امتیاز شما به عناوین کلاسیک

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
و صد البته درست اما متاسفانه مشکل نیتندو البته از نطر خودش مشکل نیست مشکلش اینه براش اول نواوری تو کنسول و بعد محتوا اینا عالی هستن اصلا بد نیستن ولی قبول کنیم در کنارش باید سخت افزار هم باشه که متاسفانه نیتندو الان سه نسله اهمیت نمی ده واقعا سویچ اگه سخت افزار قوی داشت مساوی بود پشتیبانی از تمام مولتی پلترفرم ها واین یعنی بی تردید یقین کنید فروشش اول کنسولا بود اونم شاید با اختلاف حیف که نیتندو همش سیاست سخت افزار ضعیف رو پیش گرفته دلیلش هم مشخصه سخت افزار کمتر قیمت کمتر ولی در عوض نواوری بیشتر و محتوا مساوی فروش ییشتر

خلاقیت و ایده پردازی ماهیت وجودی نینتندوه

فعلا که نسل ۹ شروع نشده هنوز نسل ۸ ایم
نینتندو با مدیریت ایواتا از نسل ۷ دیگه تمرکز از سخت افزار و قدرت و گرافیک برداشت
سیستم اقیانوس آبی پیش گرفت
که می‌گفت ما بازار بزرگ خودمونو داریم نیازی به رقابت با بقیه کمپانی ها نیست و دنبال رقابت نیستیم
تمرکز روی گیم پلی بازیا . خانوادگی بودن . تجربه متفاوت گیم و ........

تو این ۲ نسل ۷ و ۸
از ۵ تا کنسول عرضه کرد موفق بود زیادیم موفق بود
مثلا ds فقط تو نسل ۷ حدود ۱۵۴ میلیون کنسول فروخت
در صورتی که ps2 فروشش از نسل ۶ تا ۸ بود کلا ۱۵۵ میلیون کنسول فروخت

سوییچ جایگزین کنسول شکست خورده Wii u نسل هشتی ( تنها کنسول نینتندو که با سیاست اقیانوس آبی شکست خورد ) هست و در اصل کنسول میان نسلیه
سوییچ هر جور دیگه ای ام بود حتی ابر کنسول بود هم موفق نمیشد چون Wii u نسل هشتی سال ۲۰۱۲ لانچ شد
و ۲۰۱۷ سوییچ اومد چون نینتندو نمیخواست بازار از دست بده

620807_.jpg

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
و صد البته درست اما متاسفانه مشکل نیتندو البته از نطر خودش مشکل نیست مشکلش اینه براش اول نواوری تو کنسول و بعد محتوا اینا عالی هستن اصلا بد نیستن ولی قبول کنیم در کنارش باید سخت افزار هم باشه که متاسفانه نیتندو الان سه نسله اهمیت نمی ده واقعا سویچ اگه سخت افزار قوی داشت مساوی بود پشتیبانی از تمام مولتی پلترفرم ها واین یعنی بی تردید یقین کنید فروشش اول کنسولا بود اونم شاید با اختلاف حیف که نیتندو همش سیاست سخت افزار ضعیف رو پیش گرفته دلیلش هم مشخصه سخت افزار کمتر قیمت کمتر ولی در عوض نواوری بیشتر و محتوا مساوی فروش ییشتر

خیلی ساده اینو می بندم
منم دوست دارم نینتندو از لحاظ سخت افزاری یه چیز قوی ارائه بده
ولی، ما که Console Manufacturer نیستیم :D. همچین وسیله ای با سخت افزار نسل هشتمی قیمتش و ساختش قطعا مشکل ساز تر از چیزیه که فکر می کنید
با افزایش قیمت، مسلما یه جامعه عظیمی از مشتری هاش رو از دست میده نینتندو
بگذریم که زیاد شدن فاصله سخت افزاری تو مدت کوتاه از زمان Wii U تا سوییچ برای ساپورت نرم افزاری هم میتونست مشکل ساز بشه. با این حال اون دیگه به دولوپرها برمیگرده تا نینتندو و قیمت گذاریش

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
خیلی ساده اینو می بندم
ولی، ما که Console Manufacturer نیستیم :D. همچین وسیله ای با سخت افزار نسل هشتمی قیمتش و ساختش قطعا مشکل ساز تر از چیزیه که فکر می کنید
بگذریم که زیاد شدن فاصله سخت افزاری تو مدت کوتاه از زمان Wii U تا سوییچ برای ساپورت نرم افزاری هم میتونست مشکل ساز بشه. با این حال اون دیگه به دولوپرها برمیگرده تا نینتندو و قیمت گذاریش
منم همینو برای قیمت گفتم

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
خیلی ساده اینو می بندم

به دولوپرها ها نیست
خودتم میدونی هاردکورترین و پر گرافیک ترین کنسول نینتندو گیم کیوبه
و شاهکاره‌

اما آیا می‌دونستی Wii همون گیم کیوبه؟ همون چیدمان همون سخت افزار ، فقط فرکانس کاری قطعات افزایش دادن
از همونم باز استفاده نشد

q786094_.jpeg

سخت افزار Wii نسل هفتی از گیم کیوب و پلی ۲ نسل ۶ خیلی قویتر بود اما بازی گرافیک در حد اونا نداشت
حتی سخت افزار Wii از Xbox original قویتره حدودا اما بازی در حد کنسول Xbox original نداره

......

خوب این گذشت Wii u لانچ شد
? شعار نینتندو برای Wii u این بود : با Wii u هاردکور شوید

و توسعه دهندگان بازی و بازی سازا بازیا زیادی مثل بتمن . assassins creed . MASS EFFECT و ........ براش دادن
اما بخاطر سخت افزار ضعیف و بعضی مشکلات مثل سخت افزار منسوخ بازی سازا شکایت کردن به نینتندو
و ایوانا و میاموتو جلسه ای گذاشتن که توضیح بدن که چرا Wii u انقدر ضعیف و سخت افزار منسوخ داره
این خبرا بگردی برا اون زمان تو نت هست

معلوم شد نینتندو باز از همون چیدمان سخت افزاری GameCube استفاده کرده فقط فرکانس کاری برده بالا

بازی سازا میگفتن این چیدمان سخت افزاری قدیمی خیلی از انجین ها و موتور ها بازی سازی ما ساپورت نمیکنه نمی‌تونیم براش بازی بسازیم

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
به دولوپرها ها نیست
خودتم میدونی هاردکورترین و پر گرافیک ترین کنسول نینتندو گیم کیوبه
و شاهکاره‌

اما آیا می‌دونستی Wii همون گیم کیوبه؟ همون چیدمان همون سخت افزار ، فقط فرکانس کاری قطعات افزایش دادن
از همونم باز استفاده نشد
q786094_.jpeg

سخت افزار Wii نسل هفتی از گیم کیوب و پلی ۲ نسل ۶ خیلی قویتر بود اما بازی گرافیک در حد اونا نداشت
حتی سخت افزار Wii از Xbox original قویتره حدودا اما بازی در حد کنسول Xbox original نداره

......

خوب این گذشت Wii u لانچ شد
شعار نینتندو برای Wii u این بود : با Wii u هاردکور شوید

و توسعه دهندگان بازی و بازی سازا بازیا زیادی مثل بتمن . assassins creed . MASS EFFECT و ........ براش دادن
اما بخاطر سخت افزار ضعیف و بعضی مشکلات مثل سخت افزار منسوخ بازی سازا شکایت کردن به نینتندو
و ایوانا و میاموتو جلسه ای گذاشتن که توضیح بدن که چرا Wii u انقدر ضعیف و سخت افزار منسوخ داره
این خبرا بگردی برا اون زمان تو نت هست

معلوم شد نینتندو باز از همون چیدمان سخت افزاری GameCube استفاده کرده فقط فرکانس کاری برده بالا

بازی سازا میگفتن این چیدمان سخت افزاری قدیمی خیلی از انجین ها و موتور ها بازی سازی ما ساپورت نمیکنه
چه تفاوتی تو عکس هست؟!!اصلا گرخیدم

• Like
Reactions: che-jaleb

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
برای بار دوم دارم NInja gaiden 2004 میزنم و باید بگم بی نظیییره! چطور ممکنه چنین خروجی خوفناکی رو توی یه کنسول نسل ششمی شاهد باشیم! من سه سال پیش xbox classic خریدم و فقط تعداد محدودی از بازی هاش مونده که باهاش بازی نکردم (که خب قبلا هم گفتم، ps2 رو 2013 خریدم، ولی همچنان شونصد تا بازی تجربه نشده براش دارم :) ). نینجا گیدن رو زده بودم، اما برای بار دوم که دستت گرم تره و وارد تری لذتی چند برابر داره، رزولوشن هیولا، بافت های عجیب با کیفیت (که بی اغراق میشه گفت قوی ترین بازی ایکس باکس کلاسیک عه)، و دشمنایی که با وجود تعداد زیادشون هیچ افت فریمی رو شاهد نخواهید بود دست به دست هم داند تا بازی مثل رزیدنت ایول 4 و بعضی از بازی های انگشت شمار نسل شش، گرافیک نزدیک به نسل هفت داشته باشه! مبارزات لذت بخشه و سرعت زیادی رو می طلبه، موسیقی که گاهی اوقات فولک ژاپنی یا گاهی اوقات الکتریک میشه شدید با جو بازی هماهنگه و تنوع هم که تو همه جای بازی هست. اسلحه ها شدید تنوع دارند و بدون اغراق می گم بهترین هک اند اسلش نسل شش بعد از gowها برام ninja gaiden عه و شخصا سری dmc رو میذارم رتبه سوم :) جالب تر اما درجه سختی جذاب بازی عه که نشون می ده چقدر این بازی هوشمندانه است. مثلا تو بازی یه شمشیر چوبی هست که هر چی چونت کمتر باشه، قدرت ش میره بالاتر و وقتی جونت کم شد استفاده ازش توصیه میشه تا همه رو شل و پل کنید :) راه رفتن رو در و دیوار هم اضافه کنید تا دیگه ببینید این ژاپنی های دهن سرویس چه بازی سازهای ماهری اند! این جمله ای که مینویسم تکراری عه ولی بازم میگم:
چطور این همه بازی تو نسل شش اومده؟ واقعا اندازه 10 سال میشه با بازیهای ps2و xbox classic و game cube و dreamcast سرگرم بود!

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
برای بار دوم دارم NInja gaiden 2004 میزنم و باید بگم بی نظیییره! چطور ممکنه چنین خروجی خوفناکی رو توی یه کنسول نسل ششمی شاهد باشیم! من سه سال پیش xbox classic خریدم و فقط تعداد محدودی از بازی هاش مونده که باهاش بازی نکردم (که خب قبلا هم گفتم، ps2 رو 2013 خریدم، ولی همچنان شونصد تا بازی تجربه نشده براش دارم :) ). نینجا گیدن رو زده بودم، اما برای بار دوم که دستت گرم تره و وارد تری لذتی چند برابر داره، رزولوشن هیولا، بافت های عجیب با کیفیت (که بی اغراق میشه گفت قوی ترین بازی ایکس باکس کلاسیک عه)، و دشمنایی که با وجود تعداد زیادشون هیچ افت فریمی رو شاهد نخواهید بود دست به دست هم داند تا بازی مثل رزیدنت ایول 4 و بعضی از بازی های انگشت شمار نسل شش، گرافیک نزدیک به نسل هفت داشته باشه! مبارزات لذت بخشه و سرعت زیادی رو می طلبه، موسیقی که گاهی اوقات فولک ژاپنی یا گاهی اوقات الکتریک میشه شدید با جو بازی هماهنگه و تنوع هم که تو همه جای بازی هست. اسلحه ها شدید تنوع دارند و بدون اغراق می گم بهترین هک اند اسلش نسل شش بعد از gowها برام ninja gaiden عه و شخصا سری dmc رو میذارم رتبه سوم :) جالب تر اما درجه سختی جذاب بازی عه که نشون می ده چقدر این بازی هوشمندانه است. مثلا تو بازی یه شمشیر چوبی هست که هر چی چونت کمتر باشه، قدرت ش میره بالاتر و وقتی جونت کم شد استفاده ازش توصیه میشه تا همه رو شل و پل کنید :) راه رفتن رو در و دیوار هم اضافه کنید تا دیگه ببینید این ژاپنی های دهن سرویس چه بازی سازهای ماهری اند! این جمله ای که مینویسم تکراری عه ولی بازم میگم:
چطور این همه بازی تو نسل شش اومده؟ واقعا اندازه 10 سال میشه با بازیهای ps2و xbox classic و game cube و dreamcast سرگرم بود!
متاسفانه هیچوقت نتونستم این نسخه از نینجا رو تجربه کنم با توضیحاتی دادی وسوسه شدم تجربش کنم بد جور پایه بازی کردنشم

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
تقریبا تا 75 درصد در تایید پست شماست :D
فقط این جمله"یا کنسول nintendo 64 که ده ها برابر ps1 قدرت داشت" رو قبول ندارم. اختلاف در حد "ده ها برابر" نبود. دیگه فوقش "دو برابر" =))

مقایسه سخت افزار Nintendo 64 و PS1

لینک 1

مقایسه سخت افزار XboX ، Gamecube ، PS2 و Dreamcast

لینک 2

اما جدول وضعیت تفاوت فروش آن کنسول ها

لینک 3

گلم از لحاظ سخت افزاری نمونه اش
پلی ۱ سی پیوش ۳۳ مگاهرتزه
نینتندو ۶۴ سی پیوش ۹۳.۷۵ مگاهرتز

فناوری سی پیو پلی ۱ که 32bit
و نینتندو ۶۴ که 64bit
.......
گرافیک یا بقولی gpu پلی ۱
اگر اشتباه نکنم تا جایی که می‌دونم VDP1 . VDP2 و SCU هست یعنی gpu نداره مجمع مداره همون CPU کارا پردازشی انجام میده
( مثل CPU ها جدید پایین رده که apu هستن که یک هسته CPU خودش کار گرافیک انجام میدن )

گرافیک نینتندو ۶۴ هم 62.5 مگاهرتزه
.......
Ram پلی ۱ هم ۲ مگابایته
که ۱ مگابایته اصلی + ۲ تا ۵۱۲ کیلوبایت
اونم اشتراکیه بین قطعات

Ram نینتندو ۶۴ هم ۴ مگابایت
با افزونه Expansion Pak هم ۸ مگابایت میشه
البته نوع ram نینتندو ۶۴ سرعت بالاتری داره

........

? در مورد فروش کنسول یه نکته همیشه یادت باشه
همیشه ضعیفترین و ارزونترین کنسول هر نسل برنده نسل میشه

تو کنسول ها خونگی از نسل ۱ تا ۷
همیشه ضعیفترین کنسول نسل برنده نسل شده
تو کنسول ها دستی از نسل ۱ تا ۸ ضعیفترین کنسول هر نسل برنده نسل شده
( مثل میکرو . سوپر نینتندو . گیم بوی . گیم بوی کالر . پلی ۱ . پلی ۲ . گیم بوی ادونس . Wii و ...... همه این برنده ها جلو رقباشون ضعیف بودن )

همیشه کنسول ها قویی شکست خوردن چون گرون بودن مثل 3do . Neogeo . سگا ساترن . سگا‌ مستر سیستم . سگا جنسیس . Xbox original و Ps3 و ......

همون قضیه پرایده
چون فروشش بالاست قرار نیست ماشین خوبی باشه
دلیل فروش قیمت پایینتره و استقبال گیمر ها و پس بازیا بیشتر میاد

آخرین ویرایش:

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
متاسفانه هیچوقت نتونستم این نسخه از نینجا رو تجربه کنم با توضیحاتی دادی وسوسه شدم تجربش کنم بد جور پایه بازی کردنشم
این بازی فوق العادس، تنها مشکلش هم دوربین نسبتا بدش هست که توی یه سری نقاط خاص ممکنه کمی بازی رو سخت کنه! که خب اونم من باهاش کنار اومدم و برام نکته زیاد آزار دهنده ای نیست. عالیه این بازی، حسی که از ضربه زدن به دشمنا تو بازی حس می کنی رو شخصا ندیدم تو عنوان دیگه ای تکرار شه. ولی خب از نظر بی نقص بودن، مشخصا گادها بهترین اند، هر چی نباشه گادها نماد سبک هک اند اسلش اند یه جورایی! ولی بعد گادهای PS2، این بهترین هک اند اسلش نسل شش برامه. اگر x360 داری یه سری روش باید باشه که باهاش میتونی عناوین XBOX Classic رو تجربه کنی ها. یه سرچ بکن.

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
این بازی فوق العادس، تنها مشکلش هم دوربین نسبتا بدش هست که توی یه سری نقاط خاص ممکنه کمی بازی رو سخت کنه! که خب اونم من باهاش کنار اومدم و برام نکته زیاد آزار دهنده ای نیست. عالیه این بازی، حسی که از ضربه زدن به دشمنا تو بازی حس می کنی رو شخصا ندیدم تو عنوان دیگه ای تکرار شه. ولی خب از نظر بی نقص بودن، مشخصا گادها بهترین اند، هر چی نباشه گادها نماد سبک هک اند اسلش اند یه جورایی! ولی بعد گادهای PS2، این بهترین هک اند اسلش نسل شش برامه. اگر x360 داری یه سری روش باید باشه که باهاش میتونی عناوین XBOX Classic رو تجربه کنی ها. یه سرچ بکن.
در رابطه با دوربین برای منم مشکلی نیست بد تر از اینا رو مخصوصا تو نسل ۵ بازی ها شده بودن سه بعدی کلا دید دوربین فقط جنبه اعصاب خورد کردن گیمر بود نینجا رو xbox one رو گیم پس اومده داش .همین ماه

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
در رابطه با دوربین برای منم مشکلی نیست بد تر از اینا رو مخصوصا تو نسل ۵ بازی ها شده بودن سه بعدی کلا دید دوربین فقط جنبه اعصاب خورد کردن گیمر بود نینجا رو xbox one رو گیم پس اومده داش .همین ماه
نمیشه هم گفت "بدتر از اینا" ! به هر حال اینا تو دوره خودشون شاخ شاخ بودن، همین که بعد از گذر بیش از یک دهه هم فوق العاده به نظر می رسند، باید ستایش شون کرد الحق والانصاف :) خوش به حال xbox one دارا پس!

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
صفایی که xbox classic دارهoneنداره من هنوز که هنوزه باps2 بازی می کنم و با هیجی عوضش نمی کنم باورم نمی شه هرچی بیشتر می گذره برای من عالی تر می شن نمونش شاهزاده ایرانی جی تی ای شادوف رووم دیول مای کرای و ......‌.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر