انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,281

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
837
نام
شایان
من تا الان ورق و روپولی و عمو پولدار فکر میکردم سرگرم کننده هست =)) :D
الان این بازی داداش چطوری هست مظمونش؟ یعنی ۴ نفره بازیش میکنن؟
بابا خواهشن بس کنید :D برای جامعه گیمرها افت داره!
الان بردگیم ها به قدری استراتژیک و فکری و در کنار اون جذاب شدن که حس خاصی داره بازی کردنشون :D
من به عنوان یک گیمر تقریبا تو تمام دورهمی ها و مهمونی های خانوادگی گیم بورد میبرم و جلوی اون تلف شدن زمان رو میگیرم :D به قدری جذاب هست که همه دوستان و خانواده و فامیل (طبیعتا سنی باید داشته باشند که مغزشون پذیرای این چیزا باشه :D) میرن بردگیم درست حسابی میگیرن!
یعنی من خودم 6 سال قبل بعد از معرفی یکی از دوستانم به بازی کتان (Catan) تازه فهمیدم یک بردگیم چقدر میتونه جذاب باشه (به خصوص اینکه دختر و پسر هم نداره و همه میتونن بازی کنن!)
این بازی فعلا بهترین بردگیم از لحاظ محبوبیت سایت Boardgamegeek است (که حکم متاکریتیک و imdb و اینارو داره :D)
خارج ازینا، پیشنهاد میکنم حتما چندتا ازین بردگیم های درست و حسابی و استراتژیک رو امتحان کنید، من شخصا اندازه یک دست دوتا 2 ازشون لذت میبرم! (چی باشه به بازی های آنلاین شتی مثل COD و اینا :D)
اینم در نظر بگیرین که من کسی بود که COD4 تیممون تو ایران 3وم شد و خودمم تو مسابقات فیفا 3وم شدم :D
غیر از منچ و مارپله
بچه بودیم تو مهمونی ها با خانواده ها دبرنا بازی می کردیم
خود ما بچه ها هم اوقات فراغت بازی های ما بهش میگفتیم کارتی بازی میکردیم
مثل راز جنگل و .......
سال هاست بازی نکردیم 😁
میدونم باور کن منم فکر میکردم همون مسخره بازی ها هست فقط :D مخصوصا دبرنا!!!! پیردمردی ترین بازیه تاریخ :D
اما اینا فرق دارن! دنیای اینا خیلی فکری تر و جذاب تر و استراتژیک تر هست

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
991
نام
Ahmad
بابا خواهشن بس کنید :D برای جامعه گیمرها افت داره!
الان بردگیم ها به قدری استراتژیک و فکری و در کنار اون جذاب شدن که حس خاصی داره بازی کردنشون :D
من به عنوان یک گیمر تقریبا تو تمام دورهمی ها و مهمونی های خانوادگی گیم بورد میبرم و جلوی اون تلف شدن زمان رو میگیرم :D به قدری جذاب هست که همه دوستان و خانواده و فامیل (طبیعتا سنی باید داشته باشند که مغزشون پذیرای این چیزا باشه :D) میرن بردگیم درست حسابی میگیرن!
یعنی من خودم 6 سال قبل بعد از معرفی یکی از دوستانم به بازی کتان (Catan) تازه فهمیدم یک بردگیم چقدر میتونه جذاب باشه (به خصوص اینکه دختر و پسر هم نداره و همه میتونن بازی کنن!)
این بازی فعلا بهترین بردگیم از لحاظ محبوبیت سایت Boardgamegeek است (که حکم متاکریتیک و imdb و اینارو داره :D)
خارج ازینا، پیشنهاد میکنم حتما چندتا ازین بردگیم های درست و حسابی و استراتژیک رو امتحان کنید، من شخصا اندازه یک دست دوتا 2 ازشون لذت میبرم! (چی باشه به بازی های آنلاین شتی مثل COD و اینا :D)
اینم در نظر بگیرین که من کسی بود که COD4 تیممون تو ایران 3وم شد و خودمم تو مسابقات فیفا 3وم شدم :D

میدونم باور کن منم فکر میکردم همون مسخره بازی ها هست فقط :D مخصوصا دبرنا!!!! پیردمردی ترین بازیه تاریخ :D
اما اینا فرق دارن! دنیای اینا خیلی فکری تر و جذاب تر و استراتژیک تر هست
سلام
آخیش بالاخره اینجا یکی پیدا شد که مثل خودم باشه
منم مثل تو معتاد دوتا2 بودم (با تایم پلی بالای 7 هزار ساعت) و دقیقا ما هم تیممون تو مسابقات MW3 ترکونده بود
آقا بیا بغلم :D

بازی های که در حال حاضر دارم :
Codenames - Splendor - 7Wonders Duel - Ethnos - استوژیت - کاستل - گربه های انفجاری
گربه های انفجاری رو تازه گرفتم. خداااااست. پیشنهاد میکنم همه دوستان بگیرن و امتحان کنن
حتما هم نسخه پلاس رو بگیرید که کارتای بیشتری داره

مطمئنم عاشق بردگیم میشید و دقیقا حسنش اینه توی مهمونی و دور همی وقتی دور از ویدئو گیم هستید اینا کلی سرگرمتون میکنن

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,343
نام
آریا
مامانم همیشه توی بچگی موقع امتحانا سگا رو دور 2 تا روسری میبست بعد تو زیرزمین قایم میکرد : ))
ما هم وقتایی که مامانم میرفت سرکار و نبود قایمکی میاوردیم بازی میکردیم یکیمونم نگهبانی وایمیستاد که وقتی اومد سریع بذاریم سر جاش
اگه میفهمید مرگمون حتمی بود : ))
مامانم قدیما که معلم بود شاگرداش خیلی خستش میکردن وقتی میومد خونه یچیزی مثه شکوه توی سریال خانه به دوش بود دقیقا : )))

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
1,102
نام
Ahmad
غیر از منچ و مارپله
بچه بودیم تو مهمونی ها با خانواده ها دبرنا بازی می کردیم
خود ما بچه ها هم اوقات فراغت بازی های ما بهش میگفتیم کارتی بازی میکردیم
مثل راز جنگل و .......
سال هاست بازی نکردیم 😁
تو برد گیم ها "تاجر کوچولو" رو دهه شصتی ها باید یادشون باشه.خیلی پول هاش رو دوست داشتم.
با چهره ای شطرنجی و آکنده از شرم میگم که خیلی وقت ها تنهایی بازیش میکردم.

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
518
نام
علی
واقعا عجیبه که طرفداران بردگیم اینقدر کم هستند، درحالیکه تنها لازم چندبار با آشناها و دوستان امتحان کنید تا ازین جواهر لذت ببره آدم!
البته منظور من هر بردگیمی هم نیست (مثل راز جنگال و این چرت و پرتا :D)
الان رتبه 1 رنکینگ BGG رو میتونین بگیرین (Brass Birmingham) که به شدت هم استراتژیک و سرگرم کننده هست!
View attachment 290718
خلاصه اینکه بعد از یک سنی ازونجایی که مجبوری تو دور همی های دوستانه و خانوادگی بری، میتونین اینارو به عنوان سرگرمی برای کل جمع انتخاب کنید! (برای اینکه یک گیمر هیچوقت نمیتونه این جمع هارو تحمل کنه :D)

برد گیم که معرکه هست عاشق بردگیم هستم ... استوژیت، کهربا، ترانسفورمینگ مارس، پالاداین، و .... دنیای خاص خودشون رو دارن و به شدت عالی هستن ... تا الان 70 عنوان خریدم در کنار بازی های کامپیوتری، فیلم، و مطالعه تفریحات مورد علاقه من هستن

پ.ن : متاسفانه بردگیم های دیگه که دوست دارم یا توی ایران نیست یا قیمت فضایی هست مثل دارک سولر، رزییدنت اویل، گلوم هون و ...

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
تو برد گیم ها "تاجر کوچولو" رو دهه شصتی ها باید یادشون باشه.خیلی پول هاش رو دوست داشتم.
با چهره ای شطرنجی و آکنده از شرم میگم که خیلی وقت ها تنهایی بازیش میکردم.

از این بازی فکری ها زیاد بود
همین راز جنگل خیلی معروف بود

43063011-3538-b__6196.jpg

یا بازی روپولی که میگن نسخه ایرانی شده monopoly بوده
یا بازی علائدین

108088.jpg

11114500_1613218920_361.jpg

یا بازی ها فکری دیگه مثل فکر و بکر

images

حتی بازی های فکری آموزشی عملی تر مثل کاوش الکترونیک هم بود
چند نوع پک داشت مثلا کیت ۸۸ مدار و ....
که گرون بود من هیچوقت نتونستم داشته باشم
تو دلم موند

درباره بازی فکری تاجر کوچولو که گفتی تو گوگل سرچ کردم
این بازی ندیده بودم فکر کنم

من یاد گذشته میفتم یکی از چیزایی که یادم میاد اینه 😁

%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C_w2by.jpeg

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
837
نام
شایان
برد گیم که معرکه هست عاشق بردگیم هستم ... استوژیت، کهربا، ترانسفورمینگ مارس، پالاداین، و .... دنیای خاص خودشون رو دارن و به شدت عالی هستن ... تا الان 70 عنوان خریدم در کنار بازی های کامپیوتری، فیلم، و مطالعه تفریحات مورد علاقه من هستن

پ.ن : متاسفانه بردگیم های دیگه که دوست دارم یا توی ایران نیست یا قیمت فضایی هست مثل دارک سولر، رزییدنت اویل، گلوم هون و ...
خیلی از بازی های legacy (یعنی حالت کوآپ گونه و یکجورایی یکبار مصرف) تو ایران نیستند. اما بازی های رقابتی اکثرشون ترجمه شده و ایرانیزه شدشون هست. البته یک سری بازی های خاص مثل همون هایی که نام بردی صرفا جهت تبلیغات کنار بازی دسرت شدن وگرنه قابل مقایسه با گنده های بردگیم نیستند.

GameManiac

کاربر سایت
Aug 14, 2020
85
بازی های رقابتی اکثرشون ترجمه شده و ایرانیزه شدشون هست

ایرانیزه نشده اینایی که لینکشونو میزارم از کجا میتونم بخرم ؟ (البته بجز راه حل واسطه هایی مثل malltina چون اونجوری گرون در میاد)

Code:
https://www.amazon.com/Roxley-Games-Brass-Birmingham-Board/dp/1988884047/
https://www.amazon.com/HeroQuest-Tabletop-Immersive-Fantasy-Adventure/dp/B08Q4J1XHZ/
https://www.amazon.com/Cephalofair-Games-Gloomhaven-Strategy-Boxed/dp/B088QSDB7S/
https://www.amazon.com/Plunder-Pirates-Life-Board-Game/dp/B083S1R2Z1/
https://www.amazon.com/Cephalofair-Games-CPH0201-Gloomhaven/dp/B01LZXVN4P/

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
آقا بردگیم واقعا باحاله :D
اگر Undaunted رو بازی نکردین نسخه North Afrcia رو اگر 2 نفرین و اهل استراتژی هستین حتما بازی کنین

فکر نمیکردم انقدر بردگیم باز تو ایران داشته باشیم و به خصوص تو بازی سنتر
حالا به قول دوستان ما قدیمی‌ها برد گیم های خیلی قدیمی رو بازی می کردیم دیگه بازی نکردیم مدت ها متمادی و دراز
تو نسل های جدیدتر من اصلا ندیدم زیاد بردگیم بازی کنن

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
837
نام
شایان
ایرانیزه نشده اینایی که لینکشونو میزارم از کجا میتونم بخرم ؟ (البته بجز راه حل واسطه هایی مثل malltina چون اونجوری گرون در میاد)

Code:
https://www.amazon.com/Roxley-Games-Brass-Birmingham-Board/dp/1988884047/
https://www.amazon.com/HeroQuest-Tabletop-Immersive-Fantasy-Adventure/dp/B08Q4J1XHZ/
https://www.amazon.com/Cephalofair-Games-Gloomhaven-Strategy-Boxed/dp/B088QSDB7S/
https://www.amazon.com/Plunder-Pirates-Life-Board-Game/dp/B083S1R2Z1/
https://www.amazon.com/Cephalofair-Games-CPH0201-Gloomhaven/dp/B01LZXVN4P/

الان Gloomhaven جزو همون دسته بازی های legacy هست. اکثر این بازی هایی که نوشتی به همین صورت هستند.
من سایت limoogame.ir رو معرفی میکنم بهترین گیم بردها (رنک های بالای BGG) رو با بهترین کیفیت داره (از نسخه اورجینال کیفیت بالاتر)
به طور مثال همین Brass هر دو نسخه‌اش رو برای فروش داره. (البته خوب از همه سازنده های دیگه ایرانی گرونتر هم هستند)
خرید خارجی چون من سفارش میدم به فروشنده ها جای مشخصی نداره، باید تو همون گوگل سرچ کنی ببینی به چه صورت هست، البته اکانت های تلگرامم دیدم که میفروشن

فکر نمیکردم انقدر بردگیم باز تو ایران داشته باشیم و به خصوص تو بازی سنتر
حالا به قول دوستان ما قدیمی‌ها برد گیم های خیلی قدیمی رو بازی می کردیم دیگه بازی نکردیم مدت ها متمادی و دراز
تو نسل های جدیدتر من اصلا ندیدم زیاد بردگیم بازی کنن
اتفاقا نسل های جدیدتر که باید بیشتر کانکت بشن، مخصوصا اگر پای دختری چیزی درمیون باشه اکثرا بردگیم بازی میکنند :D

آخرین ویرایش:

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,343
نام
آریا
از این بازی فکری ها زیاد بود
همین راز جنگل خیلی معروف بود

43063011-3538-b__6196.jpg

یا بازی روپولی که میگن نسخه ایرانی شده monopoly بوده
یا بازی علائدین

108088.jpg

11114500_1613218920_361.jpg

یا بازی ها فکری دیگه مثل فکر و بکر

images

حتی بازی های فکری آموزشی عملی تر مثل کاوش الکترونیک هم بود
چند نوع پک داشت مثلا کیت ۸۸ مدار و ....
که گرون بود من هیچوقت نتونستم داشته باشم
تو دلم موند

درباره بازی فکری تاجر کوچولو که گفتی تو گوگل سرچ کردم
این بازی ندیده بودم فکر کنم

من یاد گذشته میفتم یکی از چیزایی که یادم میاد اینه 😁

%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C_w2by.jpeg
وای من راز جنگل و علائدین رو داشتممممم 😭
ولی هیچکس نبود که باهاش بازی کنم 😁
علائدین که انقد کسی نبود که باهام بازی کنه که اصن نفهمیدم چجوری بود...

تنها بازی این سبکی که وقتی بچه های فامیل جمع میشدن بازی میکردیم یه بازی بود اسمش یادم نیست ولی اینجوری بود که به هر نفر به تعداد مساوی پول تقسیم میشد حالت مسابقه ای داشت و کلی کارت مختلف داشت (واسه خیلی وقت پیشه اصن یادم نیست : )) ) خلاصه خیلی باحال و طولانی بود اونو چند بار بازی کردیم 🥹

پ.ن: اسم بازیش تاجر کوچولو بود 💀

آخرین ویرایش:

GameManiac

کاربر سایت
Aug 14, 2020
85
من سایت limoogame.ir رو معرفی میکنم بهترین گیم بردها (رنک های بالای BGG) رو با بهترین کیفیت داره (از نسخه اورجینال کیفیت بالاتر)

اتفاقا دیروز بعد از ظهر (بعد از معرفی Brass Birmingham توسط خودتون) سریع " خرید Brass Birmingham " رو گوگل کردم و همین سایت limoogame تو نتایج اول بالا اومد.
همینو برای تست کیفیت کارهاشون ازشون میخرم که ببینم با چه کیفیتی میسازن. مرسی داداش🌹

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر