) بعد میدید میپره میخندید الانم یادشه!! و البته تو 27 سالگی رزیدنت اویل و جی تی ای و هیت من میزنه:Gunner:
برادر کوچک من هم سه سالگی PC رو شروع کرد با GTAV.از دو سالگی استارت زد. با موس.
یکم اختلاف سنی داریم (19 سال) برا همین دیگه.از همون بچگی استارت زد
یه خاطره ی ترسناکم بگم که یه روز آقام ظهر ناهاری اومد خونه منم طبقه معمول 2تا سرگرمی داشتم کلا! یا تو کوچه فوتبال یا پایه کنسول! و سگا داشتم اونموقه! آقام گفت میخوابم بلند شم ببینم داری بازی میکنی آتاریتو میشکنم و منم که انقد تحدیده تو خالی دیده بودم گفتم اینم یکی دیگه از اوناسو اهمیت ندادمو همچنان مثه شترمرغ ادامه دادم و آقام بلند شد دید همون آشه و همون کاسه کنسوله نازنینمو از کناره تلوزیون کشید چنان کوبید زمین که کنسول دره بقلش که برا سگا سی دی بود پرید! و بعدم رفت سره کار منم کنسولو جم و جور کردم وصل کردم باز بازی کردم!:|:D کنسول آخ نگفت! کتکایه کلوپم که شمارشش از دستم در رفته!:D اقامم موتورساز بود دست که نبود بیل مکانیکی بود میزد منم نحیف مثه توپ میرفتم تو در دیوار برمیگشتم! بچه خواهرم موش و گربه میبینه میخورن تو در دیوار میخنده منم پیشه خودم میگم من خودم در نقشه این موش و گربه بودم و خوردم تو در دیوار بعد تو میخندی کره خر؟:D
من که 33 شدم.اما ککتکی نخوردم. سر گیمینگ. چون خودش اجبار کرد بشینید کامپیوتر یاد بگیرید.البته غر میزد،میگفت کار کردن یاد بگیرید. میگفتم برا تقویت انگلیسی هست
و تنها گلوکز مصرف میشه،که باعث میشه در صورت کمبود آن لیپید و پروتئین بشکنند.
این باعث میشه.که حتی فعالیت قشمتهای دیگر در دفع مواد نیز افزایش یابند.
پس مواظب باشید. بعد از اتمام گیمری رژیم بگیرید.

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
منو باش فکر میکردم سوسکی میام :D
شما لطف داری دادا ، راستش به این سایت عمل دارم:D ، هر تایمی پشت سیستم باشم راه نداره نیام تو سایت ، زیاد پست نمیدم ولی معمولا پست بچه هارو میخونم ، کاری هم به کل کل ها ندارم زیاد ، فان قضیرو بقل میکنم:D همینجوریش از صبح تا شب باید با خلق الله بحث کنم دیگه حوصله کل کل تو مجازیرو ندارم ، ولی بعضی پست ها جوریه انگار طرف با کارد داره سمتت حمله میکنه :D
PSP باز بودم ، هنوزم دارمش ولی خاک گرفته دیگه ، هر از گاهی خاک زداییش میکنم
یه بازی بود رو این کنسول بنام پارازیت ایو Parasite Eve مال شرکت اسکوارانیکس شماره دو اش دوتا سی دی داشت معرکه بود واقعه فضاسازی و گیم پلیش عالی بود نمیدونم دوستان یادشونه یا نه نمیدونم اگه ریمیکش و بسازن عالی میشه
index.jpg

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
یه بازی بود رو این کنسول بنام پارازیت ایو Parasite Eve مال شرکت اسکوارانیکس شماره دو اش دوتا سی دی داشت معرکه بود واقعه فضاسازی و گیم پلیش عالی بود نمیدونم دوستان یادشونه یا نه نمیدونم اگه ریمیکش و بسازن عالی میشه
View attachment 122569
اين بازي بينظيره، من تازگيا نسخه يكشو تموم كردم!!! اونم خيلي خوب بود، ولي نسخه دوم گرافيك و اتمسفر فوق العاده قوي تري داشت، يادش بخير

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
جو سنگین و ترسناکی داشت
بازیش سخت بود
بازیشو نتونستم تموم کنم

2ph6_uploads_2fcard_2fimage_2f888643_2f9ded03a1-f5bc-4dd4-b4f7-595e4a5b0290.jpg_2ffit-in_1440x0.jpg
من سر دیسک 2 یه شماره کد بودطرف تو تلفن میگفت منتها نمیدونم چرا بازی کلا دیالوگهاش سکوت بود فقط اون زیر ژاپنی مینوشت منم نتونستم وارد اون در بشم هنوز عقده اش و دارم که ببینم چی میشه!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر