انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,827
نام
مهراد
من 32 ساله شدم و تقریبا 13 ساله که داخل بازی سنترم
توی عمرم خیلی گیم بازی کردم یعنی شاید یک مدتی روزی 15 ساعتم بازی میکردیم ولی الان واقعا هر چی زور میزنم نمی تونم با بازی ها ارتباط برقرار کنم نمی دونم مشکل مال چی هست تقریبا هیچ بازی مثل گذشته بهم حال نمیده

من خودم تا قبل gta v به شدت از دنیای بازی کناره گیری کرده بودم ولی با gta v برگشتم ب بیست و چهاری بازی کردن. بعد باز فراموش شد تا وقتی کنسول گرفتم و بازیهای معروف ps4 تموم کردم باز رفت تا گاد جدید ک شب و روز خواب نداشتم برای تجربه ش... الان فقط هر سال اوایل نسخه جدید فیفا تست میکنم و wwe... بازی زیاد نصب میکنم ولی لذت خاصی نداره. هرچند من با داداشم بازی می‌کنم و با اینکه اون تو سن 24 سالگی درگیر پابجی شده حسابی ولی هر از گاهی گیم های دو نفره می‌زنیم. کلا به این نتیجه رسیدم تا چیز دندون گیری تو بازار نیاد آدم تو این سن دلش نمیخواد سمت بازی بره

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
قدیما تلفظ اسم بازیها هم داستان داشت . موارد زیرو خودم شنیدم و از جالبترینهاش هستند. نیم ساعت طول کشید بفهمم آخری کدوم بازیه.
سیلنت هال
هازی
اسپلیت سنتر
دیوید مک لارن
silent hill , haze , splinter cell , devil may cry

داستان اصلی سر تلفظ این بازیه ...

137954

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
North+&+South-image.jpg

138019

138020

یکی از بهترین بازی های امیگا
یادش بخیر با اون موسیقی متن شاهکارش
موسیقی متن بازی

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,018
نام
محمد امین
تو این سالها بازی های بی نقص زیادی اومدن و طرفدارهای زیادیم به خودشون جذب کردن اما یک سری بازی ها بودن که روی آدم تاثیر میگذاشتن و یک جورایی با روح روان ما بازی میکردن و کامل جذبش می شدیم و بعضی وقتها خودمون جای شخصیت اصلی میگذاشتیم حالا شاید اون بازی های جزء تاپ ها نبودن
برای من بازی های زیر خیلی تاثیر گذار بود

Max Payne
Bully
Neverhood
Return to Castle Wolfenstein
Dino Crisi
The Mummy
Serious Sam

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
آخ آخ آخ
سرنوشت کمودور واقعا غم انگیز بود سال 74 مجله علم الکترونیک و کامپیوتر داستان روزهای آخر این شرکت رو نوشته بود و چقدر قصه خوردیم براش :D
خیلی دوست داشتم این کنسول رو داشته باشم اما حیف که به تعداد خیلی کمی ازش تولید شد و خوب دو سال بعد از تولید این کنسول با ورود پلی استیشن کلا مسیر دنیای گیم عوض شد و تقریبا همه فراموش کردن آمیگا CD32 چه تکنولوژی های نوینی رو به دنیا معرفی کرده .
The World's First 32-BIT CD Games Console

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
آخ آخ آخ
سرنوشت کمودور واقعا غم انگیز بود سال 74 مجله علم الکترونیک و کامپیوتر داستان روزهای آخر این شرکت رو نوشته بود و چقدر قصه خوردیم براش :D
خیلی دوست داشتم این کنسول رو داشته باشم اما حیف که به تعداد خیلی کمی ازش تولید شد و خوب دو سال بعد از تولید این کنسول با ورود پلی استیشن کلا مسیر دنیای گیم عوض شد و تقریبا همه فراموش کردن آمیگا CD32 چه تکنولوژی های نوینی رو به دنیا معرفی کرده .
The World's First 32-BIT CD Games Console

همیشه کمودور جلوتر از زمان خودش بود

میشه گفت فقط دهه ۵۰ و دهه ۶۰ ی ها commodore 64 ( کمودور ۶۴ ) میشناسن
یه دستگاه ۸ بیتی بود که تو نوع خودش بی همتاه

حدود ۴۰ سال پیش اولین مدل کمودور عرضه شد به اسم commodore vic 20 که کارتریجی بود
البته پورت های رو دستگاه بود که میشد مثلا کاست درایو بهش بخوره برای اجرا برنامه و بازی

710x528_26490337_14396167_1551230069.jpg

این دستگاه زمانی اومد که حتی میکرویی وجود نداشت و مردم بازیا ۲ پیکسلی آتاری بازی میکردن

بعد مدل commodore 64 و commodore 128 اومد
روی دستگاه پلتفرم بیسیک بود و امکان دستور پذیری داشت و میشد غیر از اجرا بازی . کد نویسی کرد و بازی و برنامه نوشت

چنتا عکس از بازیا کمودور

images

images

images

و چندی پیش commodore 64 mini وارد بازار شد و علاقه مندان میتونن تهیه کنند
البته به نظر من راحت روی کامپیوتر و موبایل با شبیه ساز اجرا کنید

IMG_1052-1024x683.jpg

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
همیشه کمودور جلوتر از زمان خودش بود

میشه گفت فقط دهه ۵۰ و دهه ۶۰ ی ها commodore 64 ( کمودور ۶۴ ) میشناسن
یه دستگاه ۸ بیتی بود که تو نوع خودش بی همتاه

حدود ۴۰ سال پیش اولین مدل کمودور عرضه شد به اسم commodore vic 20 که کارتریجی بود
البته پورت های رو دستگاه بود که میشد مثلا کاست درایو بهش بخوره برای اجرا برنامه و بازی

710x528_26490337_14396167_1551230069.jpg

این دستگاه زمانی اومد که حتی میکرویی وجود نداشت و مردم بازیا ۲ پیکسلی آتاری بازی میکردن

بعد مدل commodore 64 و commodore 128 اومد
روی دستگاه پلتفرم بیسیک بود و امکان دستور پذیری داشت و میشد غیر از اجرا بازی . کد نویسی کرد و بازی و برنامه نوشت

چنتا عکس از بازیا کمودور

images

images

images

و چندی پیش commodore 64 mini وارد بازار شد و علاقه مندان میتونن تهیه کنند
البته به نظر من راحت روی کامپیوتر و موبایل با شبیه ساز اجرا کنید

IMG_1052-1024x683.jpg
ممنون
بازی های کمودور 64 واقعا بی نظیر بودن به خصوص آثار شرکت System 3 که زمان خودش از همه شرکتها جلوتر بود و یه جورائی ناتی داگ اون زمان بود سه گانه آخرین نینجا ، تاسکر ، وندتا و ....

138077
138078
138079
138080
138081
138082

و اون سیستم Cyberload اولیه و موزیک های متن شاهکارش

138083

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
وقتی بازیا قدیمی بازی میکنم آرم یا لگو کمپانی میبینم که یه زمان اوج قدرت گیم و پیشرفت گیم بخاطر اونا بود اما متاسفانه امروزه اثری از اونا دیگه نیست حالم گرفته میشه

هیچی آمیگا نمیسه
حیف عمرش تموم شد

زمانی که کنسول ها بازی افتخار میکردند 8bit هستن . اون زمان Amiga بازیاش 32bit بود ( زمانی که میکرو اومد آمیگا هم اومد )
تازه ۱۰ سال بعد از اولین آمیگا کنسول ها به 32bit رسیدن

آخرین مدلش همین Amiga cd 32 بود که فقط تو اروپا عرضه شد
مصادف شد با زمان نسل ۴ کنسول ها همون زمان سگا جنسیس و سوپر نینتندو

البته چند سال پیش یه عکس دیدم از یه مدل خیلی قویی از آمیگا که ساخته شده بود اگر اشتباه نکنم 1994 یا 1995 تولید شد اما چون برشکست شد عرضه نشد

این 2 تا بازی آمیگا عالی بودن
الان حدود 8 ساله با avgn زندگی میکنم...ریویو امیگا سی دیش عالیه....نیست لنگه این بشر تو دنیا نیست

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
یک روزی گاد آور وار 3 تازه اومده بود برای ps3 گذری پشت شهرداری بودم دیدم آقا یه اکیپی اومد همه گادآور هارو و حتی پیس و فیفا کلا هرچی ارجینال بود دونه دونه میریختن تو گونی مغازه دار ها هم میزدن تو سرشون . پارادوکس برام این بود که بازیهای ارجینال سر از گونی در میارن بعد بازیهای خارجی مثلا فارسی شده شرکت های دزدی مثل hi-vu باید زوری پشت ویترین ها قرار بگیره. گسایی دستور جمع شدن بازیها رو میدن که هیچ سواد و علمی در این زمینه ندارن این بخش سوزش دار ماجراست:D

بحث خوده گیم و لذت بردن ازش به کنار من به عنوان فردی که فروشنده و مغازه دار نیستم میبینم این جماعت خیلی تو عذاب ن وبعضا یه جنسی رو شدید میکنن تو پاچه ب خاطر همین داستانا و الکی جریمه دادن هاست

ولی جامعه همچنان مثل سابق آداپته نیست رسانه ملی که تعطیل گیم رو چیزی جز نابودی فرهنگ غنی ما و شرع و... نمیدونه هنوزم میبینم ننه باباها برای بسته نگه داشتن دهن بچه شون جی تی ای و اسمک دان و... میخرن - نگاه نکنید در دهه اخیر سایت های تخصصی گیم زده شده ولی جامعه هنوزم میبینم اون رفتار ناپسند سابق رو داره نیازی هم نیست بری پایین شهر ببینی .

یکی بحث کپی رایت یکی بحث نت یکی فرهنگ گیمری ما هیچوقت درست نخواهد شد اصلا هیچگونه تفکری براش صورت نگرفته که بخواد بر اساس اون تفکر مثلا ده سال دیگه جواب بده. روند خاکتوسرـه غربی ها اینا چیه میسازن میرن جهنم و این حرفا هم دیگه لوس و قدیمی شده. فرزندان ما ب جای لذت بردن در واقع زندگی کردن با نینتندو لب عملا درگیر رقابت برسر نمرات مدرسه ن و همچنان چیزی از دل کتاب های برای بچه های ما در نمیاد و این وسط فقط بچگی کردن رو از دست میدن

برادرزاده خودمو میبینم ک ب جای لذت بردن مثل هم نوعان خارجی ش از نینتندو و کنسول ها و بازیهای مناسب اون سن ک ب شدت جذاب و آموزنده ست براشون درگیر کتاب های اسفناک ما هستن و جوری از طرف پدر مادر و جامعه ب آنها دیکته شده که تو زندگی چیزی جز درس و مشق و نمره مهم نی

این مدارس غیر انتفایی که اودین تومن میگیرن کلی کتاب ب درد نخور اضافه بر سازمان دارن که خیلی عملا فاجعه و در حال گول مالی والدین ن. افسوس ب جامعه ما . افسوس به آموزش پرورش ما . افسوسک و صد افسوسک

آخرین ویرایش:

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
امروز همینجوری هوسی برداشتم oni رو نصبیدم و یکم بازی کردم. خداییش ایده گیم پلیش خیلی خوب بود ولی نمیدونم چرا ادامه ندادن.

View attachment 138142
چون بازی برا بانجی بود و بانجی رفت واسه ماکروسافت هیلو بسازه

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
یک روزی گاد آور وار 3 تازه اومده بود برای ps3 گذری پشت شهرداری بودم دیدم آقا یه اکیپی اومد همه گادآور هارو و حتی پیس و فیفا کلا هرچی ارجینال بود دونه دونه میریختن تو گونی مغازه دار ها هم میزدن تو سرشون . پارادوکس برام این بود که بازیهای ارجینال سر از گونی در میارن بعد بازیهای خارجی مثلا فارسی شده شرکت های دزدی مثل hi-vu باید زوری پشت ویترین ها قرار بگیره. گسایی دستور جمع شدن بازیها رو میدن که هیچ سواد و علمی در این زمینه ندارن این بخش سوزش دار ماجراست:D

بحث خوده گیم و لذت بردن ازش به کنار من به عنوان فردی که فروشنده و مغازه دار نیستم میبینم این جماعت خیلی تو عذاب ن وبعضا یه جنسی رو شدید میکنن تو پاچه ب خاطر همین داستانا و الکی جریمه دادن هاست

ولی جامعه همچنان مثل سابق آداپته نیست رسانه ملی که تعطیل گیم رو چیزی جز نابودی فرهنگ غنی ما و شرع و... نمیدونه هنوزم میبینم ننه باباها برای بسته نگه داشتن دهن بچه شون جی تی ای و اسمک دان و... میخرن - نگاه نکنید در دهه اخیر سایت های تخصصی گیم زده شده ولی جامعه هنوزم میبینم اون رفتار ناپسند سابق رو داره نیازی هم نیست بری پایین شهر ببینی .

یکی بحث کپی رایت یکی بحث نت یکی فرهنگ گیمری ما هیچوقت درست نخواهد شد اصلا هیچگونه تفکری براش صورت نگرفته که بخواد بر اساس اون تفکر مثلا ده سال دیگه جواب بده. روند خاکتوسرـه غربی ها اینا چیه میسازن میرن جهنم و این حرفا هم دیگه لوس و قدیمی شده. فرزندان ما ب جای لذت بردن در واقع زندگی کردن با نینتندو لب عملا درگیر رقابت برسر نمرات مدرسه ن و همچنان چیزی از دل کتاب های برای بچه های ما در نمیاد و این وسط فقط بچگی کردن رو از دست میدن

برادرزاده خودمو میبینم ک ب جای لذت بردن مثل هم نوعان خارجی ش از نینتندو و کنسول ها و بازیهای مناسب اون سن ک ب شدت جذاب و آموزنده ست براشون درگیر کتاب های اسفناک ما هستن و جوری از طرف پدر مادر و جامعه ب آنها دیکته شده که تو زندگی چیزی جز درس و مشق و نمره مهم نی
احتمالا بردن تو بیابون اتیششون زدن|-)|-)|-)

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
View attachment 138682
زمان آتاری 2600 یه بازی بود به نام adventure که ما به خاطر شروعش بهش می گفتیم 1.بازیش یه حس red dead گونه ای بهمون می داد.باید یه کلیدو پیدا می کردی و وارد قلعه میشدی.یه موجودی که تا قبل از دوران اینترنت فکر می کردیم اردک هست کلیدو از ما می گرفت و ما باید اونو پس می گرفتیم.سالها بعد فهمیدیم اژدها بوده.
تصویر شخصیت اصلی در حال حمل کلید در کنار اژدها(اردک)
View attachment 138683
اولین بازی ادونچر تاریخ همین بازیه که الگوی خیلی از بازی های موفق بعد از خودش بود از جمله سه گانه لست نینجا

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
506
سلام دوستان ، یه بازی،فایتینگ بود تو پلی وان ، ما بچه بودیم به اسم تیکن 4 میشناختمش :D ، که قطعا نبوده ، ولی واقعا سبکش شبیه تیکن بود (اون نسخه حیوانی هم نبود ) کاراکترهای و استیج خیلی خوفی داشت
تنها نشونه هایی که ازش یادم مونده اینه که بخش انتخاب کارکترش دو ردیف افقی داشت ، که یکسریاش قفل بود با یه تصویر آدمک سیاه (برعکس تیکن علامت سوال بود )
بعد اون کات سین اولشم با تصویر یه مبارز زیر یه آبشار شروع میشد
جالبه اینو من تو.کلوپی نه بعدا ازش چیزی شنیدم تو.دور بریا فقط من دیسکشو داشتم :|
حالا با این نشونه های کم شرلوک هلمزای گیمر میتونن بگن اسم بازی چی بوده ؟
با تشکر

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
139631

چقدر لذت بخش بود این بازی
واقعا برام جذابیت وصف ناپذیری داشت گرچه اصلا گیم پلی درست و درمانی نداشت اما یه چیز نو بود با اون فضا سازی فوق العادش و داستان جذابش به خصوص که مصادف شده بود با بهترین دوره زندگیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر